2018

 

31.12.2018, Cyklokros Brno - JmC Cup 2019

    Definitivní ukončení roku 2018. Nádherné počasí, přijatelná trať, závodníků tak akorát, no spíše méně. Z našich si závod zajeli Tomáš Komárek, Kryštof Friedl, Nikola Bradáčová, Jakub Komárek, Dominik Poláček, Anička Pantůčková, Anetka Bradáčová a Jirka Pantůček.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

27.12.2018, OBL - Hraběnčino běhání

    Poslední běžecký závod tohoto roku se konal v Petrovicích, pod názvem Hraběnčino běhání. Naše účast byla více než hojná, naši svěřenci zcela jistě neunikli našim soupeřům i divákům ani mimo samotný závod. Nebudu uvádět výsledky, ty si můžete dohledat ve výsledkové listině, jen uvedu naše závodníky. A začnu od nejmladších. Pavlínka a Karolínka Poláčkovy, Sebastian Šváb, Radovan Kolář, Adrian Šváb, Anetka Bradáčová, Jáchym Kuchař, Dominik Poláček, Josef Kuchař, Jakub Komárek, Nikola Bradáčová, Tadeáš Zouhar, Filip Kuchař, Tomáš Komárek, Štěpán Stloukal, Lenka Bradáčová, Lukáš Kuchař, Jirka Bradáč a Tomáš Kuchař. A téměř stejně tak početný podpůrný tým, Lenka, Pavel, Radim, Lukáš, Jolča, Kamila, Jirka, 2x komplet prarodiče, 2x pes a kdovíkdo ještě :-).
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

26.12.2018, BBP4 - Štěpánský běh Syrovice

     I v dalekých Syrovicích v nepříliš syrovém počasí jsme si byli zaběhat. Trať nebyla zmrzlá, byla dost blátivá, Anetka o tom ví svoje. Jak na BBP bývá zvykem, začíná se od nejstarších žáků. Z našich to byl Tomáš Komárek, který vyrovnal dosavadní traťový rekord, na druhé příčce jen dvě sekundy za novým rekordmanem. V téže kategorii na 1500 m doběhnul také Tadeáš Zouhar na jedenáctém místě. Výborně zaběhla také v mladších žákyních na jeden km Nikola Bradáčová a obsadila třetí příčku. U kluků na jeden km nás reprezentoval i Kryštof Friedl skončivší na místě dvanáctém. U přípravky mladších dívek na 300 m zaběhla na šestém místě Aneta Bradáčová.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

15.12.2018, BBP3 - Vranovský žleb

   Třetím dílem seriálu pokračoval ve Vranově Brněnský běžecký pohár. Úvodní závod zahajovali na patnáctistovce starší žáci Tomáš Komárek a Tadeáš Zouhar. Tomáš zaběhnul výborně na bronzovou příčku a Tadeáš na místě devátém. Závod mladších žáků na 1 km se nejlépe povedl Matěji Sedlačíkovi, který skončil rovnou desátý, na třinácté pozici následován Kryštofem Friedlem a na sedmnáctém Jakubem Komárkem. U děvčat stejné kategorie suprově zaběhla Nikola Bradáčová, která o vítězství přišla kousek před cílem a skončila druhá. V přípravce starší hoši, na 800 metrů skončil na devátém místě Adrian Šváb. Sbírku medailí zkompletovala v kategorii přípravky mladší dívky Aneta Bradáčová, která zřejmě mimo nás překvapila i sama sebe a brala zlato!. A nejmladší elév v přípravce mladších hochů Sebastian Šváb zůstal jen těsně pod stupni vítězů, jeho výkon má barvu bramborovou.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-

8.12.2018, Cyklokros Břeclav - JmC Cup 2019

     Na scénu vstupuje nový seriál závodů. Je to soubor závodů mládeže 2019 ve 4 odvětvích cyklistiky: silnice, mtb, dráha, cyklokrosu plus všeobecné testy. Celoroční pohár vypsaný pro kategorie: ŽÁCI ml., ŽÁKYNĚ ml., ŽÁCI st., ŽÁKYNĚ st., KADETI, KADETKY, JUNIOŘI a JUNIORKY. Soutěž se skládá celkem z 17 závodů a to stejně z každého odvětví po čtyřech, plus všeobecné testy. Do celkového pořadí se započítávají všechny závody tohoto seriálu.
    Zahajovací závod proběhl v sobotu v Břeclavi Mikulášským cyklokrosem. Z našich řad si tuto pro nás novou disciplínu vyzkoušely hned čtyři děti, z toho jedno cyklokrosově tak na půl. Tažení zahájila Aneta Bradáčová, avšak v její kategorii se jednalo pouze o běh bez kola. Ale i tak Anetka zaběhla výborně a získala zlato. V již regulérním závodě, kde byla však povolena horská kola, bojovali na trati 3 km Nikola Bradáčová a Kryštof Friedl. Povolení horských kol na tento závod považujeme za moudré rozhodnutí, neboť cyklokrosové kolo má opravdu málokdo a tímto rozhodnutím se k této kolové disciplíně "přitáhlo" více dětí. Byť jen na vyzkoušení. No a jak dopadli? Výborně. Kryštof zajel na bramborové pozici a Nikča získala stejně jako její sestra zlatou medaili.
    Tomáš Komárek k našemu překvapení již startoval v kategorii kadetů, protože zařazení se bere již dle následující sezóny. Jel celých 9 km jak mu síly stačily a byla z toho super brambora. Takové výsledky všech našich zástupců jsme opravdu nečekali, protože na závody jsme vyrazili na zkoušku, pro získání nových zkušeností a otrkání se na novém druhu závodů. Pro letošek jsme už s žádným bikovým závodem nepočítali. Tento seriál pokračuje druhým závodem v cyklokrosu 31.12.2018 Silvestrovským cyklokrosem v Brně u Anthroposu.
 
Výsledky i rozpis závodů naleznete - zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

6.12.2018, Bruslení ACT leraK

       Ve čtvrtek 6.12.2018 jsme vyrazili i za sportovní zábavou, tentokrát s bruslemi a hokejkami na zimní stadion do Blanska. Sešli jsme se ve velmi hojném počtu, odhaduji přes 30 bruslařů a nějaký ten divák. Kluci si zahráli hokej, vytvořili tři družstva po asi sedmi jedincích a střídali se. Je fajn, že měli hokejky, některým to udržovalo stabilitu na ledě :-). Ve druhé části stadionu holky okouzlovaly svým krasobruslařským uměním a ti nejmenší si to teprvve zkoušeli. Hodina uběhla jak voda a jen to potvrzuje naši klubovou filosofii, že sport nemusí být jen dřina a honba za výsledky, ale že jde o setkání přátel, popovídání si a "vyblbnutí". Škoda, že na foťák jsem si vzpoměl až doma.
 
-JFK-
 

1.12.2018, BBP2 - Mikulášský běh Okrouhlá

   Druhým závodem pokračoval Brněnský běžecký pohár, tentokráte v našem okrese, v Okrouhlé. Z našich běžců si na mírně zasněžené trati zaběhalo devět borců a borkyň. Nejstarší Tomáš Komárek, v kategorii starších žáků na 1800 m zaběhl na krásném čtvrtém místě a Tadeáš Zouhar v téže kategorii doběhnul dvanáctý. V žácích mladších, resp. žákyních na 900 m zaběhla vyrovnaným a super výkonem na prvním místě Nikola Bradáčová. Z kluků nejlépe skončil na místě devátém Matěj Sedlačík, na dvanáckém Kryštof Friedl a startovní pole uzavřel dvacátý první Jakub Komárek. Druhou sobotní bramboru zopakoval v kategorii starší přípravky na 400 metrů Josef Kuchař. A v přípravce mladší zaběhla na 200 m na výborném pátém místě Aneta Bradáčová a u kluků na devátém místě zakončil naše působení Radovan Kolář.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde.
 
-JFK-
 

17.11.2018, BBP1 - Běh o pohár Jehnic

   V sobotu jsme vyrazili na 1. závod Brněnského běžeckého poháru do nedalekých Jehnic u Brna. Studené, ale slunečné počasí nás přivítalo na startu našich závodníků. Na trať dlouhou 1500 metrů vyrazil Tadeáš Zouhar a zaběhl velice slušnou 16. pozici. Další na trať dlouhou 1000 metrů vyrazila Nikola Bradáčová a svým velice kvalitním během dosáhla na místo 2.. Na stejně dlouhou trať pak vyrazili Maťej Sedlačik, který doběhl na místě 19. a o jednu příčku lépe 18. Kryštof Friedl. Na trati dlouhé 600 metrů nás reprezentovali Lukáš Frýdek na místě 39., Dominik Poláček na místě 17. a Pepík Kuchař na vynikajícím 7. místě. Další, a to na trať dlouhou 300 metrů nastoupila Aneta Bradáčová s doběhem na  výborném 7. mísťě. Naše nejmladší závodnice na trati dlouhé 150 metrů doběhly Karolínka Poláčková na místě 24. a její sestra Pavlínka na místě 12 . I v dospělácích jsme měli zastoupení, když na trati dlouhé 6,4 km skončila Petra Kuchařová na místě 29. a Lukáš Kuchař na 10,9 km s doběhem na místě 42.. Všem účastníkům děkujeme za reprezentování klubu, jen tak dále.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
 
-JB-

10.11.2018, OBL - Běh za Jedovnickým kaprem

   V sobotu se konal další díl běžeckého poháru okresu Blansko. Naše úšast byla hojná. Od těch nejmenších, kdy Karolínka Poláčková nechala doma svoji druhou polovičku a zaběhla v kategorii nejmladší přípravka na 120 metrů na 9. místě. V kategorii mladší příptravka dívky skončila Anetka Bradáčová na 260 m na 13. pozici. Ve stejné kategorii chlapců skončil 10. Jáchym Kuchař a 6. Adrian Šváb. V přípravce děvčat na 490 m těsně unikla bedna Nikole Bradáčová, doběhla na 4. místě. Ve stádě kluků přípravky starší skončil Jakub Komárek na 18. místě, Dominik Poláček na 16., Josef Kuchař na 13. a opět těsně za stupínky vítězů na 4. místě Kryštof Friedl. V kategorii mladších žáků v závodě na 980 m doběhnul Matěj Sedlačík jako 10. a Tadeáš Zouhar na 7. místě. Ale dočkali jsme se i medaile, v posledním dětském závodě na 1470 m, kdy Tomáš Komárek doběhnul celkově na 1. místě, nechal za sebou i nejlepší děvčata.
Lerakácké barvy hájily ve větším počtu i dospěláci. Na 10 090 m zaběhnul pěkný čas na 35. místě Lukáš Kuchař a na 78. místě Tomáš Kuchař. I paní se proběhly na 5600 m, a Lenka Bradáčová skončila jako 41. a Lenka Zouharová 51..
 
Výsledky - zde a zde.
 
-JFK
 

4.11.2018, KBL Kuřim - Běh na Babí lom

   I v neděli jsme si po sobotním závodě v Útěchově šli zaběhat, a to na Podlesí do Kuřimi. Naši svěřenci obstáli na výbornou, kdy se jim podařilo vyrovnat nebo vytvořit tři traťové rekordy. Všechny děti běžely 2600 metrů. Prvním z nich byl Tomáš Komárek, celkově první v traťovém rekordu i ve své kategorii. Ve své kategorii druhý, ale také v traťovém rekordu zaběhnul Tadeáš Zouhar a třetí traťový rekord a vítězkou svojí kategorie byla Nikola Bradáčová. Dále již bez rekordu, ale též vítězem své kategorie se stal i Jakub Komárek a na druhém místě v minipřípravce dívek ukončila naše působení Anetka Bradáčová.
 
Výsledky - zde
Foto - zde.
 
-JFK-
 

3.11.2018, Běh Útěchovskými lesy

   Ahoj kamarádi, v sobotu se někteří naši členové zúčastnili tradičního, již 49.ročníku závodu „Běh Útěchovskými lesy“. Počasí moc příznivé nebylo, ale prý kam jedu já….a to byl kdysi kamarád…. .No, ale k výkonům našich sportovních nadějí. Musim říct, že v měkkém a náročném terénu předvedli všichni úžasné výkony, konkurence byla veliká a naši borci a borkyně se neztratili. Když to vezmu od našich nejmladších, tak jako první začala Anetka Bradáčová, která obsadila krásné 5.místo. V další kategorii startovala Nikča, co k tomu říct, vyhrála s vysokým náskokem a potvrdila svůj talent a výbornou fyzickou připravenost. Jen tak dále. K tomu by se mi chtělo jen podotknout, že by se mohli příště zúčastnit i další Nikčiny kamarádky, které jsou u nás v oddíle. Bylo by to super a vím, že mají velkou naději se dobře umístit na různých běžeckých závodech. V další kategorii odstartovali naši další dva spolubojovníci (chyběl jim bohužel Kuba do „svaté“trojice, jak to nazval loni Jirka K.), Kryštof a Pepa K.. Před závodem to vypadalo, že se pravděpodobně zhroutí, protože ty řeči….to kdyby jste slyšeli… ,ale předvedli pravý opak, makali do posledního metru a umístili se na 6. a 7.místě. Je na nich opravdu vidět velký fyzický posun. V další kategorii a asi nejtěžší, startoval Tadeáš. I on předvedl velmi dobrý výkon a svým ladným krokem doběhl na krásném 5.místě.
 
Výsledky - zde.
 
-BF-
 

21.10.2018, OBL Hořice a KBL Kuřim

   VV sobotu ráno jsme se vydali na běžecké zavody do nedalekých Hořic na závod OBL. V malém počtu, protože klub byl na podzimním soustředění ve Vracově. První se na trať vydal Radovan Kolář s doběhem na 9.místě, Aneta Bradáčová na místě 8.. Na trať se vydala Nikola Bradáčová a stylem všechny nechat za sebou zvítězila asi tak o" parník". Poslední naše naděje Tadeáš Zouhar bojoval a bylo z toho místo 5.místo. Poslední naše klubové barvy hájil Kryštof Kovář a bedna mu unikla jen o fous, ale 4 místo se velmi cení. A když bylo tak krásně, osedlali jsme naše motorové "oře" auta a přesunuli se z Hořic do 10 km vzdálené Kuřimi, na závody OBL Kuřim, kde se běhalo na oválu a závody tam dopadli naprosto famózně. Aneta v běhu na 8 minut doběhla o 4 metry na 2.místě v traťovém rekordu. Její starší sestra Nikola v závodě na 12 minut v traťovém rekordu zvítězila a to nejlepší nás teprve čekalo, když Tadeáš Zouhar v běhu na 12 minut  suverénně zvítězil tak asi o 2 parníky, jeho výkon byl skutečně famózní.
 
Výsledky - OBL zde a KBL zde a zde.
Foto - OBL zde a KBL zde.
 
-JB-

14.10.2018, MTB - Soběšická Mulda a Muldička

    V neděli se konal poslední MTB závod sezóny, Soběšická Mulda. Závod je rozdělen na dvě nezávislé části, dole za bytovkou je část pro děti do 9-ti let, nahoře od 10-ti. Informace o průběhu a výsledky ze spodní části ještě nemám, z horní oficiálně také ne. Zatím uvedu jen to, na co si vzpomenu. Pro děti věku 10 - 12 let byla připravena trať délky 5 km a pro děti 13 - 14 let délky 7,5 km. Z těch mladších startovala z holek Nikola Bradáčová a Jolana Husáková a více kluků, Kryštof Friedl, Pepík Kuchař, Dominik Poláček, Jakub Komárek a Lukáš Frýdek. K naší obrovské radosti kategorii dívek ovládla Nikola Bradáčová a vyjela si zlato, Jolča dojela třináctá. Z kluků překvapivě v samotném finiši do kopce před cílem našel nejvíce sil Kryštof a nechal za sebou všechny rivaly z Drahanky a získal také zlatou medaili. Další umístění 13. Pepík, 15. Dominik, 17. Kuba a 24. Lukáš.. Starší děvčata nemáme, ale nějaké kluky ano. Nejlépe to vyšlo Tomáši Komárkovi, který o výsledné umístění na bednu svedl souboj na pokraji sil při spurtu do cíle také se soupeřem z PDV, ale bylo z toho nakonec třetí místo. Další do cíle dojel 11. Filip Kuchař, který se závod od závodu prokousává stále dopředu a také 16. Tadeáš Zouhar.
    Z těch odrostlejších v kategorii 40+ na 15 km naše barvy hájili Tomáš Kuchař dojevší na 19. místě a Jiří Mikulášek na 28. místě.
Tak už konečně máme výsledky i ze spodního závodu pro mladší děti. Ty vědí, jak dělat radost sobě, rodičům i trenérům. Závod zahájily v kategorii děvčat 0-5 let sestry Poláčkovy. A Pavlínka zkompletovala naši medailovou sadu ziskem stříbrné medaile, sestra Karolínka skončila o kousíček za ní, na 6. místě. Ze starších děvčat, v kategorii 6-9 let pěkně zajela Anetka Bradáčová na 5. místě. U stejně mladých kluků zajel svůj závod výborně na druhém místě Samuel Mariak, naše nová posila, těsně následován Jáchymem Kuchařem na bramborové pozici. Jedenáctý v této kategorii dojel ještě Jonáš Mikulášek. Tímto počinem jsme pro letošní rok ukončili závodní maraton na kolech a pomalu se přepneme na běhy.
 
Výsledky - zde.
Foto - zde.
Pěkný fotky - zde.
 
-JFK-

12.10.2018, leraK - posezení k ukončení sezóny

   V pátek jsme se sešli k popovídání si k uplynulé sezóně. Sraz byl v Blansku na přehradě a poté jsme se přesunuli na kolech na Olešnou, kde jsme měli připravené posezení. Cesta vzhůru byla docela náročná, nejen pro ty nejmenší, ale i někteří dospěláci se docela zapotili. V areálu za obecním úřadem si děti krásně zablbly, ani se jim nechtělo domů. Stejně jako i těm větším, kteří byli spíše uvnitř, ale také nikam nespěchali. Děkujeme místním za poskytnutí prostor na tuto akci.

Foto - zde.
 
-JFK-
 

6.9.2018, Pumtrack - Sportpark Boskovice

    V sobotu jsme si netradičně vyzkoušeli "novou" závodní disciplínu, více zde. Za ACT se zúčastnili Lukáš Frýdek, Jakub Komárek a Tomáš Komárek. Ve své kategorii skončil Lukáš druhý, Jakub třetí a Tom první.
 
Foto - zde.
 
-JFK-

28.9.2018, MTB - Gočárovy schody Hradec Králové - Nova Cup

    Dobrý den, rád bych s Vámi podělil o zážitky s Hradce Králové, kde se Kryštof zúčastnil „Gočárových schodů".

    V pátek po odjetí finále Drahanky jsme se s Kryštofem vydali do Hradce, kam ho pozval Ondra a Honza Fojtíkovi. Byla to docela pocta a možnost zazávodit si s nejlepšími v republice se prostě neodmítá. Letos tam byl nově zařazen závod 1+1, což znamená 1 Elite závodník a 1 dítě do 12let, které zvládne technická úskalí na trati. Je pravda,že jsem byl poněkud nervózní, když jsem viděl, jak jsou ty schody prudké a další překážky taky nic moc. Ale Kryštofovi jsem věřil. Kluci Fojtíkovi věděli, že to zvládne a že jim bude dobrým závodním partnerem. Co ale nevěděli, že se budou čísla malých závodníků losovat a vlastně tím pádem nevíme s kým Kryštof pojede. Po vylosování Kryštof seděl a hledal komu vlastně „patří“. Když šel kolem Cimbál se sedmičkou a Kryštof na něho hleděl, tak jenom utrousil škoda, že nemám sedmičku, potom se otočil a zařval,“ty ... já mám sedmičku“. Kluci si podali ruce a odebrali se na start. Pak to všechno začalo, nervy aby se nikde nerozbil, protože se před Cimbálem určitě bude chtít předvést, byly velké…. Po startu a přejezdu aut jsem běžel mrknout se na výjezd schodů, protože po nich už je to jen kousek do cíle. Kdo tam přijede první, má velkou šanci tak i dojet do cíle. Napětí rostlo a při pohledu na první závodníky jsem tomu ani nemohl věřit…. Kryštof a za ním Cimbál, nemohl jsem ani dýchat, natož mluvit. Rychle jsem se vrátil do cíle, odkud to už řvalo, na prvním místě se umístil Kryštof a Ondřej Cink. Tak obrovské emoce jsme nezažili dlouho ani jeden, kdo mě zná, tak mu to nemusím vysvětlovat a ani popisovat. Ale že bude řvát i Kryštof, to jsem nečekal. Přijel fyzicky hotovej, vždyť ten den měl za sebou už druhý závod, ale tak neskutečně šťastnej, že se to nedá ani popsat….. Doma jsme se vrátili na zem a uvědomili si, že takovéto uspěchy jsou důležité a hrozně motivující, ale také abychom mohli pokračovat je třeba se držet hesla „hlavně se s toho nep…..".

Foto - zde.

 

-BF-

 

30.9.2018, MTB - Ořešínský vánek

    Po pátečním Novoměstském finále Poháru Drahanské vrchoviny jsme si v neděli ještě zajeli na závod Ořešínský vánek. Tento závod má již také svoji dlouholetou tradici a rádi tam jezdíme. Bohužel letošní obsazenost nebyla tak veliká, jak by si tento závod zasloužil. I tak naši mladí nechtěli dát svoji kůži zadarmo a závody v žádném případě nepodcenili. Zahájily holky Poláčkovy na kolech a byly z toho hned dvě první medaile, Pavlínka stříbrná a Karolínka bronzová. Ve druhém závodě zajela výborně, zlatě, Anetka Bradáčová. Ve třetím získala zlatou medaili i Jolanka Husáková, která už snad začně objíždět více závodů. Natrénováno má. I další závod ovládli borci ACT leraKu, kdy Dominik Poláček vybojoval opět zlato a Lukáš Frýdek stříbro. Mezi holkama mladších žákyň zazářila Nikola Bradáčová, která i s o 30 sekund odloženým startem předjela všechny kluky stejné věkové kategorie a vyjela další zlatou medaili. Z kluků zvítězil Jakub Komárek, také tedy zlatý. Naše působení ukončil šestou zlatou v kategorii starších žáků Tomáš Komárek.
 
Foto - zde.
 
-JFK-

28.9.2018, PDV - Nové Město na Moravě - finále

    Jedenácti dílný seriál dorazil do svého cíle, kdy se v Novém Městě na Moravě uzavřel posledním závodem. I přes svoji vzdálenost od tradičních míst konání na finálový závod přijeli snad všichni, kteří se v průběhu nějakého závodu zúčastnili. Bylo to 22 závodníků a závodníc. Výborně zahájily sestry Poláčkovy, Pavlínka si vyjela bronzovou medaili a potvrdila svoje kvalit, kdy v celkovém hodnocení Poháru obsadila výsledné druhé místo. U dalších závodníků budu za lomítkem uvádět také jejich celkové výsledné pořadí. Karolínka v odrážedlech pátá, celkově také pátá. U Pavlínky na kolech to již bylo 6./3. místo, Karolínka 8./7. Anetka Bradáčová u dívek 7-8 let skončila 8./7. a Terezka Pantůčková na 12./16. místě. Chlapci 9-10 let, svoje kvality potvrdil Josef Kuchař, kdy v NMnM zajel výborný výsledek na bronzové pozici, bohužel mu na celkovou bronzovou chyběl jeden jediný lepší výsledek v kterémkoliv závodě a skončil celkově čtvrtý. Dominik Poláček se umístil na 8./7. místě, Jáchym Kuchař na 14./17. místě, Jonáš Mikulášek na 16./13. místě a Lukáš Frýdek na 17./15. místě. U děvčat zajela na 9. místě Jolana Husáková a také 9.-10. skončila celkově. V téže kategorii se umístila na 11. místě Anna Pantůčková, celkově se dělila o 9.-10. místo s Jolčou. V naší nejpočetnější kategorii, kluků 11-12 let zajel nejlépe Kryštof Friedl na 8. pozici, celkově skončil 13.-14.. Dále Matěj Sedlačík 12./8., Jakub Komárek 13./11., Ondřej Vintr 17./13.-14., Lukáš Müller tento závod nejel, celkově 15.-16. a  David Klimeš také nejel a celkově skončil na 28.-29. místě. Jediná dívka v této kategorii, Nikola Bradáčová zajela na 6. místě a celkově skončila pátá. No a kluci 13-14 let, Tomáš Komárek si vyjel bramboru, celkově však skončil na třetím místě v celkovém bodování. Další účastník Filip Kuchař skončil 15./14., Tadeáš Zouhar 17./11. a Matěj Man, který celkově v seriálu PDV skončil na 13. místě. Tímto také děkujeme všem jmenovaným účastníkům i jejich podpoře za reprezentaci klubu a pomalu se začneme zimní přípravou chystat na další ročník MTB závodů. Zimní období pověnujeme zejména běžeckým závodům a přípravě v tělocvičně.
 
Foto zde, zde a zde.
Výsledky - zde a zde.
 
-JFK-
 

22.9.2018, Kolo pro život - Odry

    Tentokráte to nebude o výsledcích, ale o zážitcích s výpravou na sobotní závody. Snad aby v tom nebyli Komárkovi sami :-).
    Pozdní příjezd z montáže znamená, že až v pátek v osm večer chystám kola a vše potřebné na ranní brzký odjezd. V půl desáté je snad vše hotové. Ale...při posunování mého kola zjišťuji, že zadní kolo je ušlé. Takže měním. Ovšem duše absolutně nejeví známky píchnutí. Kontroluji i ventilek a znovu obouvám. Nechci se duše jen tak vzdát, mám totiž spešl plastové.
     V sobotu 5:30 budík, snídaně a přesun nachystaných věcí do auta. Vše je v 6:00 na místě. Poslední dávám své kolo a ouha. Zadní kolo je na ráfku. Není čas takže nakládám s tím, že vyměním až na místě. V 6:15 vyrážíme. Cesta probíhá bez problémů. Klasické dotazy, kdy už tam budem máme za sebou v Lažánkách. Jídlo se taky rozdává, čas dobrý, pohoda. U Olomouce si Anička vyžádá zastavení, tak u Přáslavic jí prosbu plním, aspoň budeme lehčí. Za 5 minut jsou holky zpátky a můžeme jet. Po nastartování je mi jasné, že je něco špatně. Motor rozhodně nejeví známky toho, že by chtěl pokračovat dál v cestě, natož až do Oder. Marně hledám kolem vozidlo, kterému tak rachotí v motoru. Oddaluji neoddalitelné...je to náš motor.
    Je zjevné, že je po závodech. Doufám,že není aspoň po motoru. Sháním, kdo pro nás přijede, odtahovku, řeším pojišťovnu. V jedenáct je na místě otec jako odvoz i odtahovka. Přesouváme věci do druhého auta a jen tak nenápadně zkoumám cenu za odtah. Po zjištění orientační ceny mám tepovku vrcholového sportovce. Možná proto se mně rodí v hlavě kacířská myšlenka. Asi nezapřu srdce sportovce. Děti už závod nestihnou, ale můj závod startuje "až" za hodinu a to by se stihnout dalo. Děti jsou nadšené, žena už méně, ale zná mě, tak to čekala. Otec jen mávne rukou a odjíždí s odtahovkou. 
    V době čekání na odtahovku jsem z nečinnosti vyměnil tu prázdnou duši, tak je kolo nachystané. Na místě jsme ve 12:05. Start je 12:30. Oblíct, dát dohromady kolo, bidon, nemám pití. Nemám číslo, tak honem do stanu ke Ghostu. Leona (namažerka Ghost teamu) je zlatá, číslo mám nachystané. Upevňuji na řidítka a ještě toaleta. To taky stíhám a na start dorážím minutu před zavřením koridorů. Bez rozjetí vyrážím na 33 km. Naštěstí mně "jdou" nožky a závod dávám za 1:16:44. Celý závod totální šrot. Průměr 25,8. Oproti loňsku o 7 minut rychlejší, takže nakonec spokojenost. Celkově 32. z 300 a 7. ze 66 v kategorii.
   Cesta domů už proběhne bez problémů. I zadní kolo drží. Takže sportu zdar a cyklistice zvlášť! A ve čtvrtek v Novém Městě!
 
-JP-
 

22.9.2018, PDV - Okrouhlá

    Předposledním závodem se do svého cíle přiblížil seriál Poháru Drahanské vrchoviny, a to v Okrouhlé. Naše početné zastoupení zahájilo výborně, hned v prvním závodě odrážedel na 100 m získala Pavlínka Poláčková zlatou medaili, její setra Karolínka dojela čtvrtá. Na kolech na 1 km dojela Pavlínka pátá a Karolínka šestá. Ve starších kategoriích jezdí sestry Bradáčovy oddílově osamoceny, u dívek 7-8 let v závodě na 1400 m skončila Anetka osmá. Klučičí zastoupení je výrazně silnější, ale velmi pravděpodobně již příští sezónu holky skóre trochu stáhnou. Kluci 9-10 let, trať 2800 metrů, Josífek Kuchař třetí místo. Dominik Poláček sedmý, Jáchym Kuchař devátý, Jonáš Mikulášek desátý a Lukáš Frýdek jedenáctý. Kluci 11-12 let, 4200 metrů, nejlépe zajel Kryštof Friedl na osmém místě, poté Matěj Sedlačík desátý, Jakub Komárek čtrnáctý a Lukáš Müller šestnáctý. U holek stejné kategorie, osamocená Nikola Bradáčová si vyjela pátou příčku. V pro nás posledním závodě, kluků 13-14 let na 6300 m dovršil naši kompletní sobotní medailovou sbírku Tomáš Komárek na stříbrné pozici. Filip Kuchař skončil dvanáctý a startovní pole uzavřel na šestnáctém místě Tadeáš Zouhar.
    Na start se postavili i naše dvě štafety, Nikola, Filip a Tom. Druhá Dominik, Lukáš Frýdek a s hostováním děvčete Justýny. Jak jsem se zmínil, holek máme málo. Do cíle Tom doběhnul s klikami v ruce jako čtvrtý ( díky jeho mechanikovi :-( ) a druhá štafeta dojela asi sedmá.
    Na viděnou v Novém Městě na Moravě, kde se 28.9.2018 jede finálový závod Poháru Drahanské vrchoviny. Jede se na tratích Českého poháru horských kol. Pro ACT leraK zajištěno na pátek ubytování nedaleko NMnM  se čtvrtečním projetím tratí.
 
Výsledky - zde a zde.
Foto - zde, asi budeme muset vyměnit fotografa.
Převzaté foto by jones1 - zde.
 
-JFK-
 

9.9.2018, MTB - Křtiny

Ahoj,
děkujeme Vám i Vašim dětem za účast ve 4. ročníku "Dětského cyklozávodu" Křtiny 9.9.2018.
Upřímně jsme byli zaskočeni vysokou účastí, ale o to víc jsme se utvrdili v tom, že má smysl takové akce pořádat a tím přivést děti ke sportování a sportovnímu soutěžení.
Pokud jste zaznamenali nějaké menší chybičky v organizaci, tak nám to promiňte, příští rok se pokusíme být zase o něco lepší.
Doufám i tak, že jste si nedělní odpoledne užili a že jste si Vy i Vaše děti odnesli hezké zážitky.
Na tomto odkazu :
https://sokolkrtiny.rajce.idnes.cz/CyklozavodyKrtiny2018/
najdete námi pořízené fotky, tak se podívejte, jestli tam najdete i ty svoje ratolesti :-)

Děkujeme Vám také za to, že jste se přihlásili v předregistraci, což nám v celkové organizaci velmi pomáhá a Tímto Vás také srdečně zveme na 5. ročník cyklozávodů, které se budou konat opět začátkem září 2019.

Na setkání příště se těší
"amatérský" tým organizátorů Sokola Křtiny.

 

-BF-

 

15.9.2018, PDV - Knínice

    Seriál závodů pokračoval v Knínicích, kam jsme přijeli s dvanáctičlenným závodním týmem. Jako obvykle naše tažení zahajovaly sestry Poláčkovy. Tentokrát se to v odrážedlech obešlo bez medaile, ale hned v následujícím startu již na kolech v kategorii do 6 let se to zablýsklo. Pavlínka vybojovala bronzovou medaili, Karolínka dojela pátá. U dívek 7-8 let zajela Aneta Bradáčová svoji dobrou jízdu a na trati 1200 m skončila pátá. Chlapci v kategorii 9-10 let v závodě na 3200 m jeli jak nejlépe uměli, ale výsledné pořadí zřejmě i přes minutovou sankci ovlivnil fakt, že v prvním kole někteří závodníci nejeli správnou trať. Nejlépe skončil Josef Kuchař na pátém místě, těsně na šestém místě následován Dominikem Poláčkem. Sedmý byl od příští sezóny náš Samuel Mariak, osmý Jonáš Mikulášek. Pětici našich jezdců uzavřel na šestnáctém místě Adrian Šváb. V další kategorii, 11-12 let v závodě na 3800 m si nejlépe vedl Kryštof Friedl dojevší na deváté pozici, dále Jakub Komárek jedenáctý a Matěj Sedlačík dvanáctý. U holek těsně za stupni vítězů skončila Nikola Bradáčová na nepopulárním čtvrtém místě. Naše působení uzavřel v kategorii chlapců Tomáš Komárek s Matějem Manem, kdy Tom obhájil bronzovou pozici a Matěj dojel jedenáctý.

    Bratři Komárkovi se po závodě ještě rychle přesunuli na Blanenskou desítku do Blanska. Tam je ale již nechtěli zapsat do svých věkových kategorií. Kuba tedy absolvoval jen ALPA nesoutěžní rodinný běh na 1 km, ve kterém zvítězil a Tom si zkusil regulérní desítku. Tu zdolal za 43:27 min a doběhnul celkově 55. z 366 účastníků. Ve své kategorii do 39 let byl 32. V regulérních závodech svojí věkové kategorie si zazávodil i Lukáš Müller v běhu na 400 m a skončil šestnáctý. V běhu na 200 m ještě doběhnul na šestém místě Adrian Šváb. Výsledky zde.

Výsledky - zde a zde.

 

-JFK-

 

12.-15.9.2018, MTB - Masiv Race

    Kluci dostali požehnání na etapový závod MASIV RACE, držme jim palce. I když tento závod nepojedou pod vlajkou ACT leraK, ale pod logem PANTOM, stále jsou naši.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

8.9.2018, MTB - Blanenský Golem

  V sobotu se jel i další závod na horských kolech, Blanenský Golem. Dost nejen našich závodníků si tento podnik nenechala ujít, neboť se proslýchá, že v podobě, v jaké tento závod známe, se jel naposledy. Na start kratšího, 36 km dlouhého závodu se postavili naše mladé naděje i s jejich rodiči. Celkově nejlépe zajel v kategorii můžů od 40 let Marek Man, ve své kategorii celkově čtvrtý. Ve stejné kategorii dojel dvacátý i Pavel Zouhar. Následovaly děti, v kategorii 15-18 let, čili pro kategorii ještě "nezletilé". Výborně na šestém místě zajel Tadeáš Zouhar, těsně následován na osmém místě Matějem Manem. Dále třináctý skončil Filip Kuchař a šestnáctý Jáchym Kuchař. Na sedmnáctém místě dojel pod hlavičkou Biatlonu, ale na kolech náš Lukáš Frýdek. Závod na této distanci uzavřela mamka Blanka Kuchařová, ve své kategorii dojela jako čtvrtá.

    Na delší 61 km dlouhé trati výborně zajel pod svoji rodnou vlajkou Štěpán Stloukal, v kategorii od 19 let i přes technické problémy skončil na šestém místě. Zanedlouho se v cíli objevil i Pavel Seneši, v kategorii od 40 let na dvanáctém místě.

    Velké poděkování patří Blance a Tomášovi Kuchařovovým za krásné potěšení pro nejmenší do 15 let, pro které nebyla vypsána kategorie a oni pro ně udělali diplomy s malým dárkem na vzpomínku na tento závod.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

8.9.2018, PDV - Velenov

    Úvodní zářijový závod Poháru Drahanské vrchoviny se jel ve Velenově. Účast všech závodníku byla trochu ovlivněna souběžně probíhajícím závodem MTB Blanenský Golem. I tak za ACT závodilo třináct dětí. Výborně naše tažení zahájily dvojčátka Polačkovy v odrážedlech, kdy Pavlínka získala stříbrnou medaili a Karolínka dojela pátá. Na kolech v kategorii dívky do 6 let, na trati 1400 metrů skončila Karolínka pátá a Pavlínka šestá. Na pátém místě dojela ve vyšší kategorii dívet 7-8 let, na 1500 metrů také Anetka Bradáčová.  U kluků 9-10 let, v závodě nq 3600 m potvrdil svoji formu Pepík Kuchař a jako každý závod v tomto ročníku skončil na bedně, nyní počtvrté po sobě stříbrný. V téže kategorii dojel desátý Dominik Poláček a čtrnáctý Jonáš Mikulášek. Velmi bohaté zastoupení bylo v kategorii dětí 11-12 let, na trati délky 5400 m. U kluků nejlépe skončil Kryštof Friedl na devátém místě, za ním desátý Matěj Sedlačík a pak jako ve vláčku od čtrnáctého místa hned za sebou jakub Komárek, Ondřej Vintr, David Klimeš a Lukáš Müller. Z děvčat startovala jen jedna jediná, Nikola Bradáčová a skončila na čtvrté pozici. V nejstarší kategorii, kluků v závodě na 6200 m také potvrdil svoji vyrovnanou formu Tomáš Komárek a získal naši sobotní třetí medaili, a to bronzovou.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

8.9.2018, KPŽ - Znojmo Burčák Tour

  Na dalším podniku Kola pro život měl náš tým zastoupení v podobě Aničky a Terezky Pantůčkových. První do souboje nastoupila Anička, která využila nepřítomnosti některých soupeřek, zabojovala a dojela na 3. místě z 21 závodnic. Terezka se po nevydařeném startu dokázala z 10. pozice probojovat na 4. příčku, kterou udržela až do cíle.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JP-

 

5.9.2018, MTB - Lelkovadlo

    Přijali jsme výzvu na výjezd na Lelkovadlo. Sešli jsme se v docela početné sestavě, měřených odvážlivců bylo 28 + 1 host, pár mimo soutěž a fotograf a časoměřič. Nejen děti byly poté v Šebrově odměněny zmrzlinou.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

1.9.2018, Okresní běžecká liga - Vísky

    A sobota 1.9. potřetí……...Barvy našeho klubu byly vidět na dalším závodě OBL a to tentokrát ve Vískách. I přes nevlídné počasí účastníků bylo celkem dost. Počasí se umoudřilo a na dětské běhy pršet přestalo. Jako první zástupce vyběhl na trať Sebastian Šváb a doběhl na místě dvanáctém. Další se vydal na trať Adrian Šváb, běh se povedl a doběhl na krásném třetím místě. A jako třetí reprezentoval v běhu náš klub Tadeáš Zouhar  a ve své kategorii si zaběhl pro pěkné druhé místo. Takže víkend myslím úspěšný.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-PZ-

 

1.9.2018, MTB - Author Šela maraton Týn n.B.

  Ani nevím, jestli z této akce mám vůbec něco napsat, protože už mi to asi fakt nebudete věřit. Ráno jsme pro jistotu doplnili mlíko do obou kol, naložili kola dovnitř do auta a vyrazili ještě pro Broňka. Lilo jako z konve, zataženo bylo tak na tři dny. Jeli jsme tedy v sestavě řidič, trenér a jeden závodník. Broňa naznal, že zná lepší trasu než tu, o které jsem říkal že pojedeme. Dal jsem na zkušeného, který ten kraj dobře zná. Po asi 60 km, dvacet před Přerovem, stále cosi tušíce jsem se zeptal, jestli opravdu jedeme správně. Dotaz od Broňka „ no, je to tam co byla dětská Šela na jaře?“. No, nebylo. Tento závod se jel v Týně nad Bečvou, kousek pod Lipníkem, ne v Přerově. Plánovaná časová rezerva se tím pádem rozplynula. Tak jsme pokračovali dále, dle propočtu jsme to měli stihnout. Najednou za monotónního zvuku motoru a tlumeného rádia se ozval zvuk, co cyklisté přímo milují. Ostré PSSSSSSSSSSSSt. Jak jsem se již zmínil, všechna kola jsme měli uvnitř auta. Zvuk neutichal a začalo měknout Tomášovo přední kolo. A je to f …špatný, říkal jsem si. Alespoň jsme otočili kolo dírou dolů, aby tam mohl natéct tmel. Zvuk ustal. Pohodová atmosféra před závodem byla narušena. Aspoň téměř přestalo pršet a po chvíli zcela a byla modrá obloha. Ani jsme nehledali parkování a jeli rovnou na náměstí na prezenci, stihli jsme to v poho 8 minut před uzávěrkou. Zaparkovali jsme pod hradem Helfštýn, mimo jiné známým kovářským řemeslem. Máme spoustu fotek.  Tomovi jsme dopumpovali kolo a pořádně protočili, nic jiného s tím nešlo udělat. Tmelu tam měl dost. Vypadalo to, že vše bude OK.

    Start závodu na 26 km byl hromadný, všechny kategorie pospolu, jelo se z Týna nahoru k hradu, pak do lesů, přes Týn zpět opět nahoru, objet hrad a finiš. Po odjetí všech účastníků jsme si taky s Broněm ten kopeček vyšlápli, kecajíce a na pohodu jsme dokonce předjeli pár účastníků závodu :-). Pod hradem v areálu cíle jsme se občerstvili a pomalu vyhlíželi první závodníky. Starty jednotlivých kategorií byly zvoleny tak, aby příjezdy byly ve stejné době. Za chvíli se objevil vítěz 100 km trasy a další a po delší chvilce i absolutní vítěz Tomové trasy. Tak jsme plni očekávaní vyhlíželi toho našeho závodníka. Po pár minutách přijel druhý z šestadvacítky, třetí, pátý, to už si říkáme, že je něco špatně. Projel další, desátý a stále nic a další. A je to f …zase špatně, řekl jsem si dnes minimálně potřetí. Něco se muselo stát, asi nevydržel ten plášť, nebo havárka nebo kdoví co. Pak se ale objevil jedoucí Tom, těsně stíhán soupeřem jeho kategorie. Docela se mi ulevilo. Výraz ve tváři měl opravdu zoufalý. Zaber, ať to udržíš, volám. Ještě jsem zaslechnul odpověď, „...je to k ničemu, stejně mě disknó, pak vysvětlím...“. To nám na klidu nepřidalo. Do cíle kolem hradu ale pozici udržel.

    Takže milý Tom jel od začátku docela na špici, před ním celkově tak do pěti závodníků, v lese mu poodjeli a daleko za ním nikdo. Přehlídnul odbočku doprava a jel rovně. Vymletá písčitá cesta, nikde nikdo. Dojel na nějakou křižovatku, stále nic. Tak to otočil a jel zpátky, asi se mu zalíbila jedna odbočka vpravo, tak šup tam, ale po chvíli tam našel jen lesáky jak těží dřevo. Tak jel zase zpět. Naštěstí v dáli zahlídnul mihnout se cyklistický dres a konečně se vrátil na správnou trasu. Aby toho nebylo málo, tak za chvíli jedouce zase osamocen zakufroval podruhé. „Co tady děláš?!?“, řvali na něho pořadatelé. To už se nevracel a prostě jel a ani neví kde a jak se napojil na správnou trasu. Říkal, že hromadu závodníků pak předjížděl toho dne už po druhé. Zřejmě navigaci a orientaci v mapách studoval u Jirky B. Trasa prý byla značena více značkami. Za bojovnost a za to, že to nezabalil ale zaslouží velkou pochvalu a 2. místo ve své kategorii bylo opravdu více než vydřené, fyzicky i psychicky. Celkově ze všech kategorií dojel 14. z 65 závodníků na trati délky 26 km. V mapách jsem doměřil, že ta zajížďka byla asi více než tři kilometry. Počasí, ačkoliv to ráno nevypadalo, nám celý den přálo a pršet začalo až při vyhlašování tomboly.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

Bohatá fotogalerie Petra Tvaróga - zde.

 

-JFK-

 

1.9.2018, Kuřimská běžecká liga - Kuřim

   Děvčata Bradáčovy v sobotu za deštivého počasí vyrazili do nedaleké Kuřimi na závod Kuřimského běžeckého poháru na trati dlouhé 2 kilometry a stylem start cíl nedali konkurenci šanci a dosáhli na metu nejvyšší.

Foto - zde.

Výsledky - zde.

 

-JB-

 

25.8.2018, Author Lahofer Cup - Vranov

      Závodil Jáchym a Filip Kuchařovi. Trať pro dětské kategorie byla nachystaná na pláži Vranovské přehrady a lišila se pro jednotlivé kategorie pouze počtem kol. Trošku vázla organizace a i z toho důvodu Jáchym musel odstartovat z poslední řady z 18. místa. Bojoval a kdyby byla trať o kousek delší asi by vyhrál, takhle se mu nepodařilo předjet pouze 3 závodníky a skončil na 4.místě. Filip jel o nějaké to kolo navíc, bojoval s menším počtem soupeřů a světe div se, vyhrál :-). Zaslouženě. Cenu pro vítěze přebíral z rukou herce Vladimíra Táborského.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-TK-

 

25.8.2018, KPŽ - Chrudim

  Dalšího závodu Kola pro život v Chrudimi se zúčastnily stálice ve startovním poli holky Pantůčkovy. Jako první se na start postavila Anička. V náročném terénu bikrosové trati obsadila 8. místo ze 16. závodnic. Po ní do závodu vyrazila Terezka. Ta se v prvním kole pohybovala na 6. místě. Ve druhém kole zabojovala, využila zaváhání soupeřky a dojela na pódiovém 5. místě z 27 závodnic.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JP-

 

25.8.2018, PDV - Boskovice

    Sedmým závodem pokračoval seriál poháru Drahanské vrchoviny, tentokráte v Boskovicích. Hned zkraje výborně zajeli zahajovací závod odrážedel sestry Poláčkovy, kdy Pavlínka získala stříbro a Karolínka bronz. Na kolech byla Pavlínka pátá a Karolínka šestá. Do první desítky, a to na šesté místo se také dostala ve svém závodě na 1,9 km v kategorii děvčat 7-8 let Anetka Bradáčová. Další medaili pro naše barvy vybojoval stále se zlepšující Pepík Kuchař, v kategorii kluků 9-10 let na 5,6 km získal stříbro. V této kategorii jsme měli ještě další čtyři zástupce, kteří dojeli v následujícím pořadí. Dominik Poláček devátý, Jonáš Mikulášek jedenáctý, Adrian Šváb dvanáctý a Lukáš Frýdek třináctý. V dalším velmi početném závodě kluků kategorie 11-12 let, na trati 5,6 km skončil nejlépe Matěj Sedlačík na devátém místě, poté Jakub Komárek na čtrnáctém, David Klimeš na osmnáctém a Lukáš Müller byl dvacátý první. U stejně mladých děvčat na stejné trati zajela výborně na pátém místě Nikola Bradáčová, které bohužel opět bedna o kousek unikla. Ještě jednu medailovou radost nám udělal v kategorii nejstarších kluků 13-14 let, v závodě na 6,4 km Tomáš Komárek, a to radost bronzovou. Ve stejném závodě skončil ještě na 11. místě Tadeáš Zouhar a tím se naše sobotní působení v Boskovicích uzavřelo.

Foto - zde.

Výsledky - zde.

 

-JFK-

 

11.8.2018, PDV - Buková

Foto - zde a zde.

Výsledky - zde a zde.

 

-JFK-

 

11.8.2018, KPŽ - Nové Město na Moravě

     V sobotu 11. 8. se v Novém Městě na Moravě konal další podnik seriálu Kola pro život. Tentokráte medailové klání trvalo celý víkend. V sobotu reprezentovali náš tým v Junior Trophy Maratonu, který měřil 16 km,  kluci Kuchařovi a holky Pantůčkovy. Medailově to sice nezacinkalo, nicméně všem účastníkům patří velká pochvala, protože panovalo tropické počasí a trať byla technicky velmi náročná.

   V neděli se k závodům přidali ještě Pepík Kuchař a Lukáš Frýdek. Jako první do závodu nastoupil Pepík s Lukášem. Trať této kategorie byla podstatně náročnější než trať ve stejné destinaci na Českém poháru. Závodníci museli dát kořenový výjezd, který absolvují i závodníci ve Světovém poháru, a taktéž i následný kořenový sjezd. Oba závodníci zvládli trať výborně. Ač mladší v kategorii dokončili závod na 22. místě ze 35 závodníků Lukáš Frýdek a výborně jedoucí Pepík Kuchař na místě 13.
   V další kategorii 8 - 9 let jsme měli taktéž dvojí zastoupení. V kategorii děvčat Annu Pantůčkovou a v kategorii kluků Jáchyma Kuchaře. Tato kategorie měla už výjezd o polovinu zkrácen a vypuštěn kořenový sjezd. I tak čekaly závodníky 3 km v těžkém terénu. Anička po startu trochu ztratila a od prvního kola se pohybovala na hraně první desítky. Tu také udržela a do cíle dorazila na 10. místě z 26 závodnic. Jáchym měl výborný start a v prvním kole atakoval šestou pozici. V průběhu dalších dvou kol se trošku propadl, ale i tak skončil na 12. místě ze 39 borců.
   Posledním želízkem v ohni byla v kategorii děvčat 6 - 7 let Terezka Pantůčková. Tato kategorie už nejela obávaný výjezd po kořenech, ale čekal je o to delší kopec po startu. Terezka měla povedený start a v prvním kole se pohybovala na 6. pozici. Ve druhém kole se posunula na 4. místo a svedla pěkný souboj o 3. místo. O 2 sekundy však skončila na 4. místě z 27 závodnic.
   V rámci závodů se ještě děti zúčastnily závodu ve sjezdu, jehož čas byl sčítán s časem hromadného závodu a následně zvlášť vyhodnocen. Prakticky všichni naši závodníci se v hodnocení dvojzávodu posunuli ve výsledkové listině vpřed. Na medaili to stačilo Terezce Pantůčkové, která skončila na 3. místě.
   Všem závodníkům děkujeme za výkony a reprezentaci oddílu.
 
Foto - zde.
Výsledky - zde
 
-JP-
 

4.8.2018, MTB - VALCHOVSKÝ DRTIČ

    1x zlato, 2x stříbro a 1x bronz. Tak jsme drtili konkurenci na Valchovském DRTIČI. Závod kategorie 9 - 10 let zcela ovládli naši bikeři, kdy si pro zlato dojel Dominik Poláček a pro stříbro Jáchym Kuchař. Bylo to na trati délky 3 km. Na dětské maratonské trati 10 km startoval v kategorii mladších žáků Jakub Komárek a David Klimeš, v kategorii starších žáků Filip Kuchař a Tomáš Komárek. Kuba získal bronz ve své kategorii, David pátý. Tomáš má stříbro a Filip bramboru. Těsně před cílem si Filip vyzkoušel pád, ale naštěstí to odneslo jen pár odřenin a po chvíli odpočinku na zemi závod zdárně dokončil. O dost hůře dopadlo Filipovo kolo o den dříve, kdy si s Tomem projížděl trať na prohozených kolech a po Tomovým pádu našli Filipovu urvanou přehazovačku asi 100 metrů od kola, přetrhnutý přesmykovač a přetočený řetěz. Nevím, jak se to velkýmu Tomovi povedlo, ale ještě ten večer měl kolo perfektně opraveno a připraveno na sobotu. Tomáš Kuchař si také zazávodil, a to rovnou velkého "Drtiča" na 50 km.

Foto - zde.

Výsledky - zde.

 

-JFK-

 

4.8.2018, KPŽ - Zadov Šumava

     4. srpna se dalšího závodu Kola pro život na šumavském Zadově zúčastnili 3 závodníci - holky Pantůčkovy a Tadeáš Zouhar. První do závodu zasáhl Tadeáš, který na trati dlouhé 7,6 km v kategorii chlapců 12 - 13 let skončil na 9. místě. Poté do svého závodu  nastoupila Anička Pantůčková, která se v průběhu závodu pohybovala na 3.místě, ale po pádu skončila na podiovém 5.místě.Naposled do závodu nastoupila Terezka Pantůčková, která z více jak 30 závodnic skončila na 8.místě.

    Na předešlém závodě KPŽ Karlštejn Tour nás opět reprezentovaly holky Pantůčkovy, které ve svých kategoriích skončily shodně na 5.místech.

 

Foto - zde.

 

-JP-

 

22.7. - 29.7.2018, soustředění Dobrá Voda

     Kdo nemá stan, tak aspoň karavan. Pojedeme po vrstevnici, pořád po rovině, převýšení max. 10 metrů. Kosí  stezkou k banánovníku. Historky s gepardem Jožinem. Jak se drží fošna na stavbě nohama. Kdo byl s námi, ví o co jde, kdo nebyl, může si domýšlet anebo se prostě zeptat. Myslím si, že na celém letním pobytu nebyl nejexponovanější žádný nožní sval potřebný k opírání se do pedálů, ale sval brániční. Obsazení základny bylo rekordní, v průběhu pobytu se osazenstvo početně trochu obměňovalo, celkem ale bylo porůznu 24 dětí a 19 dospělých. První den jsme se v podvečer začali sjíždět a postupně se ubytovávali, bližší seznámení s okolím jsme nechali na další den.

    Ten den, stejně jako každý další jiný začal již v půl osmé ranním rozběhnutím s rozcvičkou, s důsledným protažením pod taktovkou zkušené lektorky Ivany. V osm následovala snídaně, k mému překvapení dost dětí jedlo dobrovolně jakési zrní s hrudkami a s mlékem či jogurtem. My zkušenější s vědomím, co nás toho dne čeká, jsme dávali předost bílkovinám nakrájeným na tenké plátky. Po snídani, v devět hodin jsme vyrazili na dopolední program, na průzkum terénu a první focení. Po obědě a chvilce osobního volna ve dvě hodiny jsme vyjeli na odpolední program, na rozhlednu na Pekelném kopci. Při dobré viditelnosti jsou odtud vidět i Alpy. Já jsem je nezahlídnul. Po večeři v šest hodin měly děti již „osobní“  program v okolí základny. Nevěřil bych, že v tom prudkém kopci porostlém stromy naproti ubikaci  lze dvě hodiny hrát na poldy a zloděje a v průběhu pobytu tam trávit tolik času. V devět hodin na ubikaci, v deset večerka. První den byli mlaďoši trochu hlučnější a vytrvalí, ale s postupem času i jim docházely baterky a asi tak šestý den už jsme o nich po večerce nevěděli.

    Následující den dopoledne jsme pokračovali v průzkumu nového terénu a odpoledne hledali nějaký rybník vhodný ke koupání. Na mapě i kolem cest sice bylo vody dost, ale nic na pohled vhodného. I vodní nádrž Markovka, kam se obvykle jezdí koupat celá Třebíč, je t.č. bez vody. Našli jsme pěkné koupání kousek za Lipníkem. V rybníku bylo tolik ryb, že jsme se tam skoro nevešli, ale voda byla super. V příštích dnech jsme tam ještě zajeli. Večer jsme udělali táborový oheň, opekli špekáčky a dlouze si povídali pod altánkem. A namáhali bránici.

    Třetí den prý bývá kritický, tak jsme nikam nevyjeli a děti měly sportovní den. Tomáš dovezl cvičné laserové pušky, tak děti soutěžily v letním biatlonu s úpravou pro bajkery. Jak to vypadalo se podívejte v naší bohaté fotogalerii. Další dovednosti si všichni mohli vyzkoušet i uvnitř budovy, jako je stolní tenis, cvičení na žíněnkách či venku vůbec ne snadné přecházení po balančním popruhu, tzv. slackline. Taky jsem to zkoušel, mám osobní rekord asi 60 cm.

    Další dny byly obsahově podobné, děti si velmi „zamilovaly“ ranní běhy s následným protahováním, kde předcvičovala Ivana a na správnost provedení cviků dohlížel Tomáš. Dělali jsme to asi dobře, včetně pozdravu slunci, které nám velmi přálo po celý týden pobytu vyjma jednoho podvečera. To se naše smíšená dětsko – dospělácká šestičlenná skupinka vydala na vyjížďku na silničních kolech, chytla déšť a po asi čtyřech hodinách strávených v hospodě, na posedu a prý i na silnici dovezli déšť. Silniční elév, nikoliv však věkem, prohlásil, že by byla strašná potupa, kdyby pro ně někdo přijel autem.

    Další den byl na programu celodenní výlet. Některé děti předstíraly, že jsou již trochu unavené, takže jsme ještě před výjezdem program upravili na půldenní. Vyrazili jsme k Dalešické přehradě, spodní cestou kolem řeky Jihlavy, přes Vladislav. Cestu nám ukazoval náš vynikající mapař, navigátor Jirka a abychom se vyhnuli prudkému kopci po cyklostezce, který se ale na kole vyjet dal, tak nás vedl po turistické značce po kopci, který se dal sotva vyjít pěšky. Když si potom otočil mobil, tak cesty byly lepší. Kola se podařilo aspoň vytlačit. Jirka s Jirkou ve vozíku nebyl moc rád. Všichni to brali sportovně, nikdo nešpačkoval a odměnou nám byla letní hospůdka s občerstvením u fotbalového hřiště v Koněšíně. Zrovna tam pan správce sekal trávu, a když viděl takovou pančavu nabušených sportovců, vydal pokyn na boso můžete na trávu, půjčil nám míče a my si chvíli kopli. Takový pažit jsem snad nikde jinde neviděl a asi pět skoplých palců jsme vůbec neřešili. Poté jsme pokračovali dolů do přístavu k přehradě, kde se ti statečnější vykoupali, děti zkusily bahenní lázně a vydali se zpět. Odpoledne, spíše v podvečer, jsme si ještě zajeli na nějaké technické ježdění do nedalekého lesa, kde jsme měli vyznačené dva okruhy dle obtížnosti. Komu se už moc nechtělo jezdit, tak si mohl procvičovat různé technické úkony, které budou od příštího roku zařazeny jako disciplíny na některých MTB závodech.

    Předposlední den byl také volnější, vyjížďka po okolí myslím nepřesáhla dvacet kilometrů a nejen děti si kolem základny procvičovaly další techniky. Všichni zvládali program pobytu naprosto s přehledem, myslím, že si to užili. I Jirka, který všechny výjezdy absolvoval se synkem Jiříkem s vozíkem Crooserem, v terénu obtížném i pro pěší. Sice bylo pár odřenin, několik klíšťat, bohužel i rozbitý mobil a podřené kolo, ale nic vážného, zlomeného apod. Velký dík patří naší paní kuchařce Daně, která se o nás jako vždy perfektně starala, až mám pocit, že tam někteří nejezdí kvůli ježdění na kole. Soustředění by se nedalo uskutečnit bez aktivní pomoci a podpory dalších lidí, nejmenovaných v článku, jako Broněk, Jirkové, Pavel, Galka, Lenka a další, jim patří také velký dík za věnovaný osobní čas a činnost.

Tak kam to bude příští rok? Nějaké tipy již máme…

První foto série -zde, druhá - zde, EDIT třetí - zde.

 

-JFK-

 

21.7.2018, Český pohár MTB - Pec pod Sněžkou - finále

    Poslední závod českého poháru,pořádaný jako mistrovství české republiky nás zavedl na zcela jistě nejtěžší trať celého seriálu a to do Pece pod Sněžkou.Najetí tratě se nemohlo podcenit a tak jsme celé odpoledne v pátek a ještě dopoledne v sobotu trénovali kopcovitou,kořenovou trať doplněnou kameny a klády nepočítaje, vhodná spíše pro kamzíky než na závody horských kol.A vyplatilo se,kdy v závodě Aneta Bradáčová dosáhla na místo 19 čímž potvrdila stále rostoucí formu a její sestra Nikola Bradáčová i přes technické problémy s nemožností nacvaknout spd pedál,který během jízdy částečně odpadl zajela svůj nejlepší výsledek v českém poháru a to na místě 14.

Foto - zde.

-JB-

 

14.7.2018, PDV - Žďárná

    Druhým prázdninovým závodem pokračoval Pohár Drahanské vrchoviny ve Žďárné. Dnes ve stručnosti výsledky a účast. V kategorii holky odrážedla skončila Karolínka Poláčková na bramborové pozici, Pavlínka šestá. Na kolech do šesti let si to holky přesně prohodily, tj. bramborová byla Karolínka a Pavlínka šestá. Osamocená Tereza pantůčková v kategorii dívek 7-8 let na 2 km dojela na 15. místě. Chlapci 9-10 let na 5 km bojovali následovně. Nejlépe, a to ziskem naší jediné sobotní medaile, zajel na druhém místě Josef Kuchař. další náš býl 9. Dominik Poláček, 10. Lukáš Frýdek, 13. Adrian Šváb, 17. Jonáš Mikulášek a 20. Jáchym Kuchař. Poté startovala s dívkami 9-10 let na 4 km také osamocená Anička Pantůčková, která skončila na místě 8.. Chlapci 11-12 let v závodě na 5,4 km se také početně nenechali zahanbit, výsledkově už to bylo horší. Na 8. místě Matěj Sedlačík, na 9. Jakub Komárek, na 11. Ondřej Vintr a na 14. Lukáš Müller. Naši nejstarší, chlapci 13-14 let na trati 6,6 km zajeli na 10. místě Tadeáš Zouhar, na 11. Filip Kuchař a na 12. místě Matěj Man.
 
Výsledky - zde a zde.
EDIT - Foto - zde.
 
-JFK-
 

7.7.2018, PDV - Valchov

        V trochu oslabené sestavě z důvodu dovolených a zranění jsme vyjeli na další závod Poháru Drahanské vrchoviny do Valchova. V nejmladší kategorii opět skvěle závodní den zahájily sestry Poláčkovy, kdy na odrážedlech získala Pavlínka bronzovou medaili a Karolínka skončila pátá. Na kolech v kategorii do šesti let byla úspěšnější Karolínka na sedmé příčce těsně následována osmou Pavlínkou. Ve vyšší kategorii, dívky 7 - 8 let jsme měli pouze jedinou zástupkyni, Anetku Bradáčovou, která si dojela pro 9. místo. U chlapců 9-10 let téměř celý závod atakoval medailové pozice Dominik Poláček, který sbírá závodní zkušenosti a nyní to ještě těsně nevyšlo a skončil na 4. pozici. Na 13. místě v této kategorii dojel Lukáš Frýdek. Nejvíce zástupců našeho klubu jsme měli v kategorii kluků 11-12 let, kde nejlépe na 11. místě zajel Matěj Sedlačík, zanedlouho následován na 15. místě Jakubem Komárkem a na 16. pozici Lukášem Müllerem. Nezklamala stejně mladá Nikola Bradáčová v kategorii děvčat, která získala naši druhou medaili, také v barvě bronzové. Naše vystoupení uzavřel v závodě chlapců kategorie 13-14 let Tadeáš Zouhar, který na trati délky 6 km uzavřel první desítku.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

30.6.2018, KPŽ - Holešov

 Další závod seriálu Kolo pro život zavítal do Holešova na legendární Drásal. Opět nás reprezentovaly holky Pantůčkovy a nově Jonáš Mikulášek, který si vedl víc než zdatně.

   První na trať vyrazila Anička v kategorii 8 - 9 let, která se po startu dostala na 3. příčku, kterou udržela až do cíle. Druhý na trať vyrazil již zmiňovaný Jonáš, ve stejné kategorii jako Anička. Po startu se udržel ve skupině bojující o 2. - 4. místo. Bohužel na poslední nástup soupeřů ve třetím kole už nedokázal odpovědět a do cíle dorazil na 4. místě. Poslední do závodu nastoupila v kategorii děvčat 6 - 7 let Terezka, která se po startu pohybovala na 6. místě. Ve druhém kole pak na 5. místě ale v boji o 4. místo došlo ke kontaktu se soupeřkou a následnému pádu. Spadlý řetěz naši závodnici odsunul na konečné 8. místo.
   V neděli pak ještě Anička absolvovala dětský maraton na 16 km. I zde byla medailově úspěšná, když vybojovala 2. místo v kategorii děvčat 8 - 9 let.
 
Výsledky - zde.
EDIT - Foto - zde.
 
-JP-
 

30.6.2018, Český pohár MTB - Bedřichov

    Smůla? Bolest a smutek? Pátý díl seriálu ČP horských kol se nám vůbec nepovedl. Již do Bedřichova jsme nemohli vyjet v plné závodní sestavě, kdy Kryštof je zraněn a ještě odjížděl na dovolenou. Na místo jsme dorazili v pořádku podle plánu, "ubytování" také proběhlo v pohodě, nepršelo, jen dost foukalo. Ještě večer jsme se vydali na prohlídku tratí, které byly technicky docela náročné. Zřejmě z neznalosti překážek v kamenném sjezdu, bez předchozího pěšího prozkoumání si to Tom zkusil projet a moc se nezadařilo, druhý den do závodu vůbec nenastoupil. V sobotu na ruku dostal sádru. Druhý den našeho pobytu, čili první závodní to od rána vypadalo dobře. Děti se docela naučily jezdit překážky a na závod se těšily. První na svůj závod nastoupila Anetka, která ho zvládla bez problémů a skončila na dvacátém místě. A to bylo nejlepší umístění ze všech našich svěřenců. S napětím jsme očekávali závod sestry Nikoly, která měla trať dobře nastudovanou. Jenže na trati přišlo několik pádů a ve druhém kole jí spadl řetěz. Nikča to ale nevzdala a hodně stovek metrů do cíle závod doběhla s kolem vedle sebe na třicátém místě. Dá se říci, že dobře skončil Kubík, který sice dojel šedesátý první z 64 závodníků, ale dojel téměř s úsměvem na rtech a v pohodě. Dokonce neměl po startu ani pád, jak je již skoro tradicí. V pohodě tedy dojela i Anetka, která umí jezdit na jistotu. Na fotografiích se podívejte spíše na krásnou krajinu, než na kvalitu fotek. Start závodu byl jen pár desítek metrů od místa, kde stávala chata, kam náš oddíl jezdil léta na zimné soustředění na běžky. Tato chata je dnes již bohužel zbourána, ale poslední zimni pobyt byl přesně v chatě, kde byla prezentace tohoto závodu. Jak jsem psal v úvodních článcích k seriálu ČP, tak tento pro nás úvodní ročník bude o získávání zkušeností, výsledky jsou jen příjemným bonusem. A poznatků přibývá, klobouk dolů před všemi dětmi, které tyto závody jezdí.

EDIT - pro odlehčení situce zde podrobnější popis sledu událostí, které nás během víkendu v souvislosti se závodem potkaly.

 

Zde se můžete podívat na lehkou překážku.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

Náš poslední závod v Bedřichově.

Události, které nás potkaly v souvislosti s naším posledním výjezdem na závod ČP v Bedřichově mne tak nějak přiměly k zamyšlení se a napsání těchto následujících řádků. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Ale tuším. Jako obvykle jsme se sbalili ve čtvrtek a nakoupili jídlo na dva dny. Každý si vybral, co chtěl. Již samotný odjezd neproběhl podle plánu, neboť s námi neodjel z rodinných důvodů čtvrtý pasažér, nejednalo se o moji ženu. Ta s námi na ČP nechce jezdit již z principu, že se nebude dívat na to, jak se děcka někde mrzačí. Po krátké slovně fyzické rozepři mezi mými syny o to, kdo bude sedět vepředu ( zvítězil ten silnější ) jsme tedy vyrazili. Jedouce a přemýšlejíc o různých věcech jsem si v Doubravici uvědomil, že nejedu zrovna správně. Navigace je přece pro zbabělce. To se ale dalo lehce napravit a po pár minutách jsme jeli již po státní správným směrem. Očekával jsem každých pět minut dotaz typu „ a kdy už tam budem..“ Což se kupodivu nekonalo a kluky uspokojila informace v Hradci Králové, že už jsme asi v polovině. Na pohodu jsme dojeli až do Jablonce a za Jabloncem pořád né a né nějaká směrovka na Bedřichov. I když tam bylo kolem dokola docela pěkně, podívali jsme se do papírové mapy, kde to vlastně jsme. No, asi po dvaceti kilometrech jsme nakonec do toho Bedřichova dorazili. I bez navigace.

    Na horním centrálním parkovišti nás přivítali Bradáčovi, nasměrovali nás na místo parkingu. On Jirka to má vždycky dobře vyřízené a zmáknuté. Za to, že jsme za pátek a sobotu ráno museli platit standardní místní parkovné opravdu nemohl. Závody oficiálně začínaly v sobotu v sedm ráno. Po trošce matematiky a geometrie jsme jakžtakž umístili klubový stan a dvě auta do vyhrazeného prostoru a vydali se na obhlídku tratí. Ještě na parkovišti mne skolila obrovská křeč do pravého lýtka, která mi znemožnila chůzi i regulérní projetí žákovské závodní tratě. Ale přeci jen jsme se na tu obhlídku vydali. Musím ale přiznat, že tu trať bych na kole neprojel ani v nejlepší síle a formě, jakou jsem kdy měl. To ale předbíhám. První část tratě, zejména zaváděcí kolo vypadala dobře. Tom si liboval, že je to v poho. Po průjezdu do druhého kola to začalo, sešup po balvanech na lávku přes potok, najíždění přes šutry na malé serpentýny ( ty byly v klidu ), výjezd po sjezdovce a hned vedle sjezd „kamenolomem“ lesem vedle sjezdovky dolů. Už se stmívalo, ti rychlejší jeli napřed. Když jsem se nahoru a k vjezdu do lesa dostal i já, Tom tam již dávno byl a držel si pravou ruku. No, polilo mne horko. Něco s palcem, nemohl na něho vůbec zatlačit a řadit. V terénu, kde se řadí asi 5x za minutu to bylo na odpískání závodu. Ráno moudřejší večera. Kubík nesjel skoro nic, ani když jsme ho chtěli u překážek jistit a držet. Vrátili jsme se na základnu. Bolest nohy nepolevovala, já si jako včera by to bylo vybavoval v minulosti asi dvacetileté prodělaný zánět žil. To mi na klidu moc nepřidalo. Po desáté hodině jsme šli spát. Stan byl přikurtován k autům, takže vítr i když se dost snažil nám ho neodnesl. Jen párkrát posunul. Kolem jedné hodiny v noci stále pro bolest bdící jsem se to snažil po parkovišti alespoň trochu rozchodit, ale bez výsledku. Kolem třetí hodiny ranní se mi podařilo asi na dvě hodiny usnout, zřejmě zabrala kouzelná růžová pilulka, tentokrát v barvě bílé, prý je šetrnější na žaludek. Spal jsem aspoň dvě hodiny, ráno to bylo o něco lepší. Rozhodl jsem se tedy moc nechodit a zdržovat se hlavně na základně. Posnídali jsme, dali kafe a spálil jsem si prsty o ucha kastrolku, kde se vařila voda na kafe a čaj. Divné, večer při stejném postupu vaření to vůbec nepálilo. Tomův palec také nic moc, zkoušeli jsme ho s Lenkou zafixovat fáškem, leukoplastí, jakousi jinou páskou, dokonce i průhlednou izolačkou, nic nepomohlo. Neúčast v závodě byla potvrzena. A protože ho bolel jen ten palec, na silničce prý řadit mohl, utěšoval se myšlenkou na pětidenní silniční závody, kam měl jet v následujícím týdnu s Erikem a jeho klubem.

    Koukám kolem sebe a Kubík nikde. Prý jel s kámošem „najíždět“ tratě. Asi po dvou hodinách v pořádku přijel a z dálky volá: taťko, už sjedu všecko“. To byla dobrá zpráva. Možná měl i pravdu, že sjel, v závodě jsem ho v terénu neviděl, ale zato jsem viděl, že „všecko“ nevyjel. Samozřejmě měl několik verzí, proč to nešlo. A to jsem vyjel i já s tou bolavou nohou. Na oběd se Tom pídil po jídle, které si ve čtvrtek nachystal a nenašel ho. Bylo jasné, proč se Kubík tak často zdržuje uvnitř auta a dělá hodného. Nechápu, kam to všechno dal, ale chápu, že na závod musel být posilněn. Závod zdárně dokončil zdravý na předpředposledním místě. Já jsem již během dne telefonicky o nastálých situacích informoval ženu, nemělo smysl zapírat, tak bylo dohodnuto, že pojedeme domů co nejdříve a zajedeme ještě na pohotovost. Navigace je přece pro zbabělce, takže tu malou asi pětikilometrovou zajížďku nebudu vůbec zmiňovat.

    Zdárně a včas jsme se dostali domů, Galka se mnou verbálně moc nekomunikovala. Nemá to s námi lehké, ale posadila nás oba do auta a jeli jsme na tu pohotovost. Na chirurgii zrovna malovali, tak jsme to měli náhodou o patro výš oba dva vedle sebe. On vlevo, já vpravo. Nebudu se rozepisovat o aroganci a povýšenosti lékařů i sester. Jedna na ultrazvuku byla hodná a i ti druzí se časem taky trochu polepšili. Jak jsem se vracel ze sona, tak na mne už ode dveří svítila Tomova nová sádra, ádijó pětidenní silnice. Já jsem zase pro změnu dopadnul dobře, prý nějaká „jen“ křeč, že to může trvat i delší čas, několik dnů. Takže výsledek u doktorů 50/50, ve sportce je to slušná šance. Nebyl to zcela obvyklý průběh závodů, předpokládám a doufám, že to byla spíše výjimka. Ale napadá mne myšlenka, otázka, proč vlastně na ty závody jezdíme? Raději mi na to neodpovídejte. Za tři neděle v Peci.

 

24.6.2018, Triatlon ACT leraK

    V neděli jsme dovršili závodní minisérii ACT leraKu triatlonem na blanenské přehradě Pálava. Počasí nám moc nepřálo, snad všechny kategorie nám zmokly. Měli jsme celkem pět kategorií, holky a kluky. Nejmladší kategorie byla děti do 9 let na 50 m plavání, 2 km kolo a 1 km běh. Poté kategorie 10-11 let na 100 m plavání, 3 km kolo a 1,5 km běh. Kategorie 12-13 let měla 200 m plavání, 6 km kolo a 2 km běhu, a nejstarší dětská 14-15 let plavala také 200 m, ale kolo 8 km a běh 2,5 km. Letos jsme poprvé zařadili i zvláštní kategorii pro rodiče našich svěřenců, kteří absovovali závod distančně naprosto totožný jako naši nejstarší, dokonce i se společným startem. Všechny výsledky doplním, jakmile je zpracuji, nerad bych nyní na někoho zapoměl nebo špatně uvedl. Ale pamatuji si, že dospělých bylo celkem deset, z toho dvě maminky a osm tatínků a všichni přežili.

Zatím zveřejňuji jen pár fotografií, bude jich více.

 

-JFK-

 

23.6.2018, KPŽ - Vrchlabí

     Na dalším závodě Kola pro život, který se konal ve Vrchlabí, nás reprezentovaly jen holky Pantůčkovy. Anička ve své kategorii 8 - 9 let dorazila do cíle na 11. místě a Terezka v kategorii dívek 6 - 7 let brala 6. místo. Gratulace patří také našemu odchovanci Ríšovi Stloukalovi, který ve své kategorii kadetů 14 - 16 let vybojoval 1. místo.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JP-

 

23.6.2018, PDV - Protivanov

     V Protivanově se konal třetí závod MTB Superior Poháru drahanské vrchoviny. Naše zastoupení bylo dosti početné a výsledkově veleúspěšné. Závody zahájily dvojčata Poláčkovy v odrážedlech na 350 m a hned nastavily pomyslnou laťku pěkně vysoko. Pavlínka vybojovala kov nejcennější, získala tedy zlatou medaili a setra Karolínka v těsném závěsu získala medaili bronzovou. Již na kolech v kategorii dívky do 6 let na 750 m si holky pořadí prohodily. lépe, na 5. míste dojela Karoolínka a na místě 8. Pavlínka. V dalším závodě, děvčat 7-8 let v délce 750 m zajela Anetka Bradáčová na sedmém místě. U kluků v kategorii 9-10 let, v závodě na 3000 m jsme měli poměrně nabyto i nabito. Nejlépe zajel Pepík Kuchař pro naší další bronzovou medaili, na místě 5. skončil Dominik Poláček, dále sedmý Jáchym Kuchař a 12. Jonáš Mikulášek. V další vyšší kategorii kluků, 11-12 let na trati délky 5000 km jsme doufali v "probuzení" našich jezdců z déle trvající letargie. A už nějaký náznak tam přece jenom byl, kdy Kryštof Friedl skončil 8., s přehledem ještě v první polovině startovního pole. Probudil se u Kubík Komárek skončivší na místě 11. těsně následován 12. Matějem Sedlačíkem, 14. Ondřejem Vintrem a 17. Lukášem Müllerem. U děvačt 11-12 let jsme doufali v další bednu a Nikola Bradáčová naše očekávání splnila ziskem medaile stříbrné. I kluků kategorie 13-14 let na 6810 m jsme měli početně silné zastoupení a čekali, jak to vyjde Tomáši Komárkovi. Tomu to bohužel na českém poháru MTB zatím moc nejede, ale na Drahanech docela jo, tak jsme byli zvědavý.  Nakonec nás velmi potěšil a dojel na třetím místě, čímž uzavřel naši medailovou sbírku na čísle pět. závod ukončil na 11. místě stále se zlepšující Filip Kuchař pronásledován na místě 15. Tadeášem Zouharem a také 16. Matějem Manem.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

16.6.2018, Český pohár MTB - Zadov -Šumava

    Čtvrtým závodem pokračoval v Zadově Český pohár MTB - HELLO BANK MINIME MTB CUP. Zúčasnili jsme se v plné pohárové sestavě. Nejmladší Anetka Bradáčová v kategorii holky 7-8 let dojela na 26./29 místě. Starší Nikola Bradáčová, již v kategorii žákyně I skončila na místě 22./39, obě holky si tak připsaly pohárové body. Kluci stejné kategorie zajeli ne moc dobře, vlasně úplně špatně, kdy Kryštof Friedl skončil předpředposlední a Jakub Komárek předposlední. V absolutních číslech to bylo u Kryštofa 69/71 a u Kuby 70/71. Nejelo to ani Tomáši Komárkovi v kategorii žáků II, kdy Tom dojel 57./70. Ale ani uvedené výsledky nám nezkazily dojem z překrásného prostředí šumavských lesů a krajiny, z pěkného technicky méně náročného ale fyzicky velmi těžkého závodu.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

JFK

 

16.6.2018, HaPe Skalička Tour 2018

    .

Foto - zde.

 

9.6.2018, PDV - Kořenec

     V sobotu se konal druhý závod regionálního seriálu závodů horských kol. Naše účast byla vysoká, devatenáct závodících a z toho dvě holky ve dvou disciplínách. Začíná se od těch nejmenších a závod zahájily na odrážedlech dvojčata sestry Poláčkovy. O kousek úspěšnější byla Pavlínka, která vybojovala bronzovou medaili a sestra Karolínka bramborovou. Již na kolech v závodě na 500 se situace téměř opakovala, kdy Pavlínka získala svoji druhou bronzovou medaili a Karolinka byla pátá. V kategorii chlapců 7-8 let startoval osamocený Vojta Horák a skončil na 18. místě. Z děvčat stejné kategorie výborně zajela Anetka Bradáčová na pátém místě a na místě desátém Terezka Pantůčková. Námi nejobsazenější kategorie kluků 9-10 let na trati 3000 metrů nám přinesla další medaili, a to také bronzovou díky Pepíkovi Kuchařovi. Z dalších skončil osmý Dominik Poláček, jedenáctý Jáchym Kuchař, šestnáctý Jonáš Mikulášek a sedmnáctý Lukáš Frýdek. V kategorii dívek 9-10 let jsme měli jen osamocenou jezdkyni Aničku Pantůčkovou, a ta dojela na místě sedmém. U chlapců 11-12 let, v závodě na 4500 metrů nejlépe skončil na místě 11. Matěj Sedlačík, těsně následován na místě dvanáctém Ondřejem Vintrem a trojlístek zakončil na místě patnáctém Jakub Komárek. Stejně mladá Nikola Bradáčová jela mezi devčaty také osamocena a po pádu hned za startem si vyjela výslednou krásnou pátou příčku. V pro nás poslední, nejstarší žákovské kategorii chlapců 13-14 let na 7500 metrů zajel svůj závod výborně Tomáš Komárek a získal stříbrnou medaili. Zanedlouho do cíle dorazil i zbylý trojlístek na místě 12. 13. a 14., v pořadí Filip Kuchař, Tadeáš Zouhar a Matěj Man. Tadeáš měl po pádu na startu také ztíženou pozici, ale dařilio se mu náskok soupeřů v průběhu závodu lehce stahovat.

 

Výsledky - zde a zde.

EDIT - Foto - zde.

 

-JFK-

 

2.6.2018, Český pohár horských kol - NMnM

    Na Vysočině se konal třetí závod prestižního seriálu závodů horských kol. Počasí nám od pátku vůbec nepřálo, kdy kvůli dešti nás z plánovaných pěti skupin na místě na sobotu nocovala jen jedna. Druhý den se ale počasí trochu umoudřilo a nebýt podmáčeného terénu a kaluží by bylo vlastně úplně krásně. Dorazil i zbytek osazenstva a věnovali jsme se projíždění tratí. Někteří z nás jsme zde byli poprvé a bylo s čím se seznamovat. Závod zahajovali naši nejmladší, Anetka Bradáčová a Terezka Pantůčková v kategorii holky 7-8 let. O něco úspěšněji dojela Aneta, na 25. místě a na místě 30. i Tereza. U starších kluků, v kategorii 9-10 let jsme již měli tři zástupce. Nejlépe svůj závod zajel na 27. místě Josef Kuchař, za ním na 44. místě Jáchym Kuchař a na kulatém 50. místě trojlístek zakončil Lukáš Frýdek. V kategorii žáků I jel Kryštof Friedl a Jakub Komárek, z holek Nikola Bradáčová. Nejlépe, a to na bodovaném 26. místě skončila Nikola, které se daří kousek po kousku sbírat seriálové UCI body. Z kluků lépe zajel Kryštof na 71. místě a celé zavodní pole uzavřel na posledním 83. místě Jakub. Poslední v sobotu startoval v kategorii žáci II Tomáš Komárek, který skončil také na 50. místě, bez bodů. Další závod nás čeká za 14 dnů, v Zadově na Šumavě.

    Trať byla náročná, ještě ztížená podmáčenýn terénem a pro většinu našich závodníků zcela nová.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

2.6.2018, OBL - Svitava kros - Doubravice nad Svitavou

     Další díl běžeckého blanenského seriálu se konal v Doubravici nad Svitavou. Závody se nesly spíše v rodinném kruhu a zúčastnilo se cekově velice málo závodníků. V našich barvách reprezentovali tři kluci. A to Jonáš Mikulášek, který se umístil ve své kategorii na 200m na místě třetím a získal tak bronzovou medaili. Těsně za ním si na místě čtvrtém doběhl Adrian Šváb pro medaili bramborovou. Ze starších si pro zlatou medaili na 1km doběhl Tadeáš Zouhar, jelikož v kategorii běžel sám. Ale i tohle místo a body do OBL se počítají. Gratulujeme kluci a dík za reprezentaci.

Výsledky - zde.

 

-LZ-

 

27.5.2018, OBL - Ostrov u Macochy

     V neděli se konal další závod seriálu Okresní běžecké ligy se zařazenými závody dětských kategorií. Z našich nejmeších zahájil během na 300 metrů v kategorii přípravky mladší Jonáš Mikulášek a skončill na 5. místě. U mladších žáků na trati 1200 m jsme již měli závodníky dva, z nichž lépe skončil Tadeáš Zouhar na výborném 3. bronzovém místě a Matěj Sedlačík doběhl těsné za ním na místě čtvrtém. V kategorii starších žáků jsme také měli dva borce a  oba se umístili také skvěle. Na druhém místě skončil Tomáš Komárek a na místě třetím Kryštof Kovář.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

26.5.2018, KPŽ - Orlík Tour Kooperativy

    V sobotu si naši závodníci zajeli až za Vltavu, do Jihočeského kraje na Orlík Tour Kooperativy. Byl to již pátý letošní závod tohoto seriálu. I na na značnou vzdálenost místa konání závodu jsme měli docela silné početné zastoupení. V nejmladší kategorii zajela výborně Terezka Pantůčková a dojela na ještě vyhlašovaném pódiovém pátem místě. Ve vyšší kategorii 8-9 let závodil Jáchym Kuchař a skončil na 16. místě, ve stejné kategorii děvčat dojela Anička Pantůčková na místě 10. Ze starších na juniorské Marathon Trophy trati si vyjel 14. místo v kategorii 12-13 let Filip Seneši a v kategorii 14-15 let získal naši první ( a zároveň poslední ) medaili Tomáš Komárek. Stejně starý Filip Kuchař si odjel delší závod na trati "C", v kategorii kadetů a dojel na 29. místě. Jediný dospělák v našich barvách Pavel Seneši na trati "B" dojej na místě 40.. Ještě musím zmínit jezdce závodícího sice pod jinou vlajkou, ale ve svém volném čase se plně věnujícím klubu ACT leraK, Jirku Pantůčka, který na trati "C" se jen těsně nevešel do první desítky a dojel na 11. místě ve své kategorii.

Výsledky - zde a zde.

EDIT - Foto - zde.

 

-JFK-

 

20.5.2018, Duatlon ACT leraK

    V neděli jsme v Blansku v rekreační oblasti Pálava pokračovali druhým závodem minisérie závodů ACT leraKu. Velmi nás těší, že s každým dalším závodem příbývají nové děti a tyto závody se postupně dostávají do povědomí ostatních. Tentokráte to byl závod o dvou disciplínách, o běhu - jízdě na kole a ještě jednou běhu. Na nejkratších tratích v kategorii do 9 let, na 1 km, 2 km a 0,5 km zvítězila mezi děvčaty Anetka Bradáčová, následována na místě druhém Aničkou Pantůčkovou a na místě třetím Terezkou Pantůčkovou. U kluků zvítězil Adrian Šváb, druhý byl Jonáš Mikulášek a třetí Jakub Heřman. U starších, v kategorii 10-11 let, na tratích 1 km, 3 km a 1 km byla nejlepší Nikola Bradáčová, druhá Barbora Janovká a třetí Alžběta Suchomelová. U kluků zvítězil Josef Kuchař, za ním na druhém místě Dominik Poláček a třetí Lukáš Frýdek. Další kategorie už měly zejména kolové tratě trochu náročnější, u holek 12-13 let si nejlépe vedla na distancích 1,5 km, 4 km a 1 km Irena Novotná, druhá byla Sára Procházková. Z kluků se nejlépe umístil Tadeáš Zouhar, druhý Matěj Sedlačík a vítězný trojlístek doplnil Ondřej Vintr. V nejstarší kategorii 14-15 let bylo zastoupení pouze u kluků, kdy na tratích 2 km. 6 km a 1,5 km měl nejvíce sil Tomáš Komárek, jako druhý doběhl David Kuchař a třetí Filip Kuchař. Tento závod všem divákům zpestřil tatínek jednoho mladého závodníka, Lukáš Kuchař, který si dal kompletní závod s našimi nejstaršími. Dojmy po závodě mi nechtěl sdělit :-). Vypadá to, že na třetím závodu ACT leraKu, v triatlonu  24.6.2018 na přehradě bude zavedena nová zvláštní kategorie pro rodiče ( tatínky, maminky, babičky, dědečky ) malých závodníků, kteří tento závod absovovali před nimi.

Děkuji také městu Blansko za podporu při pořádání závodu a také všem rodičů a trenérům.

Výsledky - zde.

EDIT - Foto - zde.

Video - zde.

 

-JFK-

 

19.5.2018, MTB - PDV Benešov

    V sobotu se zahájil prvním závodem v Benešově "místní" seriál závodů horských kol, Pohár Drahanské vrchoviny v Benešově. Účast našich jezdců byla snad rekordní, přesnou statistiku vč. výsledků ale ještě nemám zpracovanou. Přesné počty a výsledky doplním, hned jak budou zveřejněny na oficiálním webu tohoto seriálu - https://www.pohardrahanskevrchoviny.cz. Nicméně pokud to vezmu od prvních startů, tradičně od těch nejmenších, tak bylo vidět, že jsme zimní přípravu nepodcenili. Pro dětské kategorie přálo i počasí, pršet začalo až na dospěláky. Naše dresy byly vidět nejen na závodních tratích, ale značně také v celém areálu. Myslím, že počtem nám těch závodníků ke dvacítce moc nechybělo. A to už je nějaká úderná síla.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

12.-13.5.2018, MTB - Jekolka Jedovnice

    V sobotu 12.5 se konal menší závod v časovce na Jedovnických trailech, kde jsme opět měli menší zastoupení. V kategorii dívek ročník 2013-2014 se na start postavila Karolína a Pavlína Poláčkovi. Do finálové pětice se probojovala Karolína a ve finále všem ujela a získala prví zlatou medaily pro klub. V další dívčí kategorii ročník 2007-2008 do finále postoupila z pátého místa Jolana Husáková a zde svou pátou pozici uhájila.

V chlapeckých kategorií jsme měli v kategorii 2011-2012 jednoho zástupce a to Radovana Koláře, který dojel na dvanáctém místě. V další kategorii 2007-2008 závodil Dominik Poláček, kterému na šestém místě chyběly dvě vteřiny na finále a Lukáše Müllera, který skončil na místě osmém. V nejstarší kategorii 2005-2016 závodil jediný zástupce a to Tadeáš Zouhar, který do finále postoupil z druhé pozici a ve finále soupeři ujel, zvítězil a získal druhou zlatou medaily pro ACT LeraK.

V neděli pokračovaly závody v cross country s naším zastoupením.V kategorii 2013-2014 tentokrát zvítězila Pavlína Poláčková a její sestra Karolína skončila na třetím místě, v kategorii 2007-20018 dojela opět na pátém místě Jolana Husáková. Svůj závod so idjel i Lukáš Frýdek.

V chlapecké kategorii 2007-2008 dojel Dominik Poláček na krásném šestém místě a Lukáš Frýdek na místě desátém. Kluci tak ukončili  náš úspěšný víkend v Jedovnicích.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-PZ-

 

12.5.2018, KPŽ - Mladá Boleslav Tour ŠKODA

    Na třetím závodě Kola pro život v Mladé Boleslavi náš tým reprezentovala jen dvojice závodníků. Anička Pantůčková, která v kategorii děvčat 8 - 9 let dokončila závod na 6. místě ze 32 závodnic. V hodnocení kluků a holek pak skončila na celkovém 18. místě z 96 účastníků. Druhý z našich závodníků, Filip Seneši, v kategorii 12 - 13 let se závodem trošku protrápil a dokončil na 18. místě.

Oběma závodníkům děkujeme za výkony a reprezentaci oddílu.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-IP-

 

12.5.2018, Silniční závod - časovka do vrchu Adamov - Habrůvka

    V sobotu si naši první tři rajdři vyzkoušeli silniční závod, z Adamova na Habůvku časovku do vrchu. Na dvou kilometrových distancích bezkonkurenčně zajeli ve svých kategoriích mladších žáků Kryštof Friedl a Josef Kuchař. To bezkonkurenčně ale znamená i to, že něměli žádné další soupeře. Po zásluze si tedy vyjeli první i druhé místo. V kategorii starších žáků na 12 km si svoji premiéru odbyl i Tomáš Komárek. Zde mi to nedá, a musím zmínit lajdáctví dohlížejících pořadatelů, kteří závodníky nechali sjet ze správné trati, kteří se pak museli vracet a tím pádem regulérnost celého závodu a výsledků je zpochybněna. Nakonec skončil na osmém místě.

 Zpráva od Broňka: Pár drobností musím doplnit k sobotní časovce. V první řadě musím říct, že trať nebyla zrovna jednoduchá. Ono 12 km není zrovna moc, ale ve sprintu a s poměrně “výživným“ kopcem na závěr to nebyla žádná sranda. Naši borci to ale nevypustili a zvládli to skvěle. Smutné je na tom bohužel to, že celé Tomášovo snažení překazili pořadatelé, kteří ho neposlali na správnou odbočku a Tomáš tak ztratil min. 1,5-2min. A to si troufám říct, že by to bylo těsně u bedny, nebo na ní a to mezi specialisty na silnici. Klobouk dolů. No, ale tím ta „úžasná“ organizace neskončila, ráno jsme dostali časovky pro naše další dva mladší borce (Kryštof a Pepa), při příchodu na start dle časovky na startu nikdo. To nám trošku z Lukášem Kuchařem zalepilo, prý se mnou není nuda. Ale tentokrát jsem za to nemohl, naštěstí pořadatelé aspoň toto napravili a kluky pustili na trať a doměřili čas. Je fakt, že byli sami, ale radost měli jako kdyby jich na startu bylo 50. Asi proto, že za umístění byla finanční odměna a ve Křtinách byla pouť……. No a v neposlední řadě musím vysmeknout také poklonu Kamile Svobodové k nejlepšímu ženskému času a k prvnímu místu mezi ženami. Myslím,že tam byly také jenom dvě… a na kolotoče prý nešla.

Foto - zde.

 

-BF-

 

8.5.2018, OBL - Běh Černou Horou

    V den státního svátku 8.5.2018 pokračoval také dalším dílem běžecký seriál závodů Okresní běžecké ligy v Černé Hoře. Výsledky ještě nejsou vyvěšeny na webu OBL, tak uvedu jen to, na co si vzpomenu. A vzpomínám si, že to byly přímo medailové žně. Nejmlaší startoval Sebastian Šváb a hned úvodní závod proměnil ve stříbrnou medaili. Jeho bratr Adrian dokonale okopíroval výkon svého bráchy a doběhnul si také pro stříbro. U holek startovala Aneta Bradáčová, tentokráte to na bednu nebylo.  Ale za chvíli se opět zablýsklo, a to zlatě, když si pro své vítězství doběhla v kategorii starší přípravky na 900 m Nikola Bradáčová. Kluci v této kategorii na bednu také nedosáhli, doběhli  někde v první třetině startovního pole v pořadí Josef Kuchař, Jakub Komárek a Lukáš Frýdek.  U mladších žáků 2005-2006 na 1300 m skvěle zahájil závod Tadeáš Zouhar, který atakoval stupínek, ale „bohužel" doběhnul  „až" na pátém místě.  Ale i tak patřil mezi oceněné, neboť na těchto závodech se vyhlašovalo prvních pět závodníků. Jako poslední startoval  v kategorii starších žáků ročníků 2003 - 2004 na delší trati 2300 m Tomáš Komárek a závodní den ukončil krásným třetím místem, naší dnešní čtvrtou medailí a doplnil tak celou sérii.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

6.5.2018, Dětský Author Šela maraton - Přerov

     Den po ČP v Brně se konal další závod horských kol, a to Šela v Přerově. Není to klasický XC závod, ale maratonek v lehčím terénu. Lehčí je jen terén, nikoliv samotný závod. Naše značně početná  16-ti členná reprezentace byla vidět nejen kolem tratí, ale i na nich. Jako nejmladší opět zahajovala Aneta Bradáčová v kategorii holky 2010 na trati 5600 m a vyjela si sedmou příčku.  Zanedlouho následována ročníky 2009, nejdříve Annou Pantůčkovou dojevší na pátém místě a Jáchymem Kuchařem na místě čtrnáctém. V kategoriích ročníku 2008 skončil Josef Kuchař na místě šestém a Lukáš Frýdek na místě dvanáctém, také v závodě na 5600 m. U závodů ročníku 2007, ale již na 10 km trati bravurně systémem start cíl závod ovládla Nikola Bradáčová a domů si odvezla zlatou medaili.  Z kluků byl na osmém místě lepší Kryštof Friedl před na dvanáctém místě v cíli Jakubem Komárkem.  Početnou jsme měli i kategorii kluků 2004 – 2005, kde si nejlépe vedl Tomáš Komárek na čtvrtém místě.  Po chvíli následován pro nás největším překvapením na 16. místě jedoucím Filipem Kuchařem, který po pádu na startu doháněl celé startovní pole. Trojlístek uzavřel na dvacátém pátém místě Tadeáš Zouhar, který závod pojmul jako kochací relaxaci.

    Po dětských kategoriích si na start stoupli i tatínkové v rodinném závodě, v pořadí, jaké jim vybojovali v závodech před nimi jedoucí potomci.  Interní označení závodu bylo „Chyť si svého Bradáča“, ještě jednou bravo Nikčo, pro tátu to byla velká zodpovědnost. A jak senioři dopadli? Dojeli všichni. V pořadí Jiří Pantůček, Tomáš Kuchař, Lukáš Kuchař, Pavel Zouhar, Jirka Bradáč, Pavel Frýdek a ve své premiéře i trenér Broněk Friedl.

Výsledky zde a zde.

Foto EDIT 2 - zde.

 

-JFK-

 

5.5.2018, Český pohár horských kol - Brno

     V Brně se v sobotu konal druhý závod seriálu závodů Českého poháru horských kol. Naše řady byly opět o něco hustší, kdy si svoji premiéru v kategorii kluci 9-10 let odbyli Josef a Jáchym Kuchařovi a Lukáš Frýdek.  Závod za ACT leraK zahájila Anetka Bradáčová v kategorii holky 7-8 let a dojela na 21. místě. Vzápětí startovali i výše zmiňovaní nováčci a nutno podotknout, že jeli výborně.  Pepík skončil na skvělém 16. místě, Jáchym na 38. a Lukáš Frýdek na místě 45. Ve vyšších kategoriích, kde se již počítají UCI body – bodování soutěží  Mezinárodní cyklistické unie, boduje se prvních 40 úspěšných závodníků. Zde si body v kategorii žákyně I vyjela Nikola Bradáčová za 22. místo. Ve stejné kategorii kluků lépe skončil Kryštof Friedl dojevší na 62. místě před Jakubem Komárkem, který skončil  78.  Náš poslední zástupce Tomáš Komárek, jedoucí v kategorii žáci II, měl úspěšnější den než na závodě před 14 dny v Praze. Tam ani nenastoupil pro zranění na start, ale v Brně si to vynahradil.  V poli 88 závodníků dojel na 39. místě a připsal si první cenné body. Na těchto závodech již není neobvyklé, že ne všichni závodníci, kteří odstartují také dojedou do cíle. Za velký úspěch se dá považovat již to, že děti závod dokončí.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

1.5.2018, OBL - Boskovické běhy

    Na závěr prodlouženého víkendu, ve státní svátek na Svátek práce se konal i běžecký závod. Víkendový závodní hattrick tak dokončily v kategorii přípravek sestry Bradáčovy, kde Nikola v přípravce III na 800 m získala cennou stříbrnou medaili. A to je po sobotním MTB závodě v Hustopečích a  nedělním aquatlonu v Blansku husarský výkon. Podobně na tom byla i mladší Aneta v závodě na 200 m, která sice na medaili nedosáhla, ale závodní kolotoč absolvovala úplně stejný jako Nikča. Doběhla na 23. místě. A do závodního klání se zapojila i mamka Lenka a doběhla po 2,5 km na výborném pátém místě. Jako jediný mužský zástupce ACT leraKu si stoupnul na start závodu v kategorii mladších žáků na trati 800 m Tadeáš Zouhar a skončil v první desítce, na místě osmém. Tímto závodem jsme zakončili náročný víkend.

Výsledky - zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

29.4.2018, Aquatlon ACT leraK

   V neděli náš oddíl pořádal úvodní závod druhého ročníku minisérie závodů v aquatlonu, duatlonu a triatlonu. Soutěžní klání v aquatlonu jsme z organizačních důvodů zahájili netradičně běžeckou disciplínou na běžeckém oválu ASK Blansko a poté se přesunuli do lázní na plaveckou část. „Bohužel“ máme pevně dané termíny našich závodů a podobný závod se konal i ve Šlapanicích u Brna. Z tohoto důvodu byla účast dětí na závodech o trochu menší, šlapaničtí nemohli přijet k nám a my zase k nim. Byla vidět značná převaha dětí z domácího klubu ACT leraK.

    Závodilo se ve čtyřech kategoriích, kluci a holky ve věku do 9. let, 10 – 11 let, 13 – 13 let a nejstarší kategorie 14-15 let. Kdo přišel a jak dopadl se podívejte do výsledkové listiny, neboť zde bych ji jen vlastně opsal. Děti podaly naprosto fantastické výkony a nedaly si nic zadarmo, časy jednotlivých disciplín jsou uvedeny v odkazu výsledky. I na tomto závodě nám počasí přálo, vše klapalo jak mělo a těšíme se na pokračování této série. Na závod v duatlonu dne 20.5.2018 na blanenské přehradě Pálava. Ještě děkuji všem rodičům, kteří přišli a pomohli s organizací.

Foto - zatím zde a bude doplněna spousta fotek zde. Foto od Radka  - zde.

Výsledky - zde.

 

-JFK-

 

28.4.2018, KPŽ - Hustopeče AGROTEC Tour Škoda

    Následující pro některé prodloužený víkend sliboval docela náročné sportovní vytížení. V sobotu 28.4.2018 jsme závodní tažení zahájili v Hustopečích na druhém závodu Kola pro život. Účast našich byla docela výrazná, jistě na to mělo vliv i relativně blízké místo konání tohoto závodu. Rovných deset dětí startovalo v barvách ACT leraKu a ještě několik dospělých. Zázemí závodu bylo jako je na tomto podniku obvyklé výborné, počasí suprové. Z našich starších první nastoupil na start svého závodu Tadeáš Zouhar a Filip Seneši v kategorii 12-13 let. Úspěšnější byl Tadeáš, který si zajel pro 7. místo a Filip skončil 12. V další kategorii dětí , nyní 10-11 let si nejlépe vedla Nikola Bradáčová, které jen těsně o jedno místo unikla bedna a skončila 4. Na tratí stíhala závodnice jedoucí kousek před ní, ale již bohužel vzniklý náskok nedohnala. U kluků stejné kategorie si zazávodili Josef Kuchař a Jakub Komárek a v našem dresu jedoucí, byť za jiný klub i Lukáš Frýdek. A jak si kluci vedli?  V nabité konkurenci měl nejvíce sil Josef Kuchař , do cíle dojel jako 14., následován Jakubem na 21. místě a trojlístek uzavíral Lukáš Frýdek na 26. místě. V kategorii 8-9 let jsme také měli tři zástupce. U kluků to byl Jáchym Kuchař, který ze všech sil bojoval o pátou příčku, která sice není na bednu, ale v závodech seriálu Kola pro život zaručuje celkové vyhlášení na pódiu. Tentokrát se to ještě nepovedlo a Jáchym dojel nakonec na místě šestém. U děvčat byla situace velmi podobná, jako přes kopírák, kdy na 6. místě skončila i Anička Pantůčková následována o tři příčky později na  místě 9. Anetkou Bradáčovou. V pro nás nejmladší kategorii, děvčat 6-7 let jsme ale už mohli regulérně slavit. Naše nejmladší Terezka Pantůčková zajela svůj závod naprosto výborně a po zásluze si vyjela naši dnešní první, pro Terku bronzovou medaili.

    Po části dětských závodů, které se konaly v areálu firmy Agrotec Hustopeče, a kde byla centrála celých závodů jsme se přesunuli na starty dětského maratonu Junior Trophy 22 km a starty delších závodů na okruh 35 a 56 km. V marathonu série Junior Trophy startoval Tomáš Komárek v kategorii 14-15 let a zajel výborně, rovnou na bednu pro stříbrnou medaili. Tento marathon jel i Tadeáš Zouhar, který měl v nohách již ranní XC závod svojí kategorie a skončil na 6. místě. Na o něco delších distancích ve svých kategoriích, na trase o délce 35 km si svoje odmakali v kategorii kadeti 14-16 let Filip Kuchař dojevší na na 13. místě a Jan Frýdek v kategorii muži 17-29 let, v cíli na místě 40. ve svojí kategorii. Z dospělých jel trasu „B“ 56 km Pavel Seneši v kategorii muži 40-49 let a dojel na 40. místě a žena Monika Seneši si zajela trasu „D“ – 35 km.

Závody byly pěkné, můžete si prohlédnou bohatou fotogalerii a výsledky.

Foto - zde.

Výsledky - zde a zde.

 

-JFK-

 

21.4.2018, Český pohár horských kol - Praha Řepy

     Tak i některé naše děti mají za sebou svoji premiéru na nejprestižnějších závodech horských kol v ČR. Tentokrát nešlo až tak moc o výsledky, ale o získání zkušeností a nasátí atmosféry takovýchto závodu. Celá naše skupina přijela na místo dění závodu již v pátek, zabydleli jsme se a vyrazili na obhlídku tratí. Docela nás překvapila náročnost tratí již od žákovských kategorií, ani nevím, ke kterému známému blízkému závodu bych to mohl přirovnat. Asi k žádnému. Děti si projely a také dost pěšky prošly svoje závodní okruhy a seznamovaly se s úskalími tratí. Velký dík patří Jirkovi Bradáčovi, který s nimi na kole poctivě tratě projížděl a sám si piloval techniku.

    Druhý den, již závodní, jsme si ještě zopakovali projetí okruhů a těšili se na samotné závody. Toto se bohužel stalo osudným Tomáši Komárkovi, který si pohmoždil rameno a bylo jasné, že si svoji přemiéru na závodech Českého poháru tuto sobotu ještě neužije. Nicméně čas neúprosně běžel a na start se postavila v kategorii holek 7-8 let v závodě HELLO Bank MINIME MTB CUP Aneta Bradáčová a dojela na 25. místě. Zanedlouho po ní startovala i starší sestra Nikola Bradáčová. Ta již v nejmladší oficiální kategorii žákyně I závodu ČP XCO MTB Praha UCI/C1. Zřejmě vzhledem k nervozitě i psychickému tlaku, ale i náročnosti trati měla Nikola v první části závodu pád, trochu se propadla a ztrátu již nedohnala. Skončila na 25. místě, tj. s rezervou na bodovaném místě a získala tak svoje první cenné UCI body. Ve stejné kategorii, ale kluků, jeli svůj první závod také Kryštof Friedl a Jakub Komárek. V poli 93 závodu chtivých soupeřů bojovali na této nelehké trati a dříve byl v cíli na 58. místě Kryštof a poté na 81. místě dojel i Jakub. O náročnosti závodu může vypovídat i to, že rovných deset závodníku závod vůbec nedokončilo.

    Závodní mise do našeho hlavního města je tedy úspěšně za námi, máme i první zkušenosti a postřehy. Na nějaké větší hodnocení je ještě brzy, někteří závodníci byli trochu zklamaní, závod nedopadl podle jejich očekávání. Já si ale myslím, že není nejmenší důvod si z toho dělat těžkou hlavu. Tento pro nás úvodní ročník bude hlavně o sbírání zkušeností, o schopnosti se naučit rychle adaptovat na nové neznámé tratě i soupeře.

 

Nějaké první foto - zde.

Výsledky - zde.

-JFK-

 

21.4.2018, KPŽ Dobřichovice u Prahy ČT Trans Brdy

   V tuto sobotu se také zahajoval velký seriál závodů horských kol - závodů Kola pro život. Shodou okoloností také téměř v Praze. Z našich byli tento závod zkusit sestry Pantůčkovi. První nastoupila na start mladší Tereza v kategorii holek 6-7 let, která si vyjela sedmou příčku. V o level vyšší kategorii děvčat 8-9 let skončila jen o příčku hůře i starší Anna. Do závodního klání se zapojil i Jirka Pantůček na trase "C", který dojel na 58. místě. Na závod do Dobřichovic vyrazila i rodina Senešiových, kde Filip v kategorii kluků 12-13 skončil na 26. místě, Monika Seneši na trase "D" dojela 63. a Pavel na trase "B" bohužel závod nedokončil. Krom boje o přední umístění se Filipovi povedl ještě jeden kousek, kdy dohnal a nechal se zvěčnit s "víte kdo to je?"

Výsledky - zde.

-JFK-

 

20.4.2018, OBL - Jarní pětka na dráze

   Před cyklistickým víkendem se v Blansku také běhalo, kdy ne závodě serálu OBL Blansko se na ASM běžela Jarní pětka na dráze. Tam nás jako jediný reprezentoval Tadeáš Zouhar a nutno dodat, že výborně. Svým výkonem si zaběhl pro stříbrnou medaili a jen potvrdil univerzálnost našich svěřenců.

Výsledky - zde.

Foto - zde.

-JFK-

 

14.4.2018, OBL - Skalická desítka

  Dnes se konalo druhé kolo OBL Blansko, tentokrát ve Skalici nad Svitavou. Bohužel i přes krásné počasí, které provázelo celé závody se členů našeho oddílu zúčastnilo velice málo. Je to velká škoda, závody jsou blízko a šance na dobré umístění máme velké. Startovat se začalo od nejmladších kategorií, kde nás reprezentovala dvojčata Pavlínka a Karolínka Poláčkovi a doběhla si pro osmé a jedenácté místo. Dalšího zástupce jsme měli v kategorii starší přípravky a to brášku Dominika Poláčka a ten doběhl na místě třináctém. A jako poslední z oddílu startoval v kategorii mladších žáků Tadeáš Zouhar a doběhl si pro svoje zatím nejlepší a velice krásné první místo. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že na příštích závodech se nás objeví více.

-LZ-

 

4.4.2018, leraK - náštěva Karlova hrobu

    První letošní venkovní trénink jsme symbolicky zahájili návštěvou hřbitova v Ráječku, místa posledního odpočinku Karla Stloukala. Účast byla hojná, máme spoustu nových tváří, dětí, které se chtějí věnovat nejen MTB disciplínám, ale obecně sportu se širším zaměřením. Jsou to děti, které teprve nedávno zahájili školní docházku. K nám se chodí zprvu bavit, potkávat s kamarády a postupně pronikají do koloběhu tréninků a prvních závodů. Chodí k nám nejen chlapci, ale máme i několik nových děvčat. Děkujeme Vám všem, kteří jste si k nám našli cestu a společně tak můžeme pokračovat v odkazu pana Karla Stloukala.

Foto - zde.

-JFK-

 

2.4.2018, leraK - soustředění Vracov

    Máme úspěšně za sebou i jarní pětidenní pobyt na jihu Moravy. Opět ve Vracově, kam rádi jezdíme a kde máme vynikající zázemí. Letos se zúčastnilo patnáct dětí a osm dospělých. Někteří si s námi pobyli celých pět dnů, někteří si soustředění trochu zkrátili. Naštěstí zastrašující předpovědi našich meteorologů "opět" nevyšly a počasí si to udělalo podle svého, pro nás velmi přijatelně a krásně. A protože je to pro mnohé z nás první letošní ježdění na kole, tak i celkový program bývá přizpůsoben pro všechny. Pro ty aktivnější a zkušenější již je toto soustředění slušná tréninková porce. Obvykle bývá den rozdělen na dvě tréninkové jednotky, lehčí dopolední s převahou atletiky a trochu náročnější odpolední výjezd na kolech se zařazenými místními jednotkami s vyšší intenzitou nebo technicky náročnějšími prvky. Nezapomínáme ani na chvíle osobního volna, kdy děti měly po obědě možnost návštěvy cukrárny či večer hlazení svých oblíbených elektronických placek.

    V sobotu se konal vcelku nedaleko v Morkovicích MTB závod - foto, kam jsme také vyrazili. Děti se mohly po zimní přestavce porovnat se soupeři, jestli v zimě zahálely, nebo se připravovaly odpovědně. Nejmladší v kategorii děvčat 8-9 let na trati 5 km startovala Anička Pantůčková a rovnou atakovala medailové pozice. Bedna jí unikla jen těsně, skončila čtvrtá. V kategorii chlapců 10-12 let v závodě na 7,5 km jsme již měli zástupců mnohem více. Nejlépe z nich zajel svůj závod Kryštof Friedl dojevší na výborném, osmém místě, těsně následován na místě devátém Josefem Kuchařem. Na místě sedmnáctém dojel dále Ondřej Vintr, na devatenáctém Dominik Poláček a na místě dvacátém Lukáš Frýdek. Další vyšší kategorie, 13-14 let už měla trať o poznání náročnější, a to 27 km. Nejlépe se s tímto závodem vypořádal Tomáš Komárek, který zajel výborně a dovezl nám naši první a jedinou medaili ze sobotního výjezdu, barvy bronzové. Na místě osmém za chvíli dorazil do cíle tohoto náročného závodu i Kryštof Kovář a také i Tadeáš Zouhar.

    Po závodech jsme si v podvečer neodpustili relaxaci v lázních. V neděli již byl program trochu volnější, kdy večer základnu opustilo několik dětí i s rodiči. Čekalo je náročnější Velikonoční pondělí. Avšak i ti co zbyli, se do žádných větších akcí už nepustili a v pondělí dopoledne jsme se rozjeli do svých domovů.

    Tímto také děkuji všem dospělým a paní kuchařce za organizaci a chod soustředění, kterého jsem se nemohl ze zdravotních důvodů plně zúčastnit.

Kdo má fotografie či videa zašlete je prosím, zveřejním.

Foto - zde.

-JFK-

 

25.3.2018, BBP10 - Brněnská přehrada

    Do svého závěru doběhl posledním závodem i Brněnský běžecký pohár. Našim běžcům se nadmíru dařilo. Jako první si zaběhnul svůj závod na 1.500 m v kategorii starších žáků Tomáš Komárek a potvrdil svoje běžecké kvality výborným třetím místem. Jako další v kategorii mladších žáků na 1.000 metrů startoval Tadeáš Zouhar, který se ve výsledkové listině také posouvá nahoru a skončil na krásném šestém místě. V této kategorri si svoji běžeckou premiéru odbyl i Matěj Sedlačík, který se nenechal zaskočit houfem soupeřů o doběhnul s přehledem v první polovině startovního pole, na místě osmém. S napětím jsme očekávali výkon Nikoly Bradáčové v kategorii starší přípravky na 800 metrů, která celý seriál vedla. Systémem start - cíl bravurně ovládla i tento závod a nikoho nenechala na pochybách o svých kvalitách. Ziskem prvního místa jen potvrdila celkovou zlatou v celém seriálu. U kluků stejné kategorie bych už jen mohl kopírovat odstavce z předchozích příspěvků. V Brně si to kluci opět prohodili, tentokráte bez Kryštova a Josef Kuchař skončil na krásném pátem místě a Jakub Komárek na místě sedmém. Zhruba v polovině účastníků závodu mladší přípravky na 300 metrů doběhla na místě 18. naše nejmladší závodnice, Anetka Bradáčová.

    Děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci ACT leraKu a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v nastupující MTB a triatlonové sezóně.

Foto - zde

Výsledky - zde

-JFK-

 

24.3.2018, Pražský MTB pohár - Zličín

  Na zkušenou do matičky Prahy se vydali na první závody MTB horských kol závodníci leraKu Blansko. S blátivou a technicky náročnou traťí se závodníci po mnoha nakroužených kol sžili. Ale na neznámé a blátivé traťi to stálo mnoho sil a ty pak chyběly na samotných závodech. Jako první na trat´ nastoupila Aneta Bradáčová, která trat´dlouhou 1500 metrů zvládla na místě 12. a v cili byla ráda, že je závod bez pádu za ní. Jako druhý nastoupil na trat´Kryštof Friedl, který po technické stránce zvládl závod jako velezkušený bajker, ale ješťě nedozrálost ze závodů poznamenala výsledek a Kryštof dojel na místě 35. Naše poslední závodnice Nikola Bradáčová, která po nevydařeném startu, díky ulitému startu zkušenějších závodnic se takřka z posledního místa probojovala na celkově 11. místo v cíli. Musím podotknou, že Kryštof a Nikola jeli již okruh pro dospělé, který měříl 2400 metrů. Jeli ho 3 krát, což je celkem 7,2 km v technicky náročné a blátivé traťi super výkon. Není se na co vymlouvat, jeli jsme na zkušenou do světa a to cíl splnilo na 100% a těšíme se na další závody.

Foto - zde

Výsledky - zde

-JB-

 

24.3.2018, Šlapanický aquatlon - 1. kolo

  V sobotu také proběhl první letošní závod v aquatlonu ( triatlonu), na kerém jsme také měli svoje zástupce. Prvním z nich byl v kategorii žactva staršího 14-15 let Kryštof Kovář, který po výborné plavecké části skončil na třetím místě, kdy ho od zisku zlata dělilo pouhopouhých 1,3 sekundy. Druhý v kategorii žáku mladších 12-13 let Matyáš Kocman skončil na místě pátém. Toto bylo 1. kolo čtyřdílného šlapanického seriálu, kam předpokládám, že se na další pokračování dostavíme v hojnějším počtu.

Foto - zde

Výsledky - zde a zde

-JFK-

 

10.3.2018, BBP9 - Běh kolem Myslivny

  K  závěru se již přiblížil předposledním závodem seriál závodů Brněnského běžeckého poháru. Tentokráte se běželo přímo v Brně, na tratích celou cestu až po otočku do kopce a zpět sešup po asfaltu dolů. Z našich výborně zaběhl ve starších žácích Tomáš Komárek a vybojoval si bramborovou medaili. V kategorii žáků mladších se do první desítky dostal i Tadeáš Zouhar, skončil na místě devátem. Sobotní první, a to rovnou zlatou medaili získala Nikola Bradáčová. Tímto výkonem si zřejmě potvrdila celkovou první příčku v celém seriálu. Blahopřejeme k tomuto úžasnému stabilnímu výkonu. Chlapci ve stejné kategorii, přípravce starší, se vrátili ke svému tradičnímu pojetí závodů a doběhli opět těsně za sebou, na místě jedenáctém Jakub Komárek a dvanáctém Kryštof Friedl. V přípravce mladší si ještě zazávodila Aneta Bradáčová doběhnuvší na 24. místě a kousek za ní na místě 31. také Kateřina Friedlová.

Výsledky zde a zde.

Foto zde.

-JFK-

 

17.2.2018, BBP8 - Modřický pohár

    O víkendu pokračoval osmým závodem Brněnský běžecký pohár. I vzhledem k "chřipkové epidemii" jsme moc závodníků neměli. Z těch, co nemoci odolávají jako první na svůj závod nastoupil Tomáš Komárek. V kategorii starších žáků na 1.500 metrů skončil na krásném šestém místě. Poté v kategorii starší přípravky běžela na 800 metrů Nikola Bradáčová a doběhla si pro cennou stříbrnou medaili. U kluků ve stejné kategorii lépe svůj závod zaběhl Kryštof Friedl na osmém místě a po několika závodech se mezi naše oddílové kolegy dostal soupeř a až za ním doběhl na místě desátém Jakub Komárek. U děvčat v přípravce mladší na 200 metrů jsme měli dvě závodnice. Závod zaběhla na patnáctém místě Aneta Bradáčová a bohužel Kateřina Friedlová "zaspala" start ( změna věkové kategorie oproti předchozímu závodu) a závod tedy vůbec neodběhla.

Výsledky zde a zde.

Nějaké foto zde.

-JFK

 

27.1.2018, Sportovní ples Blansko

  V sobotu se v Dělnickém domě v Blansku konal Sportovní ples, na kterém proběhlo vyhlášení ankety Nejlepší sportovec města Blanska. Ocenění jsme obdrželi na dvou frontách. První dostali dva naši členové, byť ne v souvislosti s klubem, a to v kategorii sportovní kolektivy. Byl to Tomáš Komárek a Tadeáš Zouhar, kteří se v rámci soutěží v přespolním běhu probojovali za ZŠ Erbenova přes okresní a krajské kolo až do celorepublikového finále. Významné ocenení za celoživotní práci ve sportu obdržel v kategorii osobnost blanenského sportu in memoriam Karel Stloukal. Cenu převzala manželka, předsedkyně našeho spolku Zdeňka Stloukalová.

Fotografie a článek z blanenských stránek si můžete prohlédnout zde.

-JFK-

 

27.1.2018, BBP7 - Rájecká desítka

    Velmi silné početní zastoupení jsem měli na místně nejbližším závodě Brněnského běžeckého poháru, a to v Rájci. Zúčastnilo se ho patnáct našich běžců a běžkyn. Krom stupínkových výsledků jsme obasadili v různých kategoriích i všechny pozice do první desítky. Začneme od nejstarších, tak jak se BBP běhá. Tomáš Komárek v kategorii starších žáků doběhnul na 6. místě. U holek ve stejné kategorii nikoho nemáme a tak další na startu byli kluci v kategorii mladších žáků. Z nich lépe skončil Tadeáš Zouhar na výborném pátém místě a Ondřej Vintr na domácí trati na místě 17. V dívčí kategorii jsme zase neměli zastoupení, ale u děvčat v kategorii starší přípravky si stoupla na start Nikola Bradáčová. Závod zaběhla skvěle, jen kousíček chyběl k první příčce. Nicméně stříbro je naše dnešní první cenná medaile. A s napětím jsme čekali výsledky stejné kategorie kluků. Jejich dosavadní strategie běhat a dobíhat pospolu se zdála býti chvíli po startu narušena, ale kluci opět nezklamali. Při závěrečném finiši si vzájemnou první odddílovou příčku nechtěli dát zadarmo Kuba s Kryštofem. V cíli o delší nohu zvítězil Kryštof Friedl těsně následován Jakubem Komárkem s dechem na zádech od Josefa Kuchaře. Tradice je prostě tradice. Na 15. místě doběhnul ještě Dominik Poláček. V přípravce mladších děvčat skončila Aneta Bradáčová jako 8. a u kluků Adrian Šváb 7. a rájecký Jáchym Kuchař 15. Přesně třetinu startovního dvanácti členného pole tvořila skupinka našich závodnic kategorie nejmladší přípravky. Výborně se uvedla ve své běžecké premiéře Kateřina Friedlová, která si doběhla i po pádu pro naši celkově druhou stříbrnou medaili. Pozadu nezůstaly také při své premiéře za ACT sestry dvojčata Poláčkovy, kdy Pavlína skončila bramborová a Karolína desátá. Mezi ně se na krásné 5. místo dostala ještě místní Dita Vintrová.

Výsledky zde a zde.

Foto - zde.

 

-JFK-

 

20.1.2018, BBP6 - Radostická nerezová desítka

  Šestý brněnský běžecký pohár se konal v Radosticích. Závod byl těžký, trať byla hodně zledovatělá , ale dovezly jsme si dvě medaile.Jednu od Nikoly Bradáčové a jednu od Toma Komárka. Tomáš získal bronz na 1,800 m .Nikola získala zlato na 750 m. Tadeáš Zouhar byl na 10 místě na 1050 m. Naše dvojice Kryštof Friedl a Kuba Komárek na traťi 750 m si prohodily pozice, kdy Kryštof doběhl 8. a Kuba 9.Jako poslední na trať vyběhla Anetka Bradáčová doběhla na 8.místě.

Nikola a Kryštof

- bez editu :-) -

Foto - zde.

Výsledky zde a zde.

 

6.1.2018, BBP5 - Kuřimský kros

  Vstup do nového roku máme za sebou již i po stránce závodní. A to na pátem závodu Brněnského běžeckého poháru, tentokráte v Kuřimi. A vykročení zdá se bylo dobré, účast závodníků byla slušná, venkovní teplota o cca 25°C vyšší než minulý rok a medaile se také zaleskla. Výborně zahájil naše tažení Tomáš Komárek, který ve tříkolovém závodě na 1350 metrů dvě a půl kola celý závod táhnul a poté při doběhu mu již síly nestačili na stupínkový závěr a doběhnul na čtvrtém místě. V kategorii níže, v žácích mladších na trati 850 metrů skončil na devátém místě Tadeáš Zouhar. V další kategorii, v přípravce starší, kterou máme vždy nejpočetněji zastoupenou jsme s napětím očekávali výkon Nikoly Bradáčové. Nikča potvrdila svoji formu a doběhla si na trati délky 550 metrů pro zlato. Také jsme čekali, co provede ve chlapecké kategorii náš trojlístek Josef Kuchař, Jakub Komárek a Kryštof Friedl. Závody obvykle běhají ve skupince jeden za druhým. Svoji taktiku potvrdili, opět mezi sebe nikoho nepustili a jen si trochu poměnili vzájemné pořadí. Na osmém místě skončil Jakub, devátý Kryštof a desátý Pepík. Všichni tedy v topten. V přípravce mladší se závod podařil i Adrianu Švábovi, který si na trati délky 200m doběhnul pro krásné páté místo a u děvčat Anetka Bradáčová pro dvacáté první.

Výsledky zde a zde.

-JFK-

 

3.1.2018, 1. Letošní trénink

   Na úvod nového roku jsme hned na prvním tréninku měli zpestření, hosta, instruktorku aerobiku paní Ivanu Klimešovou. Nám trenérům to velmi ulehčila, neboť se dětem věnovala celou dobu v tělocvičně. Předvedla jim triky se švihadlem, kterému se věnuje na vyšší úrovni se svým dívčím kroužkem aerobiku a také celou hodinu s těmito prvky seznamovala i naše svěřence. Tímto ji velmi děkujeme.

Foto - zde.

-JFK-

 

1.1.2018, Novoroční vyjížďka

   Hned na úvod nového roku jsme tradičně podnikli Novoroční vyjížďku na Veselickou rozhlednu. Účast byla hojná. Start byl v Ráječku a cesta vedla přes Petrovice a Veselici na rozhlednu. Na místě jsme symbolicky zažehli svíčku pro Karla, trochu pookřáli, doplnili sacharidy a vyrazili přes Blansko zpět do svých domovů.

Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

 

Přejeme všem mnoho úspěchů do roku 2018, více radosti a zdraví, méně smutku a spoustu sportovních, pracovních i osobních pozitiv.

-JFK-

 
Ve středu 5.9.2018 bude trénink v Lelekovicích. Součástí tréninku bude měřený úsek, kde si naši svěřenci mohou trochu máknout :-). Trasa takhle. Sraz bude v 17:00 hod v Šebrově zde, a na kole v rámci rozjetí se přesuneme do Lelekovic na start k závoře. U závory mohou mít sraz i menší děti, kam je mohou rodiče zavézt v cca 17:20 hod a vyzvednou si je v cca 18:30 v Šebrově.
 
Náš poslední závod v Bedřichově.

Události, které nás potkaly v souvislosti s naším posledním výjezdem na závod ČP v Bedřichově mne tak nějak přiměly k zamyšlení se a napsání těchto následujících řádků. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Ale tuším. Jako obvykle jsme se sbalili ve čtvrtek a nakoupili jídlo na dva dny. Každý si vybral, co chtěl. Již samotný odjezd neproběhl podle plánu, neboť s námi neodjel z rodinných důvodů čtvrtý pasažér, nejednalo se o moji ženu. Ta s námi na ČP nechce jezdit již z principu, že se nebude dívat na to, jak se děcka někde mrzačí. Po krátké slovně fyzické rozepři mezi mými syny o to, kdo bude sedět vepředu ( zvítězil ten silnější ) jsme tedy vyrazili. Jedouce a přemýšlejíc o různých věcech jsem si v Doubravici uvědomil, že nejedu zrovna správně. Navigace je přece pro zbabělce. To se ale dalo lehce napravit a po pár minutách jsme jeli již po státní správným směrem. Očekával jsem každých pět minut dotaz typu „ a kdy už tam budem..“ Což se kupodivu nekonalo a kluky uspokojila informace v Hradci Králové, že už jsme asi v polovině. Na pohodu jsme dojeli až do Jablonce a za Jabloncem pořád né a né nějaká směrovka na Bedřichov. I když tam bylo kolem dokola docela pěkně, podívali jsme se do papírové mapy, kde to vlastně jsme. No, asi po dvaceti kilometrech jsme nakonec do toho Bedřichova dorazili. I bez navigace.

    Na horním centrálním parkovišti nás přivítali Bradáčovi, nasměrovali nás na místo parkingu. On Jirka to má vždycky dobře vyřízené a zmáknuté. Za to, že jsme za pátek a sobotu ráno museli platit standardní místní parkovné opravdu nemohl. Závody oficiálně začínaly v sobotu v sedm ráno. Po trošce matematiky a geometrie jsme jakžtakž umístili klubový stan a dvě auta do vyhrazeného prostoru a vydali se na obhlídku tratí. Ještě na parkovišti mne skolila obrovská křeč do pravého lýtka, která mi znemožnila chůzi i regulérní projetí žákovské závodní tratě. Ale přeci jen jsme se na tu obhlídku vydali. Musím ale přiznat, že tu trať bych na kole neprojel ani v nejlepší síle a formě, jakou jsem kdy měl. To ale předbíhám. První část tratě, zejména zaváděcí kolo vypadala dobře. Tom si liboval, že je to v poho. Po průjezdu do druhého kola to začalo, sešup po balvanech na lávku přes potok, najíždění přes šutry na malé serpentýny ( ty byly v klidu ), výjezd po sjezdovce a hned vedle sjezd „kamenolomem“ lesem vedle sjezdovky dolů. Už se stmívalo, ti rychlejší jeli napřed. Když jsem se nahoru a k vjezdu do lesa dostal i já, Tom tam již dávno byl a držel si pravou ruku. No, polilo mne horko. Něco s palcem, nemohl na něho vůbec zatlačit a řadit. V terénu, kde se řadí asi 5x za minutu to bylo na odpískání závodu. Ráno moudřejší večera. Kubík nesjel skoro nic, ani když jsme ho chtěli u překážek jistit a držet. Vrátili jsme se na základnu. Bolest nohy nepolevovala, já si jako včera by to bylo vybavoval v minulosti asi dvacetileté prodělaný zánět žil. To mi na klidu moc nepřidalo. Po desáté hodině jsme šli spát. Stan byl přikurtován k autům, takže vítr i když se dost snažil nám ho neodnesl. Jen párkrát posunul. Kolem jedné hodiny v noci stále pro bolest bdící jsem se to snažil po parkovišti alespoň trochu rozchodit, ale bez výsledku. Kolem třetí hodiny ranní se mi podařilo asi na dvě hodiny usnout, zřejmě zabrala kouzelná růžová pilulka, tentokrát v barvě bílé, prý je šetrnější na žaludek. Spal jsem aspoň dvě hodiny, ráno to bylo o něco lepší. Rozhodl jsem se tedy moc nechodit a zdržovat se hlavně na základně. Posnídali jsme, dali kafe a spálil jsem si prsty o ucha kastrolku, kde se vařila voda na kafe a čaj. Divné, večer při stejném postupu vaření to vůbec nepálilo. Tomův palec také nic moc, zkoušeli jsme ho s Lenkou zafixovat fáškem, leukoplastí, jakousi jinou páskou, dokonce i průhlednou izolačkou, nic nepomohlo. Neúčast v závodě byla potvrzena. A protože ho bolel jen ten palec, na silničce prý řadit mohl, utěšoval se myšlenkou na pětidenní silniční závody, kam měl jet v následujícím týdnu s Erikem a jeho klubem.

    Koukám kolem sebe a Kubík nikde. Prý jel s kámošem „najíždět“ tratě. Asi po dvou hodinách v pořádku přijel a z dálky volá: taťko, už sjedu všecko“. To byla dobrá zpráva. Možná měl i pravdu, že sjel, v závodě jsem ho v terénu neviděl, ale zato jsem viděl, že „všecko“ nevyjel. Samozřejmě měl několik verzí, proč to nešlo. A to jsem vyjel i já s tou bolavou nohou. Na oběd se Tom pídil po jídle, které si ve čtvrtek nachystal a nenašel ho. Bylo jasné, proč se Kubík tak často zdržuje uvnitř auta a dělá hodného. Nechápu, kam to všechno dal, ale chápu, že na závod musel být posilněn. Závod zdárně dokončil zdravý na předpředposledním místě. Já jsem již během dne telefonicky o nastálých situacích informoval ženu, nemělo smysl zapírat, tak bylo dohodnuto, že pojedeme domů co nejdříve a zajedeme ještě na pohotovost. Navigace je přece pro zbabělce, takže tu malou asi pětikilometrovou zajížďku nebudu vůbec zmiňovat.

    Zdárně a včas jsme se dostali domů, Galka se mnou verbálně moc nekomunikovala. Nemá to s námi lehké, ale posadila nás oba do auta a jeli jsme na tu pohotovost. Na chirurgii zrovna malovali, tak jsme to měli náhodou o patro výš oba dva vedle sebe. On vlevo, já vpravo. Nebudu se rozepisovat o aroganci a povýšenosti lékařů i sester. Jedna na ultrazvuku byla hodná a i ti druzí se časem taky trochu polepšili. Jak jsem se vracel ze sona, tak na mne už ode dveří svítila Tomova nová sádra, ádijó pětidenní silnice. Já jsem zase pro změnu dopadnul dobře, prý nějaká „jen“ křeč, že to může trvat i delší čas, několik dnů. Takže výsledek u doktorů 50/50, ve sportce je to slušná šance. Nebyl to zcela obvyklý průběh závodů, předpokládám a doufám, že to byla spíše výjimka. Ale napadá mne myšlenka, otázka, proč vlastně na ty závody jezdíme? Raději mi na to neodpovídejte. Za tři neděle v Peci.