2019

 


31.12.2019, Silvestrovský běh Prostějov

  Zcela poslední závod tohoto roku se konal v Prostějově na tradičním Silvestrovském běhu. Závod pro všechny věkové kategorie se konal v Kolářových sadech okolo hvězdárny. Z našich tam byli pouze Tom a Kuba. Kubík v závodě na 1 km se překonával a bylo z toho překvapivé druhé místo v kategorii mladších žáků. Tom jako nejmladší v kategorii dorostenců na trati 3,3 km běžel vyrovnaný závod, v cílovém finiši měl nejvíce sil a sezónu ukončil ziskem zlata.
    Přeji Vám všem do nového roku hlavně zdraví, celkovou pohodu a nejen naším ratolestem mnoho sportovních úspěchů. Ale také hlavně radost z pohybu a z kolektivu, se kterým trávíte tolik svého volného času.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

27.12.2019, OBL - Hraběnčino běhání Petrovice

  Dnešní akce již byla o poznání početně povedenější. Přece jen bližší místo konání závodu mělo vliv na účast a sešlo se nás docela dost. Počasí také bylo o něco přívětivější. Závodní den zahájil v kategorii starších žáků Tomáš Komárek, který na trati délky 1500 m obhájil svoje loňské vítězství. V kategorii mladších žákyň, 900 m ve třech kolech, zaběhla na 2. místě Nikola Bradáčová. V mladších žácích skončil na asi 10. místě Jakub Komárek. V přípravce dívek, na dvou třísetmetrových okruzích doběhla na 6. místě Jolana Husáková, u chlapců 5. Josef Kuchař a 7. Dominik Poláček. Bronz těsně unikl v závodě přípravky mladších dívek Anetě Bradáčová, která tedy získala pomyslnou medaili barmborovou. Ale ještě jednou se zablýsklo třpytem nejjasnějším Pavlínce Poláčkové v závodě nejmladších dívek na 100 metrů, sestra Karolínka skončila na 6. místě.
    Nabito jsme měli i v hlavní dospělácké kategorii v délce závodu 5200 metrů. Na 5. místě celkově doběhl Štěpán Stloukal, na 21. místě Lukáš Kuchař. S napětím jsem očekával, kdo z velkých Bradáčových se první objeví v cílové zatáčce. Nakonec to byl na 63. místě Jirka a zanedlouho i 83. Lenka doprovázena celý závod Nikolou.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

26.12.2019, BBP4 - Štěpánský běh Syrovice

  Pro nás nejvzdálenější závod Brněnského běžeckého poháru se konal v Syrovicích. Svým čtvrtým startem ve čtvrtém závodě počtvrté nezaváhala Nikola Bradáčová a obhájila svá předchozí vítězství, a to v kategorii mladších žákyň na trati délky 1 km. V mladších žácích doběhnul na 17. místě Jakub Komárek. Anetka Bradáčová v přípravce mladších dívek v závodě na 600 m skončila na 6. místě. Náš poslední mladší závodník Tomáš Komárek, v závodě na 4700 m doběhnul celkově 10., ve své kategorii dorostenců bral bronzovou medaili. Na nejdelší trati, na 9400 metrů hájil barvy leraKu Štěpán Stloukal, který celkově skončil také na 10. místě, ve své kategorii M na 9. místě.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

23.12.2019, Vánoční bruslení leraK

   V předvečer Štědrého dne jsme si byli zasportovat trošku jinak, než činíme po celý rok. Kola a běžecké boty jsme nechali doma, vzali jsme si hokejky a obuli brusle. Bylo nás tolik, že jsme vytvořili čtyři družstva a zhruba stejný počet lidí se ještě věnoval bruslení volným stylem. Hodina utekla jako voda a po příjemné zábavě jsme se všichni ve zdraví odebrali do svých domovů.
Přejeme Vám pěkné prožití vánočních svátků a štastné vykročení do nového roku 2020.
 
Foto - zde.
 
-JFK-

14.12.2019, BBP3 - Vranovský žleb

   2+2 = ? No, je to málo. Toliko nás bylo na dnešním běžeckém závodě v nedalekém Vranově. Dvě sestry Bradáčovy a dva bratři Komárkovi. Ve společném startu mladších žáků a žákyň na lehce zasněžené trati a pří mírné minusové teplotě závod na 1 km s přehledem zvládla na 1. místě Nikola Bradáčová, na 7. místě Jakub Komárek. Výborně rozběhnutý závod v kategorii mladších žákyň na 800 m dokončila na výsledném 6. místě Aneta Bradáčová. Svoji premiéru v dorostencích v závodě na 6,1 km si odbyl Tomáš Komárek a ve své kategorii skončil na 3. místě. A to bylo z našich zástupců vše.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

7.12.2019, Vánoční běh Rudolfa Těsohlídka

   V sobotu jsme se zúčastnili Vánočního běhu Rudolfa Těsnohlídka v Bílovicích nad Svitavou. Na trať dlouhou 1300 m vyběhl Tadeáš Zouhar v kategorii starších žáků ročníky 2004 a 2005 a doběhl jako šestý. Trať byla chvílemi zmrzlá, chvílemi bláto, větve, ale v rámci tréninku dobré.
 
-PZ-

30.11.2019, BBP2 - Mikulášský běh Okrouhlá

    Druhým závodem pokračoval seriál brněnského běžeckého poháru, tentokrát v blanenském okresu, v Okrouhlé. V kategorii starších žáků, na trati délky 1800 m zaběhl na 8. místě Tadeáš Zouhar. V kategorii mladších žákyň na 900 m nádherným výkonem zvítězila Nikola Bradáčová, z trojlístku našich kluků byl nejrychlejší na 8. místě Josef Kuchař, na 9. místě Jakub Komárek a trojku uzavíral na 11. pořadí Kryštof Friedl. V přípravce starších dívek na trati 400 m skončila na 11. místě Anetka Bradáčová a v přípravce starších kluků na 21. místě Jáchym Kuchař.
    Z dětí to bylo vše, ale v mužské poloveteránské kategorii na 4,6 km skončil na 2. místě Tomáš Kuchař a na 16. místě v kategorii MV1 na 9,8 km Lukáš Kuchař. Další závod tohoto seriálu pokračuje 14.12.2019 ve Vranově.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

23.11.2019, Mikulášský běh Vyškov

   Celkem tři naši kluci si byli zaběhat s čerty na atletickém stadionu ve Vyškově. Počasí nám nadmíru přálo, vůbec to nevypadalo na mikulášský čas. Za mladší žáky se na start závodu délky 1,8 km postavil Matěj Sedlačík a Jakub Komárek. Matěj se již od začátku držel v čelní skupině a výborně zaběhnutý závod dokončil na stříbrné pozici, Kubík doběhnul osmý. Starší žák Tomáš Komárek, na trati délky 2,7 km, si v poli již zkušených běžců vyzkoušel taktický závod, kde dobře naplánovaná strategie mu po závěrečném sprintu do cíle vynesla zlatou medaili.
 
Výsledky budou - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

23.11.2019, Grena běh - Blansko

  V sobotu jsme se zúčastnili v domovské destinaci běžeckých závodů do vrchu. Ze Starého Blanska na Hořice. Délka 2,5 km a převýšení 260 metrů. Startovalo se po půl minutě, stále a stále do kopce. Zúčastnilo se nás celkem deset. Děti nás dospělé porazily o parník, i když nám dospělým přibalily pořadatelé na startu do batohu 5 litrovou zátěž z pivovaru a tou byl soudek. 16. místem a časem 18:10 doběhl Pavel Frýdek, 15. místo Jirka Bradáč v čase 17:54, 14. místo Jirka Mikulášek, čas 17:39, 8. místo Tomáš Kuchař za 16:41 a nejlepší 4. místo zaběhl Lukáš Kuchař. U dětí byl na 9. místě Jáchym Kuchař čas 17:53, 7. místo Jonáš Mikulášek čas 16:43, 6. místo Lukáš Frýdek  čas 16:42, 4. místo Pepa Kuchař a 1. místo Nikola Bradáčová s časem 13:56. Všem moc děkujeme za skvělé reprezentování klubu ACT leraK Blansko.
 
Odkaz na aci - zde.
Foto - zde.
 
-JB-

17.11.2019, BBP - Jehnice

   Brněnský běžecký pohár jsme zahájili na tradičním místě a to v nedalekých Jehnicích. Na start jako první vyběhl na trať dlouhou 1500 metrů Tadeáš Zouhar a doběhl na 19. místě. Poté nastoupila na trať dlouhou 1000 metrů Nikola Bradáčová a stylem start-cíl zvítězila. Její sestra Aneta na trati dlouhé 600 metrů doběhla na místě 18.. Pepík Kuchař na trati dlouhé 1000 metrů doběhl na místě 8. a jeho bratranec Jáchym na trati délky 600 metrů na místě 36.. Poté na trať dlouhou 10900 metrů nastoupili bratři Kuchařovi, kdy Lukáš doběhl na místě 89. a Tomáš na 291. místě. Krasné počasí přilákalo na trať neuvěřitelné množství jak dětí, tak dospělých.Těšíme se na další běžecké závody 30. listopadu a to do Okrouhlé.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JB-

3.11.2019, Běh na Babí lom - Kuřim Podlesí

    I v neděli jsme nezaháleli a pokračovali v běžeckém víkendu. Počasí bylo o poznání příjemnější než v sobotu, ale bohužel závodníků bylo méně. Všechny naše děti startovaly společně v jednom velkém balíku na trati délky 2,6 km. Jako první ze všech se v cíli objevil v novém traťovém rekordu starší žák Tomáš Komárek, za ním také v novém traťovém rekordu mladších žákyň Nikola Bradáčová, druhý starší žák Tadeáš Zouhar. Za další chvíli na druhém místě v mladších žácích doběhl Jakub Komárek a na prvním místě v přípravce Aneta Bradáčová.
    V celém šestidílném seriálu Kuřimské běžecké ligy se na celkovém 1. místě umístil ve své kategorii Tadeáš Zouhar a na 2. místě Nikola Bradáčová.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

2.11.2019, Běh Útěchovskými lesy

    V sobotu o pravém dušičkovém počasí jsme vpodstatě zahájili naši běžeckou sezónu. Kola jsou definitivně na zasloužené dovolené, nyní budeme protahovat hlavně tenisky. Výsledky ještě nejsou oficiálně vyvěšeny, ale naše nejmladší Anetka Bradáčová doběhla ve své kategorii na 3. místě. V kategorii mladších žáků Pepík Kuchař zvítězil, Lukáš Frýdek šestý. U starších žáků běžel Tadeáš Zouhar a Jakub Komárek, umístění pátý a desátý. V dívkách výborně zaběhla Nikola Bradáčová a domů si odvezla zlato. Z dorostenců na 2. místě skončil Tomáš Komárek.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

13.10.2019, MTB - Soběšická Mulda

    V neděli se jel v Brně na Lesné tradiční "poslední" závod sezóny, označovaný jako zavírák. Tam již byla naše účast o něco lepší, než v sobotním běžeckém závodě. Počasí meteorologům vyšlo zcela přesně, takže my nevěřící jsme postupně odkládali svršky. Podzimní trať si vyzkoušel Filip Kuchař, Tomáš Komárek, Tadeáš Zouhar, Kryštof Friedl, Jakub Komárek, Samuel Mariak, Lukáš Frýdek, Josef Kuchař, Jáchym Kuchař, Nikola Bradáčová, Anetka Bradáčová a Filip Harašta. Z dospělých Tomáš Kuchař, Lukáš Kuchař, Pavel Frýdek a Jirka Mikulášek.
    Ale úplně poslední závod to nebyl, tento víkend se konají Jezernické viadukty, kterých se bohužel nezúčastnime. Máme Podzimní Vracov, viz plánované akce..
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

12.10.2019, OBL - Podzimní desítka na dráze Blansko

    V sobotu se v Blansku v areálu ASK konal běžecký závod, zařazený v seriálu OBL Blansko. Naše barvy hájil od nejstarších Tomáš Komárek, Tadeáš Zouhar, Jakub Komárek, Jolana Husáková a Alex Hollis. Alex v kategorii mladší přípravky v závodě na 200 m zaběhl na krásném 4. místě. Jolča v kategorii přípravky na 400 metrů skončila na 11. místě, Kubík již mladší žák na osmisetmetrové trati doběhnul na 8. místě. V pro nás nejstarší kategorii, v závodě starších žáků na 1600 m, skončil na 5. místě Tadeáš a zvítězil na 1. místě Tomáš. Škoda, že místních závodů se zúčastnilo tak málo našich dětí, bylo to blízko.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

5.10.2019, CKK - Hlinsko

Ahoj kamarádi,

v sobotu 5.10. měl Kryštof svůj premiérový závod v cyklokrosu, v kategorii žáků. No, nevybrali jsme asi tu nejlepší trať na premiéru, ale nebylo na co čekat, je třeba se toho nebát a začít. Tak jsme začali. Počasí bylo opravdu cyklokrosové (lilo jak sviňa…). Podle očekávání jsme tam potkali spoustu známých tváří z MTB závodů, je vidět, že cyklistika je jenom jedna… Organizace byla super, na nic se nečekalo a vše bylo podle harmonogramu. Bez ohledu na počasí, trať byla trošku kopcovitá, rozbahněná a na těch galuskách to fakt není sranda. Je třeba mít i naběháno. No a co se týče výsledků, tak Kryštof dojel tak nějak dle očekávání na 50. místě z 75 startujících, což je podle mě velmi dobré. Ještě vzhledem k tomu, že startoval z posledního místa. Hrozně moc si to užil a bavilo ho to, a to je dobře.Mě pak zase „bavilo“ to čištění a praní, ale co bychom pro ty naše ratolesti milované neudělali, že?

V kategorii mužů Elite zajel na výborném 21. místě Štěpán Stloukal, což je super výsledek.

 
Foto - zde.
 
-BF-

28.9.2019, MTB - Gočárovy schody

 Gočárovy schody.

Po loňském úspěšném vystoupení Kryštofa byli tentokrát na exhibiční závod do Hradce Králové pozváni od bratrů Fojtíků bratranci Pepa a Jáchym Kuchařovi. Ve svých kategoriích pak nastoupili ještě Filip a Kryštof.

Pro jistotu jsme dorazili už v pátek večer, že se řádně vyspíme a připravíme na závod. Nocleh na parkovišti u zimního stadionu mohl dopadnout hůř, ale Sparta Praha naštěstí prohrála. Pepa s Jáchymem si zajeli taky závod ve své kategorii  10-12 let, a ač startovali z poslední řady, tak Pepa dojel na druhém místě a Jáchym tuším desátej.

Kryštof s Filipem vyrazili už na nejdelší trať se všemi nástrahami – schody, klády, pohyblivá lávka přes řeku, pneumatiky. Kryštof dojel na druhém místě, Filip bohužel v prvním kole prorazil zadní plášť. Filip měl vůbec úspěšný den, při najíždění trati totiž zlomil převodník a do závodu nastupoval na tatínkově kole – naposledy!!!!!

Před exhibičním závodem, kdy jede dospělý elitní závodník a dítě dohromady, docela pěkně sprchlo, takže už tak dost drsný sjezdy schodů začaly pěkně klouzat. Na start nastoupil Pepa ve dvojici s Ondrou Fojtíkem a Jáchym s Honzou Fojtíkem. Závod byl vyhlášen na kolo a půl. Pepa s Jáchymem byl hned od startu na 1. a 3. místě, klouzavé a zatočené schody jeli oba s neuvěřitelnou jistotou, stejně jako všechny ostatní překážky. Po kole a půl, kdy byl Pepa s obrovským náskokem první a Jáchym třetí, pořadatelé nečekaně poslali ještě všechny závodníky do kola dalšího. Pepa náskok v pohodě udržel a stejně jako Kryštof vloni vyhrál, Jáchym bohužel spadl na 6. místo.

Parádní těžké závody, obrovská zkušenost a zážitek pro kluky.
 
Foto - zde.
 
-TK-

28.9.2019, MTB - Lelkovadlo 2019

   Letošní výzvu máme úspěšně za sebou, ten kopec je pořád stejný :-), a strašný. Oficiální stránka akce zde.
Foto z vyhlášení zde. Všechny výsledky zde.

 
Foto akce - zde.
Výsledky jen leraKu - zde.
 
-JFK-

24.9.2019, MTB - Přebor města Rájce-Jestřebí

  Gymnázium v Rájci-Jestřebí za podpory města uspořádalo Přebor města Rájce-Jestřebí v cross-country horských kol. Závod byl určen zejména pro žáky 6.-7., 8.-9. tříd a 1.a 2. ročníku středních škol. Žáci tedy reprezentovali své školy. Z našeho oddílu se klání zúčastnilo devět dětí, některé závody vypadaly jako leraKácký trénink. Mezi zástupci 6. a 7. tříd si velmi dobře vedl Josef Kuchař ze ZŠ Rájec-Jestřebí, který dojel jako 2., na 3. místě Lukáš Frýdek ze ZŠ Černá Hora, 4. Jakub Komárek ze ZŠ Erbenova Blansko a ještě Ondřej Vintr ze ZŠ Rájec-Jestřebí. Z děvčat na 2. místě zajela Nikola Bradáčová ze ZŠ Erbernova Blansko. V kategorii žáků 8. a 9. tříd se na stupínek nejvyšší postavil Tomáš Komárek, na 3. místo Tadeáš Zouhar a dále Matěj Sedlačík, všichni ze ZŠ Erbenova Blansko. A v kategorii věkově nejvyšší stanul na 2. místě po napínavém boji až do konce místní rodák i "školák" Filip Kuchař. Podívejte se na naši fotogalerii.
 
Foto - zde.
 
-JFK-
 

22.9.2019, MTB - Ořešínský vánek

  V neděli se konal MTB závod v Ořešíně, kam si zajelo i několik našich dětí. Tento závod byl pro většinu závodníků jako zpestření, vyjetí se po náročných sobotních závodech na světových Novoměstských MTB tratích. Krásné víkendové počasí pokračovalo a v zákulisí bylo příjemně i divákům. Po dopolední dospělácké části od 14:00 hod nastoupili na své starty i děti. První zahájil Jirka Pantůček na trati délky 800 m v kategorii do 6 let a po napínavém boji až do konce si dojel pro bramboru. U dívek byla úspěšnější na 2. místě Pavlínka Poláčková a 4. Karolínka Poláčková. V další kategorii dívek 7-8 let na trati 2,4 km zabojovala a zlato získala Tereza Pantůčková. Úspěšná byla i děvčata v kategorii 9-10 let, kde zlato veze domů Aneta Bradáčová a stříbro Anička Pantůčková. V kategorii dětí 11-12 let, nejprve chlapců, zajel nádherně na 2. místě Jakub Komárek a na 3. místě Dominik Poláček, u děvčat bravurně zvítězila Nikola Bradáčová. V nejstarší kategorii chlapců 13-14 veleúspěšný závodní den zakončil ziskem dalšího zlata Tadeáš Zouhar. I když tento závod svým rozsahem nepatří mezi největší, bývá vzorně organizován a rádi tam jezdíme.
 
Foto - zde.
 
-JFK-

21.9.2019, Duatlon Žamberk - mistrovství ČR

  Máme mistra České republiky, přesněji řečeno mistryni. Velká pochvala, gratulace a poděkování patří holkám za vynikající reprezentaci našeho oddílu a potvrzení, že ACT lerak Blansko to myslí s triatlonem vážně a je součástí nejen jihomoravské triatlonové komunity, ale i té republikové.
 
    V sobotu se rodina Bradáčová vydala na mistrovství České republiky v duatlonu do 100 kilometrů vzdáleného Žamberku. Start dívek 12-13 a14-15 byl společný. Nikola leč 12-ti letá se již od startu držela na čele se staršími divkami. Po kilometrovém běhu doběhla do depa na 4. místě se ztrátou asi 3 vteřin, ale z depa již se ztrátou 20 vteřin a na asi 15. místě. Důvod byl jasný, v depu bylo 300 kol a Nikča to své nemohla najít, ale podařilo se a vyrazila na trať dlouhou 6 kilometrů, kdy naprosto bravurní jízdou dojížděla do depa na celkově 2. místě. Z depa se jí však asi moc nechtělo a na trať běhu 1,1 km až na 4. místě. Do cíle jednu soupeřku ještě předběhla a celkově doběhla na třetím místě, což v její kategorii znamenalo zlato a titul mistryně České republiky s náskokem na druhou asi 1 a půl minuty. Poté nastoupila na trať sestra Aneta, která si 2 dny před závodem vyzkoušela jízdu na silničním kole od své sestry, jak se přehazuje, zatáčí a brzdí, vše je trochu jiné než na horském kole a vyplatilo se. Po startu se držela v popředí startovního pole, kolem 5. místa. V depu mírně ztratila, ale na kole jela výborně a do depa se vrátila na 4. místě a tak doběhla i do cíle unavená a šťastná.

Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JB-
 

21.9.2019, PDV - Finále Poháru Drahanské vrchoviny

  V sobotu dospěl do svého závěru seriál jedenácti závodů Poháru Drahanské vrchoviny, jehož závěrečný závod se jel v Novém Městě na Moravě. V kategorii chlapců do 6 let v závodě na 1350 m zajel na 12. místě Jirka Pantůček, celkově se v seriálu umístil na 15. místě. Děvčata jela kratší trať, 900 m a na 4. místě skončila Pavlínka Poláčková, celkově v seriálu 3., v závodě 7. karolínka Poláčková, celkově 6. U dívek 7-8 let na trati 1800 metrů zajela na 5. místě Tereza Pantůčková, celkově na 9. místě. V kategorii chlapců 9-10 let na 1700 metrů zajel na skvělém 3. místě Samuel Mariak, celkově 4. , na 7. místě Jonáš Mikulášek, celkově v seriálu 10. a na 9. místě Jáchym Kuchař, celkově na 6. místě. Tento závod nejel, ale celkově skončil 34. i Adrian Śváb. V kategorii děvčat zajela na 10. místě Anna Pantůčková, celkově 9. Závodu se nezúčastnila celkově skončivší na 6. místě Aneta Bradáčová a na 18. místě Zuzana Halasová. V kategorii chlapců 11-12 let, na trati 3400 m zajel na 7. místě Kryštof Friedl, celkově v seriálu 6., 9. byl Josef Kuchař, celkově 10., 20. Jakub Komárek, celkově 21., 21. Dominik Poláček, celkově 24., 23. Lukáš Müller, celkově 19.. Závod nejel v celkovém pořadí 17. Lukáš Frýdek. Závod nejela, ale celkově skončila na 4. místě Nikola Bradáčová. Z chlapců kategorie 13-14 let si zazávodil na 8. místě Tadeáš Zouhar, celkově v seriálu 5.. V Novém Městě nestartoval celkově 9. Matěj Man, 13. Matěj Sedlačík a 21. Ondřej Maulis. V nejstarší "dětské" kategorii nás reprezentoval na 6. místě Tomáš Komárek, celkově v seriálu 3. a 13. Filip Kuchař, celkově na 14. místě. Všichni, jež skončili ve svých kategoriích celkově do 5. místa, budou vyhlášeni a odměněni na slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny 2019 v pátek 8. listopadu, od 17:00 hod v kulturním domě obce Suchý u Boskovic.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

14.9.2019, PDV - Knínice

 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

7.9.2019, KPŽ - Znojmo

   KPŽ Znojmo...vidím tě dvojmo :-). V sobotu 7. září byly naše dresy k vidění i na dalším závodě Kola pro život ve Znojmě díky závodníkům z Pantůčkovic klanu. Naštěstí bylo dopoledne bez deště, tak si to naši i ostatní závodníci mohli užít.
   První na start nastoupila Anička v kategorii děvčat  10 - 11 let. Mezi 16 soupeřkami dovezla náš dres do cíle na 8. místě.
   O poznání lépe se vedlo Terezce, která v kategorii děvčat 8 - 9 let musela tvrdě bojovat o pódiové 5. místo, které  se jí po boji povedlo uhájit také mezi 16 soupeřkami.
   Poslední v dětských kategoriích nastoupil Jirka v kategorii chlapců do 5-ti let. Po povedeném startu se pohyboval na třetí pozici. Na druhou pozici se dostal díky smůle soupeře a jeho spadlému řetězu. K velkému překvapení Pantůčkovic klanu zabojoval i v cílové rovince a o pověstnou galusku dovezl náš dres na prvním místě.
   O svém závodění se povětšinou nezmiňuji, ale tentokrát musím udělat výjimku. Ne díky výsledku, ale kvůli představě, co se dá na 30 kilometrovém závodě zažít. Startuji s dalšími 560 soupeři za mírného deště. Po startu se držím na konci prvního balíku. V kopci se cítím super. Od vjezdu do terénu už regulérně lije a záhy přestávám vidět přes zabahněné brýle. Chytře je sundávám, abych viděl lépe, což se daří (všeho dočasu). První skupina se odtrhne (což se dalo čekat). Držím se ve druhém balíku, což je super a navíc se cítím velice dobře. Při vjezdu na asfaltovou cestu trošku zaváhám a záhy se se dvěma mlaďochy ocitám sám mezi poli na větru. Na balík máme, než se trochu srovnáme, minimálně 400 metrů. Přibližně stejně máme na balík za námi. K mému překvapení na čtyřkilometrovém úseku nás balík nedojede. Perfektně střídáme. Jedeme neustále 33 - 37 km/h. Poté se již sjíždí dlouhá a krátká trať a najíždí se na polní cesty a vinice. A očistec začíná. Začíná být větší bahno a těžko se jede. Přestává mně díky bahnu fungovat přesmykač, takže to musím "drtit" na velkou placku. Jede se čím dál hůř,  až 4 km před cílem musím 1 km kolo nést. Chvíli nesu, nadávám, běžím, v hlavě vzdávám, bojuji, ale nezastavuji. Po zdolání nejhoršího úseku se už dá jet. Doufám, že nejhorší mám za sebou. Bohužel bahno, voda a brýle v dresu zapříčinily, že mám plné oči bláta a levé oko vypovídá službu. Neskutečně řeže, takže moc nevidím. Zkouším brýle. Po nasazení a jízdě "do zdi" je okamžitě zase sundávám. Oko neřeže, když je zavřené, takže poslední 2 km jedu jen na pravé oko. Ještě mně to nedá a do cíle 100 m spurtuji se soupeřem na totální šrot. Bohužel mě o pověstnou galusku poráží, ale já jsem vlastně rád, že jsem v cíli. Fyzicky se cítím poprvé v sezóně O.K. Oko se, doufám, spraví a "vyléčit" musím kolo.
   V cíli jsem nakonec 22/560  a v kategorii 7 / 131. Tak sportu zdar!
 
Výsledky - zde.
 
-JP-

7.9.2019, PDV - Velenov

   Za vytrvalého deště  proběhl další závod Poháru Drahanské vrchoviny na horských kolech, tentokráte ve Velenově. Ti nejmenší stihli odjet svůj závod sice za husté mlhy, ale bez deště. Pěkně se rozpršelo až na žákovské kategorie. A jak jsme dopadli? Nejmenší dívky do šesti let na trati délky 1400 m, na 5. místě dojela Pavlínka Poláčková a na 8. místě její sestra Karolínka. V kategorii chlapců 9-10 let zajel v závodě na 3600 m na výborném 4. místě Samuel Mariak, na 9. místě Jáchym Kuchař a na místě 11. Jonáš Mikulášek. Z dívek této kategorie jela klubově osamocená Aneta Bradáčová a skončila na 6. místě. Tradičně nejpočetnější skupina závodníků, kategorie chlapců 11-12 let v závodě na 5400 metrů, byla zastoupena dle výsledkové listiny na 5. místě Kryštofem Friedlem, na 6. místě Josefem Kuchařem, na 16. místě Dominikem Poláčkem a na 17. místě Jakubem Komárkem. Dočkali jsme se i medaile, v kategorii dívek 11-12 let zajela suprově na 3. místě Nikola Bradáčová. V kategorii juniorů a kadetů děštivý den ukončil na 7. místě Tomáš Komárek a my jsme konečně mohli jít do sucha a tepla.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

7.9.2019, KBL - Kuřimská hora

     V sobotu 7.9. se Tadeáš Zouhar zúčastnil v nedaleké Kuřimi hned dvou závodů. Nejprve v 10 hod se za mírného deště postavil na start Lidového běhu v délce 2000m a doběhl do cíle jako první, čímž získal plný počet bodů do Kuřimské běžecké ligy.
    Po obědě, kdy déšť zesílil, jsme se vydali okusit závod Kuřimská cyklostezka, kde startoval na trati 3500 m a do cíle dorazil opět jako první a o nějaké to kilo bláta těžší. K získání cen a pěkného poháru z Kuřimi gratulujeme.
 
Výsledky - zde.
 
-PZ-

1.9.2019, MTB a Triatlon Pardubice

    Sobota 31.8. - JUNIOR CUP Hradec Králové. První ročník se konal přímo v centru města v Šimkových sadech. Akce se zúčastnilo cca 150 dětí do 15ti let. Josef vyhrál jak časovku na 2km, tak hlavní závod na 8 km.
 
    Neděle 1.9. - Pardubický triatlon. Po sobotní MTB zahřívačce Pepa absolvoval triatlon v kategorii 10-11 let s distancemi 100m-2km-1km. Z vody vybíhal na 4. mistě, na kole soupeře před sebou prakticky dojel a překvapivě v běhu měl ještě dostatek sil, aby nakonec zvítězil.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-LK-
 

31.8.2019, MTB - Lahofer Cup Vranov

    V pátek vyrazila část klubu ACT leraK Blansko na závody Lahofer Cupu k 120 kilometrů vzdálené Vranovské přehradě. Kemp praskal ve švech, ale nakonec jsme se tam vešli všichni, Bradáčovi a Zouharovi do stanů a Frýdkovi, Pantůčkovi a Kuchařovi do svých karavanů. Večer jsme probrali strategii závodu a doladili formu. Ne nadarmo se říká Vranovské přehradě České Chorvatsko, písečné pláže, jasné počasí a sobotní teploty překračující vysoko teploty přes 30 stupňů. A výsledky famózní, však si našich závodníků hned všimla Česká televize a natáčela s nimi rozhovory před i po závodech. Jako první nastoupil na trať Jirka Pantůček junior a závod dokončil na osmém místě. To děvčata Terezka Pantůčková a Aneta Bradáčová šla na mety nejvyšší, Terka brala bronz, Aneta zlato. Kluci Jáchym Kuchař a Lukáš Frýdek po velkém boji brali třetí a druhé místo. Na trať již 29 kilometrovou nastoupili Filip Kuchař, po zabloudění dojel na 5. místě a stříbrní medailisté Nikola Bradáčová a Tadeáš Zouhar. I dospěláci nezaháleli, kdy Lenka Zouharová dojela na 6. místě a Blanka Kuchařová na místě 13.. Naši chlapi již na trati dlouhé 51 kilometrů, Pavel Frýdek dojel po saltu přes řidítka 57., Jirka Pantůček po defektu kola 44. a Tomáš Kuchař jako zkušený matador na 38. místě. Všem děkujeme za vzorné reprezentování klubu.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JB-

24.8.2019, PDV - Kořenec

    V sobotu proběhl v Kořenci poslední prázdninový závod Poháru Drahanské vrchoviny. Početně se již dostáváme do formy, závodu se zúčastnilo 17 našich dětí a dva dospělí. Jako první závod odjel nejmladší chlapec Jirka Pantůček, v kategorii do 6 let na trati délky 1 km. Umístil se na 11. místě. V téže kategorii děvčat byla na výsledném 5. místě úspěšnější Pavlínka Poláčková před svojí sestrou Karolínkou na místě 7.. Na dvojnásobné trati délky 2 km, v kategorii dívek 7-8 let jela Terezka Pantůčková a skončila na 5. místě. U chlapců 9-10 let v délce tratě 3 km nás reprezentoval Samuel Mariak a Jáchym Kuchař. Sam dojel na 7. místě a Jáchym na 12. místě. Na stejné trati, ale v kategorii děvčat zajela na 8. místě Aneta Bradáčová. Následovala kategorie chlapců 11-12 let, kde nás mimo jiné zajímalo, jak si v závodě povede po návratu po zranění Kryštof Friedl. Překvapil Josef Kuchař, který dojel na pěkném 5. místě. Na 13. místě skončil Kryštof, v pohodě zvládl celý závod a s výsledkem byl nespokojen snad jen on. Na 16. místě dojel ještě Lukáš Müller a na 17. Jakub Komárek. U dívek věku 11-12 let zajela na bramborové pozici Nikola Bradáčová. Početné zastoupení jsme měli v kategorii chlapců 13-14 let, kde nejlépe skončil na 6. místě Matěj Man, na 7. místě Tadeáš Zouhar a na 9. místě Matěj Sedlačík. Pěkný výsledek zajel v kategorii kadetů - juniorů Tomáš Komárek, a to 5. místo. Na místě 9. skončil ještě náš druhý kadet Filip Kuchař. Závod si zajeli i dva naši senioři v kategorii Master II. Díky Jiřímu Pantůčkovi, který skončil na 3. místě mohl odjet na dovolenou Jirka B.. Ten totiž prohlásil, že neodjede dříve, dokud nebudeme mít nějakou medaili. Na 5. místě v této kategorii dojel Tomáš Kuchař a tím naše kořenecké působení uzavřel. Příští týden je na PDV volno, uvidíme se za 14 dnů na Velenově.
 
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

18.8.2019, TRI - Loštice

      V neděli jsme zavítali do světoznámých Loštic, které jsou proslavené nejen dětským triatlonem, ale také výrobou olomouckých tvarůžků a jim podobných výrobků. Však jsme se po závodě také v místní prodejně zastavili a odměnili i nezávodící. No, co se týká závodu, tak náš oddíl reprezentovali sourozenci Bradáčovi a Komárkovi. Ač soupeřů nebylo zrovna mnoho, závodníci nedali nikomu nic zadarmo a bojovali ze všech sil. V podstatě si naši borci a borkyně měřili síly s reprezentanty triatlonového klubu Elite Sport Boskovice a myslím si, že souboje o první příčky byly velice napínavé a také divácky zajímavé. Nejmladší Anetku čekalo zápolení v 132 m dlouhém plavání, 3,6 km na kole a jednom km běhu. Popasovala se s tím statečně, doběhla stříbrná za svoji boskovickou soupeřkou. Na tratích délky 200 m plavání, 7,2 km kolo a 1,8 km běhu se předvedli v kategorii žáci 12 - 15 let Nikola Bradáčová a Jakub s Tomášem. Tato kategorie byla ještě rozdělena na věkové skupiny 12 - 13 let a 14 - 15 let. Nikča také svedla vyrovnaný souboj se soupeřkou z Elite, kterou po plavecké části musela dotahovat. Jako bikerka to však zvládla na výbornou a v běžecké části si svoji pozici už pohlídala. V téže věkové kategorii chlapců měl Kuba nejvíce soupeřů se všech, snažil se co to šlo a skončil na 5. místě. Průběh Tomova závodu byl jak přes kopírák Nikoly. Měl totožný průběh již od plavání, přes kolo i běh, který ale byl o něco napínavější, také se soupeřem z Boskovic.  Výsledek výjezdu do Loštic je tedy 2x zlato a 1x stříbro a 1x spokojený 5. závodník. Škoda, že další závod v tomto kraji pořádaný stejným pořadatelem, duatlon v Náměšti 21.9.2019 je v termínové kolizi s finálovým závodem Poháru Drahanské vrchoviny v Novém Městě na Moravě.
 

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

17.8.2019, PDV - Boskovice

  Stále ještě je patrný vliv dovolených, prázdninového lenošení a zřejmě i jiných aktivit. Do Boskovic nás přijelo poskrovnu, první závodníci zahajovali až v kategorii chlapců 9-10 let, v závodě na 2,8 km. Na 5. místě zajel výborný výsledek v 23 hlavém startovním poli Jáchym Kuchař, po pár sekundách následován šestým Samuelem Mariakem. V téže kategorii dívek se přesně uprostřed závodnic, na 8. místě umístila Aneta Bradáčová. V kateorii chlapců 11 - 12 let, na trati délky 5,6 km z našeho trojlístku ( většinou ale šestice ) zajel nejlépe Josef Kuchař na 9. místě, dále Lukáš Frýdek na místě 13. a závod ukončil na 17. místě Lukáš Müller. Tato kategorii bývá snad nejvíce obsazena v celém seriálu. V téže kategorii děvčat jsme se dočkali i medaile, kdy nádherně zajela Nikola Bradáčová a po sérii čtvrtých míst vybojovala bronzovou medaili. Tři kluky jsme měli i kategorii chlapců 13 - 14 let, v závodě na 7,3 km. Na 6. místě zajel Matěj Man, na 8. místě Tadeáš Zouhar a na 10. místě Matěj Sedlačík. Pěkně na 6. místě zajel v kategorii kadetů a juniorů kadet Tomáš Komárek, který s dalšími sedmi soupeři bojoval na 10 950 m dlouhé trati boskovických trailů. Stejný závod absolvoval na 8. místě i Filip Kuchař, který s Tomem tvořil nejmladší dvojici závodu této čtyřleté věkové kategorie.
 

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

11.8.2019, MTB - KPŽ Nové Město n. M.

   Nedělního Junior Trophy maratonu na 20 km se zúčastnil Jáchym Kuchař, který ve své kategorii dojel na 11. místě, celkově 57. Bratr Filip skončil ve své kategorii 9., celkově na 18. místě. Hned za ním také dojel v téže kategorii na 10. místě Tadeáš Zouhar, celkově 23. Celkově na 3. místě Junior Tophy a také třetí v kategorii skončil Tomáš Komárek. Jako doprovodné vozidlo Jáchyma si trasu projel i taťka Tomáš a mamka Blanka. Mimo soutěž i Pavel a Pavel. A Lenka.
    O den dříve, v sobotu, se v Novém Městě jely i klasické MTB XCO závody. V kategorii žákyně 11-12 let skončila na 13. místě Anna Pantůčková, v kategorii 9-10 let zajela na 12. místě Tereza Pantůčková a na 11. místě v kategorii kluků do 5 let Jirka Pantůček. Pokud by tato vzestupná posloupnost pokračovala a Jirka měl více dětí, mohla být i bedna :-). Ale ani další kluci nezaháleli. V kategorii 10-11 let zajel na 7. místě Josef Kuchař a na 23. místě Lukáš Frýdek.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

10.8.2019, PDV - Buková

    10+1. Toliko nás bylo na MTB klání v Bukové. Jako obvykle závodní den svým závodem zahájily sestry Poláčkovy, v kategorii dívek do šesti let, na trati 950 metrů. Úspěšnější byla na 6. místě Karolínka, těsně následována na 7. místě Pavlínkou. V kategorii chlapců 9 - 10 let, v závodě na 2,5 km pěkně zajel na 5. místě Samuel Mariak a na 9. místě Jáchym Kuchař. U dívek stejného věku zajela na 7. místě Aneta Bradáčová a na 15. místě Zuzana Halasová. V obvykle nejpočetnější kategorii chlapců věku 11 - 12 let v závodě na 5 km jel  Lukáš Frýdek, který skončil na 12. místě, a Lukáš Müller na místě 16.. V kategorii dívek zajela na bramborové pozici Nikola Bradáčová. Na 5. místě skončil v kategorii chlapců 13 - 14 let na trati 7,5 km Tadeáš Zouhar. Náš poslední zástupce Tomáš Komárek v kategorii kadetů a juniorů, na trati dlouhé 16,2 km zajel na 10. místě.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

2.-3.8.2019, Triatlon - Valachy Man

    Do beskydského pohraničí si naši borci přijeli zazávodit v triatlonu, v disciplíně, které bohužel nedáváme tolik prostoru, jak by si zasloužila. V pátek proběhly dětské soutěže a v sobotu dospělácké. Z našich se zúčastnili v kategorii kluků do 12 let Josef Kuchař a Jakub Komárek. Oba kluci drželi vyrovnaný krok, ale v běhu Pepík zabral, Kubovi utekl a chyběly mu necelé dvě sekundy na bednu. I tak z toho bylo nádherné čtvrté místo, které nás velmi překvapilo i potěšilo. Kuba doběhnul za další asi minutu a půl na 14. místě. V celkovém počtu 37 závodníků se zcela jistě neztratili. V kategorii kluků do 16 let nezklamal Tomáš Komárek, který potvrdil jaká je jeho oblíbená disciplína. Již v MTB části dojel všechny své soupeře a poté už nikoho před sebe nepustil a doběhnul si pro zlato.  
    O den později, v sobotu, se do velké dospělácké trati pustili i Štěpán Stloukal a Lukáš Kuchař. V poli čítajícím 319 závodníků Štěpán doběhnul celkově pátý, ve své kategorii ale získal cennou bronzovou medaili. Lukáš celkově skončil 48., ve své kategorii na výborném 6. místě.
 
Výsledky -zde, zde a zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

21.-28.7.2019, Letní soustředění Dobrá Voda

    Na úvod pro navození atmosféry krátké video. Zde ještě jedno. A v tomto osazení jsme tam letos byli. Tentokráte nebude žádné dlouhé povídání, ale spousta obrázků a krátkých videí. Počasí nám vyšlo neskutečně skvěle, pouze předposlední den odpoledne trošku sprchlo. Každý den jsme zahájili krátkou rozcvičkou a pozdravem slunci. Takhle nějak to vypadalo, když jsme měli soutěžní biatlonový den, který jsme zahajovali ranní koupačkou. Klidně se ještě jednou zaměřte na ty dva poslední přerostlé soutěžící. V dalších dnech, mimo dopolední i odpolední tréninky techniky i vytrvalosti jsme se také značně věnovali i zábavě, návštěvě venkovního leteckého muzea v Koněšíně i koupání v Dalešické přehradě. A takhle nějak probíhal běžný den. Nevím přesně, kolik stovek kilometrů natočila celkem i s bajky naše silniční skupinka, ale přece jim v tom ježdění nebudeme bránit. Další různá fota zde.
    Tudy jsme např. jezdili k vodě.
    Zřejmě také vznikly i nové hlášky, jako např. ...táto, nejsou to Dukovany?... V situaci, kdy opravdu měli být dost daleko a ne před námi pod kopcem.
        Tato a podobné akce by vůbec nešly uskutečnit bez lidí, kteří se o ty naše ratolesti starají. Ať již v kuchyni anebo v terénu a věnují jim svůj volný čas, elán a dovolenou. Těm všem patří velký dík.
 
UPOZORNĚNÍ: Žádné obrazové záznamy nebyly pořízeny profesionálním fotografem :-)
Ještě se podívejte sem, jestli něco nepoznáváte něco svého.
 
-JFK-
 

25.-28.7.2019, Mistrovství Evropy horských kol

      Zatímco my ostatní jsme si užívali prázdninové letní soustředění, tak Štěpán Stloukal se v Brně s reprezentačním týmem připravoval na závody MTB XCE - závody horských kol Eliminátor. Zde se rozhodně neztratil a po postupu z rozjížděk do osmifinále skončil na výsledném 31. místě. Velmi nás těší, že rozšiřujeme pole naší působnosti i na evropská kolbiště a doufáme, že ani tato meta nás nezastaví. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu ACT leraK Blansko.
 
Výsledky - zde.
Více o celé akci zde.
 
-JFK-
 
 

20.-21.7.2019, MTB - ČP horských kol a mistrovství ČR

      Šestým závodem Českého poháru MTB a zároveň Mistrovstvím České republiky skončila série závodů v Hlinsku. Nejmladší Anetka Bradáčová v kategorii holek 9 - 10 let zajela na 27. místě, celkové seriálové umístění v této kategorii ještě není vyhlašováno. Avšak v kategorii žákyň I již ano. Nikola Bradáčová si v samotném závodě neplánovaně zkusila pár kotrmelců, pardon, kotoulů a závod s mírným propadem skončila na výborném 15. místě. Ale i tento výsledek ji udržel v TOP TEN celého seriálu a Nikča skončila na vynikajícím 10. místě v celkovém hodnocení z 51 závodnic. Gratulujeme. V téže kategorii kluků jel svůj TOP závod i Kryštof Friedl, který se pomalu prokousával ze zadních startovních pozic a v tomto mistrovském závodě zajel zatím svůj nejlepší výsledek, individuální 33. místo. Celkově z toho bylo 29. seriálové místo z celkového počtu 107 startujících. Kadet Tomáš Komárek také zajel svůj nejlepší jednotkový závod, kdy dojel na 34. místě. Z pohledu celého seriálu to bylo výsledné 54. místo ze 108 startujících.
    Náš jediný dospělý závodník, Štěpán Stloukal v kategorii Elite Men / U23 v tomto závodě jel i o svou nominaci na nadcházející ME MTB XCO v Brně. Závod zajel na vynikajícím 23. místě mezi dalšími 52 závodníky a celkově skončil na výsledném 18. místě ze 102 startujících. Sice ho to na MTB XCO nepošťouchlo, ale o týden dříve si už Štěpán vyjel kvalifikaci na Mistrovství Evropy v MTB XCE v Brně.
 
Výsledky - zde a zde a zde a zde.
Foto - zde a zde.
 
-JFK

20.7.2019, Vysočanský triatlon

    Ve Vysočanech se nám tradičně daří. Ať již v lidovém triatlonu nebo i ve velkém, kam přestupují naše děti a také se nechávají strhnout i rodiče. Ty často podlehnou i mámení menších ratolestí a zúčastní se alespoň toho lidového triatlonu. Nejinak tomu bylo i letos. Naši odchovanci výsledkově dosáhli na obě maxima. V lidovém triatlonu s přehledem zvítězil Tomáš Komárek a ve velkém jako přes kopírák Štěpán Stloukal. V plavecké části se oba ještě rozehřívali, ale již na kolech nedali svým soupeřům pražádnou šanci a zvítězili o "parník". Velkým překvapením byl "neplavec" Tadeáš Zouhar, který jestli se dobře pamatuji, tak žádný triatlon ještě neabsolvoval. Tadeáš však, nevím jak to udělal, téměř všem vytřel zrak a CELKOVĚ doběhnul do cíle v lidovém triatlonu na třetím místě! Z dalších našich si ještě zazávodili další od nejmladšího Jáchyma Kuchaře, Lukáše Frýdka, Josefa Kuchaře, Jakuba Komárka, Filipa Kuchaře, Honzu Frýdka až po rodiče Lenku Zouharovou, Blanku Kuchařovou a mne. Z dalších rodičů si velkou trať vyzkoušeli mimo Štěpána i další, a to Petra Kuchařová, Lukáš Kuchař, Tomáš Kuchař a Pavel Frýdek. Snad jsem na někoho nezapoměl. Někteří z výše uvedených se již dají počítat k vysočanskému inventáři.
 
 
Výsledky - zde, vlevo dole v excelovském souboru lze přepnout výsledky mezi lidovým a Xtrail triatlonem.
Foto - zde a zde.
Videa zde a zde a ještě tu.
 
-JFK

15.7.2019, LELKOVADLO - Letní výzva 2019

    Rok se s rokem sešel a máme tu opět výzvu na zdolání Lelkovadla. Více zde.
 
-JFK-

13.7.2019, Mistrovství ČR XCE - Boskovice

    V sobotu se v Boskovicích konalo Mistrovství ČR horských kol - Sprint Eliminator. Jedná se o závod na krátkém okruhu, kdy se po kvalifikaci jezdí většinou ve čtveřici vyřazovacím způsobem. Dva nejrychlejší postupují do dalšího kola, dva postupující jedou další "závod" v nové čtveřici. Z našich zástupců si závod vyzkoušeli dva jezdci. Mladší kadet Filip Kuchař neprošel kvalifikačním sítem. Starší muž Štěpán Stloukal se pomalu prokousával z jednotlivých rozjížděk směrem vzhůru až do finálové čtveřice. Tentokráte to bylo i o pověstném štěstíčku, které stálo při Štěpánovi. Finálový závod rozjel výborně, ještě kousek před cílem se držel na úžasném druhém místě. Cíl protnul o pár cm na výsledném třetím místě. Boskovice byly předposledním kvalifikačním závodem, které po posledním MČR XCO tento víkend v Hlinsku mohou Štěpána posunout na Mistrovství Evropy MTB XCO konaného od 25.7.2019 v Brně. Držme Štěpánovi palce, ať mu můžeme v Brně fandit.
 
Krátkou reportáž České televize můžete shlédnout zde.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto od Drahanského sport teamu - zde.
 
-JFK-
 

13.7.2019, PDV - Protivanov

    Pátým závodem seriálu Poháru Drahanské vrchoviny pokračoval závod horských kol v Protivanově. Trochu se na celkové účasti závodníků podepsali současné dovolené, ale i přesto jsme tam pár našich zástupců měli. Závodní den zahajoval v barvách leraKu náš nejmladší Jirka Pantůček, v kategorii kluků do šesti let na trati délky 1050 metrů. Dojel na 15. místě. V téže kategorii děvčat jsme již slavili medailové pozice, a to rovnou dvojnásobné. Sestry Poláčkovy zabojovaly, Pavlínka vyjela stříbrnou a Karolínka bronzovou medaili. V závodě dívek 7-8 let délky 1800 m zajela na 6. místě Tereza Pantůčková. Nejvyšší početní zastoupení jsme měli v závodě kluků 9-10 let na 3 km. Nejlépe zajel na 7. místě Jáchym Kuchař, na 11. místě Samuel Mariak a na 13. místě Jonáš Mikulášek. Osamocená nejela ve stejné kategorii dívek ani Anna Pantůčková, která skončila na 5. příčce. Na 10. místě ji doplnila Zuzana Halasová. Výborně se závod povedl Kryštofovi Friedlovi v kategorii kluků 11 - 12 let na trati délky 5 km. Po napínavém boji dojel na vynikajícím 2. místě a upevnil si i tuto pozici v celkové průběžném pořadí tohoto seriálu. Náš poslední zástupce, kadet Tomáš Komárek v kategorii kadetů u juniorů zajel zatím svůj nejlepší výsledek jako nejmladší v této čtyřleté kategorii a skončil na 5. místě.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

14.7.2019, Otevření areálu leraK

    Pozvánka na akci, kterou pořádá p. Leoš Svoboda - zde.
 

1.7.2019, Kolo pro život - Drásal

    VV sobotu 29. června se závodníci z Pantůčkovic rodu vydali na bájného Drásala v rámci serálu Kolo pro život. První se na start postavila Anička. Na trati dlouhé 4 km dovezla náš dres na 10. místě z 24 závodnic. Poté Terezka dokončila 11., i když se pohybovala i na 8. pozici. Taktéž z 24 závodnic. Poslední pak odstartoval Jiřík v kategorii chlapců do 5ti let a do cíle dorazil 12. ze 30 závodníků.
    Poté jsem se po dvouměsíční nečinnosti postavil na start i já na trase 31 km. Mile jsem byl překvapen, jak mně to první dva kilometry jede. V nájezdu do prvního kopce dlouhého 3 km jsem pochopil, že to byl klam. Kopec mě totálně "vypnul" a posledních 500 metrů jsem se ptal sám sebe, proč to dělám. Po následném sjezdu jsem se oklepal a zbylých 25 km si užil a hlavně zazávodil. Nakonec v cíli 36./200 a 9./45 v kategorii. Pro mě vlastně výhra v průměru 23,5 km/h.
    Náš dres pak ještě figuroval na drásalovské 117 km trati. Do cíle ho na 209. místě dovezl Pavel Seneši, v kategorii 72., v čase 7h 22min. V cíli mě bezpečně poznal, takže síly na příští rok mu zbyly.
 
-JP-
 

26.6.2019, Olympiáda dětí a mládeže

    V úterý proběhl individuální závod v triatlonu, kde Tomáš v kategorii starších žáků skončil na pěkném 16. místě v konkurenci dalších 27 soupeřů. Každý ze 14 krajů České republiky reprezentovali dva závodníci v chlapecké a jedna závodnice v dívčí kategorii. Naše naděje se poté soustředili na středeční závod štafet, kde Tom společně s Janem Odehnalem a Emmou Ryšávkovou dali do závodu snad vše co mohli a skončili celkově na úžasném TŘETÍM místě. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde. Tome, gratulujeme a děkujeme za reprezentaci nejen našeho oddílu, ale celého JM kraje.
 
                        
 
-JFK-

23. - 28.6.2019, Olympiáda dětí a mládeže

    V Jablonci a Liberci se v těchto dnech koná Letní olympiáda dětí a mládeže. Podruhé v historii klubu se našemu svěřenci podařilo na tuto vrcholnou sportovní událost probojovat. Posílí krajskou výpravu a bude hájit barvy Jihomoravského kraje. Prvním reprezentantem byl před dvěma roky Richard Stloukal, a to v triatlonu. Pro připomenutí, ACT leraK Blansko je Atletika Cyklistika Triatlon Karel pozpátku a Blansko všichni známe. Tento rok se to podařilo Tomáši Komárkovi, pro "změnu" také v triatlonu. Je to v kategorii starších žáků, kde budou plavat 300 m v přehradě Mšeno, pojedou 10 km na silničním kole v okolí sportovního areálu Břízky a na závěr poběží 3 km v okruzích přes hráz přehrady. V úterý v 10 hod to bude závod jednotlivců a ve středu také v 10 hod závod štafet. Reportáž z těchto závodů bude 26.6. na ČT4 v 10:30 hod. Další přímé vstupy i z ostatních sportů, záznamy a reportáže lze sledovat zde.
Držme Tomovi palce a podpořme ho aspoň na dálku.
 
-JFK-

22.6.2019, PDV - Žďárná

    Čtvrtým podnikem pokračoval seriál závodů Poháru Drahanské vrchoviny. Naše zastoupení bylo jako obvykle velmi početné. Jako první si stoupnul na trať dlouhou 1 km v kategorii chlapců do šesti let náš nejmladší biker, Jirka Pantůček a závod dojel na 12. místě. Za chvíli ho následovaly v téže  kategorii dívek sestry Poláčkovy, které pokřtily svoje nové závodní stroje. Tentokrát byla úspěšnější na 3. místě Pavlínka Poláčková, Karolínka skončila kousek za ní, na 6. místě. V kategorii dívek 7-8 let, už na dvojnásobně dlouhé trati zajela 5. místo Tereza Pantůčková. V kategorii kluků věku 9-10 let výborně svých 5 km zajeli Jonáš Mikulášek a Samuel Mariak. Jonda těsně skončil na 4. místě a Sam po technické závadě hned na startu to nevzdal, ještě předjel třináct svých soupeřů a dojel na 10. místě. U děvčat v této kategorii bednu také atakovala Aneta Bradáčová, která nakonec byla bramborová a dále na 6. místě dojela Anna Pantůčková. Medaile jsme se dočkali u kluků 11-12 let, kde na 5400 m dlouhé trati zajel výborně Kryštof Friedl, kterému se krom své nervozity podařilo setřást i většinu soupeřů a zajel výborné 2. místo, pouhých 12 sekund ze vedoucím borcem celého seriálu. V tomto závodě mu byli soupeři i tři další oddíloví parťáci, na 11. místě Lukáš Frýdek, na 12. místě Lukáš Müller a na 13. místě Jakub Komárek. Třetí bramboru ze sobotního klání si domů odvezla v kategorii dívek 11-12 let Nikola Bradáčová a na 9. místě skončila Jolana Husáková. Početnou reprezentaci jsme měli v kategorii starších žáků, v závodě na 6,6 km. Nejlépe, na 10. místě zajel Matěj Man, na 11. místě Tadeáš Zouhar, na místě 13. Ondřej Maulis a 14. Matěj Sedlačík. V posledním společném závodě kadetů a juniorů zajel na 8. místě kadet Tomáš Komárek.
 
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

15. - 16.6.2019, MTB - ČP Bedřichov - HISTORICKÝ ÚSPĚCH

    V Bedřichově v Jizerských horách se konal již předposlední závod Českého poháru horských kol MTB XCO. V sobotu jeli naši mladší bikeři, v počasí, za které by se nemusela stydět ani Sahara. V kategorii holky 9 - 10 let naše působení zahájila Aneta Bradáčová, která se od posledního závodu posunula o stupínek dopředu a dojela na 27. místě. V závodě žákyň I, což je 11 - 12 let, zajela zatím svůj životní závod a historicky nejlepší umístění člena oddílu ACT leraK Blansko Nikola Bradáčová, 5. místo v této nejvyšší české MTB soutěži. Podle jejího jízdního projevu Nikči trať nesmírně sedla, celý závod si užívala, zúročila i "nastudování" trati z minulého roku, kde již měla vyzkoušené složitější technické pasáže. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu. Zde je pár výňatků o závodech z webu ČSC ...

Český pohár a mistrovství ČR MTB 2019 Cross-Country – XCO - Závody horských v olympijské disciplíně cross-country je nejvyšší a nejprestižnější česká soutěž horských kol. Závody jsou organizovány pro všechny věkové kategorie dětí, juniorů, příchozích závodníků, ale také pro elitní kategorie žen a mužů. Tratě jsou stavěny okruhově, dle kategorie se jezdí daný počet okruhů. Závody se odehrávají v terénu, převážně na hrbolatých lesních pěšinách, úzkých cestách, singletracích, a velmi často s prudšími kamenitými sjezdy....

Je velký rozdíl v náročnosti mezi Českým pohárem horských kol a závody Kolo pro život, Author Cup, apod.?  - Ano, závody Hello bank! a STRABAG cupu nejsou pro každého. Svou náročností se vyrovnají a splňují podmínky závodů světového poháru. To se týká především náročnosti XCO tratí a délky závodu. Jsme velice rádi, že se v České republice pořádají seriály závodů Kolo pro Život, Author Cupu, Heavens serie, Nova Cup a další. Tyto závody nabízejí ryzím amatérům načerpat cenné zkušenosti, které pak mohou zúročit třeba právě na závodech Českého poháru.

V téže kategorii chlapců v konkurenci 84 závodníků dojel na 42. místě Kryštof Friedl, ještě tedy v první polovině. Pro sobotu to již bylo vše.
    V neděli závody pokračovaly hned ráno závodem kadetů. Počasí tentokráte odpovídalo skoro již podzimní Aljašce. Po hromadném pádu závodníků hned po startu se Tomáš Komárek prokousával z poslední 81. pozice pomaličku dopředu a závod dokončil za hustého deště na 59. příčce. Naše působení ukončil v nejvyšší kategorii Elite men / U 23 Štěpán Stloukal na 26. pozici, ze startovního pole čítajícího 55 velmi zkušených jezdců, často reprezentantů svých zemí.
    Teď budeme mít od Českého poháru chvíli pauzu, až do posledního letošního závodu 20. - 21.7.2019 v Hlinsku. Ale mezitím je spousta "menších" závodů.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

15.6.2019, MTB - HaPe Skalička MTB Tour

       Tropické vedro doprovázelo naši velice početnou výpravu na 3. ročníku HAPE Skalička Tour.

A výprava to byla velice úspěšná. V parádním areálu a výborné atmosféře vybojoval 5. místo Jirka Pantůček ml.. Po něm 2. a 3. místo sestry Poláčkovy, kterým fandil stále zasádrovaný, ale usměvavý brácha Dominik ( přejeme brzké uzdravení ). Medailovou žeň rodiny Pantůčkovy pak načala Terka - 1.místo, Anička 1. místo na kratší trati a taktéž 1. místo na trati 10 km. A když už píšu o Pantůčkových, tak Jirka starší vybojoval ve své kategorii 3. místo na 14 km okruhu.

V našem dresu nastoupil mezi sedmiletými také Vojta Horák, výsledek bohužel nevím.

V kategorii 9-10 let Jonáš Mikulášek a Jáchym Kuchař doslova uštvali svého soupeře, který nevydržel parádní tempo od startu a v posledním kole ho oba předjeli a odsunuli na 3. místo. Jonáš první, Jáchym druhý. Oba si pak zajeli i 10 km okruh a pořadí si vyměnili.

Zlatou medaili z kratší trati a stříbrnou z 10 km trati si odvezl také Josef Kuchař v kategorii 10-11.

V kategorii 2005-6 dojel na 14 km trati Tadeáš Zouhar 4. , Ondra Maulis 6. a  Matěj Sedlačík 9.

Mezi kadety vybojoval Filip Kuchař 2. místo.

Hlavní závod na 3x 14 km byl doopravdy očistec. Výsledný čas vítěze v těchto podmínkách je neuvěřitelný 1 hod 43 min !!!!! Na této trati a v kategorii 40+  jsme měli 4 blázny. Lukáš Kuchař, Tomáš Kuchař, Jirka Mikulášek a Pavel Frýdek. V tomto pořadí a  s menším odstupem za vítězem postupně dostávali do cíle. Moc nemluvili a výrazy v obličejích měli dost podobné.

No, a nakonec se na stupně vítězů probojovala ve své kategorii 40+ Blanka Kuchařová. Brala krásné 3.místo.

Závody ve Skaličce se opravdu vydařily. Parádní zázemí, prostředí, organizace i tratě. Díky za účast všem. Příští rok určitě znovu.

P.S. V 16:30 mně na autě teploměr ukazoval 39°C a v autě mě čekali tři medailisti. Já jsem se bohužel umístil asi na 60. místě celkově, tak bych Vám přál slyšet ty průpovídky :-).

 Více o závodu si můžete přečíst zde.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-TK-

9.6.2019, TRI - Žďár nad Sázavou

    Ahoj kamarádi,

    v neděli po nic moc úspěšné sobotě v Okrouhlé se někteří naši borci zúčastnili triatlonu ve Žďáru nad Sázavou. Počasí jsme si ani lepší nemohli přát a my (Já a Kryštof), co jsme tam byli poprvé, jsme jenom „čučeli“, jaký krásný areál tam mají… Naši kluci se neztratili, ve vodě která měla teplotu jen“ tři centimetry“ prokázali dobrou plaveckou průpravu. Své úžasné plavecké schopnosti předvedl především Kryštof, který to pojal jako polohovací závod (i čubičku zvládl), s cílem nepotopit hlavu za žádnou cenu. Přece tam jsou ryby a ryby a kdoví co ještě…. . Povedlo se, přežil a z depa šel poslední…. Teď to ale teprve začalo být u všech napínavé, jako první začal bojovat Pepa s Jáchysem. Nikdo jim nedal nic zadarmo, po kole běželi obklopení obecenstvem a za podpory kamarádů, kteří je hnali, se rvali o umístění až do cíle. Výsledek stál za to, Pepa 2. místo, Jáchym 5.místo. No, další náš reprezentant, Kryštof v následující kategorii, který by měl dostat přezdívku plaváček, vyrazil do boje a tentokrát ukázal, co je jeho silná stránka (když chce). Dojel do depa na krásném 3. místě, teď přišla další jeho oblíbená disciplína, stejně jako plavání…, běh. Ale moje obavy byly zbytečné, jo zvládl to a 3. místo udržel až do cíle. Jako poslední z našich borců vyrazil směrem k bójkám Filip, i ten ukázal že to v něm je když chce, síly měl na rozdávání. Po doplavání měl snahu ještě konverzovat… Jejich startovní pole bylo sice řídké, ale makal až do cíle a zaslouženě si doběhl pro 3. místo.

    Nakonec obhajovali naše barvy v dospělé kategorii Tomáš s Lukášem. Jako jedni z mála ukázali, že jsou tvrdí chlapi a zvládli plavání bez neoprénu. Co se kola a běhu týče, se ukázalo kdo má více naběháno a kdo naježděno. Každý je v jednom lepší a v jednom horší, v bratrské  štafetě by byli extra třída. Nakonec dopadlo v té velké konkurenci vše bezvadně, Tomáš 17. místo a Lukáš 14. místo.

    Je škoda, že nás tam bylo tak málo, protože vím, že máte děti, které by byly dobrými soupeři všem, kteří tam byli. Ale taky vím, že tento víkend byl docela našlapán různými akcemi.

Příště to zkuste, uvidíte´, že jste dobří…. (ale musíte potopit hlavu do rybníka….chacha).

 

Čau Broněk

 

Foto - zde.
 
-BF-
 

8.6.2019, PDV - Okrouhlá

   Tentokrát jsme zavítali na třetí závod Poháru Drahanské vrchoviny do Okrouhlé, kde je téměř celá trať vedena v lese. Závodní sobotu v našich barvách zahájil v kategorii do šesti let na trati délky přesně 1 km náš nejmlaší biker, Jirka Pantůček a dojel na 12. místě. V kategorii 7-8 let dívky, v závodě na 1400 metrů pokračovala po bráchovi Tereza Pantůčková a dojela na 6. místě. Bramborový den zahájil v kategorii chlapců 9-10 let v závodě na 2800 m Jáchym Kuchař, který již sahal na bronzovou příčku, ale bohužel nedosáhnul. Kousek za ním na 5. místě dojel následně i Samuel Mariak. Trojlístek doplnil na 7. místě Jonáš Mikulášek. U dívek stejné věkové kategorie získala naši první sobotní medaili Anna Pantučková, a to bronzovou a hned za ní dojela naše další bramborová, Aneta Bradáčová. Svoji závodní premiéru si v Okrouhlé odbyla Zuzana Halasová, která závod zdárně dokončila na 7. místě. U chlapců věku 11 - 12 let na trati 4500 m jsme v sobotu měli mnoho absentérů, ze zúčastněných zajel na 8. místě Kryštof Friedl a na 17. pozici Lukáš Frýdek. Další bramboru v kategorii dívek 11 - 12 let pro ACT vyjela Nikola Bradáčová. A opět brambora v podání Matěje Mana v závodě chlapců 13 - 14 let, na 6 km, těsně následován na 5. místě dojevším Tadeášem Zouharem. Den ukončil v závodě juniorů a kadetů Tomáš Komárek, který po devíti kilometrech vybojoval 6. místo. Za 14 dní seriál PDV pokračuje ve Žďárné.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

2.6.2019, MTB - Tišnov Memoriál Ivo Medka

   V sobotu odpoledne jsme se dozvěděli o závodech na horských kolech v nedalekém Tišnově, kde se pořádal již třináctý ročník Memoriál Ivo Medka. Tak abychom nezaháleli, vydali jsme se to omrknout.
    Zázemí závodu bylo moc hezky připravené, včetně občerstvení a kulturního programu. Tadeáš se postavil na start závodu, kde se jely dva okruhy, které meřily 4km. Start probíhal společně pro závodníky od 11 - 16 let. Tadeáš dorazil do cíle celkově na třetím místě a ve své kategorii na trati 8 km získal medaili nejcennější a to zlatou.
    Pro zlepšení sebevědomí a propagace klubu je potřeba navštívit i sem tam méně známé a "méně" atraktivní závody.
 
Výsledky - budou zde.
Foto - zde.
 
-PZ-

1.-2.6.2019, MTB - ČP Zadov - Šumava

   Další díl Českého poháru MTB XCO se odehrál na druhém konci naší republiky, a to na šumavském Zadově. Po 4 hodinové cestě jsme dorazili do cíle a potrénovali na připraveném závodišti. Trať byla technicky náročná s dlouhými výjezdy, ale na to jsou naši závodníci s Českého poháru zvyklí. V sobotu jsme se probudili do slunečného rána a vyrazili na technické sekce, které naši svěřenci vcelku zvládli. Odpoledne na trať jako první nastoupila Aneta Bradáčová, která skončila na místě 30. a byla ráda, že to má za sebou. Další na start vyrazila její sestra Nikola, které jen o jedno místo unikla Top 10, takže z toho bylo místo 11. A po Nikole nastoupil náš poslední sobotní závodník, a to Kryštof Friedl, který zajel svůj závod výborně. Po startu před ním popadala hromada závodníků, které musel objíždět či přeskakovat a přesto se dokázal probojovat až na celkové 32. místo.
    V neděli si svůj závod odjel i náš jediný mladší osamocený závodník Tomáš Komárek, jehož kategorie kadetů byla bohužel trvale přesunuta ze soboty na nedělní ráno. I tomu se závod dle jeho slov velmi povedl a zajel letošní nejlepší výsledek v ČP, 39. místo. A byl velmi rád, že to má také za sebou. Závody uzavřel Štěpán Stloukal, který v této nejvyšší české soutěži, v konkurenci mnoha zahraničních závodníků, kteří v tomto čase trénují v ČR na mistrovství Evropy, zajel na výsledném 33. místě v kategorii U23 / Elite men.
    Je radost a potěšení sledovat, jak naše dresy svítí napříč mnoha kategoriemi nejen na těchto závodech.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
Foto Petr Tvaróg - zde a zde.
 
-JB-

1.6.2019, MTB - Kolo pro život - Orlík Tour

     Cestou do šumavského Zadova jsme si udělali krátkou zástavku na závod Junior Trophy marathon na Orlíku v Čechách. Tato série závodů je řešena jako dětské kratší marathonské tratě, bez terénních překážek a těžkých terénních XC pasáží ( od toho je tu ČP a závody cross - country ). Závod se jel celý mimo areál, po odjetí ze startu jsem je spatřil až vjížděli do cílového finiše. Tom jel v první dvojici a dospurtoval si pro stříbrnou medaili.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

1.6.2019, OBL - Doubravice nad Svitavou

     V sobotu 1.6. pokračoval další závod OBL, tentokrát v Doubravici nad Svitavou. Tadeáš Zouhar jako jediný účastník z našeho oddílu dojel na závody na kole a v kategorii starších žáků na trati dlouhé 2000m si doběhl do cíle na pěkném druhém místě. Na vydýchání na kole opět domů. Gratulujeme.
    A odpoledne jsme se dozvěděli o závodech na horských kolech v nedalekém Tišnově, kde se pořádal již třináctý ročník Memoriál Ivo Medka, tak abychom nezaháleli vydali jsme se to omrknout. Více info samostatně výše.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-PZ-

26.5.2019, OBL - Šamalíkova míle

    I v neděli jsme nezůstali doma a šli podpořit naše běžce v dalším závodě Okresní běžecké ligy, tentokrát v Ostrově u Macochy. Pravda, našich tam bylo docela poskrovnu, ale vidět jsme byli. V kategorii přípravky dívek skončila na trati délky 500 metrů na 10. místě Jolana Husáková a v kategorii starších žáků si výborně zaběhl pro stříbrnou medaili Tadeáš Zouhar. Škoda, že nás tam nebylo více, závod byl doprovázen místním kulturním programem a klobásky voněly z udírny.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.

-JFK-
 

25.5.2019, MTB - Kolo pro život - Hustopeče

      Využili jsme relativní blízkosti závodu seriálu Kolo pro život v "nedalekých" Hustopečích. V kategorii děvčat 6-7 let nastoupily na start sestry Poláčkovy. Na výsledném 11. místě skončila Pavlínka a v závěsu kousek za ní na místě 14. Karolínka. Tři zástupce jsme měli v kategorii žáků 10-11 let, kde nejlépe zajel Josef Kuchař na 14. místě, Dominik Poláček na 16. místě a z trojice zakončil Jáchym Kuchař na 19. místě.
    Další zastoupení jsme měli v maratonské disciplíně, a to dětské na 22 km. Zde výborně zajel Tomáš Komárek na stříbrné pozici, dále Tadeáš Zouhar na 22. místě a bohužel pár metrů před finišem závod nedokončil Dominik Poláček. Toho velmi nešťastný pád odstavil ze závodu a zřejmě mu také přerušil na nejméně 6 týdnů veškeré sportování.
    Na trase 56 km se závodním tempem projeli i dva naši dospěláci, kde ve svých věkových kategoriiích dojel na 32. místě Pavel Seneši a na 35. místě Tomáš Kuchař.
 
PS: Držíme palce Domčovi, ať se co nejdříve vykurýruje a přijde za námi.
 
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

19.5.2019, TRI - Šlapanice 3. kolo

      I v neděli pokračoval závodní víkend, tentokráte triatlonovým kláním ve Šlapanicích. Závod je z kapacitních důvodů početně omezen, ale i tak se sešlo více než čtyřicet závodníků v dětských kategoriích. Za ACT leraK klubové barvy hájili bratři Komárkovi, na distancích 200 m plavání, 7 km kolo a 2 km běh. Po plavání, které není naší oblíbenou částí závodů nastoupili kluci na bajky, kde zejména Tomáš již v první čtvrtině kolové části smazal náskok všech soupeřů z plavání a do depa dojel s téměř minutovým náskokem. Při běhu už si jen hlídal pozici a doběhnul pro cenné zlato. I Kuba závod absolvoval se ctí a ve své věkové kategorii skočil na 8. místě, ještě ve druhé třetině startujících závodníků. V kategorii žáků 10-11 let na 4. místě dokončil závod Jakub Heřman, který sice nemá naši oddílovou příslušnost, ale co se týká bajkové průpravy, tak patří k nám.
    Závod byl velmi pěkný, kvalitně připravený, s delegovanými rozhodčími s České triatlonové asociace. Třeba i tyto řádky nasměrují další naše svěřence k tomuto krásnému, ale velmi náročnému a těžkému sportu.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

18.5.2019, MTB - PDV 2 - Benešov

      V sobotu se konal druhý závod Poháru Drahanské vrchoviny. V nejmladší kolové kategorii děvčat do šesti let na 640 m závody úspěšně zahájily sestry Poláčkovy, kdy Pavlínka vybojovala bronzovou medaili a Karolínka bramborovou. Výborné výsledky děvčat zopakovali naši chlapci v kategorii 9-10 let na trati délky 2, 5 km. Jáchym Kuchař v bratrovražedném souboji se Samem Mariakem uhájil bronz, Sauel tedy čtvrtý a na 7. místě je doplnil Jonáš Mikulášek. V té samé věkové kategorii děvčat byla na 9.místě úspěšnější Anna Pantůčková před desátou Anetou Bradáčovou. Velmi početné klibové zastoupení bylo v kategorii chlapců 11-12 let, na trati délky 4,2 km. O další medaili se pokoušel Kryštof Friedl, který většinu závodu jel na 4. místě, ale bohužel na bednu se mu dosáhnout nepodařilo. Z našich borců dále na 11. místě dojel Josef Kuchař, na 12. Dominik Poláček, na 15. Lukáš Müller a na 16. Jakub Komárek. Co se nepodařilo těmto mladým klukům, tak nám v následujícím závodě vynahradila Nikola Bradáčová. Ta si celý závod již od startu hlídla pódiové umístění a také do finiše dojela na bronzové pozici. V této kategorii na 8. místě dojela i Jolana Husáková. V kategorii chlapců 13-14 let, na trati 7 km startoval na 10. místě dojevší Matěj Man a 12. Tadeáš Zouhar. V kategorii juniorů a kadetů 15 - 18 let v závodě na 11,7 km bohužel pro technickou závadu přehazovačky ve 3. kole závod nedokončil náš jediný kadet Tomáš Komárek. Za tři týdny seriál PDV pokračuje v Okrouhlé.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

15.5.2019, MTB - JMCup Anthropos

       Včera v rámci "tréninku" si tři naši bikeři zajeli MTB závod v Brně. Závod byl součástí Jihomoravského cyklistického poháru, konal se i přes nepřízeň počasí. Ostatně, co jiného jsme na Žofii mohli čekat, že? V kategorii mladších žáků startoval Kryštof Friedl a dojel na výborném druhém místě. V kategorii mladších žákyň zajela na zlato Nikola Bradáčová. Tomáš Komárek v kategorii kadetů mohl dokompletovat naši středeční medailovou sbírku, ale pád v posledním kole ho odsunul na bramboru.
 
Výsledky budou - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

12.5.2019, KBL - Běh kolem Babího lomu

        V neděli jsme se jako jediní zúčastnili bežeckého závodu Kuřimské běžecké ligy, kde si Tadeáš Zouhar zaběhl běh kolem Babího lomu o délce 2600 m. Ze startovního pole čítající 32 běžců doběhl jako první a stal se tak vítězem ve své kategorii. Blahopřejeme. Škoda, že účastníků z oddlílu nebylo více.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-LZ-
 

11.-12.5.2019, MTB - ČP Pec pod Sněžkou

   Již třetí díl Českého poháru MTB horských kol je za námi. Tentokrát jsme se vydali na závody pod nejvyšší vrchol naší republiky, a to do Pece pod Sněžkou. Tratě jsou vedeny kolem sjezdovek a lanovek, doplněny prudkými kořenovými sjezdy a výjezdy, doplněny překážkami z klád, či kamenitými sekcemi. No prostě těžko to člověk projde pěšky a to naše ratolesti musely zvládnou na kole. Z prašné tratě jsme nemuseli mít strach, protože již v pátek lilo jako z konve a v sobotu jakbysmet, takže místy bahna i 20 centimetrů. V pátek jsme v rámci možností potrénovali a večer se ubytovali v 2 km vzdálené horské chatě. V sobotu jsme se probudili do jasné oblohy. Na trať vyrazila jako první Aneta Bradáčová, která se s tratí porvala seč jí síly stačily a bylo z toho 27. místo. V pravé poledne se zatáhlo, přišly mraky a opět se spustily proudy vody. Odpoledne nastoupila její sestra Nikola, která do závodu dala úplně všechny síly co měla a po 11. místě z předchozího závodu v Touškově zajela skvělé, a to místo 8. Poté nastoupil náš poslední sobotní závodník Kryštof Friedl, který se statečně porval s tratí, počasím i ostatními závodníky a vybojoval 48. pozici z bezmála 90 závodníků.
    V neděli závody pokračovaly staršími kategoriemi. Den začal Tomáš Komárek v kategorii kadetů, který jak 63. z 72 účastníků odstartoval, tak také přesně 63. dojel. Den ukončil v nejvyšší kategorii Elite Men / U23 Štěpán Stloukal a závod dokončil na supr 23. místě.
    Říká se, že podmínky jsou pro všechny účastníky stejné, ale přece jen každému vyhovuje něco jiného a toto bahno nebylo náš šálek kávy, viz naše fotogalerie.
 
Výsledky -zde.
Foto - zde.
 
-JB-
 

11.5.2019, TRI - ČP Supersprint triatlon Zlín

    V sobotu ve Zlíně proběhl nominační závod v triatlonu na Letní olympiádu dětí a mládeže v Jablonci a Liberci. O poctu reprezentovat Jihomoravský kraj v této disciplíně se pokusil i náš odchovanec Tomáš Komárek v kategorii starších žáků. V poli čítajícím 37 kluků se na této republikové úrovni umístil na výsledném 17. místě. Držme mu tedy palce, ať mu to vyjde.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

8.5.2019, OBL - Běh Černou Horou

    Ve středu se několik našich svěřenců zúčastnilo dalšího kola Okresní běžecké ligy, která se tentokrát konala v Černé Hoře. Závodilo se od nejmladších, kdy jako první vyrazily na trať holky Poláčkovy. Pavlínka zaběhla výborně na místě prvním a Karolínka na krásném 9. místě. V další kategorii Dívky 1 běžela Anetka Bradáčová a doběhla na pěkném 6. místě z 21 startujících. Další kategorii a to Nejmladší žáci a žákyně zaběhla Jolanka Husáková na místě třináctém a na místě jedenáctém Adrian Šváb. V kategorii Mladších žáků jsme měli zástupce dva, kdy na krásném čtvrtém místě se podařilo doběhnout Matěji Sedlačíkovi a na místě třináctém dorazil do cíle Jakub Komárek. Další rozběh byl opět velmi úspěšný, kdy naše šikulka Nikča Bradáčová nezklamala, předběhla všechny atletky a doběhla si v kategorii Mladších žákyň pro ten nejcennější kov - zlato. A úspěšné běhy zakončili již na náročné trati dva starší žáci, kdy Tomáš Komárek jen o sedm setin nestačil na prvního a tudíž získal stříbro a Tadeáš Zouhar se také neztratil a doběhl na pěkném čtvrtém místě. Všem moc gratulujeme k úspěchům.

Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-LZ-
 

5.5.2019, MTB - Dětský Author Šela marathon

    V neděli závodní víkend pokračoval zamračeným a chladným závodem v podhradí hradu Helfštýna v Týně nad Bečvou. Ale ani počasí, ani vzdálenost nás neodradila od hojné účasti. V kategorii kluků ročníku 2003 - 04 zahajoval Tomáš Komárek s Filipem Kuchařem. Letos Tom nezabloudil a podařilo se mu zcela zvítězit a zahájit náš lerakácký značně úspěšný konec víkendu. Filip dojel na sedmém místě. O kategorii níže, kluci 2005 - 06,  závodil Tadeáš Zouhar a vyjel si třinácté místo. V další nižší kategorii kluků 2007 se zadařilo Kryštofovi Friedlovi, který v závěru stanul na stříbrné pozici a byl doprovázen na místě šestém Jakubem Komárkem. V této věkové kategorii jsme měli i první dívku, Nikolu Bradáčovou, která skončila také na krásném druhém místě. U kluků ročníku 2008 hájil naše barvy Lukáš Frýdek, který zajel na sedmé příčce. Bramborovou pozici v této kategorii, ale dívek, získala svým výkonem Jolana Husáková. V následujícím rozjezdu kluků ročníku 2009 zajel na ještě vyhlašovaném pátém místě Samuel Mariak a na devátém místě Jáchym Kuchař. Další bednu vyjela v kategorii děvčat ročníku 2009 Anna Pantůčková, a to bronzovou. V rozjezdu holek ročníku 2010 zabojovala na čtvrtou příčku Aneta Bradáčová a u holek ročníku 2011 zajela na sedmou pozici Tereza Pantůčková. Dětské zastupení ukončil v kategorii kluků ročníku 2014 na čtvrté pozici nejmladší z rodu Pantůčků, Jirka.
    Mimochodem, závody ještě neskončily, ale pokračovaly v kategorii rodinných týmů, kam se zapojili i oba rodiče od Pantůčkovic ratolestí a i od Kuchařů a jeden od Husáků. Ti startovali z pozic, které jim vyjeli jejich potomci v předchozích závodech. Devátý skončil díky Jáchymovi Tomáš Kuchař, jedenáctého Jirku Pantůčka kvůli nějakému Ghost Teamu nemůžeme počítat, třináctý byl Radek Husák od Jolanky. Jako třetí žena dojela z Aničkou připravené pozice Iveta Pantůčková a čtvrtá skrz Filipa Blanka Kuchařová. Klobouk dolů i před těmito pardy, neboť vím min. o dalších pěti dospělácích, kteří si našli objektivní důvody, proč tento rodinný závod nejet.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

4.5.2019, PDV - Valchov

    Zde jsem nebyl, obrázek si můžete vytvořit z přiložené fotogalerie a výsledků.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

1.5.2019, OBL - Boskovické běhy

   Na první májový den jsme se sešli na náměstí v Boskovicích, kde se konaly Boskovické běhy. Jsou to běžecké závody pro všechny kategorie, od dětí, přes rodinné, lidové běhy až po "profíky". Z leraKu nás bylo poskrovnu. Jako první si stoupla na start dlážděné a asfaltové stoupající i klesající trati kolem boskovského náměstí Jolana Husáková. V závodě délky 800 m v kategorii přípravky III ve skupině 34 běžkyň zaběhla na 15. místě. Další, poslední svěřence jsme měli v kategorii starších žáků na 1.600 metrů. Z celkem třinácti závodníků doběhnul Tomáš Komárek na pódiovém 3. místě a zdatně mu sekundoval na místě 6. Tadeáš Zouhar.
    Další běžecký závod seriálu OBL Blansko bude ve druhý květnový svátek v Černé Hoře.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

27.-28.4.2019, ČP MTB - Město Touškov u Plzně

   Za chladného a proměnlivého počasí pokračoval druhým závodem Český pohár horských kol MTB XCO. Z našich nejmladších si v sobotu okusila náročnost místních tratí Anetka Bradáčová v kategorii holek 9-10 let. V terénu s táhlým stoupáním hned od startu, stejně jako všechny ostatní starší kategorie, zajela na 29. místě. V kategorii žákyň I se závod povedl Nikole Bradáčové, která zajela svůj doposud nejlepší výsledek na ČP, a to 11. místo. Jak náročná trať byla se můžete podívat i na tomto minivideu. V téže kategorii žáků startoval Kryštof Friedl, který natěšen na relativně příznivou startovní pozici č. 36 chybou pořadatelů startoval až z pozice č. 88. I tak to nevzdal a dojel na výsledném 58. místě.
    Závod starších kategorií pokračoval v neděli. Hned ráno závodní den zahajoval s kadety Tomáš Komárek a vyjel si celkovou 63. pozici. Naše působení zakončil v kategorii Elite Men / U23 na výborném 22. místě Štěpán Stloukal, s rezervou v první polovině startovního pole.
    Seriál pokračuje za dva týdny v Peci pod Sněžkou.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

27.4.2019, MTB - Rohálovská padesátka

    V sobotu, ač počasí nehlásili moc pěkné, jsme se jako jediní zástupci oddílu ACT leraK zúčastnili závodu Rohálovská 50.Tadeáš Zouhar vyrazil na trať hned v první kategorii a na trati 5km dojel na osmém místě ze 17 startujících. Pochvalu zaslouží za chuť závodit. 

Foto - ZDE.
Výsledky - ZDE.
 
-PZ-
 

18.-22.4.2019, Soustředění - NMnM

      Souběžně s oddílovým jarním pobytem ve Vracově probíhalo náročnější MTB soustředění našich starších, Nikoly, Kryštofa, Tadeáše, Filipa, Tomáše a Štěpána v Cyklo aréně Vysočina v NMnM. Ve společnosti borců a borek z pořádajícího Drahanského Sport Teamu a mladých bikerů a trenérů z GT Opportunity Brno, VRV Teamu a Epicu Dohňany si všichni vyzkoušeli náročnější a odborně vedené tréninky. Třeba některý z účastníků shrne svoje dojmy a podělí se o ně s námi.
 
Foto od Drahanského sportu - ZDE, na konci jsou videa.
Další foto - ZDE.
 
-JFK-

17.-21.4.2019, Soustředění - Jarní Vracov

    Jako již mnoho předchozích let, tak i letošní před Velikonoční prodloužený víkend jsme strávili v krásném prostředí jižní Moravy, ve Vracově. Naše skupinka byla letos o něco málo méně početnější. Souběžně s tímto naším vracovským soustředěním měli naši starší náročnější soustředění s Erikem a jeho Drahanským Sport Teamem a také se zástupci dalších MTB týmů, v Novém Městě na Moravě.
    Nás menších bylo ale také dost, jedenáct dětí a sem tam dospělák. A samozřejmě kuchařka. Lepší počasí jsme si ani nedovedli představit, o dětech jsme téměř nevěděli. Tedy mimo dopolední, odpolední a celodenní tréninky. Dopoledne jsme měli buď atletickou přípravu, nebo kratší vyjížďku spojenou s nějakým minizávodem, trailem, časovkou. Odpoledne byla náplň činnosti o něco náročnější, ale podobná té dopolední. Osobního volna měly děti také dost, využily ho bezezbytku lovením Pokémonů nebo návštěvou cukrárny. I když už na dané místo jezdíme několik let, vždy objevujeme nové a nové trasy a místní zajímavosti.
    Podzimní víkendový termín na Vracovské hody již máme rezervován.
 
Nějaké foto - ZDE.
 
-JFK-

13.4.2019, JmC CUP - MTB PALAVA BLANSKO

   Po mnoha dlouhých letech jsme v Blansku obnovili závod horských kol, v disciplíně XC. Závod je zařazen v seriálu závodů Jihomoravského cyklistického poháru, JmC CUP 2019, jehož průběh můžete sledovat ZDE.
    Závod proběhl za finanční podpory JMK Brno a tímto ještě jednou děkujeme za podporu starostovi města Blanska, Jihomoravskému kraji, Lesům ČR a všem sponzorům, trenérům i rodičům, bez jejichž pozitivního přístupu bychom tento závod nemohli uskutečnit. Mnohem více než dlouhé povídání Vám řeknou níže uvedené odkazy, které budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Věříme, že v příštích letech budeme překonávat i počty účastníků, kterých v sobotu i za nepříznivého počasí přijelo 113.
 
Výsledky sobotního závodu jsou - ZDE.
Oficiální video od Miloše Kuchaře - ZDE.
Oficiální foto od Radka Husáka - ZDE, ZDE a ZDE, od Miloše Kuchaře - ZDE.
 
Video, teaser závodu od fanouška sportu p. Milana Vondry mp4 ZDE, avi ZDE a reportážní video mp4 ZDE, avi ZDE.
Video a foto od p. Romana Máchy ZDE.
Další fotky - ZDE a ZDE.
Ještě foto - ZDE.
 
 
-JFK-

7.4.2019, BBP10 - Brno přehrada - finále

     J Jak se včera jeden seriál závodů zahájil, tak se dnes další ukončil. A to Brněnský běžecký pohár, seriál deseti jednotlivých závodů. I na naší účasti byla znát únava po běhací "zimě", poslední závod si užilo sedm našich svěřenců. A dvěma z nich šlo opravdu o hodně, Nikole o celkové první místo v seriálu a Tomášovi o celkové třetí. Ale nepředbíhejme. Na těchto závodech se startuje od nejstarších kategorií, takže nedělní klání zahajoval v kategorii starších žáku závod na 1500metrů Tadeáš Zouhar s Tomášem Komárkem. A kluci si nevedli vůbec špatně. Třetím místem potvrdil svoji výkonnost Tom a zajistil si celkové třetí pořadí v seriálu. Tadeášovi se závod také povedl, v Brně doběhnul čtvrtý a celkově skončil na šestém místě. V mladších žákyních na 1 km bojovala o celkové zlato Nikola Bradáčová. V samotném závodě doběhla třetí, ale celkově dosáhla na zlatou medaili a zaslouženě stanula na stupínku nejvyšším. Kluci na 1 km se také snažili, v závodě skončil sedmý Matěj Sedlačík, celkově z toho bylo 9. seriálové místo. Jakub Komárek doběhnul dvanáctý, celkově 14.. V přípravce starších dívek na 800 metrů zaběhla na patnáctém místě Jolana Husáková, celkově skončila 23.. Naše nedělní nejmladší Aneta Bradáčová doběhla mezi čtyřiceti soupeřkami na trati délky 300 metrů na krásném 9. místě, celkové pořadí v této kategorii není vyhlašováno.
Tímto závodem tedy ukončujeme běžeckou sezónu a začínáme se plně věnovat disciplíně bajkové.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

6.4.2019, MTB - ČP Kutná Hora

   V sobotu se úvodním závodem v Kutné Hoře zahájil vrcholný seriál závodů horských kol, Český pohár horských kol - MTB XCO. Z našich bikerů nás reprezentovala pětičlenná skupinka, z nichž jich tam většina byla již od pátku, aby se seznámila s úskalími tratí. Závod je to dvoudenní, kdy s sobotu si svoje odjedou mladší kategorie a v neděli ty starší. Letos jsou první rok do závodů v žákovských kategoriích zařazeny jízdy technické zručnosti, jejichž výsledek bude ovlivňovat pozici na startu při následujících závodech. Za ACT si to vyzkoušela Nikola Bradáčová, Kryštof Friedl a Josef Kuchař. Anetka Bradáčová je moc mladá a Tomáš Komárek zase moc "starý".
    Oficiální závod zahájila Aneta, kde v kategorii holky 9 -10 let ve společnosti dalších 36 závodnic obsadila 33. místo. V kategorii žáků I si svoji premiéru odbyl Josef Kuchař. V osmdesátidevíti hlavém poli, a to jako prvoročák, dojel ve svém prvním oťukávacím závodě na 61. místě. V této kategorii startoval i Kryštof Friedl, který má nějaké zkušenosti nasbírané z loňska. Dokázal je zúročit a dojel zhruba v polovině, na 46. místě. U děvčat v kategorii žákyň I startovala Nikola Bradáčová, která ze čtyřicetijedna závodnic zajela výborné 12. místo. Vypadá to, že začíná vítězit nad svojí největší soupeřkou, trémou. Náš poslední mladší závodník Tomáš Komárek bohužel dobře rozjetý závod nedokončil kvůli technické závadě na kole. Jak praví Murphyho zákon, když se něco má podělat, tak se to podělá přesně v době, kdy se to nejméně čeká.
    Za ACT leraK nastoupil také po delší době vrátivší se do svého rodného klubu Štěpán Stloukal, který v nejvyšší mužské kategorii, Elite Men obsadil 46. místo. Ve společnosti soupeřů jako je Jarda Kulhavý, Jan Škarnitzl, Ondra Rauchfuss a mnoho dalších.
    Seriál pokračuje za tři týdny ve Městě Touškov u Plzně.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

30.3.2019, Silnice - VC HLOHOVCE

   V sobotu si naši dva svěřenci vyzkoušeli svoje první silniční závody. Vyzbrojeni teoretickými radami se na start postavila v kategorii mladších žákyň na závod délky 8 km Nikola Bradáčová a v kategorii kadetů na trať 56 km Tomáš Komárek. Po obavách ze startu opouštěla startovní rovinku Nikola z 25 závodnic jako poslední, ale na konci úvodního kopečku již dotáhla vedoucí skupinku. V té jela celé závodní kolo a při závěrečném spurtu do cíle dojela na vynikajícím šestém místě pouhé dvě sekundy za vítězkou, při průměrné rychlosti 32,9 km/hod. Tom startoval na přelomu druhé a třetí třetiny závodníků. Z jednotného pole se po čase oddělila první asi pádesátičlenná skupina závodníků a Tom zůstal v té druhé čtyřicetičlenné. Zhruba v tomto seskupení se odjel celý závod a Tomáš skončil na 70. místě z celkového počtu devadesáti závodníků, v čase necelé tři minuty za vítězem, průměrnou rychlostí 39,5 km/hod. V kategorii mužů hobby si závod vyzkoušel i silniční trenér našich svěřenců, Jirka P. Tomu patří dík, stejně jako Tomáši K., za přípravu dětí na silnici.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

16.3.2019, BBP9 - Běh kolem Myslivny

     Přeposlední závod Brněnského běžeckého poháru se konal v Brně, u ZŠ Kamínky. Zastoupení leraKu bylo naprostosto stejné jako předcházející týden v Modřicích. Ze starších žáků si patnáctistovku zaběhl Tomáš Komárek s Tadeášem Zouharem, kdy Tom skončil na pátém místě a Tadeáš na šestnáctém. V mladších žákyních na jeden kilometr výborně zaběhla Nikola Bradáčová a obsadila druhé místo, naše jediné medailové v celém sobotním klání. Kluci téže kategorie již tak úspěšní nebyli, lépe skončil Matěj Sedlačík na třináctém místě před sedmnáctým Jakubem Komárkem. V přípravce mladších dívek na trati délky 800 metrů zaběhla u středu startovního pole na patnáctém místě Jolana Husáková a naše nejmenší, v přípravce mladších dívek na 400 metrů, zaběhla také velmi dobře na šestém místě Aneta Bradáčová.
Závěrečný, desátý závod tohoto seriálu se koná 7.4.2019 na Brněnské přehradě. Máme tam dvě želízka v ohni, které chtějí promluvit do výsledného pódiového pořadí. Držme jim palce a doufejme, že ještě najdou po sobotním úvodním závodě Českého poháru MTB v Kutné Hoře dost sil.

 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

9.3.2019, BBP8 - Modřický pohár

    Po delší běžecké přestávce pokračoval seriál závodů BBP v Modřicích. Našich zástupců tam bylo rovných sedm, sedm statečných. V nejstarší kategorii chlapců starších žáků to byl v závodě na 1.500 m Tomáš Komárek a Tadeáš Zouhar. Tomovi se podařilo zaběhnout krásné druhé místo a Tadeáš skončil v polovině startovního pole, na místě osmém. V kategorii mladších žáků za děvčata nastoupila na trať 1.200 metrů Nikola Bradáčová a zopakovala naše sobotní výborné druhé místo, v konkurenci dalších třiceti běžkyň. U kluků stejné kategorie byl z naší dvojice na osmém místě úspěšnější Matěj Sedlačík před sedmnáctým Jakubem Komárkem. A v 37 členném poli závodnic kategorie přípravky starší dívky v běhu na 800 metrů doběhla s přehledem v první polovině na sedmnáctém místě Jolana Husáková. Naše působení završila v závodě na 300 m v kategorii přípravky mladší dívky v neuvěřitelně početném poli ještě dalších 47 soupeřek na osmém místě Aneta Bradáčová.
 
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

23.2.2019, JmC CUP - Všeobecné testy Brno

    Po delší závodní neaktivitě tu máme první skoro jarní vlaštovku. Náplň závodu byla trochu netradiční, kola jsme nechali doma. Jednalo se o všeobecné sportovní testy ve Sportovním centru mládeže 2020 - SCM2020, kde děti ukázaly své dovednosti i jinak než na kole. 1, 2, 4 a  5, to jsou výsledná pořadí naších dětí ve svých kategoriích. Trojka chybí, byli jsme tam jen čtyři. Závod se skládal ze sedmi jednotlivých disciplín, výsledné pořadí bylo stanoveno dle součtu pozic umístění z dosažených výsledků. A v čem se soutěžilo? Ve skákaní přes švihadlo po dobu jedné minuty, skoku do dálky snožmo, předklonu na lavičce, sprintech v tělocvičně, planku, shybech a závěrečné patnáctistovce. V kategorii mladších žáků zlato vybojovala Nikola Bradáčová, v chlapecké kategorii byl bramborový Kryštof Friedl a pátý Jakub Komárek. V kadetech skončil stříbrný Tomáš Komárek. Výsledky tohoto klání se započítávají do celkového hodnocení seriálu JmC Cupu. Závod se nám velmi líbil, děti si mohli vyzkoušet i trochu netradiční soutěžní disciplíny, vytvořili si představu o sportovní úrovni a "výkonnosti" svých vrstevníků. Představu o závodě si můžete vytvořit i Vy shlédnutím přiložených fotografií.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-


26.1.2019, OBL, BBP7 - Rájecká desítka

    DDle očekávaní byla naše účast na těchto závodech velmi vysoká. Celých 23 závodníků. Týmové barvy našich dresů zářily jak v jednotlivých závodech, tak i mimo ně kolem tratí. Nejstarší kategorii starších žáků jsme zásobili hned třemi závodníky, Tomášem Komárkem, Tadeášem Zouharem a Filipem Kuchařem. Úvodní výběh do kopce dával pěkně zabrat nejen jim, ale i všem ostatním kategoriím. Na patnáctistovce nejlépe z našich doběhnul na skvělém druhém místě Tom, pátý Tadeáš a devátý Filip. Holky v tomto věku nemáme. Ale máme holky o něco mladší, konkrétně mladší žačky. Na trati délky jeden kilometr se blýskla Nikola Bradáčová, která již od startu nedala soupeřkám šanci a doběhla si pro zlatou medaili. Neztratila se ani ve své běžecké premiéře rájecká Diana Křížová, doběhnuvší na devátém místě. U kluků se na start tohoto závodu postavila již lerakácká smečka, v počtu čtyř běžců. Zde sice kluci na bednu nedosáhli, ale předvedli nám krásné doběhové souboje mezi sebou. Rychlejší byl na devátém místě Matěj Sedlačík před desátým Kryštofem Friedlem. Stejná situace se opakovala mezi sedmnáctým Jakubem Komárkem a osmnáctým Ondřejem Vintrem. Startovní pole starší přípravky hochů na 800 metrů vypadalo jako oddílový trénink, kde se na start postavilo pět našich borců. Po delší tréninkové nečinnosti příjemně překvapil Josef Kuchař, který ve strhujícím finiši doběhnul na stříbrné příčce. Na šestém místě skončil Dominik Poláček, těsně pronásledován na místě sedmém Jonášem Mikuláškem a také jedenáctým Adrianem Švábem. Tento rozběh v našich barvách ukončil na osmnáctém místě Jáchym Kuchař. Jediná zástupkyně v přípravce mladších dívek na 600 m, Aneta Bradáčová zaběhla přesně uprostřed pole závodnic, na místě šestém.  A jediný kluk z mladší přípravky, Martin Kučera, doběhnul jako jedenáctý. Pěkný souboj nám předvedly i naše holky v kategorii přípravky nejmladších dívek na 200 m, kdy si to o bronz "rozdaly" Dita Vintrová a Pavlína Poláčková. Více sil si do finiše na třetí místo vyšetřila Pavlína a těsně za ní tedy doběhla i Dita. Karolína Poláčková závod zdolala na místě dvanáctém. V téže kategorii kluků zaběhnul na osmém místě Sebastian Šváb.
    No, a z těch o něco starších v závodě na 5 km zaběhnul v kategorii juniorů na čtvrtém místě Štěpán Stloukal. Z těch ještě starších, v běhu na 10 km skončil na devanenáctém místě v kategorii MV1 Lukáš Kuchař a čtyřicátý osmý Tomáš Kuchař. Teď nás čeká trochu běžeckého závodního volna a další závod bude až 8.3. v Modřicích.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

21.1.2019, OBL Blansko - vyhlášení výsledků 2018

   V neděli 20.1.2019 se konalo celkové vyhlášení OBL Blansko, tentokrát ve Spešově. Z oddílu jsme se zúčastnili bohužel jako jediní, ale aspoň trochu jsme náš klub reprezentovali. A to když se Tadeáš Zouhar v kategorii mladších žáků umístil na celkovém druhém místě. K tomu si ještě odnesl i medaili zlatou a to za účast v jedenácti závodech. Medaile jsme převzali i našim dalším svěřencům a to dvě medaile bronzové. Za účast v šesti závodech Nikole Bradáčové a za účast v pěti závodech Tomášovi Komárkovi. Všem přejeme do dalšího roku mnoho běžeckých úspěchů.
 
Foto - zde.
 
Zouharovi

19.1.2019, BBP6 - Radostická desítka

    I v dalekých Radosticích jsme měli stejně zástupců, jako bylo hlavních hrdinů v jednom z nejslavnějších westernů historie. S tím rozdílem, že naši stateční nebyli pistolníci, ale běžci. Jako první od nás zahájil Tomáš Komárek, který i se zátěží zdolal trať 1.800 m v kategorii starších žáků na supr třetím místě. V kategorii mladších žáků na 1050 metrů se úplně nejvíc závod povedl Nikole Bradáčové, která dokázala zvítězit a veze si kov nejcennější, zlato. Náš trojlístek kluků v téže kategorii také ukázal co umí. První z nich doběhl Matěj Sedlačík jako desátý, na jedenáctém místě následován Kryštofem Friedlem a na patnáctém Jakubem Komárkem. Jen těsně unikl bronz Anetě Bradáčové v závodě mladší přípravky na 200 metrů, skončila čtvrtá. U kluků si závod také zaběhnul i Martin Kučera a skončil na osmém místě. Příští týden očekáváme naše zastoupení výrazně větší, neboť BBP pokračuje již sedmým závodem v nedaleké Rájci.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

5.1.2019, BBP5 - Kuřimský kros

    Úvodní běžecký závod nového roku byl z hlediska naší účasti dost slabý. Někteří jsou na horách, něktěří nemocní či zranění. Běh zahájil v nejstarší kategorii starších žáků na trati délky 1350 metrů Tadeáš Zouhar a doběhnul první z poslední třetiny pátnáctičlenného startovního pole. Další zastoupení, a to dvojnásobné, bylo v kategorii mladších žáků na 950 metrů. V první desítce, na osmém místě skončil Matěj Sedlačík a sedmnáctý Jakub Komárek v konkurenci dalších dvacetijedna soupeřů. A to bylo ze sobotního klání vše.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-