2017

V novinách vyšel článek o Karlovi a oddílu - https://www.blansko.cz/clanky/2017/11/act-lerak-blansko-v-sezone-nezahalel

 

ACT leraK Blansko v sezoně nezahálel

28. listopadu 2017, tiskové zprávy, přečteno: 433×

Oddíl ACT leraK Blansko, zaměřující se na všestranný rozvoj dětí do 15 let, úspěšně zakončil sezónu. Děti se v našem oddílu věnují základním atletickým dovednostem, cyklistice (horským kolům) a plavání. Z těchto činností se pak rekrutují závodníci především v běhu, triatlonu, duatlonu, aquatlonu a v závodech horských kol.

Jako již tradičně jsme v sezóně absolvovali dvě týdenní soustředění a nespočet tréninkových hodin jak v tělocvičně a bazénu, tak na atletickém oválu i na horských kolech. Pořádali jsme rovněž dětské závody v aquatlonu, duatlonu a triatlonu.

Naši svěřenci se pak objevili na závodech po celé České republice. Účastnili se závodů v těch disciplínách, které jsou jim nejbližší.

Namátkou:

  • Richard Stloukal: 1. místo za dorost ve Vysočanském triatlonu
  • Tomáš Komárek: 1. místo Vysočanský triatlon
  • Samuel Marek: 1. místo Šlapanický aquatlon
  • Nikola Bradáčová: 4. místo na Mistrovství republiky horských kol, 3. místo: v Poháru Drahanské vrchoviny, 5. místo v seriálu závodů horských kol Kolo pro život
  • Tereza Pantůčková: 4. místo v seriálu horských kol Kolo pro život
  • Anna Pantůčková: 4. místo v Poháru Drahanské vrchoviny
  • Aneta Bradáčová: 6. místo v seriálu horských kol Kolo pro život
  • Vojta Horák: 6. místo v Poháru Drahanské vrchoviny

Výčet úspěšných umístění a hlavně těch, kteří se různých závodů účastnili, je samozřejmě daleko větší a není možno je zde uvést všechny. Poděkování na tomto místě patří všem za reprezentaci oddílu a města Blanska a rovněž i těm, kteří náš oddíl jakkoli podporují.

atletika-41382-0_550.jpg
ACT leraK Blansko. Foto: archiv autora

To je souhrn veskrze pozitivních událostí, které nás v roce 2017 potkaly. Bohužel život přináší i okamžiky méně příjemné. Smutná událost postihla náš oddíl i širokou blanenskou sportovní veřejnost na sklonku prázdnin, kdy nás navždy opustil zakladatel oddílu, trenér a sportovec tělem i duší Karel Stloukal.

Karel Stloukal začínal jako hokejista, ale záhy ho zlákala atletika, která se mu stala osudnou na celý život. Věnoval se zejména hodu diskem. Jeho výkonnost byla na takové úrovni, že svá vojenská léta strávil v pražské Dukle. Zde také poprvé začíná jako trenér dětí.

Po návratu z vojny ještě nějaký čas závodí za Metru Blansko, ale především se začíná věnovat trenérské činnosti. Tuto dráhu neopustí následujících čtyřicet pět let.

karel-stloukal-69289-0_550.jpg
Karel Stloukal. Foto: archiv autora

V devadesátých létech se stěhuje do meky tehdejší atletiky, Jablonce nad Nisou. Zde deset let působí jako mládežnický trenér. Své atletické dovednosti předává i budoucí hvězdě Barboře Špotákové.

Na přelomu tisíciletí se vrací do Blanska a zakládá vlastní atletický oddíl, ze kterého záhy vzniká ACT Tiro Blansko, následně pak dnešní ACT leraK Blansko. Začíná další etapa, ve které se věnuje nejen atletice, ale i triatlonu a horským kolům. I zde vychovává úspěšné sportovce. Oddílem prošla i současná dorostenecká a juniorská mistryně světa Michaela Hrubá a v neposlední řadě i syn Štěpán, nynější mládežnický reprezentant v cyklistice.

Karel Stloukal v životě překonal mnoho překážek. Tu poslední však překonat nedokázal. Čest jeho památce!

Jiří Pantůček
ACT leraK Blansko

 

V novinách vyšel článek o oddílu a Karlovi.

Více zde: https://www.lerak.cz/

27.12.2017, OBL - Hraběnčino běhání - poslední závod OBL

     Běžeckým závodem v Petrovicích skončila závodní sezóna roku 2017. Z našich svěřenců tam byl Tomáš Komárek, který si zaběhl v kategorii mladších žáků 900 m a skončil na výborném druhém místě. V kategorii přípravky na 600 skončil stříbrný Jakub Komárek a u devčat bramborová Nikola Bradáčová. V katergorii přípravky mladší na trati délky 300 metrů získal naši třetí medaili Josef Kuchař, a to medaili stříbrnou. Kousek za ním doběhl na čtvrtém místě Jáchym Kuchař. Jako poslední si odběhla svůj závod i Aneta Bradáčová a skončila osmá.

Velkého úspěchu v čistě běžeckých závodech získali i naši univerzálové, bratři Tomáš a Jakub Komárkovi. Oba se shodně v celkovém pořadí Okresní Běžecké Ligy ve svých kategoriích umístili na výborných třetích místech.

V OBL se udělovaly i medaile za vzornou účast na závodech, kdo je obdrží se můžete podívat zde.

Výsledky tohoto závodu jsou zde a zde, konečné výsledky celého seriálu OBL jsou zde.

Foto zde.

-JFK-

 

26.12.2017, BBP4 - Štěpánský běh Syrovice

     V období Vánočních svátků se konal čtvrtý závod BBP. I v nepříliš početné sestavě jsme si závod užili a výsledky byly následující. V kategorii mladších žáků na trati dlouhé 1500 metrů doběhl Tomáš Komárek desátý. V kategoriích přípravky starší na 500 metrů nejprve startovala Nikola Bradáčová a doběhla si pro skvělou stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii kluků skončil Jakub Komárek šestý a Kryštof Friedl dvanáctý. Startovní pole uzavírala Aneta Bradáčová, která doběhla jako osmá.

Výsledky si můžete prohlédnout zde a zde.

-JFK-

 

 

9.12.2017, BBP3 - Vranovský žleb

     Třetím závodem pokračoval Brněnský běžecký pohár, tentokráte v motokrosovém areálu ve Vranově. I když naše skupinka nebyla nikterak početná, byli jsme vidět i na vítězných stupních. Ve starších žácích na 1 km závodní den zahájil osamocený Tadeáš Zouhar a skončil na osmém místě. U kluků starší přípravky na trati o délce 800 m doběhl na výborném pátém místě Josef Kuchař a Jakub Komárek na místě jedenáctém. Ve stejné kategorii děvčat zaběhla svůj vítězný závod systémem start cíl Nikola Bradáčová a byla z toho naše první sobotní medaile a rovnou zlatá. Svojí závodní běžeckou premiéru si odbyl Adrian Šváb v závodě na 500 metrů a velmi příjemným překvapením nejen pro něho byl zisk zlata. Jen tak dál Adriane. Pár míst za ním doběhl i Jáchym Kuchař na devátém místě. Poslední a zároveň nejmladší závodnice Anetka Bradáčová skončila v kategorii mladší přípravky na 500 m na místě dvanáctém. Další závod BBP nás čeká 26.12.2017 v Syrovicích.

Výsledky - zde a zde.

-JFK-

 

8.12.2017, ACT leraK - posezení k "ukončení sezóny"

   V pátek jsme se na DDM Oblázek v Blansku sešli, abychom se i s dětmi pobavili a řekli si pár slov o právě uplynulé i budoucí činnosti našeho klubu ACT leraK. Účást dětí i rodičů byla velká, nečekali jsme, že přijde tolik lidí a tak jsme postupně přinášeli další a další stoly, až nás byla plná místnost. O dětech jsme ani nevěděli, řádili v místní tančírně a ve své zasedačce, kde si užili spoustu legrace a zábavy. Po probrání všech bodů k další sezóně a naplánování všech soustředění a závodů jsme se mohli pustit do dobrůtek, co byli na stole. Každý něco donesl, tak bylo od všeho něco. Vše bylo moc dobré. Děkujeme za krásný pohodový večer. Fotky nemáme, ale jednu přece jen ano, designed by Jáchym Kuchař.

Karel by byl jistě velmi spokojený.

-LB, JFK-

 

5.12.2017, ACT leraK - Mikulášské plavání

   V předvečem Mikuláše jsme tradičně měli akci Mikulášské plavání, kde děti místo obvyklého plaveckého tréninku mají měřené plavání na 25, 50, 100 či 200 metrů různými styly, dle výkonnosti. Zpracovaná tabulka s výsledky bude zanedlouho zveřejněna zde. Akce byla zakončena rozdáním zdravých balíčků od Mikuláše, kde tímto děkujeme za poskytnuté dary společnostem Pizzaz Blansko, Kola Novák, Zákuskárna Blansko a Velkoobchod Petr Havíř.

-JFK-

 

2.12.2017, BBP2 - Mikulášský běh Okrouhlá

   V sobotu proběhl druhý závod Brněnského běžeckého poháru, tenttokráte v našem okrese, v Okrouhlé. Počasí bylo vzhledem k místu konání závodu tradiční, mrzlo, klouzalo to a byl sníh. Za ACT si přijelo zaběhat sedm statečných. První na svoji 900 m dlouhou trať v kategorii mladších žáků vyběhnul Tadeáš Zouhar a skončil osmý. V kategorii starší přípravky kluků na 400 m nastoupil Josef Kuchař, Jakub Komárek, Dominik Poláček a Kryštof Friedl. Kluci to zřejmě pojmuli jako tréninkové vyběhnutí a v pořadí, jak jsou uvedení výše také proběhli cílem. Nejlepší byl desátý. Našeho celkově nejlepšího výsledku dosáhnul v kategorii mladší přípravky na štrece 200 m Jáchym Kuchař, který skončil na čtvrtém místě. Až si trošku obrousí lokty a bude dravější, tak to jistě ve výsledcích uvidíme. Jako nejstarší vyběhnul na svůj závod délky 4600 m v kategorii dorostenců Richard Stloukal a skončil na patnáctém místě.

Další závod je 9.12.2017 ve Vranově.

Výsledky - zde a zde.

-JFK-

 

17.11.2017, BBP1 - Běh o pohár Jehnic

   Netradičně v pátek, ale tradičně k výročí 17. listopadu se v Jehnicích konal zahajovací závod Brněnského běžeckého poháru. I my jsme tam měli naše zástupce, i když ne v příliš hojném počtu. Svým během za ACT zahajoval Tadeáš Zouhar na 1 km, a v početné konkurenci doběhl ještě v první desítce. A to přesně na desátém místě. Ona vůbec návštěvnost tohoto prvního závodu bývá velmi našlápnutá, na mnohých startech stálo skoro šedesát hlav. Jen si sami spočítejtě, kolik je to běhuchtivých nohou. Jako další běžela Nikola Bradáčová na 600 m, kde skončila na vynikajícím třetím místě. Většinu závodu si držela vedoucí pozici, ale v závěru trošku došlo. U kluků ve stejné kategorii byla situace následující. Nejlépe se umístil Josef Kuchař na deváté pozici, Jakub Komárek na sedmnácté. Smůlu měl Kryštof Friedl, který měl v první části hromadný pád, ale pošlapán a dokopán nevzdal a doběhl zdárně do cíle. Nejmladší účastnice Aneta Bradáčová v závodě na 300 metrů skončila na 27. místě.

Výsledky - zde a zde.

-JFK-

 

13.11.2017, Oddílové bundy

   Budeme zadávat dětské i dospělácké podzimně zimní oddílové bundy. Barva modrá, bunda prošívaná s kapucí. na zádech oddílové logo větší, vpředu na straně menší. Bunda zde. Cena by měl být do 650,- Kč. Také budeme dělat od fy. Lawi lehké čepice v oddílových barvách s vlasním potiskem. Materiál a styl viz toto, cena do 200,- Kč. Zájemci o čepice se nahlaste do 24.11.2017 a zájemci o bundy do 26.11.2017. Naprosto poslední možnost vyzkoušení velikosti bund i čepic je v pondělí na tréninku 27.11.2017.

-JFK-

 

11.11.2017, Běh za jedovnickým kaprem

   V sobotu na svatého Martina se konal další podnik běžeckého seriálu okresní běžecké ligy. Tentokráte v Jedovnici, kde bývá velmi vysoká účast. I my jsme tam měli devět zástupců rozdělených do všech dětských kategorií. Jako první v kategorii nejmladší přípravky na svůj závod dlouhý 120 vyběhla Aneta Bradáčová a skončila devátá. Ve stejné chlapecké kategorii startoval místní Martin Kučera. A nejen z důvodu dokonalé znalosti tratě vybojoval naši první medaili a to rovnou zlatou. V kategorii o stupínek vyšší na 260 m běželi bratranci Kuchařovi, kdy si Josef doběhl pro naši druhou medaili, nyní stříbrnou a Jáchym skončil jedenáctý. V přípravce, na tratích délky 490 m jsme se bohužel medaile nadočkali. Nikola bradáčková doběhla na bramborové pozici, Ondřej Vintr na místě devátém a Jakub Komárek na místě sedmém. S napětím jsem očekávali výsledky v kategoriích žáků. V mladších žácích v závodě na 980 m běžel Tomáš Komárek a ve velmi vyrovném čele závodníků skončil na třetím místě. Jako poslední zástupce vyběhl na svůj 1470 m dlouhý běh ve starších žácích Richard Stloukal  a od začátku do cíle si držel druhou příčku.

Příští týden začíná BBP prvním závodem v Jehnicích.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde

-JFK-

 

4.10.2017, Běh Útěchovskými lesy

    V sobotu jsme se zúčastnili běžeckých závodů na Útěchově. Ve velice kvalitně obsazených závodech jsme dopadli následovně. V kategorii 2010 /11 doběhla Aneta Bradáčová na 300 m jako 7 z 21. Jako druhý běžel Josef Kuchař, běžel na 700 m a doběhl na druhém místě  a LeraK dosáhl na první cenný kov. Třetí běžela Nikola Bradáčová už na 1 km a doběhla na čtvrtém místě. Ve stejné kategorii, ale chlapecké, běžel Kryštof Friedl na 2 km a doběhl na 11. místě.

Článek uvedla Nikol Bradáčová.                                     

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ ZÁVODY.

 

29.10.2017, KBL - Běh na Babí lom

    Tři starty, tři zlata. Tak se dá ve stručnosti popsat naše účast v závěrečném závodě Kuřimské běžecké ligy. I přes nepřízeň počasí se do Kuřimi vydali bratři Komárkovi a Nikola Bradáčová. Ve společném hromadném startu na 2.600 m naši borci zaujmuli přední pozice a uhájili je až do konce. Tomášovi se dokonce podařilo v tomto běhu zvítězit nejen ve své kategorii, ale i celkově v konkurenci starších dětí. Svoje kategorie také bravurně ovládli i Nikola Bradáčová a Jakub Komárek.

-JFK-

 

21.10.2017, Hořická rokle - Okresní běžecká liga

    Již naplno jsme se po cyklo sezóně vrhli na čistě běžecké disciplíny. Kousek nad Blanskem v Hořicích se konal další závod Okresní běžecké ligy. V kategorii nejmenších dětí, ročník narození 2010 a mladší zaběhla na sedmém místě Anetka Bradáčová. V kategorii vyšší, přípravce chlapci již však začali naše medailové žně. Josef Kuchař získal naši první medaili, stříbrnou. Poté startovala kategorie nejmladších žáků, kde mezi děvčati získala bronz Nikola Bradáčová a mezi chlapci zlato Jakub Komárek. V poslední námi zastoupené kategorii mladších žáků doběhl na sedmém místě Tadeáš Zouhar a další zlato vybojoval Tomáš Komárek. Více si o závodě můžete přečíst i zde.

Fotografie - zde.

-JFK-

 

13.10. - 15.10.2017, Vracov

     Od pátku 13.10. do neděle 15.10.2017 jsme trávili víkend na jihu Moravy. Počasí už nemohlo být lepší. Po ukončení cyklo sezony jsme tam nevyjeli honit kilometry, ale spíše za zábavou. Ale ani kola nezahálela, v sobotu jsme urazili pohodovou jízdou po lesích a cyklostezkách padesát kilometrů. Už v polovině vyjížďky některé děti tvrdily, že jich mají ještě o čtrnáct víc. Je fakt, že ani o přestávkách z kola téměř neslézaly a jezdily si terénky a procvičovaly jízdu po zadním kole. Budeme jim tedy věřit. Trasu jsme si naplánovali tak, že jsme po veřejných komunikacích jeli minimálně a většina cesty vedla lesem po písčitých cestách, polňačkách a cyklostezkách. Projeli jsme se kolem řeky Moravy, posvačili u plavební komory u Vnorov a pokračovali na Strážnici. Dále po cyklostezce na Rohatec, kde nás zaujalo vystavené dělo, dokonce se s ním dalo i hýbat. Mrazivě zněl název obchodu, jehož toto dělo bylo poutačem obchodu - Potraviny, zbraně, střelivo. Doufejme, že to za pár let nebude obecným standardem. Pak už jsme jeli rovnou na ubikaci. Po pozdním obědě bylo vyhlášeno volno, kdy si děti mohly zajít do obce na pouť, svézt se na kolotočích, tradičně si zajít do cukrárny a utratit celé svoje kapesné. Podařilo se jim to. I dospěláci využili osobního volna a prověřili, zda-li místní hody ve vinařském kraji probíhají tak jak mají. Probíhaly.

    Protože následující den již nebyl k dispozici celý a do 14:00 jsme měli opustit základnu, tak jsme si naplánovali již kratší výlet. I tak zněl plán směle, 27 km. Téměř vyšel, byla z toho poctivá třicítka. Tentokrát jsme vyjeli na druhou stranu, do kopců do polí nad vinice. Na dotaz, jak moc pojedeme do kopce jsem odhadl tak tři kilometry, za chvíli po korekci tak pět a myslím si, že asi po osmi už se jelo skoro po rovině. O to příjemnější byly sjezdy dolů. Nad Bzencem jsme se zastavili na troskách Starého hradu, zřícenině kaple sv. Floriána. Jenže oni už to celé stačili krásně opravit a po zřícenině ani památky. Pak už jsme jen sjeli dolů do vesnice a lesem se vrátili zpět do Vracova. Po obědě jsme opustili základnů a vyrazili již domů nebo ještě utratit zbytky kapesného na pouť. Bylo nás tam 16 dětí a 10 dospělých. Díky Karle.

Fotografie - zde.

-JFK-

 

KPŽ - RESUMÉ

    

Seriál závodů Kolo pro život dorazil do svého cíle. Seriál měl 16 závodů v 15 místech České republiky. Naši závodníci se zúčastnili 14 z nich.

V konečném pořadí seriálu se naši závodníci umístili ve svých kategoriích takto:

6 – 7 let Tereza Pantůčková 4. / 241 závodnic

10 – 11 let Nikola Bradáčová 5. / 155 závodnic

6 – 7 let Aneta Bradáčová 6. / 241 závodnic

8 – 9 let Anna Pantůčková 7. / 290 závodnic

10 – 11 let Filip Seneši 14. / 262 závodníků

10 – 11 let Kryštof Friedl 38. / 262 závodníků

 

Jolana Husáková, Jáchym Kuchař, Filip Kuchař, Josef Kuchař, Tadeáš Zouhar a Lukáš Frýdek absolvovali jen jeden závod.

Všem závodníkům patří gratulace k umístění a poděkování za reprezentaci oddílu a města Blanska!

 

-JP-

 

8.10.2017, Mulda a Muldička

    V neděli jsme vyjeli na poslední letošní plánovaný závod na horských kolech. Ale dozvěděli jsme se, ža asi úplně poslední nebyl, že za 14 dnů je ještě dětský maratonek Jezernické viadukty. Počasí nám letos spíše přálo, i když nebylo tak pěkně jako loni, oproti předminulým létům bylo nádherně. Jako první startovaly ve svých kategoriích starší dětí na tratích 5 a 7,5 km. Na té kratší trati jsme měli hned pět želízek v ohni. Jako nejžhavější se ukázala Nikola Bradáčová, která bravurně zvítězila mezi děvčaty a řádně šlapala na paty i klukům. Mezi kluky jelo kvarteto závodníků, z nichž nejlépe skončil na 10. místě Josef Kuchař, 11-tý Jakub Komárek, 12-tý Kryštof Friedl a 13-tý Lukáš Frýdek. Nebýt dvou pádů dvou našich kluků v prvním kole, mohli jsme pomýšlet i na lepší výsledek. Na trat dlouhou 7,5 km vyrazil Tomáš Komárek a Filip Kuchař. Bohužel žádné překvapení se nekonalo a Tomáš dojel desátý a Filip závod nedokončil.

    V dolní části areálu probíhaly souběžně další závody dětí mladších deseti let, kam se ještě přihlásili dva borci odjevší si horní delší trať. A to Josef Kuchař a Lukáš Frýdek. K nim přibyl Dominik Poláček a jeho dvě sestry. Zde už se startovalo systémem rozjížděk a do finálového kola postoupil vždy vítěz a pak ještě několik závodníků s nejlepšími časy. Z první rozjíždky z prvního místa postoupil Dominik Poláček, ze druhé s výborným časem Josef Kuchař. Lukáš Frýdek měl nehodu, tomu to nevyšlo. Ve finálové jízdě už naši jezdci na stupně nejvyšší nedosáhli. Z dalších dětí ještě závodili Aneta Bradáčová, které bedna unikla o jedinou příčku a skončila čtvrtá a sestry dvojčata Poláčkovi, z nichž si jedna také vyjela bramborovou medaili. Ale nevím která.

Fotografie - zde.

-JFK-

 

31.9.2017, Kolo pro život - Nové M. na Moravě

    Finálový závod seriálu Kolo pro život přivítala Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě. Závody byly rozděleny do dvou dnů. I díky blízkosti závodu vyrazilo náš tým reprezentovat 11 dětí s početnou rodičovskou podporou. Nakonec jsme tedy na závodech měli 26 - členný tým. Základnu jsme rozvinuli v Olešné u Nového Města, kde jsme našli krásné zázemí.

   V sobotu náš tým reprezentovali závodníci v Junior Trophy Marathonu na 16 km v kategoriích 10 - 11 let a 12 - 13 let. Hned první závod pro nás znamenal medailové umístění. Zasloužila se o ně již zkušená závodnice Nikola Bradáčová, která skončila na krásném druhém místě. Výborně reprezentovali i ostatní. V kategorii 10 - 11 let to ještě byli: Kryštof Friedl 10. a Filip Seneši 24. ze 30 závodníků. V kategorii 12 - 13 let to byli Tadeáš Zouhar 17. a Filip Kuchař 18. z 23  závodníků.
   V neděli byly na programu hlavní dětské závody. I přesto, že většina našich závodníků neměla v seriálu najeté body a startovali prakticky z posledních řad, předvedli všichni velice pěkné výkony. První vyrazili na trať v kategorii 12 - 13 let Filip Kuchař a Tadeáš Zouhar. Na fyzicky i technicky velice náročné trati si kluci zkusili v 5 kolech kameny, kořeny a hlavně dlouhý výjezd, který absolvují i závodníci ve Světovém poháru. Do cíle jako první dorazil  Filip, který skončil 11. ze 17 závodníků a o tři místa za ním Tadeáš, který tak byl 14.
   V kategorii 10 - 11 let nám na stejné trati udělala medailovou radost opět Nikola Bradáčová, která v 3 - kolovém závodě po výborném výkonu brala bronzovou medaili z 27 závodnic. V kategorii kluků výborně zajel Kryštof Friedl, který po startu z poslední řady dokončil těžký závod na 16. místě ze 42 závodníků. Ve stejné kategorii ještě vybojoval pěkné 28. místo Filip Seneši. Nikola v celkovém hodnocení holek a kluků dohromady skončila 9. ze 68 závodníků.
   Další zastoupení jsme měli v kategorii 8 - 9 let. V kategorii kluků naši závodníci opět startovali z úplně posledních pozic. Ani to nezabránilo Pepovi Kuchařovi dovézt náš dres na výborném 8. místě ze 45 závodníků. I další dva závodníci, i když byli v kategorii mladší, předvedli úžasné výkony. Jáchym Kuchař projel cílem 17. a Lukáš Frýdek 18. Ve stejné kategorii dívek bohužel nepřetavila svou startovní pozici z první řady Anička Pantůčková v lepší než 14. místo z 35 závodnic a trošku se závodem protrápila.
   V poslední kategorii 6 - 7 let jsme měli už klasické zastoupení jen v dívčím závodě. Nutno dodat, že i tady nám holky udělaly obrovskou radost. Anetka Bradáčová po nádherném výkonu dorazila do cíle na krásném 6. místě ze 38 závodnic  a v kategorii věkově mladší Terezka Pantůčková na 9. místě, která ve svém ročníku dorazila do cíle jako první. Navíc se holky v nejpočetnější kategorii 6 - 7 let, kde dohromady závodilo 91 bikerů a bikerek, celkově umístily na 25. místě Anetka a na 39. místě Terezka.

   Všem závodníkům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci a doprovodu za podporu a zázemí pro závodníky! Příští cyklistické sezóně ZDAR!  

Fotografie - zde.

-JB-

 

24.9.2017, Jekolka 2017 - Singletrail Moravský Kras

      V neděli se jel také závod na singletrailových trasách v Jedovnici. I tam jsme měli našeho zástupce, byť jediného. Jolanka Husáková zabojovala a získala krásnou stříbrnou medaili. Byl to první dětský závod na tomto místě a doufáme, že tam příští rok zajedeme ve větším počtu.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

24.9.2017, PDV - Boskovice - finále

       V neděli 24.9.2017 se jel závěrečný závod - finálu MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny. Závod se konal na novém místě, v areálu nově zbudovaného Sportparku v Boskovicích. Zázemí závodu bylo vynikající, ani tolik nevadila lehká nepřízeň počasí a kluzké blátivé trasy. Na zcela nových závodních okruzích startovalo celkem čtrnáct našich svěřenců. jako první do svého závodu nastoupil na okruh délky 650 m v kategorii do 6-ti let Vojta Horák, který skončil na šestém místě. V celém seriálu z patnácti závodů, kdy se do celkového výsledného pořadí počítalo deset nejlepších výsledků, skončil Vojta na 6. místě i celkově. Dále u ostatních dětí bude toto celkové umístění uvedeno v závorce za umístěním dosaženém ve finálovém závodu.Ve vyšší kategorii 7-8 let, v závodě na 1600 m dojel Jáchym Kuchař na sedmém místě (9). Ve stejné kategorii děvčat skončila Anna Pantůčková na 4. místě, kde jí těsně uniklo bednové umístění a také celkově skončila čtvrtá, kde Aničce na celkový bronz chybělo opravdu jen pár bodíků. Stačilo zajet o jeden závod více. Další závodnice v této kategorii, Anetka Bradáčová skočila devátá, celkově sedmá. V naší již tradičně nejpočetněji zastoupené kategorii 9-10 let, trať délky 2000 m, nejlépe zajel finálový zavod Kryštof Friedl, dojel na 7. místě, celkově v seriálu 15. další skončil na 9. místě Pepík Kuchař ( 15. ). Hned za ním Jakub Komárek na 10 .místě ( 10.), Dominik Poláček na místě 12. (12.), Lukáš Frýdek 14. (17.), Lukáš Müller 15. (13.). Obrovskou radost nám udělala naše jediná zástupkyně v dívčí kategorii, Nikola Bradáčová, která zajela závod na třetí pozici a svojí výkonností potvrdila i bronz v celkovém výsledném pořadí. Gratulujeme. V poslední kategorii, kde jsme měli nějaké svěřence, v závodě na 4400 m věkové skupiny 11-12 let nejlépe dojel Matěj Man na 14. místě (11.), dále Tadeáš Zouhar 15-tý (9.) a Matyáš Kocman 16-tý ( 25.).
    Z dalších dětí, které se zúčastnili některého nebo více závodů MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny uvádím jméno a celkové umístění v příslušné kategorii. Terezka Pantůčková 9., Dituška Vintrová 15., Jonáš Mikulášek 16., Jolanka Husáková 24., Adam Kopečný 46., Ondřej Vintr 16., Filip Seneši 25., Matěj Sedlačík 30., Tomáš Komárek 9., Filip Kuchař 15. a Richard Stloukal 9.. Všem výše jmenovaným děkujeme za vzornou reprentaci oddílu ACT leraK Blansko a přejeme další úspěchy i v ostatních sportech.

Výsledky - zde.
Fotografie - zde.

-JFK-

 

23.9.2017, Kolo pro život - Oderská Mlýnice

       Na předposlední závod seriálu Kolo pro život, Oderskou Mlýnici, vyrazilo náš tým reprezentovat osvědčené kvarteto dívčích závodnic - holky Bradáčovy a holky Pantůčkovy. V sobotu počasí závodníkům opravdu nepřálo. Při teplotě 8°C a prakticky celodenním dešti byl závod bahenní očistec. Naše závodnice se s tratí a soupeřkami popraly, jak nejlépe uměly. Hned první start nám přinesl medaili, když Nikola v prvním kole závod vedla. Ve druhém kole jí však soupeřky poodjely a tak si Nikča dojela bezpečně pro bronz (3. ze 13 závodnic).

       Další rozjížďky nám už cenné kovy nepřinesly. Nicméně holky bojovaly příkladně. Anička dorazila do cíle na 6. místě ze 12 závodnic,     Anetka na 5. místě ze 12 závodnic a Terezka na místě 7. také z 12 závodnic.
 
-JP-

 

16.9.2017, Šlapanický triatlon - 5. kolo

    Do třetice ve výčtu sobotních závodních klání naši borci vyjeli i na třetí disciplínu, které se aktivně věnujeme. Na triatlon do Šlapanic. Tam se pátým kolem uzavírala závodní minisérie, které předcházely závody v aquatlonu. Z našich borců si oba vedli výborně, kdy Ondřej Vintr v kategorii žáků 10-11 obsadil 3. příčku a v kategorii žactva staršího s přehledem zvítězil Samuel Marek. V celé této sérii za rok 2017 Sam nenašel přemožitele a získal pohár pro celkového vítěze své kategorie.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

6.9.2017, Okresní běžecká liga - Sloup

      Jakoby závodů v sobotním deštivém počasí neměli naši mladí ještě dost, po PDV v Knínicích si ještě někteří zajeli zaběhat do Sloupu. Konal se tam 53. ročník běhu Moravským krasem, jehož dětské části se zůčastnili i čtyři závodníci ACT leraKu. Běželo se na tartanovém oválu místní ZŠ, což se našim moc nelíbilo a patřičně to okomentovali. Přece jen jim více vyhovuje terén. V kategorii mladší přípravka doběhnul Jakub Komárek na trati délky 600 m na 3. místě, v kategorii mladší žáci v délce závodu 800 m skončil Tomáš Komárek na 5. místě a Tadeáš Zouhar na sedmém. V kategorii nejstarší, starší žáci v běhu na 1 km, doběhnul Richard Stloukal na 2. místě.

    Pomalu se rozbíhá běžecká sezóna, a vyjma dvou úplně posledních letošních MTB závodů Ořešínský vánek a Soběšická Mulda se v zimním období budeme naplno věnovat i běžeckým závodům.

Výsledky - zde.

Fotografie - zde.

-JFK

 

16.9.2017, PDV - Knínice

       V nepříznivém počasí se konal předposlední závod Poháru Drahanské vrchoviny, v Knínicích. Naše účast nebyla nikterak výrazná, nicméně jedenáct závodníků závod odjelo. jako první nastoupil na svoji 900 m trať Vojta Horák, který skončil na 6. místě. Ve stejné kategorii děvčat na stejnou vzdálenost zajela o jednu příčku lepší umístění Terezka Pantůčková. V kategorii chlapců 7-8 let v závodě dlouhém 1200 m si Adrian Šváb vyjel 8. pozici, u devčat získala naši první medali Anna Pantůčková za 3. místo, následována na místě 5-tém Anetou Bradáčovou. V nejpočetnější, námi zastoupené věkové kategorii 9-10 let v délce závodu 3200 metrů z chlapců nejlépe jel Josef Kuchař dojevší na 7. místě, těsně následován Jakubem Komárkem na místě osmém. Chlapecké trio uzavíral Lukáš Frýdek na 10. místě. Jediná holka v této kategorii, Nikola Bradáčová, zajela opět skvělý závod a po napínavém dojezdovém souboji do cíle skončila těsně na 2. místě. Jako poslední v našich barvách startovali v kategorii 11-12 let na distanci 3800 metrů Matěj Man a Tadeáš Zouhar, kteří dojeli v těsném závěsu za sebou na místě 7. a 8.

Finále - poslední závod PDV se jede již 23.9.2017 v Boskovicích, kde se pro tento rok rozloučíme s tímto oblíbeným seriálem.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

9.9.2017, Kolo pro život - Znojmo

    Další závod kola pro život byl na krásném místě a to přímo v centru Znojma. Na závod jsme dojeli tradičně v našem dívčím qvartetu a Filip Seneší. První svůj závod rozjela v kategorii 10/11 let Nikol Bradáčová a získala bronzovou medaili. Filip Seneší v kategorii 10/11 let skončil na 21 mistě. Anička Pantůčková 8/9 let dojela na šestém místě. V kategorii 6/7 si svůj závod zajelo naše duo Aneta Bradáčová na místě 8. a Terezka Pantůčková na místě 12. Ve velkém počtu kvalitních závodníků jsme podali dobré výkony.

-LB-

 

26.8.2017, PDV 13 - Velenov

      V sobotu pokračoval seriál závodů Poháru Drahanské vrchoviny ve Velenově. Bohužel nemám bližší informace o závodě, proto uvádím jen výsledky.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

26.8.2017, PDV 12 - Bořitov

       V nedalekém Bořitově pokračoval seriál závodů PDV již dvanáctým závodem. Naše účast byla tentokráte už dost vysoká, a to v počtu 18 závodníků. Jako první nastoupil na trať to svého závodu na 450 m v kategorii do 6 let Vojta Horák, který skončil osmý. Dále ve stejné kategorii, ale holčičí, dojela na šestém místě Tereza Pantůčková a na místě jedenáctém Dita Vintrová. Ve starší kategorii, kluků 7-8 let na 1250 m dojel Jáchym Kuchař na svém čtvrtém místě a Jonáš Mikulášek na místě osmém. U holek, ve stejné věkové skupině skončila Anna Pantůčková také na místě čtvrtém a Aneta Bradáčová na místě desátém. V kategorii 9-10 let, kde jsme měli pět zástupců na trati dlouhé 3750 m se nejlépe z kluků umístil Jakub Komárek jako osmý, dále jedenáctý Dominik Poláček, dvanáctý Lukáš Müller a třináctý Lukáš Frýdek. U holek se to rýsovalo na medaili a Nikola Bradáčová potvrdila svoji výkonnost a získala kov nejcennější, zlato. U starších kluků, 11-12 let v délce závodu na 5000 m se nejlépe umístil na osmém místě Matěj Man, devátý Tadeáš Zouhar, desátý Ondřej Vintr a jedenáctý Filip Seneši. U kluků 13-14 let, na trati dlouhé 8 010 m jsme meli jen jediného zástupce, Filipa Kuchaře dojevšího na devátém místě. Ještě jel v našich barvách v dospělácké kategorii Masters II Marek Man, který v závodě dlouhém 21 550 m zajel velmi dobře a získal stříbrnou medaili. Celkově naši druhou medaili v Bořitově.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

19.8.2017, Kolo pro život - Šumava

   V sobotu 19. srpna se na další závod Kola pro život, tentokrát do Chrudimi, vydaly pouze Anička a Terezka Pantůčkovy. První se na trať vydala Anička, která vybojovala 7. místo z 15 závodnic. Hned po ní vyrazila Terezka, která se umístila na 11. místě z 18. soupeřek.

-JP-

 

19.8.2017, PDV 11 - Kořenec

    V sobotu jsme navštívili regionální středisko golfu, avšak místo golfových holí jsme měli horská kola. V sobotu pokračoval seríál závodů PDV jedenáctým závodem v Kořenci. Počasí nám moc nepřálo, i když na druhé straně mohlo být mnohem hůře. Vlastně ani moc nepršelo, bylo jen více pod mrakem. Závodníků jsme měl rovných deset, přece jen jsou ještě dovolené a děti relaxují a sbírají síly na podzimní část sezóny. Jako první vyjel na trať Vojta Horák v kategorii do 6 let, na trati dlouhé 500 m, a dojel na sedmém místě. Stejného výsledku dosáhl i v kategorii 7-8 let na 1 500 m Adrian Šváb, nová tvář v barvách ACT leraKu. Ve stejné skupině, ale dívčí skončila Aneta Bradáčová na místě pátém. U kluků ve věku 9-10 let, na distanci 3 000 m, jsme byli zastoupeni velmi silně, čtyřmi kluky. Nejlépe se umístil na šestém místě dojevší Jakub Komárek, poté devátý Dominik Poláček, desátý Lukáš Müller a jedenáctý Lukáš Frýdek. Jediná holčina ve stejné věkové hladině, Nikola Bradáčová, zajela opět skvělý závod a v napínavém velmi vyrovnaném závěrečném souboji získala bronzovou medaili. V kategorii kluků 11-12 let, 4 500 m,  za nás jel jen Filip Seneši, který skončil dvanáctý. Závod ukončil v kategorii juniorů a kadetů na trati dlouhé 16 500 m Richard Stloukal, který dojel bramborový.

    Ještě se musím zmínit o štafetě, která i s mírnou obměnou závodníků oproti minulému týdnu v Bukové, ve složení Nikola Bradáčová, Honza Frýdek a Richard Stloukal opět zabodovala a dojela si pro bronzovou medaili.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

12.8.2017, PDV 10 - Buková

    Máme za sebou další závod PDV. Dovolené končí, bylo to znát i na naší účasti. A hned na úvod musím říct, že jsme se dočkali i již minule zmiňovaných medailí. Jak první nastoupila na trať naše v Bukové nejmladší závodnice, Terezka Pantůčková a nasadila laťku pěkně vysoko. Vybojovala stříbrnou medaili a vypadalo to na pěkný den. V kategorii kluků 7-8 let, 1200 m, jel výborně Jáchym Kuchař držící se na třetí pozicí, ale bohužel v posledním kole spadnul a dojel až osmý. Ve stejné kategorii skončil třináctý také Jonáš Mikulášek. Ve stejné kategorii děvčat skvěle rozjela závod Anna Pantůčková, která se držela na předních pozicích a dojela na výborném třetím místě a zanedlouho po ní i Aneta Bradáčová na místě sedmém. V závodě kategorie kluků 9-10 let na 4 km, která bývá početně nejvýraznější, jsme měli hned pět zástupců. Nejlépe si z nich vedl stále se zlepšující Kryštof Friedl, který skončil na výborném pátém místě a začíná atakovat bednu. Postupně pak dojížděli na osmém místě Josef Kuchař, na desátém Jakub Komárek, na čtrnáctém Lukáš Müller a na patnáctém místě Lukáš Frýdek. Další medailové naděje jsme upírali na naši jedinou závodnici v kategorii dívek 9-10 Nikolu Bradáčovou. Závod měla rozjetý skvěle, dlouho si hlídala třetí příčku, ale bohužel ji neuhlídala a dojela bramborová. Tento závod byl výkonnostně velmi vyrovnaný a těžký. V dalším závodě na 6 km, v kategorii kluků 11 - 12 let nás reprezentoval Matěj Man a Tadeáš Zouhar, kteří jako obvykle jeli celý závod těsně za sebou a dojeli jako devátý a desátý. V předposledním závodě kluků 13 - 14 let, na trati dlouhé 4,7 km jeli v našich barvách Tomáš Komárek dojevší na devátém místě a Filip Kuchař na místě třináctém. Zde mám pocit, že jeho tatínek přišel o kolo, které synovi na závod zapůjčil. Filip by si ho jistě zasloužil. Jako poslední závodil za ACT Richard Stloukal v kategorii junioři a kadeti, kde v široké čtyřleté kategorii jako nejmladší skončil šestý, ještě v první polovině startovního pole. Nesmím také opomenout závod štafet, který bývá do některých závodů zařazován pro spestření před vyhlašováním výsledků. V nabité konkurenci štafeta ACT leraKu složená z Nikoly Bradáčové, Richarda Stloukala a Jirky Pantůčka vyjela stříbrnou medaili.

    Bohužel se závodu nemohl zúčastnit předseda klubu Karel Stloukal, který je v nemocnici a nemohl své svěřence vidět a povzbudit. Tímto ho pozdravujeme a přejeme brzké uzdravení.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

8.2017, PDV 09 - Benešov   

    Po delší přestávce pokračoval dalším závodem Pohár Drahanské vrchoviny. Dovolené již pomalu končí a bylo to vidět i na již početnější účastí našich závodníků. Svoji závodní premiéru si odbyla Dita Vintrová, která hned ve svém prvním kolovém závodě v kategorii do 6-ti let skončila na krásném kulatém desátém místě. Jako další nastoupil na trať v kategorii 7-8 let Jáchym Kuchař, kterému se stále nedaří prolomit výsledkovou "smůlu", a již poněkolikaté dojel na čtvrtém místě. Poté startovala naše nejpočetnější skupina, a to v kategorii kluci 9-10 let. Nejlépe si z nich vedl Kryštof Friedl dojevší na sedmém místě, chvíli po něm stále se zlepšující Josef Kuchař ma místě desátém. Následovám na patnáctém místě Jakubem Komárkem a Lukášem Müllerem na místě osmnáctém. V o level vyšší kategorii hájil naše barvy Ondřej Vintr, který skončil třináctý, těsně následován na čtrnáctém místě Matějem Manem. Také dva zástupce jsme měli v kategorii 13-14 let, kde Tomáš Komárek bojoval o bednu, ale tentokrát to bohužel nevyšlo a po souboji před cílem dojel čtvrtý. Ve stejné kategorii skončil na desátém místě ještě Filip Kuchař. Náš nejstarší zástupce, Richard Stloukal v kategorii junioři a kadeti dojel na pěkném sedmém místě. Co si tak vzpomínám, tak to byl snad první závod PDV, kdy se nám nepodařilo přivést žádnou medaili. Ale hned tuto sobotu 12.8.2017 budeme moci znovu zabojovat na dalších závodech a pokusit se nějakou tu medaili z Bukové dovézt.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

29.8.2017, Kolo pro život - Šumava Zadov

      Na další závod Kola pro život na Šumavský MTB maraton vyrazila reprezentovat náš oddíl početnější skupinka závodníků - holky Bradáčovy, holky Pantůčkovy a Filip Seneši. Na nejkrásnější trati seriálu se nejvíce dařilo Nikole a Anetce Bradáčovým, které ve vých kategoriích obsadily shodně 4. místa. Anetka se však v průběhu závodu pohybovala i na 3. místě. Holky Pantůčkovy tak úspěšné nebyly. Anička po nevydařeném startu skončila na 8. místě. Terezka závod protrpěla a skončila na 13. místě z 25 závodnic.

   Filip ve své kategorii startoval z poslední řady a svou pozici v závodě nedokázal vylepšit a skončil na 18. místě. Nakonec se ještě na start Junior Trophy Marathonu (závodní Fitness jízda) postavila Nikola. Tady už to pro náš tým zacinkalo, když Nikola dorazila v závodě na 16 km na 3. místě.
 
    Výsledky:
    Nikola   4. / 23 a 3. v Junior Trophy Marathonu
    Aneta   4. / 25
    Anna   8. / 20
    Tereza   13. / 25
    Filip   18. / 19
 

-JP-

 

22.8.2017, Kolo pro život - Praha Karlštejn

     22. července absolvovaly naše závodnice Anička a Terezka Pantůčkovy další závod Kola pro život, tentokrát v Praze Velké Chuchli. První se na start postavila Anička a po startu se objevila na 5. místě. To udržela do posledního kola. V něm pak dokázala zabojovat,  předjet soupeřku před sebou a ještě si udělat 60m náskok. Do cíle dovezla náš dres na 4. místě z 26 závodnic. V celkovém hodnocení kategorie 8 - 9 let (kluci holky dohromady) skončila na 15. místě  z 65 závodníků.

    Druhá se na start postavila Terezka. Ta měla trošku slabší start a v průběhu 1. kola jela na 11. místě. Ač byla rychlejší, nedařilo se jí     předjet a do cíle dorazila po 2 kolech na 9. místě z 19 závodnic.
 

-JP-

 

23. - 30.7.2017, Soustředění Slavonice

  Další letní soustředění je úspěšně za námi. Zúčastnilo se ho celkem 16 dětí, což byl téměř optimální stav. Zpočátku týdne nám počasí moc nepřálo, asi dvakrát nás přimělo vrátit se z plánovaného výjezdu zpět na základnu. To nám ale ani moc nevadilo, neboť ubytovací zázemí počítalo se všemi rozmary počasí a byli jsme připraveni i na pršení. Ubytovaní jsme byli na ubytovně ZŠ Slavonice, kde mimo jednotlivé pokoje a soc. zařízení je k dispozici veliká společenská místnost, kuchyňka s jídelnou, prostor pro úschovu kol, venkovní kurty, běžecký ovál, prostor pro táborový oheň, pinkponkové stoly, basketbalový koš a hlavně dvě tělocvičny. Pobyt byl zaměřen spíše relaxačně, bez větších nároků na nějaké výkony. I tak jsme najezdili od těch nejmenších od úctyhodných 170 km po nějakých 220 km u těch aktivnějších. S ohledem na první tři deštivé dny je to myslím docela slušné.

    Jednotlivé dny byly programově docela podobné, dopoledne většinou lehčí atletický trénink, poté asi hodinka "osobního" volna, oběd, hodinka volna na vytrávení a odpolední výjezd. Návrat něco před večeří a potom zase volno. Děti svoje osobní volno využívali různě, podle svého uvážení. Někteří jezdili s kolem na Dirt Bike Park, kde dokázali i více než hodinu ještě řádit. Někteří, a těch byla většina, chodili na náměstí utrácet svoje kapesné a hlavně chytat Pokémony. A komu se nikam nechtělo, zůstal na ubytovně a hrál třeba pinec, basket nebo jen prostě odpočíval.

    Při výjezdech na kolech jsme objevovali nová místa, na která jsme se loni nedostali. Byla to např. nová cesta po turistických značkách z hradu Landštejn, dlouhé lesní cesty podél rakouských hranic směrem na Písečné, či vracečka po červené z Dačic na Slavonice. Na této trase je krásný rybník, kde se dá vykoupat. Kluci se tam vyblbli, osvěžili a jeli jsme dál. Okolí Slavonic je sice plné rybníků, ale vhodných ke koupání jich je minimum.

    Už se začínáme dívat, kam pojedeme příští léto. Jestli do některé osvědčené lokality nebo půjdeme cestou poznávání a vyzkoušíme něco zcela nového.

Foto - zde.

-JFK-

 

8.7.2017, PDV 08 - Valchov

    V sobotu se konal již druhý závod Poháru Drahanské vrchoviny tento týden, nyní na Valchově. Počet našich závodníků již byl oproti předchozímu závodu výrazně vyšší, jedenáct dětí. V kategorii do 6-let si zopakoval svůj předchozí výsledek Vojta Horák, který závod rozjel na výbornou, po prvním kole se držel na prvním místě, ale postupně začal ztrácet a celkově se propadnul až na čtvrtou pozici. Ve stejné kategorii, ale devčat zajela výborně Terezka Pantůčková, a dojela si pro naši první sobotní medaili v barvě bronzové. Naprosto stejně jako ve středu dojel svůj závod v kategorii 7-8 let Jonáš Mikulášek, který si zopakoval osmé místo. V kategorii děvčat skvěle zajela Anička Pantůčková, která po svojí sestře podruhé stanula na stupních vítězů a odnesla si stříbrnou medaili. V téže skupině si ještě dojela na 9. místě Anetka Bradáčová. U chlapců ve věku 9-10 let závodil Jakub Komárek dojevší na 9. místě a Dominik Poláček na místě dvanáctém. V kategorii děvčat si zopakovala svůj středeční výsledek i Nikola Bradáčová a dojela si pro naši třetí medaili, pro bronz. O level výše ve věku 11-12 let si prohodili umístění ze středy Matěj Man s Tadeášem Zouharem, kdy Matěj skončil 11-tý a Tadeáš 13-tý. Poslední závodník, Tomáš Komárek v kategorii 13-14 let po několika pádech na trati dojel na 10. místě. Nyní nás čeká více než měsíční přerušení závodů PDV a na MTB závodech se uvidíme mimo naše tréninky až 5.8.2017 v Benešově. Ale nezoufejte, jiný závod, tentokráte v lidovém triatlonu pro "větší" děti bude již v sobotu 15.7.2017 ve Vysočanech.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

-JFK-

 

5.7.2017, PDV 07 - Březová

    Vyjímečně ve středu, ve státní svátek pokračoval seriál závodů Poháru Drahanské vrchoviny. Naše účast zřejmě vzhledem k termínu závodu a také nejvzdálenějšímu místu byla trochu slabší, tentokráte v zastoupení sedmi dětí. Jako první nastoupil na start v kategorii do 6-ti let Vojta Horák, kterému třetí příčka unikla jen těsně a skončil čtvrtý. V další kategorii, 7-8 let dojel Jonáš Mikulášek na 8. místě a Aneta Bradáčová na místě 5. V kategorii 9-10 let jsme měli jen jediného zástupce, resp. zástupkyni Nikolu Bradáčovou a s napětím jsme čekali na první možnou medaili. A také jsme se dočkali, po napínavém souboji si Nikča dojela pro bronz. Bohužel to byla naše jediná medaile na těchto závodech. V kategorii 11-12 let svůj závod rozjeli Tadeáš Zouhar s Matějem Manem a dojeli na 8. a 11. místě. Náš poslední závodník, v kategorii 13-14 let, Tomáš Komárek závod dokončil ještě v první polovině startovního pole, na šestém místě.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

2.7.2017, Triatlon - Žďár nad Sázavou

    Tři brambory, jedno stříbro. Takto úspěšný byl nedělní výsadek našich triatlonistů ve Žďáru. Na Pilské přehradě, kde se pořádají vyhlášené triatlony, byli naši borci řádně vidět. V kategorii 10-11 let to byl Kubík Komárek a Matyáš Kocman, kteří se statečně prali s mohutnými vlnami přehrady a poté s poměrně krátkým kolem i během. Kuba doběhl na úžasném druhém místě a Matyáš na již zmiňovaném čtvrtém. Bylo to již jeho třetí čtvrté místo na triatlonu, takže jak po závodě řekl, snad už to příště vyjde. Přejeme mu to. V další kategorii 12-13 let bojoval Tomáš Komárek a po velmi dobrém výkonu vybojoval naši druhou bramborovou medaili. A náš poslední závodník, Richard Stloukal svoji žákovskou kategorii přeskočil a zazávodil si s o rok až dva staršími dorosteneckými soupeři a získal pro ACT leraK tu třetí čtvrtou příčku.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

-JFK-

 

1.7.2017, Kolo pro život - Bikemaraton Drásal

   

Na další závod Kola pro život náš tým jeli reprezentovat Filip Seneši a holky Pantůčkovy.

 Filip ve své kategorii bojoval ve středu startovního pole a do cíle dorazil na 25. místě ze 40 závodníků. Anička, po trošku tužším prvním kole, ve zbývajících dvou zabojovala a cílem projela na 7. místě z 26 závodnic. Poslední naší závodnicí byla Terezka, která dosáhla našeho nejlepšího umístění. Během prvního kola bojovala o 5. místo. Ve druhém kole jí trošku došly síly a v cíli tak brala pěkné 6. místo z 19 závodnic.

-JP-

 

1.7.2017, PDV 06 - Žďárná

    V sobotu se jel šestý závod PDV. Jak již bývá zvykem, zastoupení našich svěřenců bylo na závodech velmi hojné, v počtu 14 dětí. V nejmladší kategorii do 6 let závodil Vojta Horák, který i přes technické potíže s řazením dojel s přehledem v první polovině závodníků na 8. místě. V kategorii 7-8 let skončil Jonáš Mikulášek na 9. místě a Aneta Bradáčová na místě sedmém. Nejpočetnější zastoupení bylo v kategorii 9 - 10 let, kde dojel Kryštof Friedl na krásném 5. místě, následován těsně Jakubem Komárkem na 7. místě. Zanedlouho dojeli spolu jako dvojčata Lukáš Müller a Dominik Poláček na 11. a 12. místě. V kategorii děvčat jsme se už dočkali i medaile, kterou po těžkém boji celý závod jedoucí kolo na kolo získala Nikola Bradáčová. Bohužel na cílové pásce byla asi metr za soupeřkou a získala tedy naši první medaili, krásnou stříbrnou. V další početné kategorii 11 - 12 let dojeli postupně Tadeáš Zouhar na 11. místě, Matěj Man na 13. , Ondra Vintr na 14. a Matěj Sedlačík na 16. místě. V kategorii s naším posledním závodníkem, 12 - 13 let jsme se dočkali naši druhé medaile, a to také stříbrné. Svůj letošní nejlepší závod zajel Tomáš Komárek, který po čtvrtém místě minulý týden v Okrouhlé potvrdil, že dokáže atakovat medailové pozice a dojel na druhém místě.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

-JFK-

 

25.6.2017, Triatlon - Plecháček

       V neděli jsme třetím závodem ukončili minisérii závodů aquatlonu, duatlonu a triatlonu. Závodnická účast byla rekordní a s tím ruku v ruce šla i divácká podpora, která pro závodící děti vytvořila vynikající atmosféru a kulisu závodu. Tradičně v těchto závodech jsou čtyři kategorie, z nichž bývá pro některé děti nejnáročnější hned ta nejmenší, věkově do 9-ti let. V této kategorii totiž mohou startovat i děti mnohem mladší a vyzkoušet si závod třeba i v šesti letech. Vzhledem k domácímu prostředí se dala očekávat převaha dětí z ACT leraKu, což se také potvrdilo. V této nejmladší kategorii jsme u dívek měli zastoupení Anetkou Bradáčovou a Aničkou Pantůčkovou. A již v této kategorii jsme získali první medaili, o kterou se zasloužila výborným výkonem Anička. Asi čtvrtminutu po ní doběhla do cíle i Anetka, ale třetí příčka ji těsně unikla a skončila na bramborové pozici. U chlapců byl v našich barvách Jáchym Kuchař, který skončil na místě pátém. V další kategorii, děvčat ve věku 10-11 let jsme měli jedinou zástupkyni, Nikolu Bradáčovou. O co méně bylo závodnic, o to více byla tato holčina vidět na trati, kterou suverénně ovládla stylem start - cíl a nechala za sebou všechny závodníky spojené kategorie, tj. i všechny kluky. U kluků této kategori jsme měli největší oddílové zastoupení. Krásný závěrečný běžecký souboj nám v cíli předvedli Jakub Komárek a Ondřej Vintr, kteří skoro celý závod jeli v těsném závěsu za sebou a při náběhu do cílové rovinky na hráz prokázal více sil Ondra a zvítězil nad Jakubem. Třetí do cíle doběhl Kryštof Friedl, který získal ztrátu jakožto nedobrý plavec, výborným kolem ji začal stahovat, ale ani v běžecké části už ty dva před sebou nedohnal. Umístění na třetí příčce však bylo zasloužené. Další kluci v této kategorii byli Matyáš Kocman a Lukáš Müller, pro kterého byl tento závod triatlonovou prémiérou a zvládl ji úplně v pohodě a v cíli i komunikoval. V o stupínek vyšší kategorii, kluci 12 - 13 let nás reprezentoval Tomáš Komárek a Filip Kuchař. Tomáš i přes svůj odpor a nesnášenlivost k plavání doplaval ve své kategorii na druhém místě ( proč to plavání nemá rád? ) a pustil se do svých dalších dvou oblíbených disciplín. Hned na úvod kola toto potvrdil a začal se vzdalovat všem svým soupeřům. Do cíle nakonec doběhl s pěkným náskokem. Také Filip si to už v hlavě porovnal a do závodu nastoupil bez obav ze sebe i ze soupeřů. V plavecké části se držel téměř uprostřed plaveckého pole. V dalších disciplínách se pomalu propadal, ale závod bezpečně dokončl se svým pověstným úsměvem. V poslední, nejvyšší kategorii 14 - 15 let jsme bohužel nikoho neměli, neboť náš Richard Stloukal byl na Olympiádě dětí a mládeže, kde reprezentoval Jihomoravský kraj a skončil na 13. místě.
I když už tato série závodů skončila, nemusíte smutnit. Již nyní připravujeme závody nové, tentokráte pětidílné. Více se včas dozvíte na našich stránkách.

Foto - zde a zde

Výsledky - zde a zde

JFK-

 

17.6.2017, MTB - HaPe Skalička u Tišnova

  

    Závod ve Skaličce u Tišnova byl úspěšný, odvezli jsme si celkem pět medaili a jedno čtvrté místo. V kategorii do šesti let se Vojta Horák statečně držel na prvním místě, ale bohužel ho v závěrečné rovině předjel soupeř. A má krásné druhé místo. V kategorii 7-8let se umístila Aneta Bradáčová na třetím místě. V 10 km závodě plném stoupání a klesání jsme měli hned čtyři závodníky. Závod byl náročný a nejlepší odměnou bylo projíždění brodů během závodu. Umistění: Nikol Bradáčová první, Kryštof Friedl druhý, Tadeáš Zouhar druhý a Matěj Sedlačík na čtvrtém místě. Všem velká gratulace.

-LB-

 

11.6.2017, Cyklobrána do prázdnin

  

   V neděli 11. 6. 2017 se v areálu Hotelu Všemina nedaleko Zlína konal závod Cyklobrána do prázdnin. Počasí bylo krásné a tratě náročné. Náš tým se vydali reprezentovat Tadeáš Zouhar a Anička a Terezka Pantůčkovy.

    Nejprve se na trať vydala Anička Pantůčková, která vybojovala krásné 2. místo ze 16 závodnic a získala tak dobrou startovní pozici pro svého tatínka do závodu rodičů.  Potom vyrazila Terezka, která skončila na 7. místě z 20 závodnic. Nakonec se do závodu vypravil Tadeáš, který ve své kategorii skončil na 23. místě z 36 závodníků.

   Na úplný závěr se na upravenou a ztíženou trať vydali tatínkové Jirka Pantůček a Pavel Zouhar. Jirka Pantůček výhodnou startovní pozici neudržel, ale i tak skončil na krásném 6. místě ze 68 rodičů a Pavel Zouhar vybojoval 39. pozici.

   Ve Všemině jsme si užili spoustu zábavy, krásné počasí, autogramiádu biatlonistů Jiřího Šlesingra a Lucie Charvátové a nakonec i bonbónový déšť. Příští rok zase ve Všemině nashledanou!

-JP-

 

10.6.2017, PDV 04 - Spešov

    V sobotu se jel 4. závod Poháru

V sobotu se jel 4. závod Poháru Drahanské vrchoviny. Zřejmě nejen vzhledem k nedalekému místu závodiště byla naše účast docela hojná. Po celonočním a ranním vydatném dešti jsem měl trochu obavy z kvality tratí, ale v rámci možností už to bylo jezditelné. Zde se můžete podívat na celkové umístění našich dětí. Více bohužel nenapíši, neboť jsem na závodě nemohl být přítomen a neznám detailnější podrobnosti.

Výsledky - zde

Foto - zde

-JFK-

 

3.6.2017, Kolo pro život - Orlík

 

   Na další závod Kola pro život na Orlík vyrazila náš tým reprezentovat početnější skupina závodníků v sestavě Anna a Tereza Pantůčkovy, Nikola a Aneta Bradáčovy a Filip Seneši. První do bojů zasáhla Nikola, která po výborném výkonu nakonec získala nepopulární 4. místo. Potom Filip, který se ve svém závodě pohyboval přibližně v polovině startovního pole. Cílovou pásku protnul na 18. místě.

   Po Filipovi nastoupila na trať Anička, která po minulém nepovedeném závodě, dosáhla na 8. místo. Nakonec ve své kategorii bojovaly bok po boku naše nejmladší závodnice Anetka s Terezkou a po pěkném výkonu dovezly náš dres v první desítce. Anetka byla v cíli na 8. místě a Terezka hned za ní na místě 9. .

   Nikola poté vyrazila bojovat na závodní trať Junior Trophy Maraton dlouhou 13 km. Trať byla dost náročná a Nikola po výborném výkonu dovezla náš dres na medailovém 3. místě. 

   Poděkování všem závodníkům za reprezentaci oddílu a jejich doprovodu za servis a podporu.

Umístění:

Filip Seneši   18. / 31

Nikola Bradáčová   4. / 16

Anna Pantůčková   8. / 23

Aneta Bradáčová   8. / 20

Tereza Pantůčková   9. / 20

-JP-

 

28.5.2017, Duatlon - Blansko, ACT leraK

    V neděli se konal druhý závod z třídílné série závodů ACT leraK. Počasí vyšlo úplně fantasticky, organizace klapla na výbornou a samotným závodníkům se závod také velmi líbil. Jako první své měření sil zahájili ti nejmladší, děti do věku do 9 let. Startovali hromadně chlapci i děvčata. Z našich soutěžili Aneta Bradáčová, Tereza Pantůčková, Anna Pantůčková, Jáchym Kuchař, Jonáš Mikulášek a Josef Kuchař. Nejprve si proběhli 800 m kolečko, poté 2x 1000 m na kole a na závěr ještě jedno 800 m kolečko během. Druhá kategorie 10 - 11 let, měla distance o něco větší, 1000 m běh, 3x 1000 m kolo a 1000 m běh. Za ACT závodili Nikola Bradáčová, Jakub Komárek, Kryštof Friedl, Lukáš Müller, Matyáš Kocman a Matěj Sedlačík. V kategorii 12-13 let to byl na trati 1 800 běh, 4x 1000 m kolo a 1000 m běh Tomáš Komárek a Tadeáš Zouhar a mezi nejstaršími nás reprezentoval Richard Stloukal na distancích 2000 m běh, 5x 1000 m kolo a 1800 m běh. Z pohledu počtu dosažených medailí a počtu dětí z ACT leraK byl tento závod veleúspěšný a patří jim poděkování za vzornou reprezentaci. Nesmím opomenout také velké díky pořadatelům, kteří se postarali o bezvadnou organizaci celého závodu od prezentace, průběh závodu až po vyhlášení výsledků, mezi něž patřil Karel Stloukal, Pavel a Lenka Zouharovi, Jirka a Lenka Bradáčovi s kamarádkou, Broněk Friedl, Jindra Vintr, Lukáš Kuchař a snad jsem na nikoho nezapoměl.
Nezapoměnte na 25.6.2017, kdy se koná poslední závod této série, a to kompletní triatlon. Těšíme se na Vás.

Fotogalerie - zde.

Výsledky - zde.

-JFK-

Kdo má fotografie, zašlete je prosím.

 

13.5.2017, Kolo pro život - Mladá Boleslav

    Na další závod seriálu Kolo pro život do Mladé Boleslavi se náš oddíl vydali reprezentovat 3 závodníci – Filip Senéši, Anna Pantůčková a Tereza Pantůčková.

   V pátek večer děti absolvovaly večerní závod na svíčkami osvětlené trati, opekly párky a šlo se spát.

   V sobotu ráno, jako první, na trať vyrazil Filip, který po 4 kilometrech dojel do cíle na 27. místě ze 46 závodníků. Druhá na start vyrazila Anička, která na 3km dlouhé trati skončila na 17. místě z 26 závodnic. Poslední naší reprezentantkou byla Tereza, která ač startovala ze 3. pozice, vyrážela do závodu po kontaktu se soupeřkou a následném pádu zcela osamocena jako poslední. Jako správný bojovník nic nevzdala a po 2 kilometrech dovezla náš dres na 21. místě z 38 startujících.

-JP-

 

6.5. a 8.5. 2017, PDV - Protivanov a Valchov

    Tak po více než hodině práce psaní textu a PRŮBĚŽNÉM UKLÁDÁNÍ se bohužel celý článek ztratil a nelze zobrazit.

-JFK-

 

7.5.2017, Dětský Šela marathon - Přerov

    Přerov -Šela. Krásná trať v Přerově, počasí vypadalo perfektně. Na trať nastoupil Tadeáš Zouhar, po 10 km závodě se umístil na velmi cenném 15 místě.  Další na zavodiště nastoupila Nikola Bradáčová, která dojela do cíle za hromu, blesků a vydatného deště, tak ji moc mrzelo, že ji nikdo nepřivítal ve finiši na krásném druhém místě. Anička Pantůčková to měla bohužel ještě horší, protože přijela v největším slejváku, a to na krásném 5. místě. Bláto měla úplně všude. Děvčata se převlékla a čekalo se na naší poslední závodníci Anetu Bradáčovou. Anetka  nastoupila na velmi blátivou trať a dojela na 4.místě, jenom jsme ji vůbec nemohli poznat.

Výsledky - zde.

-LB-

 

29.4.2017, Kolo pro život - Hustopeče

   Jako první na blátivou trať v Hustopečích nastoupila v kategorii 10-11 let Nikol Bradáčová a po velkém souboji a díky podpoře našeho týmu, hlavně trenéra Karla dojela na čtvrtém místě. V té stejné kategorii druzí na trat nastoupili i kluci Filip Seneši a Kryštof Friedl, skončili v početném poli závodníků na 16. a 19 místě. V kategorii 8-9 let si zazávodili Jolanka Husáková a v jejím závěsu Anicka Pantůčkova a dojeli na krásném 9. a 10. místě. Další z našich závodnic nastoupili v kategorii 6-7 let, Aneta Bradáčová dojela na krásném 5 místě a teprve 5-letá Terezka Pantůčková dojela na místě 8. Nikol Bradáčová se nechtěla smířit s tím, ze by byla bez medaile a tak si zajela i dětský maraton ve vzdálenosti 17 km s převýšením 450 metru v terénu a dojela na krásném 2. místě ve své kategorii.

Výsledky závodu - zde.

-LB-

 

29.4.2017, Šlapanický aquatlon - 2. kolo

   Na druhý yávod Šlapanického aquatlonu jsme vyjeli v lehce méně početné sestavě než obvykle. V kategorii žáků 10 - 11 let nastoupil na start Ondřej Vintr, kterému jen velmi těsně, o 0,9 sekundy unikla třetí příčka. Šestý skončil Matyáš Kocman. V kategorii staršího žactva, 14 - 15 let zvítězil Samuel Marek, kterému se obvykle na těchto závodech velmi daří.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

21.4.2017, Jarní pětka, Olomoucký duatlon i Kolo pro život

   O víkendu byli naši závoďáci rozděleni do několika výsadků na různé závody, podle toho, co je komu nejbližší. Tento náročný víkend zahájili kluci na čistě běžeckém závodě, na OBL Blansko - Jarní pětka na dráze. Jakub Komárek doběhl ve své kategorii na krásném třetím místě, Tomáš Komárek skončil v kategorii o level vyšší také na supr třetím místě a Tadeáš Zouhar na místě pátém.

    V sobotu jela další skupinka na čistě MTB závod, na Kolo pro život Trans Brdy České spořitelny. Tam již v početnější konkurenci v kategorii 6-7 let dojela Aneta Bradáčová na skvělém 4. místě a ve stejné kategorii Tereza Pantůčková na místě 12.. V kategorii vyšší, 8-9 let skončila Anna Pantůčková na místě 14. V další vyšší kategorii, 10-11 let sahala také Nikola Bradáčová na vítěznou bednu, ale bohužel jí to také nevyšlo a byla nakonec čtvrtá. Zde předpokládáme, že toto divčí kvarteto bude důrazně zasahovat do všech závodů KPŽ.

    Ve třetí skupině našich závodníků nás reprezentoval Richard Stloukal na duatlonu v Olomouci. A to opět skvěle, kdy ve své kategorii vybojoval příčku nejvyšší, zlatou medaili.

    Tento víkend nás čeká zahajovací závod MTB Poháru drahanské vrchoviny, 2. kolo aquatlonu ve Šlapanicích a další závod Kola pro život.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

13.4.2017, jarní soustředění Vracov

Tak jsme dorazili na místo, ubytování opět perfektní jako vždy, kuchařka připravena, děti spokojené.

    Čerstvě po návratu se pokusím shrnout průběh soustředění, zhodnocení nechám na každém účastníku samotném. Celkem nás bylo devatenáct, děti početně převažovali. Měl jsem trochu obavy ohledně avizovaného počasí, kdy mělo pršet a ve vyšších polohách dokonce padat i sníh. Ale naštěstí se naši meterologové opět trochu zmýlili a kromě jedné krátké malé přeháňky, která nás chytila při ježdění v lese, bylo "sucho". S teplotou to bylo horší, ale vhodné oblečení vše vyřešilo.

    Jako obvykle jsme měli treninky rozdělené vždy v jednom dni na dvě fáze. Dopoledne jsme se rozhýbali, ať již lehce na kole nebo atletickým tréninkem na hřišti. Po obědě a hodince určené na relaxaci jsme většinou vyrazili s koly po okolí, kde děti měli vyjížďky zpestřené terénním poježděním, např. nějaké brdky, vyznačený okruh v lese či po návratu na kraj Vracova malý plácek s nájezdovými inline rampami. Samozřejmě jsme ani letos nevynechali plavecký bazén v nedalekých Ratíškovicích a přímo ve Vracově nedaleko základny mají děti oblíbenou cukrárnu. Toto jarní soustředění nevnímáme jako výcvikový tréninkový tábor, kde se honíme za kilometry a fyzickým vyčerpáním. Máme citlivě nastavený režim pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Pro některé děti je tento pobyt mnohdy prvním ježděním na kole po zimní přestávce a pro některé třeba i prvním sportovnějším soustředěním.

    Tímto Vás také zvu na letní soustředění ve Slavonicích v termínu 23.7. - 30.7.2017. Toto soustředění je již sportovnější, s rozdělením s ohledem na výkonnost, pro všechny věkové kategorie. Většina činností je však společná, odlišnosti jsou v náročnosti tréninků. Více zde

Fotografie: 1. den, 2. den, 3.den, 4. den, 5. den

-JFK-

 

8.4.2017, Aquatlon - ACT leraK

 

 

V neděli jsme zahájili mini sérii závodů, které obsahují jeden aquatlon, jeden duatlon a jeden triatlon. Jako první byl závod aquatlonový, kde se plavalo v městských krytých lázních a poté jsme se na běh přesunuli na atletický ovál ASK Blansko. Nejprve si změřili plavecké síly ti nejmenší, za ACT lerak to byl Jáchym Kuchař a Aneta Bradáčová. Našim borcům se dařilo, Jáchym vybojoval zlatou medaili a Anetka bronzovou. O kategorii výše jsme měli nejpočetnější zastoupení, závodníky uvedu dle dobytých pozic. Zlato získal Jakub Komárek, stříbro Ondřej Vintr a bronz Matěj Sedlačík. Ve stejné kategorii u dívek s přehledem zvitězila Nikola Bradáčová. V další vyšší kategorii, kategorii žáků 12 - 13 let, vybovoval Tomáš Komárek stříbrnou medaili a Filip Kuchař skončil jako pátý. V nejvyšší kategorii, 14 - 15 let získal zlato Samuel Marek a stříbro Richard Stloukal. Další závod této série pokračuje 28.5.2017 na blanenské přehradě Pálava, kde se děti tentokrát utkají v disciplínách duatlonu.

Výsledky zde

Fotografie zde

-JFK-

 

1.4.2017, MTB - Morkovské bajk

 

První závod horských kol po zimním spánku. Jeli jen 4 kluci - Ondřej Vintr, Kryštof Friedl, Kryštof Kovář a Richard Stloukal. Doprovod Jindřich Vintr, Bronislav Friedl a Karel Stloukal. Odjezd v 7:30 hod s postupným sběrem podle bydliště. V místě závodů v 8:45 hod, hned na prezentaci Ondřej a Kryštof v žácích jeli 7,5 km. Kryštof Kovář a Richard měli 27 km.

Ondra 18/z 37 , Kryštof Friedl 15/37. Kryštof Kovář 14/80 a Riša 12/80, docela dobré výsledky. Raritou byl Ríša, když chtěl z posledních sil v 27 km dlouhém závodě zabrat do cíle rychleji a přetrhl řetěz. Ještě že to bylo z kopce asi 200 m před cílem.

Budou další závody lepší? A co ostatní?

Výsledky

Fotografie

-KS-

 

1.4.2017, BBP10 - Brněnská přehrada

 

V sobotu na apríla 1.dubna jsme završili posledním závodem seriál závodů Brněnského běžeckého poháru. Centrum dění bylo přímo u břehu přehrady pod restaurací Rakovec. Z našich zástupců tam byli jen "Čtyři mušketýři", další členové oddílu si zajeli na první bajkový závod do Morkovic. I když už bylo co se týká celkového pořadí v seriálu před závodem rozhodnuto, tak naši šli do závodů naplno. A potvrdili, že i v čistě běžeckých disciplínách mají co nabídnout. Tentokrát z naší skupiny jako nejstarší zahajoval svůj běh Tomáš Komárek, kterého v cíli dělila od medaile pouze jediná příčka. Ale i tak je jeho čtvrté místo velmi cenné, tvrdě vybojované a je zatím největším úspěchem v Brněnském poháru. Jako další na startu ve své kategorii stanula Nikola Bradáčková, která již měla jistou bronzovou medaili ve vyhodnocení celého seriálu čítajícího 10 závodů. V závodě samém ji 100% potvrdila a ukázala, že v příštím ročníku, kdy ještě zůstane ve stávající kategorii, s ní budou muset soupeřky velmi vážně počítat. V kategorii starší přípravky hoši startoval Jakub Komárek, který také nezaváhal a potvrdil svoji téměř konstantní formu ( doufáme, že ji bude i zvyšovat ) a doběhnul ještě v první třetině startovního pole, na 8. místě. A jako poslední náš zástupce na startu, nikoliv však v cíli, byla Aneta Bradáčová. Také v dosti početném poli bojovala z všech sil a doběhla na úžasném, někdy ale docela neoblíbeném, čtvrtém místě. Všichni výše uvedení skončili v celkových výsledcích BBP s přehledem do desátého místa. Z dalších našich členů, kteří se zůčastnili některého ze závodů BBP, uvádím jěště Richarda Stloukala, Ondřeje Vintra, Kryštofa Frídla, Kryštofa Kováře, Josefa Kuchaře, Jáchyma Kuchaře a Ivu Bednářovou. Tímto děkuji všem závodníkům ACT leraK za vzornou reprezentaci a přeji jim další úspěchy v příštím ročníku. A teď na jaře přesedneme na kola, vytáhneme plavky a podíváme se na další sportovní disciplíny.

Výsledky

-JFK-

 

25.3.2017, Šlapanický aquatlon - 1. kolo

 

Závodní sezóna začíná nabíhat na vyšší otáčky, kdy už se nám v jednom dni kryje více závodů. O tomto víkendu v sobotu jsme se rozdělili dokonce na skupiny, z nichž dvě se pověnovali aquatlonům ( mimo Šlapanic ještě v Karviné ) a třetí skupina jela na přeposlední běžecký závod BBP. Ve Šlapanicích se nám většinou mimořádně daří, narůstá počet účastníků a tak jsme s napětím čekali, jak to celé dopadne. V první části závodu se kompletně odplave plavecká část a pak se všichni přesunou ven a uskuteční se část běžecká. Na těchto závodech se také do poslední chvíle neví, jak se kdo umístil, neboť běžecká část startuje hromadným startem po jednotlivých kategoriích a není možné poznat, jak se kdo umístil v plavání a zaběhl. Výsledek je vždy dle součtu časů jetnotlivých disciplín a mnohdy je to překvapení. Nebudu vás napínat, opět jsme dopadli skvěle. Jakub Komárek získal náš první cenný kov, tentokráte bronzový, Ondřej Vintr se oproti loňsku výkonově posunul také směrem nahoru a skončil na místě šestém. Další medaili, a to rovnou tu nejcennější, vybojoval Kryštof Kovář. Už teď se těšíme na další kolo, které se koná 29.dubna 2017.

Výsledky

-JFK-

 

25.3.2017, BBP9 - Běh okolo Myslivny

 

Druhá skupinka si zajela zaběhat na předposlední závod Brněnského běžeckého poháru. Trať byla snad nejméně zajímavá z celého letošního ročníku. Až po otočku, a to u všech dětských kategorií, se běželo lehce do kopce po asfaltové cestičce a poté stejnou cestou zpět. Nevím, co pořadatele přimělo změnit pěkné prostředí tratí z minulých ročníku na tu letošní. Při startu kategorií se tradičně na BBP začíná od těch nejstarších, kdy v naší výpravě zahajoval Tomáš Komárek. Trať mu vyhovovala, první polovina trati byla pěkně stoupavá a závěrečným sprintem si v cíli potvrdil osmou příčku. V kategorii dívek starší přípravky si opět skvěle vedla Nikola Bradáčová, která celý závod běžela s přehledem na stříbrné pozici, ale těsně před cílem ji velmi těsně předběhla jedna soupeřka a Nikča získala naši první medali, bronzovou. Ve stejné kategorii hochů běžel Kryštof Friedl, který skončil přesně v polovině startovního pole, na místě třináctém. Tímto závodem jsem se přiblížili již k samotnému závěru tohoto seriálu, který se koná posledním závodem dne 2.4.2017 na Brněnské přehradě.

Výsledky

-JFK-

 

4.3.2017, BBP8 - Modřický pohár

 

Již poosmé jsme se v tomto ročníku potkali na běžeckých závodech Brněnského běžeckého poháru. Počasí bylo úplně suprové, ale zřejmě vzhledem k větší vzdálenosti místa konání závodu naše účast moc silná nebyla. Závodníky jsme spočítali na prstech jedné ruky. Ale o co jsme měli slabší zastoupení v početnosti, o to lepší byly výsledky našich dětí ve výsledkových listinách. Jako první nastoupil na start v nejstarší kategorii Richard Stloukal, kterému se povedl vynikající běh a stříbrnou příčku si nechal bohužel vzít cca 50 m před cílem. I tak je třetí místo nejlepším jeho výsledkem v celém letošním ročníku a překvapením nejen pro Richarda. Jako druhý vyběhnul na svůj závod Tomáš Komárek, který si zopakoval šestou příčku z předchozího závodu, z lehce početnějšího startovního pole. V dívčí kategorii starší přípravky opět zaběhla skvěle Nikola Bradáčová, která skončila tradičně na stříbrné pozici a ve stejné chlapecké kategorii skončil Jakub Komárek jako sedmý. V kategorii přípravky mladší dívky jsme měli ještě Anetu Bradáčovou, která doběhla přesně v polovině startovního pole, na 20. místě. Zde je vidět, jak početné bylo zastoupení v jednotlivých kategoriích a s kolika soupeři se děti museli poměřit.

Výsledky

-JFK-

 

11.2.2017, BBP7 - Rájecká desítka

 

Do nejbližšího dějiště tohoto běžeckého seriálu se nás sjelo doposud nejvíce v letošní historii. I děti se už asi začínají probouzet ze zimního spánku a přišli se ukázat. Letos byla poprvé představena změněná trať pro všechny kategorie, a myslím si, že to byla změna k lepšímu. Sice celá trasa vedla po asfaltu, ale po krásně suchém, čistém a neklouzavém. Na rozdíl od dvou posledních závodů se dalo krásně běžet, aniž by se závodníci museli proiritně soustředit na to, kam šlápnou. A nyní k výsledkovému servisu. Nutno přiznat, že se na některých podepsaly nedávno prodělané choroby a nezaběhli podle svých představ. Ale nevzdal to nikdo. Zastoupení jsme měli v celkem sedmi kategoriích, což je prozatím nejvíce v celém letošním ročníku BBP. Začneme jako obvykle od těch nejmenších, kde závodila Aneta Bradáčová. Tentokráte to na bednu nevyšlo, chyběla 1 sekunda. V další kategorii mladší přípravky běžel Josef Kuchař doběhnuvší na 6. místě a Jáchym Kuchař dvě místa za ním, na místě 8.. V kategorii o level vyšší skončil Ondřej Vintr na 9. místě a Jakub Komárek na 11. místě. Ve stejné kategorii, ale dívčí opět výborně zaběhla Nikola Bradáčová a získala naší první ( a bohužel i poslední ) dnešní medaili, tentokrát v barvě stříbrné. Už se těším, až příští rok bude ve své kategorii patřit mezi tu starší část startovního pole. V další vyšší kategorii zaběhl s doposud nejlepším svým výsledkem Tomáš Komárek na 6. pozici a vzápětí i Tadeáš Zouhar na 10. místě. V kategorii starších žáků skončil Richard Stloukal na místě šestém a naše jediná dorostenka Iva Bednářová doběhla na místě osmém.

Výsledky

-JFK-

 

28.1. - 4.2.2017, Zimní soustředění - Bedřichov

 

Sněhu bylo hodně, tolik jsme ho ještě neměli. Mráz přiměřený, do pátku pak lehký déšť s proměnlivou teplotou +2 až -4°C.
Stravy jsme již tradičně měli dostatek, první noc byla chladnější než se chata vytopila. Topení elektrické ze začátku nestačilo, pak už jo, chata se prohřála. Mohli jsme topit i v krbu v centrální místnosti. Velké poděkování patří dobývačům dřeva, které bylo pod metrem sněhu, naštěstí už ve formě polen. Dřevo kluci vydolovali krompáčem a lopatou, bavili se tím Adam, Richard a Sam. Karel Kučera motorovou pilou pořezal na polínka. Pak už zbývalo jen naštípat a postupně sušit, aby hořelo. Jako každoročně byli marodi a pak zase ne. Celková spokojenost až na odrostlíky, klasická puberta.
Někteří ujeli Jizerskou 50-ku, ta se pojede 19.2.2017. Tak se v TV dívejte, kde jsme byli asi tak 150 m od startu na chatě. Někteří i sjezdovali a prknovali v začátcích. V úterý trenink v jablonecké hale, pak oběd a zpět do bazénu. Návrat bez problému, jen někteří byli unaveni a poté onemocněli. Než se to vše vydiskutovalo, tak už zase ráno rozcvička, snídaně, od 9,30 hod do 12 hod dopolední ježdění ve skupinkách podle výkonnosti. Oběd do 14 hod, krátký odpočinek a pak odpolední běžkažská projížďka. Kilometrů najeto denně od 20 do 50, zase podle skupinek.

Karel Stloukal

 

 

21.1.2017, BBP6 - Radostická nerezová desítka

 

Je vidět blížící se jaro, teplota -12°C byla o celých 5°C příznivější, než na předchozím závodě v Kuřimi. Bohužel máme i docela zaplněnou marodku a na závodech nás bylo jen pět, myslím tím závodníků. S dospěláky devět. Zcela jsem zaplnili oddílový mikrobus a začíná se plnit představa našeho předsedy o ježdění na závody. Dle slov dlouholetého komentátora Erika nám však počásí přálo, svítilo sluníčko. Jako první na trať tradičně nastoupili starší žáci, kde jsme měli nejpočetnější zastoupení. Tentokrát si oba kluci prohodili celkové pořadí, kdy Richard Stloukal doběhnul na krásném 4. místě a Samuel Marek na místě šestém. V další kategorii mladších žáků závodil pouze Tomáš Komárek, který skončil jako osmý. Ale dočkali jsme se i cenných kovů, dokonce o stupínek lepších, než v předchozích závodech. V kategorii dívek starší přípravky skvěle zaběhla Nikola Bradáčová, která po čtyřech předchozích bronzových medailích získala stříbro. A opět se nechtěla nechat zahambit mladší sestra Aneta, která po předchozím bronzu získala také stříbro. Další kolo BBP je 11.2. 2017 v Rájci, kde snad budeme mít výrazně početnější zastoupení. Vypadá to, že s klesající teplotou roste výkonnost našich dětí a že tedy to mrazivé počasí ještě chvilku vydrží :-).

Výsledky

-JFK-

 

6.1.2017, BBP5 - Kuřimský kros

 

První závod v tomto roce byl běžecký, a to v Kuřimi. Zřejmě vzhledem k počasí, teplotě -17°C, skutečně vidíte dobře, teploměr ukazoval sedmnáct stupňů pod nulou, nebylo naše zastoupení moc početné. I když tak mrzlo, počasí bylo slunečné a bezvětrné a závodníci vypadali optimisticky. Tedy hlavně před startem. Po doběhu do cíle bylo na všech vidět, jak jsou rádi, že to již mají za sebou. A jak si vedli ti naši? Jako vždycky skvěle. První na trati byl Richard Stloukal, který v konkurenci čistokrevných běžců doběhl do cíle jako 8., o dvě místa lépe dopadl Samuel Marek. V další kategorii mladších žáků skončil v cíli jako 10. Tomáš Komárek. V kategorii starší přípravky nás tradičně nezklamala Nikola Bradáčová, která získala naši první medaili, bronzovou. Závod se povedl i Jakubovi Komárkovi, který se nenápadně výsledkově po jedné příčce závod od závodu posouvá směrem dopředu, a doběhl na místě šestém. Naše poslední želízko v ohni byla Anetka Bradáčová, která v kategorii nejmadší přípravky vyrovnala umístění svojí starší sestry a získala druhou bronzovou medaili.

Výsledky

-JFK-