Starší články

 

 

 

1.4.2017, BBP10 - Brněnská přehrada

 

V sobotu na apríla 1.dubna jsme završili posledním závodem seriál závodů Brněnského běžeckého poháru. Centrum dění bylo přímo u břehu přehrady pod restaurací Rakovec. Z našich zástupců tam byli jen "Čtyři mušketýři", další členové oddílu si zajeli na první bajkový závod do Morkovic. I když už bylo co se týká celkového pořadí v seriálu před závodem rozhodnuto, tak naši šli do závodů naplno. A potvrdili, že i v čistě běžeckých disciplínách mají co nabídnout. Tentokrát z naší skupiny jako nejstarší zahajoval svůj běh Tomáš Komárek, kterého v cíli dělila od medaile pouze jediná příčka. Ale i tak je jeho čtvrté místo velmi cenné, tvrdě vybojované a je zatím největším úspěchem v Brněnském poháru. Jako další na startu ve své kategorii stanula Nikola Bradáčková, která již měla jistou bronzovou medaili ve vyhodnocení celého seriálu čítajícího 10 závodů. V závodě samém ji 100% potvrdila a ukázala, že v příštím ročníku, kdy ještě zůstane ve stávající kategorii, s ní budou muset soupeřky velmi vážně počítat. V kategorii starší přípravky hoši startoval Jakub Komárek, který také nezaváhal a potvrdil svoji téměř konstantní formu ( doufáme, že ji bude i zvyšovat ) a doběhnul ještě v první třetině startovního pole, na 8. místě. A jako poslední náš zástupce na startu, nikoliv však v cíli, byla Aneta Bradáčová. Také v dosti početném poli bojovala z všech sil a doběhla na úžasném, někdy ale docela neoblíbeném, čtvrtém místě. Všichni výše uvedení skončili v celkových výsledcích BBP s přehledem do desátého místa. Z dalších našich členů, kteří se zůčastnili některého ze závodů BBP, uvádím jěště Richarda Stloukala, Ondřeje Vintra, Kryštofa Frídla, Kryštofa Kováře, Josefa Kuchaře, Jáchyma Kuchaře a Ivu Bednářovou. Tímto děkuji všem závodníkům ACT leraK za vzornou reprezentaci a přeji jim další úspěchy v příštím ročníku. A teď na jaře přesedneme na kola, vytáhneme plavky a podíváme se na další sportovní disciplíny.

Výsledky

-JFK-

 

25.3.2017, Šlapanický aquatlon - 1. kolo

 

Závodní sezóna začíná nabíhat na vyšší otáčky, kdy už se nám v jednom dni kryje více závodů. O tomto víkendu v sobotu jsme se rozdělili dokonce na skupiny, z nichž dvě se pověnovali aquatlonům ( mimo Šlapanic ještě v Karviné ) a třetí skupina jela na přeposlední běžecký závod BBP. Ve Šlapanicích se nám většinou mimořádně daří, narůstá počet účastníků a tak jsme s napětím čekali, jak to celé dopadne. V první části závodu se kompletně odplave plavecká část a pak se všichni přesunou ven a uskuteční se část běžecká. Na těchto závodech se také do poslední chvíle neví, jak se kdo umístil, neboť běžecká část startuje hromadným startem po jednotlivých kategoriích a není možné poznat, jak se kdo umístil v plavání a zaběhl. Výsledek je vždy dle součtu časů jetnotlivých disciplín a mnohdy je to překvapení. Nebudu vás napínat, opět jsme dopadli skvěle. Jakub Komárek získal náš první cenný kov, tentokráte bronzový, Ondřej Vintr se oproti loňsku výkonově posunul také směrem nahoru a skončil na místě šestém. Další medaili, a to rovnou tu nejcennější, vybojoval Kryštof Kovář. Už teď se těšíme na další kolo, které se koná 29.dubna 2017.

Výsledky

-JFK-

 

25.3.2017, BBP9 - Běh okolo Myslivny

 

Druhá skupinka si zajela zaběhat na předposlední závod Brněnského běžeckého poháru. Trať byla snad nejméně zajímavá z celého letošního ročníku. Až po otočku, a to u všech dětských kategorií, se běželo lehce do kopce po asfaltové cestičce a poté stejnou cestou zpět. Nevím, co pořadatele přimělo změnit pěkné prostředí tratí z minulých ročníku na tu letošní. Při startu kategorií se tradičně na BBP začíná od těch nejstarších, kdy v naší výpravě zahajoval Tomáš Komárek. Trať mu vyhovovala, první polovina trati byla pěkně stoupavá a závěrečným sprintem si v cíli potvrdil osmou příčku. V kategorii dívek starší přípravky si opět skvěle vedla Nikola Bradáčová, která celý závod běžela s přehledem na stříbrné pozici, ale těsně před cílem ji velmi těsně předběhla jedna soupeřka a Nikča získala naši první medali, bronzovou. Ve stejné kategorii hochů běžel Kryštof Friedl, který skončil přesně v polovině startovního pole, na místě třináctém. Tímto závodem jsem se přiblížili již k samotnému závěru tohoto seriálu, který se koná posledním závodem dne 2.4.2017 na Brněnské přehradě.

Výsledky

-JFK-

 

4.3.2017, BBP8 - Modřický pohár

 

Již poosmé jsme se v tomto ročníku potkali na běžeckých závodech Brněnského běžeckého poháru. Počasí bylo úplně suprové, ale zřejmě vzhledem k větší vzdálenosti místa konání závodu naše účast moc silná nebyla. Závodníky jsme spočítali na prstech jedné ruky. Ale o co jsme měli slabší zastoupení v početnosti, o to lepší byly výsledky našich dětí ve výsledkových listinách. Jako první nastoupil na start v nejstarší kategorii Richard Stloukal, kterému se povedl vynikající běh a stříbrnou příčku si nechal bohužel vzít cca 50 m před cílem. I tak je třetí místo nejlepším jeho výsledkem v celém letošním ročníku a překvapením nejen pro Richarda. Jako druhý vyběhnul na svůj závod Tomáš Komárek, který si zopakoval šestou příčku z předchozího závodu, z lehce početnějšího startovního pole. V dívčí kategorii starší přípravky opět zaběhla skvěle Nikola Bradáčová, která skončila tradičně na stříbrné pozici a ve stejné chlapecké kategorii skončil Jakub Komárek jako sedmý. V kategorii přípravky mladší dívky jsme měli ještě Anetu Bradáčovou, která doběhla přesně v polovině startovního pole, na 20. místě. Zde je vidět, jak početné bylo zastoupení v jednotlivých kategoriích a s kolika soupeři se děti museli poměřit.

Výsledky

-JFK-

 

11.2.2017, BBP7 - Rájecká desítka

 

Do nejbližšího dějiště tohoto běžeckého seriálu se nás sjelo doposud nejvíce v letošní historii. I děti se už asi začínají probouzet ze zimního spánku a přišli se ukázat. Letos byla poprvé představena změněná trať pro všechny kategorie, a myslím si, že to byla změna k lepšímu. Sice celá trasa vedla po asfaltu, ale po krásně suchém, čistém a neklouzavém. Na rozdíl od dvou posledních závodů se dalo krásně běžet, aniž by se závodníci museli proiritně soustředit na to, kam šlápnou. A nyní k výsledkovému servisu. Nutno přiznat, že se na některých podepsaly nedávno prodělané choroby a nezaběhli podle svých představ. Ale nevzdal to nikdo. Zastoupení jsme měli v celkem sedmi kategoriích, což je prozatím nejvíce v celém letošním ročníku BBP. Začneme jako obvykle od těch nejmenších, kde závodila Aneta Bradáčová. Tentokráte to na bednu nevyšlo, chyběla 1 sekunda. V další kategorii mladší přípravky běžel Josef Kuchař doběhnuvší na 6. místě a Jáchym Kuchař dvě místa za ním, na místě 8.. V kategorii o level vyšší skončil Ondřej Vintr na 9. místě a Jakub Komárek na 11. místě. Ve stejné kategorii, ale dívčí opět výborně zaběhla Nikola Bradáčová a získala naší první ( a bohužel i poslední ) dnešní medaili, tentokrát v barvě stříbrné. Už se těším, až příští rok bude ve své kategorii patřit mezi tu starší část startovního pole. V další vyšší kategorii zaběhl s doposud nejlepším svým výsledkem Tomáš Komárek na 6. pozici a vzápětí i Tadeáš Zouhar na 10. místě. V kategorii starších žáků skončil Richard Stloukal na místě šestém a naše jediná dorostenka Iva Bednářová doběhla na místě osmém.

Výsledky

-JFK-

 

28.1. - 4.2.2017, Zimní soustředění - Bedřichov

 

Sněhu bylo hodně, tolik jsme ho ještě neměli. Mráz přiměřený, do pátku pak lehký déšť s proměnlivou teplotou +2 až -4°C.
Stravy jsme již tradičně měli dostatek, první noc byla chladnější než se chata vytopila. Topení elektrické ze začátku nestačilo, pak už jo, chata se prohřála. Mohli jsme topit i v krbu v centrální místnosti. Velké poděkování patří dobývačům dřeva, které bylo pod metrem sněhu, naštěstí už ve formě polen. Dřevo kluci vydolovali krompáčem a lopatou, bavili se tím Adam, Richard a Sam. Karel Kučera motorovou pilou pořezal na polínka. Pak už zbývalo jen naštípat a postupně sušit, aby hořelo. Jako každoročně byli marodi a pak zase ne. Celková spokojenost až na odrostlíky, klasická puberta.
Někteří ujeli Jizerskou 50-ku, ta se pojede 19.2.2017. Tak se v TV dívejte, kde jsme byli asi tak 150 m od startu na chatě. Někteří i sjezdovali a prknovali v začátcích. V úterý trenink v jablonecké hale, pak oběd a zpět do bazénu. Návrat bez problému, jen někteří byli unaveni a poté onemocněli. Než se to vše vydiskutovalo, tak už zase ráno rozcvička, snídaně, od 9,30 hod do 12 hod dopolední ježdění ve skupinkách podle výkonnosti. Oběd do 14 hod, krátký odpočinek a pak odpolední běžkažská projížďka. Kilometrů najeto denně od 20 do 50, zase podle skupinek.

Karel Stloukal

 

 

21.1.2017, BBP6 - Radostická nerezová desítka

 

Je vidět blížící se jaro, teplota -12°C byla o celých 5°C příznivější, než na předchozím závodě v Kuřimi. Bohužel máme i docela zaplněnou marodku a na závodech nás bylo jen pět, myslím tím závodníků. S dospěláky devět. Zcela jsem zaplnili oddílový mikrobus a začíná se plnit představa našeho předsedy o ježdění na závody. Dle slov dlouholetého komentátora Erika nám však počásí přálo, svítilo sluníčko. Jako první na trať tradičně nastoupili starší žáci, kde jsme měli nejpočetnější zastoupení. Tentokrát si oba kluci prohodili celkové pořadí, kdy Richard Stloukal doběhnul na krásném 4. místě a Samuel Marek na místě šestém. V další kategorii mladších žáků závodil pouze Tomáš Komárek, který skončil jako osmý. Ale dočkali jsme se i cenných kovů, dokonce o stupínek lepších, než v předchozích závodech. V kategorii dívek starší přípravky skvěle zaběhla Nikola Bradáčová, která po čtyřech předchozích bronzových medailích získala stříbro. A opět se nechtěla nechat zahambit mladší sestra Aneta, která po předchozím bronzu získala také stříbro. Další kolo BBP je 11.2. 2017 v Rájci, kde snad budeme mít výrazně početnější zastoupení. Vypadá to, že s klesající teplotou roste výkonnost našich dětí a že tedy to mrazivé počasí ještě chvilku vydrží :-).

Výsledky

-JFK-

 

6.1.2017, BBP5 - Kuřimský kros

 

První závod v tomto roce byl běžecký, a to v Kuřimi. Zřejmě vzhledem k počasí, teplotě -17°C, skutečně vidíte dobře, teploměr ukazoval sedmnáct stupňů pod nulou, nebylo naše zastoupení moc početné. I když tak mrzlo, počasí bylo slunečné a bezvětrné a závodníci vypadali optimisticky. Tedy hlavně před startem. Po doběhu do cíle bylo na všech vidět, jak jsou rádi, že to již mají za sebou. A jak si vedli ti naši? Jako vždycky skvěle. První na trati byl Richard Stloukal, který v konkurenci čistokrevných běžců doběhl do cíle jako 8., o dvě místa lépe dopadl Samuel Marek. V další kategorii mladších žáků skončil v cíli jako 10. Tomáš Komárek. V kategorii starší přípravky nás tradičně nezklamala Nikola Bradáčová, která získala naši první medaili, bronzovou. Závod se povedl i Jakubovi Komárkovi, který se nenápadně výsledkově po jedné příčce závod od závodu posouvá směrem dopředu, a doběhl na místě šestém. Naše poslední želízko v ohni byla Anetka Bradáčová, která v kategorii nejmadší přípravky vyrovnala umístění svojí starší sestry a získala druhou bronzovou medaili.

Výsledky

-JFK-