Klubové informace

   PPo více než roční pauze jsme mohli uskutečnit oddílový pobyt ve Vracově. Sice jen víkendový od pátku do neděle, ale myslím si, že se povedl.  Celkem bylo 21 dětí a několik dospělých, počasí  v polovině října už nemohlo být lepší. Naše základna na DDM doznala opět nějakých změn, a zase k lepšímu. Děti byly ubytovány v šesti a osmi lůžkových pokojích. V pátek po příjezdu jsme se ubytovali a upřesnili víkendový program. Ten začínal jemným budíčkem, snídaní a v 9:00 hod odjezdem na tradiční oblíbenou vyjížďku směrem k řece Moravě, Strážnici, Petrův přístav na Baťově kanálu, přes Rohatec  a Vacenovice zpět do Vracova. Celkem pěkných nenáročných bezmála 44 kilometrů, zvládnutelných bez problému i těmi nejmenšími. Mapka trasy zde. Toto podzimní „soustředění“ již není o tréninku, ale o zábavě, o poznání se nových dětí i rodičů s trenéry. Po pozdním obědě a chvilce relaxace byla chvíle osobního volna a mohli jsme vyrazit na místní hody. A hody to jsou opravdu velké, spousta stánků s cukrovinkami a ostatními blbostmi, mnoho kolotočů a také v neposlední řadě hodový průvod se stovkami krojovaných. Průvod začíná u radnice a pokračuje pro mladého stárka a dále k domu mladé stárky a zpívá se a tancuje. Toto ale děti úplně moc nezajímalo a protočili veškeré kapesné na kolotočích a u stánků. Po návratu na ubikaci a večeři děti byly již umírněnější než předešlého večera.

                V neděli ráno jsme po snídani vyjeli kousek nad Vracov do lesů na místní traily, kde jsme potrénovali něco z techniky, ovládání kola a mírným obloučkem po cyklostezkách jsme se akorát na oběd vrátili do Vracova. Chvíli po poledni  již děti postupně opouštěli základnu a nám už na tuto akci zůstanou jen vzpomínky.Více zde: https://www.lerak.cz/starsi-clanky/2021/
15, Po roce se blíží Vracovské hody, které jsou letos v termínu 14. - 15.15. 10.2023. Tratičně tedy již v tomto víkendu budeme mít krátké podzimní soustředění, od pátku 13. 10. do neděle 15.10.2023. Příjezd tedy bude individuálně v pátek 13.10. od 17:00 hod s večeří, ukončení v neděli 15.10. v 13:00 hod, končíme obědem.
Doprava individuální. Spaní je na patrových postelích, lůžkoviny jsou k dispozici.
Děti si však berou raději svoje spacáky, prý je to lepší. Ovykle si je berou i dospělí.
Jídlo plná penze vč. dostupného pití po celý den.
S sebou přezůvky a dostatek oblečení pro všechny případy, kapesné pro osobní potřebu ( jsou tam hody, cukrárna, ... ),
kolo, přilbu, klidně i zámek na kolo ( kola jsou na uzamčeném dvoře ), případné dotazy zodpovím.
Platba pouze hotově na místě.
Zde odkaz na trasu sobotního výjezdu, ti s nejmenšími dětmi prosím zvažte, zda-li to ujedete.
https://mapy.cz/…=13
 
14,
 
13, Jako oddíl máme možnost nákupu za zvýhodněné ceny obuv značky Merrel a Saucony, např https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=merrel+a+saucony. Zvýhodněné ceny jsou docela zajímavé. Výsledný ceník zde bohužel nemohu oficiálně zveřejnit, ale bývá obvyklé, že si zájemce nějakou obuv vyhlédne, někde vyzkouší a u p. Kuchaře zjistí cenu na Tom.Kuchar8@seznam.cz
 
12, Opět se blíží Velikonoce a s nimi spojený tradiční jarní víkendový pobyt ve Vracově. Stručný popis zde :
Nástup ve Vracově na DDM bude individuálně v pátek 7.4. od 17:00 hod s večeří, ukončení v neděli 9.4. v 13:00 hod, končíme obědem.
Doprava individuální. Spaní je na patrových postelích, lůžkoviny jsou k dispozici.
Děti si však berou raději svoje spacáky, prý je to lepší. Ovykle si je berou i dospělí.
Jídlo plná penze vč. dostupného pití po celý den.
S sebou přezůvky a dostatek oblečení pro všechny případy, kapesné pro osobní potřebu,
kolo, přilbu, klidně i zámek na kolo ( kola jsou na uzamčeném dvoře ), případné dotazy zodpovím.
Platba pouze hotově předem nebo na místě. Cena 400,- Kč os/noc

Závazné přihlášky nutné do konce března.

 

11, Po dvouleté přestávce bude letos opět letní soustředění, v termínu 8.7 - 15.7 2023. Lokalita Dobrá Voda - odkaz zde. Pobyt bude zaměřen spíše pro ty menší, ale může jet kdokoliv. Vážní zájemci vč. rodičů se mohou již nahlásit.

 

 

10,  TRÉNINKY

Od 31.10. budou tréninky v pondělí i ve středu od 17:00 hod v tělocvičně ZŠ Salmova. S sebou venkovní boty na rozběhání kolem přehrady a věci na převlečení do tělocvičny.

Více zde: https://www.lerak.cz/

Od 31.10. budou tréninky v pondělí i ve středu od 17:00 hod v tělocvičně ZŠ Salmova. S sebou venkovní boty na rozběhání kolem přehrady a věci na převlečení do tělocvičny.

 

8, INFORMACE K PŘIHLÁŠCE

Provést on-line přihlášení na DDM Oblázek. Pro nové je nutná registrace v systému LEPRIKON na webových www.ddmblansko.cz.  Děti  přihlašujte do kroužku č. 315, 316 a 317. Kroužky mají sice různé názvy, ale náplň činnosti a zaměření  je stejná,  liší se pouze organizací tréninků se zohledněním věku dítěte.  Pro všechny kroužky je kroužkovné 500,- Kč na celý školní rok na DDM Oblázek Blansko. Poté následuje poplatek za členství a na provoz spolku ACT leraK Blansko, z.s. celkem ve výši  2.000,- Kč za sezónu. Tuto platbu lze provést na oddílový účet  107-3390150277/0100 nebo hotově na tréninku.  Pro starší členy se členství automaticky prodlužuje uhrazením členského poplatku, není nutná nová přihláška. Přihlášky na DDM proveďte nejlépe do konce měsíce září, nejpozději první týden v říjnu. Poté na DDM odsouhlasíme seznam dětí, které budou do ACT leraKu přijaty. Po tomto odsouhlasení  proveďte platbu na ACT leraK. V případě naplnění kapacity bude přihlédnuto k datu podání přihlášky na DDM.

 

Přihláška ke stažení  - zde.

Informace k přihlášce - zde.

 

7, Děkujeme všem rodičům, kteří se účastní a pomáhají při cyklistickém tréninku našich děti. Jsme za to velmi rádi. Musim ale upozornit, že je nutné, abychom všichni šli dětem přikladem a snažili se jim zafixovat podstatné věci, a to především bezpečnostní prvky (helma, bezpečna obuv...). Bez toho nelze na kole jezdit. Prosim proto zúčastněné rodiče kterých se to týká, používejte je. Přilba zachraňuje život a jezdit bez ní není frajeřina...

Děkuji, Broněk Friedl
 

 

6, Od 19.9.2022

    - pondělí 17:00 - 18:30 atletický trénink, venkovní hříště ZŠ TGM Blansko

- středa 17:00 - 18:30 kolový trénink, areál Palavy, pod minigolfem

 

  4, Nově máme k dispozici na zapůjčení, na vyzkoušení dvě dětská kola velikosti 20" a 24".
   Kdo chce tedy pořizovat nové kolo pro dítě a není si jistý velikostí, tak si může výše uvedená oddílová kola bezplatně zapůjčit a    vyzkoušet. Zapůjčení je možné i do Vracova a na jakýkoliv trénink.

 

3, Pro naše členy máme možnost výhodného nákupu produktů fy. Tufo. Kdo má zájem zejména o pláště apod., může se obrátit na T.

Kuchaře.

 

1, Pro přihlašování na různé akce můžete používat přihlašovací formulář, nově přidán do menu vlevo zcela dolů.