2020

5.12.2020 - BBP3 - Vranov

  V sobotu se náš klub zúčastnil 1. závodu Brněnského běžeckého poháru v nedalekém Vranově u Brna. A naši svěřenci si vedli výborně. Jako první nastoupili na trať dlouhou 1500 metrů Kryštof Friedl a Nikola Bradáčová a vedli si skvěle, kdy oba dva skončili shodně na 3. místě. Poté nastoupil na trať dlouhou 1000 metrů Pepa Kuchař a svým velmi kvalitním během doběhl na místě druhém. Anetu Bradáčovou, která celý závod vedla, až v cílové rovince soupeřka předběhla a Aneta skončila druhá. Na trať již 6ti kilometrovou se postavil Tadeáš Zouhar a opět to v leraKu cinklo, další stříbro putovalo do Blanska. Na závěr náš běžecký matador Lukáš Kuchař na trati 9,6 km doběhl na místě 8. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalšího závodu konaného  v Syrovicích 26.12.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
JB-

4.10.2020 - MTB Zlínská 50

  V neděli 4/10 jsme se bohužel jako jediní zúčastnili dobře připraveného a na delší dobu posledního závodu horských kol, kde se přesně v poledne vydal na trať dlouhou 15km Tadeáš Zouhar. Tuto trať absolvovalo 72 závodníků, Táda dojel celkově sedmý a ve své kategorii dojel na pěkném 5. místě z 29 závodníků. Počasí během závodu již přálo, ale po vydatném nočním dešti byla trať těžší a dost blátivá, ale pěkná, viz.foto. Určitě sem ještě zavítáme.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-PZ-

27.9.2020 - Český pohár silničních kol Kyjov.

  V neděli jsme vyrazili na Český pohár silničních kol do relativně nedalekého Kyjova. Závodníky jsme měli 4, Jáchym Kuchař, Pepa Kuchař, Lukáš Frýdek a Nikola Bradáčová. Všichni čtyři jeli stejně dlouhou trať, a to 28 km dokonce i v jednom závodě, protože mladší žáci, mladší žákyně a starší žákyně startovali dohromady. Jako první skončil v závodě Jáchym a to hned po prvním něco přes devět kilometrů dlouhém okruhu, kdy přerval řetěz a ze závodu musel odstoupit. Zbytek již do cíle dorazil po odkroužení 3 kol. Výsledky jsou následující, Lukáš dokončil na místě 14., Pepa na místě 9. a Nikola v závěrečném sprintu na místě 6. pouhých 5 vteřin za vítězkou. Kvalita startovního pole byla výborná a trať velmi těžká, stále do kopce a z kopce. A když po rovině, tak po kamenných kostkách, takže nebylo kde odpočívat a celý závod se jel naplno. Myslím, že se děti neztratily a v závodě obstály.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde a zde.
 
-JB-

19.9.2020 - Mistrovství ČR v Žamberku

      V sobotu se vydali další naši členové Nikola Bradáčová a Tomáš Komárek na Mistrovství republiky v duatlonu do Žamberku. Na trať 1 km běhu, 6 km na kole a 1,1 km běhu se vydala Nikola. Po prvním běhu vyjížděla Nikča z depa s minimální ztrátou na čtvrtém místě, do depa již přijížděla na 2. místě a z depa vybíhala už na místě prvním. Tuto příčku uhájila až do cíle.
    Poté na trať 5 km běhu, 20 km na kole a 3 km běhu, to již byla i trať dospělých, odstartoval Tomáš. Ten velice kvalitním během, po dlouhém okruhu na kole kolem Žamberka a závěrečným během zámeckými zahradami doběhl na místě pátém ve své kategorii.
    Nikči se jako druhoročačce podařilo obhájit titul mistryně ČR v duatlonu z loňského roku, Tomáš měl svoji premiéru jako prvoročák v kategorii dorostenců. Oběma gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu ACT leraK Blansko.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JB-
 

19.9.2020 - MTB PALAVA Race Blansko

Závodu se zúčastnilo 101 závodníků.
Druhým ročníkem pokračoval v Blansku obnovený závod horských kol, v disciplíně XC.
    Závod proběhl za finanční podpory JMK Brno a tímto ještě jednou děkujeme za podporu starostovi města Blanska p. Jiřímu Crhovi, Jihomoravskému kraji, Lesům ČR a všem sponzorům, trenérům i rodičům, bez jejichž pozitivního přístupu bychom tento závod nemohli uskutečnit. Mnohem více než dlouhé povídání Vám řeknou níže uvedené odkazy, které budeme postupně doplňovat a rozšiřovat.
 
Po mnoha dlouhých letech jsme v Blansku obnovili závod horských kol, v disciplíně XC. Závod je zařazen v seriálu závodů Jihomoravského cyklistického poháru, JmC CUP 2019, jehož průběh můžete sledovat ZDE.
    Závod proběhl za finanční podpory JMK Brno a tímto ještě jednou děkujeme za podporu starostovi města Blanska, Jihomoravskému kraji, Lesům ČR a všem sponzorům, trenérům i rodičům, bez jejichž pozitivního přístupu bychom tento závod nemohli uskutečnit. Mnohem více než dlouhé povídání Vám řeknou níže uvedené odkazy, které budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Věříme, že v příštích letech budeme překonávat i počty účastníků, kterých v sobotu i za nepříznivého počasí přijelo 113.


Více zde: https://www.lerak.cz/starsi-clanky/a2019/
Výsledky ke stažení - zde.
Foto od Radka H. - zde a zde.
Foto z příprav závodu - zde.
Video Jan Popelka - zde.
 
-JFK-

12.9.2020 - MTB Kuřimské cyklostezky

  V sobotu 12. září jsme se vydali na závody druhého ročníku Kuřimské cyklostezky. Jsou to závody menšího rozsahu, ale připraveny velice pěkně. Tadeáš Zouhar startoval společně se všemi závodníky nad 17 let a do cíle dojel celkově na třetím místě, v kategorii kadetů jako první. Gratulujeme.

Foto - zde.
 
-PZ-

12.9.2020 - MTB PDV Knínice


Výsledky - zde.
 
-JFK-

6.9.2020 - MTB PDV Velenov

 
Výsledky - zde.
Foto - zde a zde.
 
-JFK-

5.9.2020 - MTB Author Šela marathon

    Na přeložený závod Author Šela marathonu zajela naše výprava do 100 km vzdáleného Týna nad Bečvou. Obvykle dvoudenní akce, kdy sobota patřila dospělým pod hradem Helfštýnem a neděle dětem u přerovských lagun byla stáhnuta do jednoho sobotního dne v Týně. Závod nebyl obvyklého typu XC závodu horkých kol, ale byly to delší jezdivé „marathonové“ tratě různých délek podle kategorií. Nejmenší kategorie startovaly již dopoledne, proto někteří na místě závodu i nocovali, aby o účast v závodě nepřišli.

    Hned v prvním závodě kategorie holek 5-6 let dosáhla na vynikající stříbrnou pozici mezi 18 soupeřkami Anička Kuchařová a nastavila sobotní laťku dost vysoko. Ale v dalším závodě holek 7-8 let se nenechaly zastínit sestry Poláčkovy. Pavlínka dojela na bronzové pozici a Karolínka hned za ní čtvrtá. Již na náročnější trati délky 23 km v kategorii mladších žáků 11-12 let dále potvrzoval svoji výbornou formu dojevší na druhém místě Josef Kuchař, na šestém místě Lukáš Frýdek, na sedmém místě Samuel Mariak a na desátém místě Dominik Poláček. Závod stejné délky jela i kategorie chlapců 13-14 let, kde na skvělém třetím místě zajel Kryštof Friedl, z našich v této kategorii osamocený.

    Trasu juniorského marathonu o délce 38 km absolvovali Jakub Tesař a Tomáš Komárek. Kuba zajel závod skvěle, v kategorii juniorů mu patří druhé místo, celkově v závodě byl čtvrtý z 37 účastníků. Tomáš byl ve své kategorii kadetů šestý, celkově dojel na devátém místě.

 
Výsledky - zde.
Foto - zde a zde.
 
-JFK-

29.-30.8.2020 - MTB ČP Brno

    Na hodnocení celé posunuté sezóny je ještě brzy, ale ohlédnutím za posledním závodem Českého Poháru horských kol můžeme lehce rekapitulovat. Čtvrtý, a zároveň poslední závod této série se jel na mistrovských tratích za brněnským Anthroposem. Téměř domácí trať máme docela dobře najetou a dalo se očekávat, že všichni místní nejen naši bikeři tuto výhodu dokážou zúročit v ostrém závodě. Nepříliš příznivá předpověď počasí na víkend se začala plnit už od páteční půlnoci. Ráno byla trať mokrá a kluzká. I proto pořadatelé pro první tři sobotní kategorie vyřadili ze závodního okruhu tzv „Extrém“, náročný kamenitý klikatý sjezd i za sucha. Blízkost místa závodu měla příznivý vliv na počet našich oddílových reprezentantů, kterých přijelo dost a někteří i ve svojí premiéře v Českém poháru MTB XCO.
    Sobotní dění začalo jako obvykle závodem kadetů, za ACT leraK je pravidelným účastníkem Tomáš Komárek. Ten po nepříliš vydařeném startu jezdil průběžně kolem 27. místa, ve výsledku z toho byla 30. pozice z 74 startujících. V celkovém hodnocení seriálu je to 28. místo z celkem 114 účastníků. Druhý sobotní závodník byl Štěpán Stloukal v kategorii Elite/U23. Štěpán v 66 členném poli plném zahraničních účastníku zajel skvělý výsledek, a to 35. místo celkově a zároveň 9. místo kategorie U23. Výsledná bilance seriálu je 31. místo z 146 účastníků a 9. místo kategorie U23.
    V neděli, která je  celá určená pro závody dětských kategorií, jsme měli nejedno želízko v ohni. Ale začněme pěkně popořádku, od nejmenších kategorií. Ve výsledkovce bez názvu oddílu, ale všichni víme že je naše, jela v kategorii holek 5-6 let Anička Kuchařová a zajela na výsledném 13. místě z 20 závodnic. Ve své premiéře v ČP, v kategorii holek 7-8 jely sestry Poláčkovy. Mezi 22 soupeřkami skončila na 18. místě Pavlínka a na 20. místě Karolínka.  V kategorii holek 9-10 let jela v dresu ACT již ostřílená Anetka Bradáčová, zajela na 29. místě z 40 závodnic. U výše zmíněných dětských kategorií není uváděn žebříček celkového umístění.  Nyní již přišli na řadu vyšší kategorie, pro nás velmi zajímavá skupina kluků 11-12 let, ozn. jako Žáci I. Nejen proto, že tam bylo 5! našich borců. Pepík Kuchař měl výborně rozjetý celý seriál, Dominik Poláček prožíval svoji premiéru, Samuel Mariak opožděně v ostrém závodě také, dále Jáchym Kuchař a Lukáš Frýdek již nějakou zkušenost měli. Pepa od začátku potvrzoval svoji současnou formu, držel ji a závod dokončil na 13. místě z 72 závodníků. Tento výsledek mu zaručil celkové seriálové umístění na 9. místě, čili v TOP10! ze 105 účastníků.  Další pořadí bylo 64. místo pro Dominika, celkově 90., 67. místo pro Lukáše, celkově 73., 69. místo pro Jáchyma, celkově 77. a 70. místo pro Sama, celkově skončil na 88. příčce. V dalším závodě holek 13-14 let Žákyň II jsme byli jako na trní, kde o snový výsledek jela Nikola Bradáčová. Ta také mohla skončit mezi nejlepšími desíti. A byla si toho moc dobře vědoma. Výsledné 5. místo v závodě předčilo nejen naše, ale zřejmě i její očekávání a potvrdila si pozici v TOP10, také na 9. celkovém místě. Nedělní závody ukončoval v kategorii Žáků II Kryštof Friedl, který dojel na 87. místě ze 100 závodníků a v celkovém pořadí seriálu obsadil 87. místo z 137 účastníků.
    Seriál těchto závodů patří mezi nejtěžší a nejnáročnější závody v České republice. Není jednoduché obstát v konkurenci těchto dravců. Jistě někteří namítnete, že u těch nejmenších, menších ale i větších má jít především o radost ze sportu, ze závodu, z pohybu. Ano, máte pravdu. Ale zároveň také tato zdravá soutěživost podporuje smysl pro fair play, pro kolektivní pojetí a soudržnost skupiny za společný zájem. Tak, že ti větší mohou být vzory a rádci pro ty menší.  Sezóna ještě zdaleka nekončí, čeká nás ještě mnoho závodů, do kterých půjdeme s nadšením.
 
Výsledky - sobota a neděle.
 
-JFK-

23.8.2020 - Triatlon Loštice

   Vyrazili jsme na triatlon do města tvarůžků, a to do města nedaleko Olomouce a krásného městečka Loštice. Na traťi distance 66 metrů plavání, 2 km kola a 500 metrů běhu se děvčata Poláčkovy umístili na druhém a třetím místě, Aneta na 132 metrů plavání, 4 km na kole a 1 km běhu na místě druhém. Její sestra Nikola na 264 metrů plavání, 8 km kolo a 2 km běhu dosáhla na příčku nejvyšší a to na místo první. Dominik Poláček již jako 12ti letý absoloval trať stejnou jako Nikola, vedl si perfektně a skončil na místě pátem. Krásné zázemí, počasí, no prostě krásná neděle.
 
Foto - zde.
 
-JB-

22.8.2020 - MTB PDV Boskovice

  V Boskovicích se seriál závodů PDV přehoupnul do své druhé poloviny. Naše zastoupení bylo v jednotlivých kategoriích docela početné, měli jsme i čistokrevnou štafetu a jednotlivce ve smíšené štafetě. Jak naši borci a borkyně jednotlivě dopadli se můžete podívat ve výsledkových listinách. Za ACT závodili od nejmenších Karolínka a Pavlínka Poláčkovy, Aneta Bradáčová, Jolana Husáková, Jonáš Mikulášek, Dominik Poláček, Samuel Mariak, Jáchym Kuchař, Josef Kuchař, Lukáš Frýdek, Kryštof Friedl, Jakub Komárek, Nikola Bradáčová, Matěj Man, Filip Kuchař a Tomáš Komárek. Z dospěláků to byl Tomáš Kuchař a Štěpán Stloukal. Zmíním se ale ještě o štafetě, která to dotáhla až na stupínek nejvyšší, zlatý, ve složení Tomáš Komárek, Nikola Bradáčová a Josef Kuchař.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde i zde.
 
-JFK-

15.8.2020 - Triatlon Příbram, Mistrovství ČR

   V pátek se Nikola s Anetou a rodiči vydali na Mistrovství ČR v triatlonu do 250 km vzdálené Příbrami. V pátek jsme potrénovali v místním areálu a těšili se na sobotní závody. Jako první nastoupila Aneta 100 metrů plavání, 4 km kola a 1 km běhu. Po plavání byla kolem 15. místa, na kole se posunula na asi 10. místo a velmi kvalitním během do cíle doběhla na velice ceněném 8. místě. Po té nastoupila na trať Nikola, do závodu na 250 metrů plavání, 8 km na kole a 2 km běhu. V plavání  Nikola vylezla z vody na 28. místě, kvalitním výkonem na kole se posunula na asi 12. místo. Ale naprosto dokonalým během, alias Zátopek, se ve strhujícím finiši do cíle dostala na nádherném 3. místě.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JB-

15.-16.8.2020 - MTB KPŽ Nové Město na Moravě

    Částečně i na tratích světového poháru MTB XCO se o předchozím víkendu jely závody Kola pro život v Novém Městě na Moravě. Sobota patřila těm starším na delších tratích, neděle byla naše. Program závodů byl docela pestrý, dopoledne probíhaly klasické XC závody s novinkou letošního roku, v kombinaci se závodem v downhillu. Těchto závodů se v dresu ACT leraKu zúčastnil Jiřík Pantůček, Terezka a Anička Pantůčková, Karolínka a Pavlínka Poláčková, Dominik Poláček, Jáchym Kuchař a Josef Kuchař. Na hostování v našem dresu za biatlon Blansko jel Lukáš Frýdek.
    Odpolední sestavu na trase Junior Trophy marathonu na 17 km navíc k té dopolední posílil Tadeáš Zouhar, Filip Kuchař a Kubík a Tomáš Komárkovi. Jak se našim borcům celkově vedlo se můžete podívat ve výsledkových listinách.
    Sobotního závodu se zúčastnil i náš Koloproživoťácký dlouhodobý závodník Jiří Pantůček. Závod bohužel nedokončil, Jirko, uzdravuj se.
 
 
Výsledky - zde.
Foto - zde a zde.
 
-JFK-

31.7 a 8.8.2020 - MTB KPŽ Zadov a Hustopeče

    V pátek 31. 7. jsme začali naše okružní kolečko po České republice. Start, již zmiňovaný pátek, v 14:30 a cíl šumavský Zadov 19:30.    V sobotu ráno si děti projely trať a v 9:30 se první na start postavila Anička. Od startu se pohybovala na 7/15 pozici a na ní také dorazila do cíle. Druhá pak Terezka. Té závod těžce nevyšel a vypadalo to, že na kole sedí poprvé v životě. Cíl protnula na 9. místě z 19 závodnic. Jirka pak ve svém závodě obsadil 22. místo z 31 závodníků.
    Ve 12:00 jsem se na start postavil já. Po startu jsem se udržel vcelku vepředu. První kopec bez problémů. I v dalším průběhu závodu jsem se cítil velice dobře. Žádná únava a pěkně mně jdou nožky. I poslední kopec O.K. Až ve spurtu to už trochu cítím a prohrávám se soupeřem. O to větší zklamání v cíli z výsledku 37./364 .a 8./89 v kategorii. I když jsem absolvoval 7. závod na Šumavě na identické trati a opět zlepšil čas, tentokrát o neuvěřitelné takřka 3 minuty na 1:02:17, tak v pořadí se neustále propadám.
    To ale z naší rodiny nebylo vše. Na závody jsme dorazili v pěti a pět se nás také postavilo na start. Poslední, společně se mnou, se na céčkovou trať postavila Ivča. Její pocity si přetlumočit netroufnu. Nicméně dorazila do cíle celá 36 minut po mně, ve své kategorii 12./17 a já jsem z trenérského pohledu spokojen.
    V 16:00 vyrážíme na další část naší cesty – směr Karlov pod Pradědem, cca 400 km, 6 hodin cesty.
    V sobotu 8. srpna jsme se přesunuli do Hustopečí na další závod KPŽ. Na tyto závody se nás z leraKu sjelo více. V dětských kategoriích se první na start postavila Jolča Husáková a v kategorii dívky 12 – 13 let dovezla náš dres na 6. místě. Druhá jela Anička, která se po pěti kolech prokousala na konečné 3. místo. Další závodnicí byla Terka, která od startu až do cíle jela na 4. pozici. Poslední pak startoval Jirka, který dorazil do cíle na 15. pozici.
    Poté děti vyrazily ve 12:30 na 22 km maratonskou trať.  První v cíli mezi našimi byl na celkovém 5. místě Tadeáš Zouhar, který ve své kategorii obsadil 2. místo. Další z našich přijela Jolanka Husáková, která měla trošku smůlu a skončila na 4. místě ve své kategorii. Minutku po Jolance se objevila Anička, nakonec 2. ve své kategorii. A poslední, za další 4 minuty, dojela Terka, která ve své kategorii obsadila také 2. místo.
    Musím ještě poděkovat bezpečnostnímu doprovodu v podání Pavla Zouhara a Kamily Husákové.
To ovšem nebylo z našeho týmu vše. Už v 11:00 se v neskutečně parném dni opřeli do pedálů Radek Husák a Pavel Seneši. Na trať dlouhou 58 km společně s nimi vyrazilo dalších 320 závodníků. Do cíle dorazil první Pavel na úžasném 77. místě celkově a na 16. /95 v kategorii. Poté Radek na 179. místě celkově a 23. v kategorii.
    Pak jsem na svou céčkovou trať, dlouhou 36 km, vyrazil já. Po soustředění jsem nevěděl, co čekat. Začátek pocitově O.K. Opět se zrychlilo. Na polní cestě po rovině tachometr ukazuje 47 km/hod. Ještě že jedu vepředu, protože se dost práší. Od prvního kopce se začínám trápit. Jede mně to prakticky jen z kopce. Špatně se mně dýchá a v nohách mám pocit, že táhnu celé Jeseníky. Totálně mě opouští i hlava. „Stojí mě to za to?“ běží mně v myšlenkách čím dál častěji. Regulérně a asi poprvé v životě se na vážno zaobírám myšlenkou, že vzdám. Jedu jen setrvačností a každý další kopec mě odrovnává. Na poslední občerstvovačce zastavuji (poprvé v životě na krátké trati). Do cíle zbývá, pro mě neskutečných, asi 7 km. Za občerstvovačkou mě předjíždí borec z dlouhé trati. I když jede „ukrutně“ rychle, asi o 2 km/hod rychleji než já, udržím se v táhlém stoupání za ním a po kilometru už se střídáme. Najednou mně to jede (zajímalo by mě, co v tom pití bylo) a asi 5 km před cílem už táhnu já. Do cíle najednou pocitově letím. Soupeři jsem těžce ujel. V cíli pak nakonec pro mě docela překvapení. Na to, jakým jsem si prošel martiriem, výsledek docela O.K. 37./286 a 12./67 v kategorii. Kromě první desítky to vypadá, že to nechutnalo nikomu.
    Tímto závodem skončilo naše putování za krásami závodů a soustředění po ČR. Doma mi tachometr na autě ukazuje od 1.8. do 8.8. bezmála 1000 km.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
-JP-

8.8.2020 - MTB Sahara Race Nova Cup Hradec Králové

      V pátek, přímo z Karlova, jsme dorazili do pískového lomu Marokánka poblíž Hradce Králové. Už při parkování jsme zjistili, že to nebude v lehkých podmínkách – dvakrát jsme s autem zapadli do písku, tak jsme bivakovali tam, kde jsme zapadli – 50 m od startovací brány.
    Do večerního závodu se startem v 21:15 na 40min + 1 kolo nastoupil Jáchym, Filip a já. Trať jsme si za světla projeli a vypadala moc pěkně – prudký sjezd hned po startu, písková duna, kořeny, pěšinky, kořeny spousta písku a hlavní atrakce přejezd  90m lávky přes lom.     Už na startu jsem si říkal, proč má většina závodníků na hlavě a řídítkách aspoň 3 světla. To jsem zjistil hned při nájezdu na lesní pěšiny plný kořenů, zatáček, krátkejch výjezdů a sjezdů. V každým kole jsem se min. 3x lehce ztratil a končil v roští, čehož chytře využili všichni, co jeli za mnou a nejvíc Filip, kterej se mě ještě v cíli smál. Obávaná lávka byla nakonec nejmenší nástraha závodu.
    Do cíle dojel Filip na 14. místě, já na 15. hned za ním a to nejlepší na konec – 5 míst za náma Jáchym, jako vítěz kategorie do 15. let. V sobotu po 14 hodinách jsme v pravé poledne stáli na startu intervalového závodu na 15km v sestavě rozšířené o Janu Tesařovou a na 30 km nastoupil její brácha  Jakub. Trať podobná jako ta večerní s přejezdem lávky, obohacená o technické dropy, přejezd kamenové pasáže a prudký sjezd v hlubokém písku. Dost pasáží z večera jsem nepoznával.
Do cíle dojel Jáchym stejně jako Filip na 5. místě ve své kategorii, já jsem byl 7.
To nejlepší na konec: Kuba Tesař dojel na 2. místě a sestra Jana dorazila jako vítězka.
 
P.S. Ze záhrabu jsme se dostali a stačila lavinová lopatka, kterou jsem zapomněl v autě.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-TK-

8.8.2020 - MTB ČP Zadov

   Třetím závodem na šumavském Zadově pokračoval seriál Českého poháru horských kol. V sobotu byly na programu dne závody těch starších, kadetů, juniorů a mužů a také žen. Den zahajoval v kategorii kadetů na třech čtyřkilometrových okruzích Tomáš Komárek, kterému tato kopcovitá trať měla vyhovovat. V pěkném slunečném dni si kluci pěkně mákli, Tomáš zajel na výsledném 32. místě z 75 závodníků. A sobotní den zakončoval v kategorii mužů Štěpán Stloukal na stejné trati, ale v závodě na sedm okruhů. Dojel na celkovém 61. místě z 95 závodníků, bylo to zároveň 28. místo přímo v kategorii U23.
 V neděli závody pokračují v dětských kategoriích, nejprve technickými disciplínami a poté také XC závodem. Druhý soutěžní den zahajovala Anetka Bradáčová v kategorii děvčat 9-10 let, do cíle dorazila na 31. místě z 36 závodnic. Velmi příjemné překvapení na nás čekalo v závodě kategorie žáků I, kdy Pepík Kuchař zajel zatím svůj nejlepší životní závod a do cíle dospurtoval na vynikajícím 5. místě z 97 závodníků. Také v této kategorii měl svoji premiéru s licencí na Český pohár Lukáš Frýdek, který skončil na 56. místě. Jako poslední za ACT leraK nastoupila do závodu kategorie žákyň II Nikola Bradáčová. Ta v této společnosti největších děvčat zajela na pěkném 14. místě z 43 závodnic.
    Letos poslední, čtvrtý závod Českého poháru horských kol budeme mít za necelé tři týdny takřka za humny, na tratích za Anthroposem v Brně. Všechny Vás zveme na podívanou a přijeďte zafandit našim borcům.
 
Výsledky sobota a neděle.
Foto - zde. Nové foto zde.
 
-JFK-

1.-.8.8.2020 - Soustředění ACT leraK v Karlově

    První foto zde, další zde, bude i zde a zde...
 
-JFK-

1.8.2020 - MTB PDV Buková

    Druhý díl seriálu Poháru Drahanské vrchoviny se konal v Bukové.
 
 
Výsledky  - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

25.7.2020 - MTB KPŽ Trans Brdy

    V sobotu 25/7 jsme se cestou na dovolenou zastavili na závody KPŽ, kde si Tadeáš Zouhar zajel závod na trati Junior Trophy maraton a ve své kategorii kadetů si dojel pro krásné bronzové umístění. Gratulujeme.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-PZ-
 

26.7.2020 - Triatlon ČP Pardubice

   V neděli vyrazili na další Český pohár v triatlonu sestry Bradáčovy. Prvni na start nastoupila mladší sestra Aneta a po 100 metrech plavání, 2 km na kole a 1km běhu do cíle dorazila na 9 místě. Nikola po 300 metrech plavání, 6 km na kole a 2 běhu dorazila na celkovém 5. místě.
    Oběma sestrám děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JB-
 

18.7.2020 - MTB PDV Benešov

    V sobotu se v Benešově otevřel prvním závodem seriál závodů Poháru Drahanské vrchoviny.
Ve fotogalerii jsou doplněny další fotografie.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

9.-11.7.2020 - MTB MČR Pec pod Sněžkou

     Druhé dějství nejvyšší české bikové soutěže se odehrálo v oblíbeném turistickém zímním regionu, v Peci pod Sněžkou. Závod byl zároveň vyhlášen jako Mistrovství České republiky v cross country. Sněžka sice nebyla vidět, byla schována za jiným kopcem, ale počasí i v červenci bylo zaručeně horské. Zamračeno, deštivo, blátivo. Někteří  členové týmu byli ve svých pojízdných příbytcích v místě závodu již od čtvrtka, někteří přijeli až v pátek a poslední dorazili v sobotu. Na sobotní závody jsme tedy dorazili již v pátek, projeli trať, večer povykládali s kolegy a těšili se na závod.
    Ráno Ácéťácké tažení zahajoval v 9:30 hod kadet Tomáš Komárek, tři minuty po kadetech měl svoji premiéru v Českém poháru i master Jiří Pantůček. Klukům se na mokrou a neoblíbenou trať moc nechtělo. Po čtyřech kolech dojel do cíle na 36. místě z 65 účastníků Tomáš a zanedlouho i v cíli spokojený Jirka na 14. místě mezi 19 soupeři. Jak těžká byla trať uvidíte ve fotogalerii. Po ranním dešti již nezapršelo a trať se postupně stávala jezditelnější. V 15:30 hod startoval v kategorii Elite/U23  Stěpán Stloukal, na stejné trati, ale na osm okruhů. Po fantasticky rozjetém úvodu, kdy byl Štěpán na jedenácté průběžné pozici držel slušně nastavenou laťku a závod dokončil na těžko uvěřitelném 19. místě z 48 závodníků, resp. na 7. místě v kategorii U23, ve společnosti dvaceti jezdců do 23 let. To je ze sobotních událostí vše a pokračování bude v neděli.
    V neděli závody pokračují po "dospělácké" sobotě v čistě dětských kategoriích. Na závod se připravuje Anetka a Nikola Bradáčovi, Kryštof Friedl, Josef Kuchař a možná i Jáchym Kuchař a Anička Kuchařová.
    Ráno se tedy na start jako první postavila Anička Kuchařová, také ve svojí premiéře Českého poháru Strabag Minime. Anička jela závod v kategorii holek 5-6 let a zdárně dojela do cíle na 12. místě z 19 soupeřek. I přes problémy se spadeným řetězem, který obdivuhodně vyřešila maminka, zajela výborně a s úsměvem. Další závodila Anetka Bradáčová, v kategorii dívek 9-10 let. V cíli závodu se objevila na 28. místě z 39 závodnic. S napětím jsme očekávali závod žáků I, jestli se Pepíkovi Kuchařovi podaří zopakovat výsledek z minulého týdne. Zajel suprově, přesně jako v Touškově a skončil opět na 15. místě. Zanedlouho startovala v kategorii žákyň II Nikola Bradáčová, která také vzhledem k výsledku z minulého závodu mohla pomýšlet na více než pěkné umístění. Ta si pozici dokonce o dvě příčky vylepšila, atakovala TOP 10 a zajela na výsledné 11. příčce z 47 soupeřek. Poslední v našich barvách, také v kategorii žáků II, závodil Kryštof Friedl. Tomu závod moc nepasoval a skončil na výsledném 62. místě z celkem 110 závodníků.
 
Ve fotogalerii je tentokráte více fotek a budou průběžně ještě doplňovány.
 
Výsledky - sobota a neděle.
Foto - zde a zde.
Foto od PetrTvarog - zde.
Další - zde.
 
-JFK-

4.7.2020 - MTB Bikemaraton Drásal

    Další část týmu, a to Pantůčkovi a Kuchařovi, se v sobotu vydali na legendárního Drásala do Holešova. První na start vyrazila Anička Pantůčková a brala 5., ještě pódiové, umístění. Další na start vyrazil Jáchym Kuchař a mezi 24 soupeři vybojoval 8. příčku. Terka Pantůčková následně ve svém závodě dorazila do cíle 7. z 19 závodnic a poslední z dětí startoval Jirka Pantůček, který skončil 23. z 31 závodníků.
   Další závodní zastoupení jsme měli v závodě dospělých. Závod na 57 km (nakonec byl 60 km) si nenechali ujít "šéfové" obou zmiňovaných rodin. Na startu nás přivítalo nádherné slunečné počasí. Proto mi zmínka o blátivém závodě přišla lehce nepatřičná. Asi naosmém kilometru při prvním sjezdu jsem tomu začal věřit a v dalším průběhu závodu bylo podstatně hůř. Nicméně musím dodat, že mně bláto nevadí a jelo se mně velice dobře, takže si nemohu na průběh závodu stěžovat. Navíc když mi mezičas po 2 hodinách ukazoval 15. místo v kategorii. To byl poslední pozitivní impulz v závodě. Od 40. kilometru jsem začal cítit, že fyzicky lehce "odcházím". Na 42. km už to byl kolaps. Šlapal jsem jen setrvačností a pořád doufal, že se oklepu. Tušíte správně, neoklepal. Do cíle jsem dorazil lehce mátožně po 3h a 8 min. na 94. místě ze 420 a 23. ze 128 v kategorii. Ještě půl hodiny po závodě jsem ležel za cílem a díky dětem, které mně nosily jídlo a pití, jsem přežil. Tak smrtelné to samozřejmě nebylo. Ale od závodníků, kteří absolvovali všechny Drásaly, bylo jich 26, se v zázemí závodu šířilo, že to byl díky podmínkám nejtěžší Drásal v historii. 
   Na zveřejnění Tomášova umístění jsem nedostal souhlas. Po závodě říkal, že si to udělal pěkný a pak už se jen nepřítomně usmíval. O náročnosti svědčí i to, že usnout dokázal až v neděli. Snad jsem teď nepřišel o kamaráda :-D
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JP-

4.-5.7.2020 - MTB ČP Město Touškov

      Před prodlouženým víkendem, již v pátek jsme se přesunuli do dějiště úvodního závodu Českého poháru horských kol v disciplíně XCO. A to až za Plzeň, do Města Touškova na místní velice těžkou, ale perfektně připravenou trať. V sobotu od rána měli své závody kadet Tomáš Komárek a eliťák Štěpán Stloukal. Tom se na konci prvního kola po pádu propadnul z výborně rozjetého závodu z 12. místa na 24. pozici, celkově po čtyřech kolech skončil na 26. místě z 87 bikerů.  Odpoledně Štěpán bojoval na trati nejen s českou MTB špičkou kategorie Elite men/U23 a dojel na 43. místě z 63 účastníků, resp. 20. místo v kategorii U23.
    V sobotu dorazila na svůj první závod Českého poháru na horských kolech i druhá skupina. Jak sami napsali, v sobotu jsme potrénovali, večer nám v kempu zahrála skupina Michala Tučného revival a za východu měsíce, který byl v úplňku, jsme šli spát a těšili jsme se na nedělní závody. Jako první nastoupila Aneta Bradáčová v kategorii mladších žákyň s 32. výsledným časem, poté nastoupil mladší žák Pepík Kuchař s dojezdem na 15. místě ze 76 závodníků. Starší žákyně Nikola Bradáčová na místě 13. z 48 závodníků. Jako poslední šel do závodů starších žáků Kryštof Friedl, který dojel na místě 41. ze 111 závodníků. Příští týden nás čeká druhý závod Českého poháru horských kol, který je zároveň i Mistrovstvím České republiky a to v Peci pod Sněžkou.
 
Výsledky - sobota a neděle.
Foto - zde.
 
-LB-
 

3.-4.7.2020 - Triatlon Račice

   V pátek, již ráno vyrazily Nikola se svojí sestrou Anetou a rodiči na první závod Českého poháru v triatlonu do 270 km vzdálených Račic, do místního loďařského vodního kanálu. První na start v pátek nastoupila Aneta, a to v aquatlonu na 100 metrů plavání a 1km běhu a byla z toho 4. příčka. Nikola poté nastoupila na 200 plavání, 5 km kolo a 1 km běh a postoupila do sobotního finálového závodu. V sobotu dopoledne relax a příprava na odpolední závod. Bylo to na 250 metrů plavání, 5 km kolo a na závěr 2 km běhu a dílo se podařilo. Ve výsledku z toho bylo skvělé 2. místo.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JB-

1.7.2020 Měřený trénink

  Na středečním tréninku jsme si zkusily pro nás "novou" formu tréninku a také budoucí sledování výkonnosti závodníků. Měřený trénink probíhal formou časovky a to z horního parkoviště Palavy na Obůrku. Všem moc děkuji za super přístup a gratuluji k dosaženým časům!

I. časovka

1. Tomáš 4:02

2. Nikča 4:42

3. Tadeáš 5:59

4. Pepa 5:02

5. Máťa 5:08

6. Lukáš 5:34

7. Sam 5:38

8. Dominik 5:40

II. časovka

1. Máťa 5:28

2. Tadeáš 5:32

3. Nikča 5:42


27.6.2020 - MTB - KPŽ Orlík

    O víkendu se pořádaly první letošní závody Kola pro život a to na Orlíku. Na závody se z našeho týmu vydaly dvě rodiny a to Zouharovi a Pantůčkovi. Ubytovali jsme se v kempu poblíž dějiště již v pátek večer, projeli si kousek trati a těšili se na první závody. V sobotu náš tým reprezentoval tatínek a trenér v jedné osobě a to Jirka Pantůček. Vydal na trasu C, kde dojel v celkovém pořadí 39. z 372 závodníků a ve své kategorii si vyjel pěkné 11. místo. Sice dle jeho slov se nejelo úplně výborně a došlo i na menší pád – prý školáckou chybu – při sjezdu na šiškách, ale i přesto jsme na něj byli pyšní a fandili mu na trati. Tímto závodem byla sobota ukončena, následovalo koupání a opalování, posezení večer v kempu u pivka a rozebíráním závodu.
    V neděli hned ráno jsme se přesunuli do dějiště závodu, kde pokračovaly závody a to dětské tratě. Jako první se vydala na trať Anička Pantůčková, která si dojela pro desáté místo. Následně nastoupila na start mladší z holek Pantůčkových a to Terezka, která si vedla na trati moc hezky a dojela si pro krásné pódiové umístění a to místo páté. A aby těch Pantůčků nebylo málo, jako nejmladší se vydal na trať Jiřík, který dojel v početném startovním poli na 32. místě. Posledním závodem v neděli byl Junior Trophy maraton, kde se do závodu vydali kadet Tadeáš Zouhar, který dojel celkově na osmém místě a ve své kategorii na místě šestém, následován Aničkou a Terkou, které závod zvládly výborně. Ve svých kategoriích si dojely pro Aničku místo osmé a pro Terezku místo šesté. Tímto všem závodníkům blahopřejeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme další pěkné výsledky.
 
Foto - zde.
 
-PZ-

27.6.2020 - MTB - Semetín

  Zatím jen v rychlosti. V kategorii mladších žáků na supr 2. místě Josef Kuchař a na 24. místě Samuel Mariak. V kategorii starších žáků 9. Kryštof Friedl a 23. Jakub Komárek. V kadetech na 8. místě Tomáš Komárek. Závodní den završil také na výborném 2. místě Štěpán Stloukal v kategorii mužů I.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

21.6.2020 - MTB - Pražský pohár Kbely

   V neděli jsme zavítali do našeho hlavního města, na závod druhého kola Pražského poháru do Kbel. Závod byl vyhlášen i jako přebor Prahy. Zajímavostí trati je to, že celá vznikla na navážce ze zeminy při hloubení tunelu Blanka. Čili na obrovskou placku parku navezli hromadu hlíny a takhle vhodně využili. Neznaje místních poměrů jsme si říkali, co to bude za závod v parku s nějakými brdky. Pravda, trať nebyla technicky náročná, ale fyzicky až až. Kdo by to byl řekl. Trasa závodu byla pěkně namotaná do výjezdů i sjezdů, s delší dostatečně širokou rovinkou hned po startu i při dojezdu do cíle.
    Závodnící věkově od žáků měli shodnou trať, lišící se pouze počtem 2,9 km dlouhých okruhů. Z našich účastníků zajela na 9. místě v kategorii žákyň II Nikola Bradáčová, musela zvládnout tři okruhy. V kategorii kadetů na pěti kolovém závodě získal Tomáš Komárek 6. příčku.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

20.6.2020 - Triatlon New Balance Jedovnice

    V posledním jarním deštivém dni tohoto roku se konal v Jedovnicích terénní triatlon, ne zcela pro děti, ale pro starší 15 let. Závod měl distance 400 m plavání, 16 km horské kolo a 4 km běh. Naše barvy v mužských kategoriích hájil Tomáš Komárek, Lukáš Kuchař, Pavel Frýdek a Tomáš Kuchař. Mezi ženami Petra Kuchařová. Závod byl nejen o fyzické připravenosti, ale zejména o morálu a rozmarech počasí. Vlny v Olšovci byly takové, ža ani jachtaři nevypluli a voda padala i shora. Po plavecké části následovalo kolo. V jakém stavu se závodníci vraceli do depa můžete vidět v naší fotogalerii. Poslední běžecká část již většinou vedla po zpevněných cestách. Nejen všichni naši úspěšně dosáhli cíle, a ve svých kategoriích skončili následovně. Tomáš Komárek mezi dorostenci na krásném 2. místě. V kategorii 40 - 49 let Lukáš Kuchař na 7. místě, Tomáš Kuchař na 13. místě a Pavel Frýdek na 23. místě. Mezi ženami přibližně stejně mladými získala cenné stříbro Petra Kuchařová. Všem uvedeným děkujeme za reprezentaci ACT leraKu.
 
Foto - zde a zde.
Výsledky - zde.
 
-JFK-

13.6.2020 - Pumptrack race Boskovice

  V sobotu se ve Sportparku Boskovice konal závod v Pumptracku. Byl zejména pro děti do 16 let věku a součástí byly i bodované disciplíny v jízdách technické zručnosti. Sportovní den byl zakončen krátkým tříkolovým XC závodem pro starší devíti let. Z naší omladiny se klání zúčastnila Anička Kuchařová, Jirka Gebauer, Pavlínka a Karolínka Poláčková, Anetka Bradáčová, Jolča Husáková, Dominik Poláček, Jáchym Kuchař, Josef Kuchař, Kuba Komárek, Kryštof Friedl, Nikola Bradáčová a Tomáš Komárek.
 
Výsledky - zde
 
-JFK-
 

7.6.2020 - MTB Cyklománek Moravská Třebová

   V neděli 7.6.2020 jsme vyrazili na druhý závod okleštěné sezony MTB v Moravské Třebové.  Dětská trať byla jednoduchá, šlapavá, rozhodovala fyzička, taktika a ostré lokty. Jako první vyrazil Jiřík Pantůčků a  kdyby přehodil na těžší převod dříve, tak to muselo cinknout. Lehce indisponovaná Anička (rovněž Pantůčková) se domluvila s bratrem Jiříkem, že bude taky čtvrtá. Jejich sestra Terka slavně zvítězila, což ji evidentně zaskočilo a při průjezdu cílem nepředvedla žádná oslavná gesta. Jiřík si s námi aspoň  plácnul! Na příště je Terka řádně poučena, tak se máme na co těšit. Největší konkurenci měli tradičně mladší žáci a chvíli to vypadalo, že budeme brát celé podium. Parní válec Pepík Kuchař stylem start cíl nedal nikomu šanci, Jáchym Kuchař a Lukáš Frýdek spurtovali ve skupince pronásledovatelů. Lukáš byl nakonec třetí, těsně před Jáchymem. Tadeáš Zouhar potvrdil fazonu podloženou tvrdým tréninkem a doslova si se zbytkem místních bikerů pohrál.
    V kategorii dospělých nás reprezentoval trenér a hrdý otec Jirka Pantůček, kterého v rámci tréninku „dobrovolně“ doprovodili kluci. Závodu by se nás asi účastnilo více, ale část měla v nohách Ironmana a zbytek sbíral odvahu na příště. Jirka nakonec v početném poli a na blátivé trati obsadil pěkné 11.místo a tajně doufal v medaili ve své  kategorii. Rozhodl se čekat na slavnostní ceremoniál a tím naboural časový harmonogram dvou silničářů, jenž si následkem opožděného odjezdu užili při cestě zpět rozmarů počasí. Zlý jazykové tvrdí, že Jirka nakonec obsadil 5. místo, snědl guláš, počkal až přejde bouřka a v klidu dorazil domů.
 
Výsledky - zde ke stažení
Foto - zde.
 
 
-PF-

30.5.2020 - MTB Jevíčko

   .
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.

18.5.2020 - ACT leraK

    Letos toho ke psaní ohledně závodů ještě moc není. Nicméně se již blýská na lepší časy, začínají se objevovat termíny prvních závodů. Jsou již také stanoveny čtyři závody Českého poháru MTB, a to Město Touškov, Pec pod Sněžkou, Zadov a Brno. Tréninkově již také fungujeme, byť s určitými omezeními. Žádám Vás tímto také o zodpovědný přístup a ohled na ostatní, když se nebudete cítit dobře, náznak teploty a pod., zůstaňte doma a nechodte mezi ostatní. Je vysoce pravděpodobné, že si tím projdeme všichni, dříve či později. Nechoďme tomu ale naproti.
 
-JFK-
    

7.3.2020 - BBP8 - Modřický pohár

     Po delší přestávce se opět rozbíhá kolotoč závodů, který skončí až v říjnu. Tentokrát to byl osmý závod Brněnského běžeckého poháru v Modřicích. Naše sobotní nejmladší zástupkyně Aneta Bradáčová, v kategorii starší přípravky v závodě délky 800 metrů doběhla na rovinaté asfaltové trati na 15. místě. Další, mladší žák Josef Kuchař již na trati 1200 m v kategorii mladších žáků skončil na 10. místě. V téže, ale dívčí kategorii si svým skvělým vítězným výkonem zajistila celkové vítězství v seriálu Nikola Bradáčová, která jednoznačně ovládla již od startu průběh závodu. V kategorii dorostenců, na trati délky 5 km, se na 7. místě umístil náš poslední sobotní zástupce Tomáš Komárek. V příštích čtrnácti dnech nás ještě čekají dva poslední závody BBP, ale také začínají i závody v aguatlonu, duatlonu i na horských kolech.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

25.1.2020 - BBP7 - Rájecká desítka

  I téměř domácí závod máme za sebou. Naše účast nebyla taková, jaká se dala očekávat. V kategorii nejstarších žáků se postavil na start Tadeáš Zouhar a Matěj Sedlačík. V závodě na 1500 metrů byl na sedmém místě úspěšnější Matěj, Tadeáš doběhnul na desátém místě. V kategorii mladších žákyň na trati délky 1 km svedla napínavý běžecký souboj Nikola Bradáčová a tentokrát skončila o pár setinek na druhém místě. V kategorii mladších žáků startoval osamocený Jakub Komárek a doběhnul na místě devátem. V přípravce mladších dívek v závodě na 800 m skončila na třináctém místě Aneta Bradáčová. V závodě dorostenců se ještě na start postavil Tomáš Komárek a bylo z toho výborné třetí místo v kategorii.
    A to bylo z naší omladiny vše. Ve startovním poli dospělých na 9,6 km taktéž výborně zaběhnul v kategorii mužů na pátém místě Štěpán Stloukal a v kategorii mužů MV1 na třináctém místě Lukáš Kuchař. Nyní nás čeká více než mesíční závodní pauzu, kterou využijeme k přípravě na naši hlavní bajkovou sezónu.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

18.1.2020 - BBP6 - Radostická nerezová desítka

  Šestý závod Brněnského běžeckého poháru se nám docela povedl. Sice jsme neohromili početnou účastí, ale výsledkově to bylo více než dobré. V kategorii starších žáků sobotní klání zahájil na trati délky 1800 metrů Tadeáš Zouhar a doběhnul na 9.místě. S napětím jsme očekávali, jak zaběhne v kategorii mladších žákyň na trati 1050 m Nikola Bradáčová. A závod se povedl, ziskem zlata potvrdila svoji pozici v celkovém hodnocení. Z chlapců téže kategorie zaběhnul na 6. místě Jakub Komárek. V přípravce starších dívek na 750 m běžela Aneta Bradáčová a skončila na 10. místě. Podruhé jsme se na bednu podívali v závodě nejmladší přípravky dívek, kde na trati 200 m zaběhla na bronzové pozicí Pavlínka Poláčková a Karolínka skončila šestá. Třetí sobotní úspěch nám přinesl závod dorostenců, kdy své premiérové zlato vybojoval v závodě na 4550 m Tomáš Komárek. Další závod BBP se koná v sobotu 25.1. v Rájci - Jestřebí, kde předpokládám naši rekordní účast.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

4.1.2020 - BBP5 - Kuřimský kros

  První běžecký závod roku 2020 se konal pátým závodem seriálu Brněnského běžeckého poháru v Kuřimi. Po nemoci se na start kategorie starších žáku na trať délky 1350 metrů postavil Tadeáš Zouhar a také Matěj Sedlačík. Úspěšnější byl v cíli na 8. místě Matěj a na 16. místě doběhnul Tadeáš.  V mladších žákyních v závodě na 950 m poprvé v tomto seriálu se se stříbrem musela spokojit Nikola Bradáčová, když poprvé našla přemožitelku. V mladších žácích překvapil nečekaně ziskem bronzu Kryštof Friedl a na 14. místě nepřekvapil Jakub Komárek. V přípravce starších dívek na 550 metrů zaběhla na 12. místě Aneta Bradáčová.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

1.1.2020 - Novoroční vyjížďka

  Tak první kilometrovou ochutnávku v novém roce máme za sebou. Vyjížďka začínala v Ráječku, cestou jsme se zastavili na hřbitově uctít památku Karla Stloukala a pak jsme se šinuli lesem přes Petrovice na Veselickou rozhlednu. Některým to nejelo tak, jak si představovali, ale všichni jsme se zdárně dostali až k rozhledně.
 
 
Cestu zpět jsme zvolili bezpečnější po silnici na Blansko, ta lesní byla pokryta ledovkou a marastem. Tam jsme se rozloučili a pokračovali do tepla svých domovů.
 
 
V pondělí 6.1.2020 se na vás těším na "1." tréninku.
 
Foto - zde.
 
-JFK-


 

 

28.3.2020 - VÝZVA 24 - v kotelně :-)

    Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Některým z nás už asi začíná "hrabat" a vymysleli si 24-hodinovku na trenažéru.
Start je 28.3.2020 v 10:00 hod a konec známe jen teoreticky.
 
Stav mysli v sobotu v 8:50 hod mírný optimismus, hodina a kousek do startu.
Stav km v čase 0:00 hod - 0 km.
Stav km v čase 1:00 hod - 24,9 km, stav mysli beze změny.
Stav km v čase 2:00 hod - 50,2 km, stav mysli beze změny, stav těla cítím se rozjetý.
Stav km v čase 3:00 hod - 76,3 km, stav mysli v pohodě. Nojo, ale v noci se posouvá čas. Bude fér, když skončí v neděli v 10:00 hod?
Stav km v čase 4:00 hod - 101,1 km, trochu cítím záda, musím se narovnat.
Stav km v čase 5:00 hod - 127,1 km, mám nějakou divnou levou nohu, ale jde to.
Stav km v čase 6:00 hod - 152,6 km, zatím v pohodě, cítím stehna.
Stav km v čase 7:00 hod - 178,9 km, docela v pohodě. Nakrájej mi půlku této rolády.
Stav km v čase 8:00 hod - 207,3 km, za chvíli mi dojde sladký, z té magnézky se asi po....
Stav km v čase 9:00 hod - 234,5 km, v pohodě. Divím se, že ten Garmin ještě funguje. Jak dlouhý má asi záznam?
Stav km v čase 10:00 hod - 262,4 km, budu potřebovat asi polštářek, Garmin se asi podělal.
Stav km v čase 11:00 hod - 289,0 km, cítím obě lýtka, není to příjemný.
Stav km v čase 12:00 hod - 313,5 km, je to furt takový stejný. JE V PŮLCE.
Stav km v čase 13:00 hod - 334,9 km, mám čistou mysl a jsem připraven čelit všem nástrahám. Snad jen ten zadek.
Stav km v čase 14:00 hod - 355,3 km, Garmin se resetoval, super...., neuložilo se to. Třeba trochu pomůže polštářek se slonem.
Stav km v čase 15:00 hod - 379,2 km, přehodil jsem si na těžší a je to takový lepší.
Stav km v čase 16:00 hod - 402,2 km, stav mysli optimistický, stále ten zadek.
Stav km v čase 17:00 hod - 425,1 km, nic neděláš a vypadáš hůř než já. ( Jsou tři v noci, nebo čtyři ? )
 = 425,95 = už to nejde, bolí mě noha, konečná