Starší články

 

Úspěšný víkend ACT leraK

Tento víkend byl velmi úspěšný, v sobotu jsme hezky bodovali na českém poháru v Mělníku a v neděli ACT leraK zavítal na lidový triatlon do Žďáru nad Sázavou. 

Na českém poháru v Mělníku startovala Lucie Kučerová a také Štěpán Stloukal. Oba po průměrném výkonu v plavání si výrazně vylepšili výsledek na kole kde stáhli hodně soupeřů. Druhé depo však bylo komplikací pro Štěpána, který bohužel brzo rozepnul helmu a dostal patnácti sekundovou penalizaci a tak mu uteklo čtvrté celkové místo v tomto závodě. Po běhu tedy Štěpán Stloukal byl pátý a stejně doběhla i Lucie Kučerová.  Po tomhle závodě drží Lucie Kučerová druhé místo a Štěpán Stloukal po svém druhém odjetém závodě jedenácté místo.  

V neděli se také někteří z nás vydali na triatlon do Žďáru nad Sázavou. Lidového triatlonu se zúčastnil Tomáš Komárek a také Richard Stloukal, který obsadil krásné třetí místo což můžeme považovat za velký úspěch.  

Tento víkend byl velmi úspěšný doufejme že takových víkendů bude čím dál více!  

 

 

 

PDV ve Velenově!

V sobotu 25. 7. 2015 se konal pohár drahanské vrchoviny ve Velenově. Jak už je tradicí tak ACT leraK do Velenova zavítal také. A také jsme opět byli úspěšní.

Tady jsou výsledky našich závodníků:
Gottwaldová Lucie 2. místo
Gottwaldová Amálie 4. místo 
Bradáčová Nikola 5. místo
Seneši Filip 4. místo
Šebková Kateřina 5. místo
Šebková Kristýna 7. místo
Kolář Martin 2. místo
Hasse Michal 7. místo
Komárek Tomáš 8. místo
Stloukal Richard 4. místo
Sochorová Anna 3. místo
Kuncová Gabriela 4. místo
Vinický Karel 2. místo
Haasová Kristýna 1. místo !!!
Haasová Radka 1. místo

 

Mistroství republiky horských kol v Kutné Hoře

Tento víkend se v Kutné Hoře konalo mistroství české republiky v horských kolech.  V sobotu 18. 7. se jel závod sprintů "eliminátor", kterého se zúčastnil Jan Šindelář v kategorii starších žáků kde obsadil 12. místo. V sobotu se jel také závod menších dětí a toho se zúčastnil mladší bratr od Honzíka, Roman Šindelář, který chvíli bojoval i o bednu, ale nakonec to nestačilo a skončil na 6. místě.  V neděli se jel hlavní závod, kvůli kterému jsme byli tady, olympijské cross - country. Nejdříve startoval Jan Šindelář v kategorii starších žáku, kde skončil 28. z 40 závodníků.  Později o půl jedenácté startoval Štěpán Stloukal v kategorii Kadet a  dojel na skvělém 15. místě.

 

 

Letní soustředění u Vsetína

2. 8. - 8. 8. 2015
ubytování v chatě, strava - naše kuchařka
prostředí: lesy, koupání, cyklotrailová trať pro trénink mtb kol
rozděleno na 2 skupiny: 1. výletní skupina, 2. sportovní zaměření
cena 2.800 Kč, Záloha 1000 Kč
 
Pořád máme volná místa, nebojte se a přihlašte se.
 

Český pohár v aquatlonu Zlín

V sobotu 21. 3. jsme se vydali do Zlína na český pohár v aquatlonu. Počasí nám vyšlo bylo příjemných 15 stupňů a my jsme si mohli dovolit běžet v kraťasích. V plávání jsme se všichni drželi zuby nechty a při běhu to byl famózní výkon! Běh nás dostal do popředí Lucii Kučerovou na krásné 6. místo, Štěpán Stloukal si nakonec vyběhl 2. místo a Kryštof Kovář běžel tak, že vyhrál a to jsme to vůbec nečekali. Odjížděli jsme s krásným pocitem a už se těšíma na další závod! 
 
 

Světový pohár v biatlonu NMNM

V pátek 6. 2. jsme navštívili Nové Město na Moravě, kde se konal světový pohár v biatlonu. Konkrétně v 15.10 štafeta smíšených dvojic a v 17.30 smíšená štafeta.

Po příjezdu do Nového Města na Moravě na nás čekalo velké parkoviště nad nemocnicí a poté dlouhá cesta pěšky do Vysočina arény, ale stála za to. Usadili jsme se na tribuně E a čekali na zahájení smíšených štafet dvojic, dočkali jsme se a mohli jsme si vyřvat hlasivky, abychom nejvíce popohnali naše reprezentanty dopředu. Byl to boj až do konce a Eva Puskarčíková a Michal Krčmář skončil na hezkém 13. místě.

Menší pauza nás čekala mezi dvěma závody a tak jsme měli čas si dojít na čaj a párek v rohlíku, ale to měli v plánu všichni, takže lidé z tribun se narvali do malého prostoru u stánků a tvořili se velké fronty na čaj, atd. Nakonec jsme se čaje dočkali a mohli se vrátit na tribunu.

Po návratu na tribunu jsme chvíli vyčkali na druhý závod a bylo to tady. Odstartovala naše smíšená štafeta dvojic. Krásný závod a velký boj až do konce. Řvali jsme, co nejvíc jsme uměli, hnali jsme naši štafetu dopředu a až na poslední střelbě se rozhodlo, kdo bude vítěz. Do prvního místa nám chyběli jen čtyři sekundy, ale i přesto jsme jásali nad velikým a krásným úspěchem.

Horší bylo se po vyhlášení výsledku dostat ź tribun na parkoviště a poté z parkoviště odjet. Cesta z tribun nám připomínala „pochod tučňáku“ neboli na schodech v koridorech třeba „krávy na porážku“. I přesto jsme se dostali na parkoviště a našli naše auta, avšak na parkovišti jsme čekali dalších 45 minut. Poté jsme se konečně dostali na silnici a frčeli domů.

Byl do neskutečný zážitek, který rozhodně stál za to. 

 

Jizerky 2015

     Poslední lednový týden se konalo zimní soustředění ACT leraK Blansko v Bedřichově v Jizerských horách. A velice se nám vydařilo. Sněhové podmínky zůstaly od „Jizerské padesátky“ dobré a v průběhu našeho pobytu se s další sněhovou nadílkou zlepšovaly.

     Tréninky jsme měli rozdělené do dvou částí. Dopolední program jsme zahájili rozběháním a rozcvičkou, po snídani jsme vyrazili „do stopy“ na známá místa Jizerské magistrály (Hřebínek, Knajpa ….) Po obědě a zaslouženém odpočinku jsme se na bedřichovském stadionu věnovali tréninku techniky. Obrovský dík patří sportovcům z blanenského biatlonového oddílu Honzovi Raškovi, Petrovi Kolářovi a Leošovi Svobodovi, kteří s námi trpělivě pilovali techniku klasického i bruslařského stylu. Nechybělo ani seznámení se zásadami správného výběru lyží pro oba styly a jejich mazání. Každý lyžař ví a i my jsme se o tom přesvědčili, že: „kdo maže, ten jede“.  Na lyžích jsme postupně získávali stále větší jistotu, tak jsme se nebáli pustit i do sjezdů a různých štafetových závodů. Po večerech jsme se věnovali společenským hrám nebo zimním radovánkám na bobech, postavili jsme iglú. Ani o volném dni, který jsme zařadili z důvodu celodenního sněžení na úterý, jsme nezaháleli a navštívili jsme plavecký bazén a atletickou halu v Jablonci nad Nisou. A nesmíme zapomenout na poděkování naší paní kuchařce Daně Žáčkové, která nás vykrmovala opravdu luxusně.

Další info a fotky na facebooku ACT leraK Blansko. 

 

 

Mistroství České republiky horských kol 2014

V sobotu 21. 7. se nám velmi dařilo. Ve sprintech eliminátoru se do semifinále probojovali Štěpán Stloukal a Karel Vinický, kteří jeli ve stejné rozjížďce, do finále se poté dostal jen Štěpán Stloukal, který pro ACT leraK vybojoval první umístění na bedně v českém poháru a to třetí místo. V neděli, druhý den, se také nedařilo až tak špatně. V závodu žactva dojeli Karel Vinický na 36. pozici, Richard Stloukal na 44., Tesař Jakub na 49. Štěpán Stloukal kvůli defektu předního kola a Jan Šindelář po nezaviněném konfliktu se soupeřem do cíle nedojeli. V závodě žákyň se umístila na krásném 5. místě Tesařová Jana a na 20. pozici dojela Kristýna Haasová. Ve zdraví a s velkým úspěchem jsme to přežili a odvezli si domů bronzovou medaili.

 

PDV Březová nad Svitavou 2014

Už v pátek odpoledne vyrazili někteří ACT leraK do Březové nad Svitavou, kde se druhý den konali závody Poháru Drahanské Vrchoviny. V pátek jseme se tam sešla jako malá skupinka lidí, kteří si opekli špekáčky a přenocovali ve stanech nebo v autech. Druhý den jsme se probudili do krásnéhpo slunečného rána, ale netrvalo dlouho a zatáhlo se, sluníčko ná vylezlo až po nějaké hodince kdy se startovali první závody. To hlavní co stojí a zmínku bylo že, závody se zúčastnili i naši trenéři Honza Šindelář, který boužel po spadeném řetězi, který nešel vytahnout zpět ukončil závod v předposledním kole a jako naše trenérka se také účastnila Radka Haasová, která skončila na krásnéém druhém místě.

 

 

Český pohár mtb v Peci pod Sněžkou 2014

5. 6. se konal v Peci pod Sněžkou český pohár horských kol. Ráno o devíti startovala nejmladší kategorie žáků a v ní se nejlépe umístila Jana Tesařová, která se umístila na krásném šestém místě dále se také účastnili Štěpán Stloukal, Jan Šindelář, Richard Stloukal, Jakub Tesař a Kristýna Haasová. Druhý den na to se konali menší závody na stejném okruhu, též v Peci pod Sněžkou. Kategorie byli rozděleny do více skupin a v těch jedněch nejmladších skupin se umísti Roman Šindelář na 5. místě. V kategorii žáků se umístila na prvním místě Jana Tesařová dále Štěpán Stloukal na třetím místě, Jan Šindelář na druhém a také se účastnil Jakub Tesař.
 

 

Triatlon v Moravských Budějovicích se už stává tradicí...

V sobotu odpoledne se už někteří vydali do Moravských Budějovic do DDM a další den na triatlon. V sobotu jsme se sešli v uskupení pár lidí Stloukalovi jako rodina, Gabča Kuncová s tatínkem a Lucka Kučerová, druhý den se k nám přidali Kryštov Kovář s tatínkem a rodiče Lucie Kučerové. V sobotu na večer jsme si udělali kulturní vložku  s náštěvou zámeckého parku v Budcově a poté jsme se najedli už tradičně v Pizzerii v Moravských Budějovicích. Na druhý den jsme se vyspali v DDM Budík, ráno pobalili věci a vyrazili jsme směr koupaliště. Voda kolem 18 oC a příjemné počasí do toho nám odstartovalo první závod kde bojoval Kryštov Kovář, který skončil na čtvrtém místě. Kolem 10:00 odstartovala druhá kategorie kde se všichni naši "ácéťáci" umístili! Stloukal Richard na 1. místě, Kučerová Lucie též na prvním, Kuncová Gabriela na 3. místě a Stloukal Štěpán také na třetím. Po závodech, dobrém řízku a masáži nám skončil tenhle krásně prožitý výkend.