26.12.2016, BBP4 - Štěpánský běh Syrovice

 

Výsledky

 

10.12.2016, BBP3 - Vranovský žleb

 

Další závod Brněnského běžeckého poháru se konal ve Vranově, v areálu motokrosového závodiště. Počasí bylo o něco přívětivější než minulý týden v Okrouhlé, nemrzlo, ale bylo docela blátivo. Možná i kvůli počasí naše zastoupení nebylo tak početné, jako v Okrouhlé, přijeli jsme s pěti závodníky. Jako první na start nastoupil Richard Stloukal, který v nejstarší nedospělácké kategorii - starší žáci, zaběhl svůj letošní nejlepší výsledek, páté místo. Další na trati, tentokráte v kategorii starší přípravky, závodila Nikola Bradáčová. Opět potvrdila svoji výbornuo běžeckou formu, kdy zopakovala svoje umístění z předchozích dvou závodů a stanula na bedně s číslovkou 3. Ve stejné, ale chlapecké kategorii se oproti předchozím závodům zlepšili i sedmý Jakub Komárek a jedenáctý Kryštof Friedl. Statečně bojovala i naše nejmladší reprezentantka Anetka Bradáčová v kategorii nejmladší dívky, která skončila na osmém místě. V kategorii dorostenek naše barvy hájila Iva Bednářová, které medailové umístění uniklo velmi těsně doběhnuvší na místě čtvrtém.

Výsledky

-JFK-

 

3.12.2016, BBP2 - Mikulášský běh Okrouhlá

 

V sobotu se konal druhý závod seriálu BBP, tentokrát na bikerům známé Drahanské vrchovině, v Okrouhlé. Naše zastoupení bylo pro tento rok na běžeckém závodě rekordní, měli jsme 11 závodníků. Počasí bylo docel přijatelné, mrzlo jen trochu, ale terén byl špatný. Kusy ledu na cestě, zmrzlé kaluže moc závodu nepřály, špatně se předbíhalo. Děti běžecky bojovaly jak to jen šlo, všichni ve zdraví závod dokončily. Celkem jsme měli zastoupení v sedmi kategoriích. Nejlépe se umístily sestry Brádáčovi Nikola a Anetka, obě shodně v rozdílných kategoriích na třetí pozici. Čtvrtou příčku vybojoval Josef Kuchař, který v cílové rovince z kopečka dával kvůli terénu přednost soupeři a také Marek Samuel. Dále Kryštof Kovář skončil šestý, Richard Stloukal a Iva Bednářová na místě sedmém. Jakub Komárek doběhl ve své skupině osmý, Tomáš Komárek desátý. Do úplného výčtu patří ještě Kryštof Friedl doběhnuvší na místě třináctém a soupisku ukončuje Matyáš Kocman na místě čtrnáctém. Příští týden v sobotu 10.12.2016 pokračuje BBP dalším závodem ve Vranově - Vranovský žleb.

Výsledky

-JFK-

 

17.11.2016, BBP1 - Běh 17. listopadu

 

Ve čtvrtek 17. listopadu byl zahájen prvním závodem seriál závodů BBP - Brněnského běžeckého pohárů. Naše zastoupení nebylo tentokráte moc početné, přijeli jsme se čtyřmi závodníky. Možná to bylo počasím, od rána lehce mrholilo. Jako první se na trati ukázala Nikola Bradáčová, která v konkurenci 39 dívek kategorie starší přípravka doběhla na 4. místě. Ve stejné kategorii, ale chlapecké, jsme měli naše zástupce již dva. V poli čítajícím 41 běžců se umístil Jakub Komárek na 14. pozici a Kryštof Friedl na pozici 19-té. Nutno podotknout, že v této kategorii přípravek byla Nikča i oba kluci vždy mladší v dvouročníkové kategorii. Ale dočkali jsme se i medailového umístění. V kategorii dorostenek a konkurenci 21 závodnic doběhla Iva Bednářová na 3. místě a potvrdila svoji formu, kterou nám naznačila již minulý týden v Jedovnici.

-JFK-

 

12.11.2016, Běh za jedovnickým kaprem

 

V sobotu se konal běžecký závod v Jedovnici, kam jsme si přijeli vyzkoušet čistě běžeckou disciplínu. Z principu tréninků jsme spíše zaměřeni na vytrvalost a přijeli jsme si prověřit, jak na tom budeme i na krátkých sprinterských tratích. To se týká hlavně těch mladších dětí, starší žáci a dorostencí již mají běhy delší. V kategorii nejmladší, mladší přípravce, která čítala 16 děvčat a 26 kluků, jsme měli hned čtyři závodníky na délce trati 260 m. Dvě holky a dva kluky. První v cíli byla Nikola Bradáčová, která za sebou nechala i kluky a s přehledem zvítězila. Další medailovou pozici získal Kuba Komárek za třetí místo. Kryštof Friedl doběhl mezi kluky 16. a Aneta Bradáčová mezi děvčaty na třináctém místě. V kategorii starší přípravky jsme nikoho neměli a tak další náš zástupce byl Tomáš Komárek v kategorii mladší žáci na trati délky 980 m. A protože Kubík s Nikčou měli svoje závodní distance příliš krátké, tak si zkusili zaběhnout také tuto kategorii. A výsledky všech tří byly vynikající. Tomáš získal bronz, Kubík doběhl sedmý z jedenácti účastníků a Nikola dokonce druhá! ze sedmi z o dva až tři roky starších závodnic. A spanilá jízda našich běžců pokračovala i dál. V kategorii starších žáků skončil na 3. místě Marek Samuel, délka závodu 1470 m a naše úspěchy završila vynikajícím druhým místem v kategorii dorostenek na trati délky 4,8 km Iva Bednářová. Ta je sice v našem oddíle jedna ze "služebně nejmladších", ale nikoliv výsledkově a začíná vážně promlouvat do pořadí běžeckých závodů své kategorie.

-JFK-

 

6.11.2016, Aquatlon Olomouc

 

3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové. Takový je příděl medailí z posledního závodu v Aquatlonu. I když jsme se již pro letošek zcela oprostili od kol, tak výsledky našich dětí stále významně zasahují do pořadí ve výsledkových listinách. Nyní se jednalo o závod aquatlonu v Olomouci, kombinaci plavání a běhu, kam jsme přijeli v sestavě osmi závodníků. V některých kategoriích jsme sice zastoupení neměli, ale tam kde ano, tak jsme sklízeli vavříny. Z našich nejmladších to byl v kategorii H9 Kuba Komárek umístivší se na prvním místě, v Z9 Nikola Bradáčová také na stupní vítězů, na místě třetím a Matyáš Kocman v kategorii H10 doplnil medailovou sbírku chybějícím místem druhým. V kategoriích 12-15 let jsme měli početní zastoupení o trošku větší, a také výsledky byly tomu odpovídající. V kategorii H14 Marek Samuel získal naši druhou zlatou medaili a Richard Stloukal druhou stříbrnou. Další tři závodníky jsme měli v kategorii H12, kterou jsme zcela ovládli a obsadili kompletní vítěznou bednu. V pořadí následujícím. 1. Kryštof Kovář, 2. Tomáš Komárek a 3. Vojta Nejezchleb. Za své výkony byly všechny děti od pořadatelů odměněny čokoladovým adventním kalendářem, ze kterého, jak všichni víme, se má v prosinci každý den až do Štědrého dne vyloupnout jedno políčko s čokoládou. Zřejmě k urychlení přiblížení se tohoto dne většina vítězů otevřela kalendáře již v autě cestou domů a doma již jen vyhodili prázné obaly :-).

-JFK-

 

14. - 16.10.2016, Podzimní Vracov

 

Do krásného prostředí DDM Vracov nás přijelo rovných 20, z toho 11 dětí a 9 dospělých. Po 14 deštivých a škaredých dnech nás zde čekalo krásné slunečné počasí, jako kdyby bylo objednané. Asi bylo. V pátek večer jsme po příjezdu a ubytování stihli ještě večerní plavání v bazénu v nedalekých Ratíškovicích, protože bazén v Bzenci, kam obvykle jezdíme, byl zavřený. Velký bazén, 25 x 10 metrů byl skoro celý náš, děti si udělali rozplavbu a pak řádili podle libosti. Někdo si plaval, někdo skákal.

V sobotu ráno jsme byli na atletickém tréninku na školním hřišti, zde a zde pár fotek. Udělali jsme lehčí trénink s využitím místních posilovacích strojů a zaběhali si na tartanovém oválu. A protože počasí bylo úplně fantastické a do oběda nám zbývalo dost času, tak jsme si zajeli na malý neplánovaný cyklotrénik. Vlastně to ani nebyl trenink, s menší skupinou, hlavně s dětmi co byly ve Vracově poprvé, jsme objeli Vracov, podívali se na místa, kam jsme jezdívali běhat, na skatepark, kam se kluci jezdí vyřádit a na náměstí. Větší skupina to měla trochu náročnější, Karel je vytáhnul do lesa, kde si zajezdili nějaká kolečka. Po obědě a chvilce osobního volna jsme se všichni šli podívat na náměstí, kde se konal průvod krojovaných, letos v počtu přes 600 zúčastněných. Součástí hodových oslav byly i kolotoče, které děti přitáhly jako magnet a několik stánků snad se vším. Odpoledne nás čekala plánovaná vyjížďka po okolí, kde jsme lesem po písčitých cestách zdaleka ne nejkratší cestou zajeli do sousedního Bzence. A jak jsem již zmiňoval že počasí nám přálo, tak písčité cesty místo aby byly podzimně mokré a blátivé, byly vysušené jako písek u moře a nebylo snadné po nich jezdit. Myslím, že hlavně dospěláci na to budou vzpomínat.

Na neděli dopoledne byla naplánována delší okružní jízda po okolí, na kterou se hlavně těm větším moc nechtělo, lenoši. Podívali jsme se na stará známá místa a nakonec jsme celou vyjížďku i s ohledem na naše nové mladé tváře trochu zkrátili. Zcela jistě by ujeli i trasu dle původního plánu, ale necelých 30 km byl i tak výborný výkon. Bohužel tento pobyt byl jen dvoudenní, nestihli jsme ani zajet k nedaleké řece Moravě, ani do Strážnice. Po oběde jsme už jen uklidili a těšíce se na Jarní Vracov odjeli domů. Pátrali jsme nad původem názvu města Vracov, pravděpodobně vzniklo od jména Vratislav "Vrac" nebo od vlastnosti místních obyvatel, od jejich pracovitosti, z toho název Pracov, později Vracov. Ale je také možné, že se dějiny budou přepisovat. Na základě krásy místního prostředí, nejen ubytování, ale hlavně okolních lesů a vinic, se tam velmi rádi VRACÍME a pro nás proto tedy VRACOV.

-JFK-

 

9.10.2016, Pells Soběšická Mulda

 

Tohoto většinou posledního MTB závodu v roce jsme se zúčastnili v docela hojném počtu, a to s 10-ti závodníky. Počasí nám letos přálo, nemrzlo, dokonce ani nepršelo. V nejmenší naší  kategorii 6 - 7 let nás reprezentovala Aneta Bradáčová, dojela na 6. místě a Jáchym Kuchař, který sahal na medaili, ale tentokrát to ještě nevyšlo a v konkurencí dalších 45 soupeřů skončil na 5. místě. Dále v kategorii vyšší 8 - 9 let to byl Josef Kuchař na 14. místě, Jakub Komárek na "oblíbené" 4. pozici, Jolana Husáková na 14. místě a také naše první medailistka, zlatá Nikola Bradáčová. V kategorii starších dětí dojel Kryštof Kovář na pěkné 6. pozici, Tomáš Komárek zopakoval umístění svého bratra na 4. místě a Ondřej Vintr dojel 26-tý. A konečně Richard Stloukal, jedoucí v kategorii 13 - 14 let vybojoval naše druhé zlato. Podívejte se do výsledků, s jak početnou konkurencí se závodníci museli vypořádat. Všem děkujeme za reprezentaci našeho oddílu ACT lerak Blansko, který již delší dobu přesahuje hranice našeho okresu.

Kola ještě nezazimujeme, v pátek 14.10.2016 odjíždíme na víkendovou akci Podzimní Vracov. I když již letos žádné MTB závody nebudou, budeme se nadále účastnit závodů běžeckých, příp. duatlonových či aquatlonových.

Foto od Radka - zde

-JFK-

 

2.10.2016, Ořešínský vánek

Závod horských kol pro všechny - foto Radka Husáka zde

 

20.8.2016, duatlon Benátky

 

Další triatlonové, resp. duatlonové klání se konalo v Benátkách, nikoliv však bohužel v Itálii, ale v Benátkách u Štěpánova, nedaleko Olomouce. Za náš tým závodili jako obvykle tři zástupci, Kuba a Tom Komárkovi a Richard Stloukal. Tímto se také obracím na ostatní děti a vyzývám je k účasti na dalších závodech triatlonového typu, přijeďte si to vyzkoušet. Dopoledne bylo vyhrazeno pro dětskou část závodu, odpoledne patřilo dospělákům. Škoda, že poblíž nebylo možné uspořádat i plaveckou část pro děti, byl by to plnohodnotný triatlon. Dospěláci plavali v nedalekém ( 1 km ) lomu. V kategorii ročníku 2006 a 2007, kolo 4 km a běh 1 km nás reprezentoval Kubík a s rezervou obsadil 1. pozici. V další kategorii ročníků 2004 a 2005 na distancích kolo 10 km a běh 3 km získal Tomáš také zlato, kde se sice pronásledovatel snažil o zteč, ale neúspěšně. Na stejných distancích, ale ve vyšší kategorii ročníku 2002 a 2003 vybojoval Richard stříbrnou medaili. Měl osobní handycap, kolovou část musel jet na půjčeném větším kole a to ho lehce zpomalilo.

 

O stejném víkendu také proběhl další závod ze série poháru Drahanské vrchoviny v Bukové, kde jsem však nebyl a nemám žádné informace k napsání krátké zprávy o tomto dění. Uvítám a zveřejním zde reportáž od rodičů dětí, kteří na tyto bajkové závodu jezdí.

Také pokud napíšete povídání i o jiných závodech či sportovní akci, na kterých jste byli a chcete se o zážitky podělit s ostatními, pošlete ho.

-JFK-

 

6.8.2016, Královský triatlon Majetín

 

Naši borci se zaměřením na triatlon se zúčasnili závodu v Majetíně. Tento triatlon v areálu koupaliště se konal již jako 9. ročník, a je znát, že rok od roku získává na prestiži a jezdí na něj čím dál více závodníků. Pro naše vytrénované svěřence bylo škoda, že distance všech tří disciplín byly velmi krátké a nemohli v plné parádě ukázat svoji vytrvalost. Také se startovalo intervalově, čili až do vyhlášení výsledků jsme nevěděli, jak kdo dopadl a závodníci nemohli svádět strhující finiše se soupeři při dobězích do cíle. První startoval Kuba Komárek, tratě 25/1200/600 m a doběhl na úžasném 2. místě. Kdyby ho organizátoři při běhu neposlali na špatnou stranu a nemusel se vracet, kdoví, jak by to dopadlo. Doběhl 18 sekund za vítězem. Jeho bratr Tomáš se zřejmě nechtěl nechat zahanbit a zopakoval umístění také na 2. místě, se ztrátou pouhých 8 sekund na prvního, trať 50/3400/600 m. No, a třetí závodník Richard Stloukal nechtěl trhat partu a završil hattrick druhých míst, vzdálenosti 50/4500/1200 m. Po zkušenostech z předchozích let zvolil silniční kolo. Avšak nepočítal se změnou tratě na terén a to ho lehce zbrzdilo při cyklistické části, celková ztráta 14 sekund na vítěze. Atmosféra byla výborná, voda teplá, počasí výborné, štrúdl a koláče čerstvé, kafe dobrý. Po závodě jsme si všichni zajeli na dobrou pizzu, kterou kluci měli slíbenou za bojovnost a výsledek.

-JFK-

Fotografie zde

 

23.7. - 30.7.2016, soustředění Slavonice

 

Poslední týden v červenci se náš tým zúčastnil sportovního soustředění v jihočeských Slavonicích. Městečko Slavonice se nachází v pohraničí, na východním okraji přírodního parku Česká Kanada. A Česká Kanada to je nádherná příroda, lesy, rybníky a spousta lesních a polních cest a cestiček. Ubytováni jsme byli v místní základní škole a o naše žaludky se jako obvykle staraly naše skvělé paní kuchařky.

Program soustředění byl jasný - sportovat, sportovat a zase sportovat :-). Ráno jsme vstávali mezi 7 a 8 hodinou, nasnídali se a připravili se na dopolední trénink. Tento dopolední trénink se obvykle odehrával na velkém školním hřišti, děti absolvovaly základní atletickou přípravu, mimo jiné se učily i skok vysoký. Pak následoval oběd a krátký odpočinek. Odpoledne jsme pak už všichni vyráželi na cyklistickou vyjížďku po okolních lesích. A aby to nebyla jen taková obyčejná šlapací nuda, tak cílem každé vyjížďky bylo nějaké zajímavé místo. Dětem se asi nejvíc líbila rozhledna U Jakuba a následný výšlap ke skalnímu útvaru "Ďáblova prdel". Cestou jsme se také koupali v místních rybnících a sbírali borůvky, kterých je všude plno. Jednou jsme jich nasbírali tolik, že nám paní kuchařky mohly upéct koláče. Mňam! Ke konci každé vyjížďky už většinu pobolívaly nožky, to však dětem nebránilo vyrážet po večeři na 3. fázi tréninku - řádění v místním DIRTBIKE parku. Byl to takový malý, asi 100-metrový okruh s menšími muldami a druhý okruh se třemi většími kopečky, na kterých se veloši naučili pěkně skákat. Jednou si dokonce trenér lehl nahoru a děti jej měli přeletět. No, troufli si jenom Ríša a Anička, naštěstí to dobře dopadlo.

Děti za ten týden jen na kolech "nalítaly" cca 200 km. A že to nebyly žádné rovinky! Pořád jen nahoru a dolů, takže určitě úctyhodný výkon, zvlášť pro ty nejmenší.

-KS-

Fotografie zde

Od Radka  zde

 

12.6.2016 - Blanenský plecháček

V neděli se konal dětský triatlonový závod Blanenský plecháček. Účast byla hojná, překonal se i loňský rekordní počet závodníků. Počasí nám přálo ...

Odkaz na fotografie dnešního závodu zde, výsledky zde.

Prosím fotografa, který zdokumentoval i stupně s vítězi, aby nás kontaktoval. Děkuji.

-JFK-

 

4.4.2016 - Czechman Kid's Triatlon - Pardubice

I v letošním roce jsme zavítali na dětský triatlon do Pardubic. Oproti minulému roku jsme jeli ve velmi skromné sestavě, a to se dvěma závodníky. Přes počáteční obavy z teploty vody se přece jen i plavalo, takže to byl náš první letošní kompletní triatlon. Tomáš Komárek skončil na krásném šestém místě a Kuba Komárek na ještě lepším, na čtvrtém. Bylo vidět, že i u těchto nejmladších kategorií rozhoduje o konečném umístění kvalitní vybavení, zejména triatlonová kombinéza. Téměř dvou a půl minutový boj s obléknutím dresu na mokré tělo po plavecké části stál Kubíka třetí příčku, kterou výkonnostně potvrdil ve všech třech částech tohoto závodu. Také přezouvání do cyklistických treter a poté do běžeckých bot přidává cenné sekundy, které se poté velmi těžko stahují.

-JFK-

 

8.5.2016 - Dětský Šela marathon - Přerov

Další velký závod za krásného počasí nás tentokrát čekal v Přerově. Trasa závodu vedla kolem přírodního koupaliště Laguna, procházela zahrádkářskou kolonií a zpět do areálu vedla podél břehu řeky Bečvy. Mimo perfektně zvládnuté organizace tak velkého závodu byly k dispozici i stánky s občrstvením a venkovní restaurace. Kategorie od ročníku 2003 a mladší byly řešeny po jednom roce, ale i tak bylo v jednotlivých kategoriích kolem třiceti závodníků. Zřejmě i vzhledem ke vzdálenosti místa konání závodu nebylo naše zastoupení tak početné, jako bývá na bližších závodech. Nicméně ale hned po prvním kole v prvním závodě byl náš pestrý dres zdaleka viděn mezi předními bikery a Richard Stloukal nakonec dojel na 7. místě. Obdobný osud čekal dalšího našeho našeho jezdce Tomáše Komárka, který obsadil také 7. místo. A aby těch sedmiček nebylo málo, tak i Jakub Komárek po výborném výkonu, kdy startoval téměř na konci třicetitříhlavého startovního pole, dojel na 7. místě. Vůbec zadní pozice při startech byly handicapem všech našich závodníků, protože jsme se na závody přihlásili pozdě a někteří dokonce až na místě v den závodu. Další náš zástupce Tadeáš Zouhar, který byl na svých prvních větších závodech, obsadil 19. místo, Nikola Bradáčová, zkušená závodnice i z větších závodů, 5. místo. Jolana Husáková, také na svých prvních bikových závodech, získala 14. místo a nakonec naše nejmladší reprezentanka Anna Pantůčková získala naše nejlepší nedělní umístění, a to 2. místo. Zde zúročila své bohaté zkušenosti se seriálu závodů Kolo pro život. Tímto získala i výbornou startovní pozici pro svého tatínka Jirku v závodě rodičů, který dojel taktéž skvěle ve stopách své dcery, také na 2. místě. Obdobným způsobem připravil startotní pozici pro svého tátu i Tadeáš a Pavel Zouhar dojel na 28. místě. Závod byl pěkný a organizačně dobře zvládnutý, ale vzhledem k počtu 598 startujících dětí a 57 rodičů docela dlouhý. Všichni výše uvedení podali vynikající výkony, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že pro většinu z nich není horské kolo prioritní sport, ale součást přípravy na triatlon či běžecké disciplíny. Foto zde

-JFK-

 

16.4.2016 - Aquatlon Šlapanice - 2. kolo

V sobotu 16.4.2016 se naše triatlonová skupina zúčastnila 2. kola seriálu aquatlonu ve Šlapanicích. Po úspěchu v prvním kole, kde jsme měli čtyři zástupce a dovezli tři medaile - dvě zlaté a jednu bronzovou, jsme počet závodníků rozšířili na 7. Atmosféra mezi malými závodníky, zejména u těch, kteří byli na triatlonovém / aquatlonovém zavodě poprvé a prožívali svoji premiéru, byla lehce nervózní. V kategorii 9. let náš oddíl ACT leraK reprezentovali Nikola Brádáčová a Jakub Komárek, v kategoii 10 - 11 let Katka Šebková a Ondřej Vintr, v kategorii 12 - 13 let Tomáš Komárek a v nejstarší kategorii 14 - 15 let Gabriela Kuncová a Kristýna Trnková. Atmosféra byla vynikající, počasí taktéž. Plavalo se v malém, ale pěkném bazénu ZŠ Šlapanice a běhalo na tartanovém oválu téže školy. Škoda jen, že po plavecké části byl běžecký start vždy hromadný pro danou věkovou kategorii. Tímto způsobem bylo nemožné se orientoval v průběžném pořadí a konečný výsledek jsme zjistili až při vyhlašování vítězů. Pokud by se startovalo Gundersenovou metodou, tak by závodnící v průběhu celého závodu věděli, jak na tom jsou a do závěrečných běžeckých finišů mohli dát všechen zbytek posledních sil. Věřím, že i tak ho dali, ale kdyby v závěrečné rovince před cílem měli jen pár metrů před sebou soupeře, tak by asi ještě i "přidali". Plavecká disciplína u malých závodníků nebývá moc oblíbená, ale v sobotu se ukázalo, že zcela neopodstatněně. Běžecká část pak víceméně potvrdila formu a výsledky z plavání. No a celkový výsledek našeho závodění? Naprosto úžasný, 4 zlaté a 2 stříbrné medaile jen potvrzují šikovnost a bojovnost našich dětí. A to se nezávodilo ve "třetí" triatlonové disciplíně, jízdě na horských kolech, kterážto je mezi dětmi snad nejoblíbenější a kterou poctivě trénujeme.
Fotografie ze závodu zde

-JFK-

 

Sportovní oddíl Blansko

Jsme větší skupina, která se zabývá o triatlon, horská kola, běh a další rozšířené sporty. Naše zázemí se nachází v okolí Blanska, například v Blansku na přehradě. V létě jsme zaměření na triatlony, atletiku a horská kola, v zimě udržujeme kondici na sezónu třeba v tělocvičně v Blansku nebo různými závody v okolí Blanska. Obvykle trénujeme třikrát nebo i vícekrát v týdnu, ať už v zimě nebo v létě.

Do našeho sportovního klubu příjmeme kohokoli, kdo má zájem o triatlon či horská kola a běh.